Skocz do zawartości


Zdjęcie

EURO 2016 - FRANCJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#46

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja już wytypowałem. Jeżeli chodzi o debiutujące kraje: Islandia i Albania... to pokierowałem się doświadczeniem BiH, który kompletnie nie poradził sobie na MŚ. Myślę, że te kraje z podobnych powodów nie podołają.


  • 0



#47

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie rozumiem po co typować wszystko na raz i to już teraz. Po jednym meczu może wypaść paru kluczowych piłkarzy i wtedy co? Najlepiej to typować pojedynczo na jeden dzień. Ale kto co woli.


  • 0



#48

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Temat ucichł po przepychankach między BLP a innymi ligami :D no cóż, miejmy nadzieję, że jeszcze ruszy jakoś do Ojro.

 

Nie wiem czy ktoś z was śledzi powołania do kadry Francji czy Hiszpanii.

 

Del Bosuqe nadal wykazał się brakiem jakiegokolwiek szacunku dla piłkarzy którzy zostawiali nogi w eliminacyjnych meczach (Paco Alcacer). Powołanie Bartry to jedno wielkie nieporozumienie, facet prawie cały sezon przesiedział na ławie, niczego nie pokazując, mówię to jako kibic Blaugrany. Nie wiem również co w składzie robi Pedro, a dlaczego nie ma Sergi Roberto który sezon miał bardzo dobry, Enrique rzucał go po chyba 4 różnych pozycjach, na każdej grał świetnie. 

 

We Francji nie ma Ben Arfy, Alexandre Lacazette, 4 napastników na Euro, w tym jeden to Pierre Gignac grywający w ogórkowatej lidze Meksykańskiej.

 

Osobiście liczę na jak blamaż Hiszpanii i Francji. Żabojadów nie lubię po prostu a Del Bosque skutecznie obrzydził mi tiki takę. Na szczęście odchodzi po Euro.


  • 0

#49

Alex Hope.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brak powołania dla Torresa, który końcówkę sezonu miał bardzo dobrą.

Co do Francji to Gignac może się sprawdzić, jednak dziwi mnie brak powołania dla Gameiro, wolą przeciętnego Giroud.

W Anglii brak powołań dla Marka Noble'a i Aarona Cresswella (obaj z West Ham United), co dla mnie jest jakimś nieporozumieniem. 


  • 0

#50

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Francja sparaliżowana strajkami. Za 9 dni rusza Euro 2016

 

Do strajku pracowników części francuskich rafinerii dołączyli kolejarze. Nie kursuje około 40 proc. superekspresów TGV i ponad 50 proc. pociągów regionalnych. Odwołano też ponad połowę połączeń kolejowych z Francją i Hiszpanią. Związkowcy, którzy protestują przeciwko wydłużeniu ich czasu pracy grożą, że być może będą strajkować także w czasie Euro 2016.

(...)

Strajk pracowników części rafinerii spowodował, że na jednej piątej francuskich stacji benzynowych brakuje paliwa. Sytuacja była tak dramatyczna, że władze zmuszone były sięgnąć po zapasy strategiczne.

Protestami grożą pracownicy portów, a także paryskiej komunikacji miejskiej i linii lotniczych Air France, którzy mogą przerwać pracę w najbliższych dniach.

http://www.rmf24.pl/fakty/

*


Francuski parlament przegłosował w czwartek przedłużenie o kolejne dwa miesiące, do 26 lipca, stanu wyjątkowego, wprowadzonego po zamachach w Paryżu z 13 listopada 2015 roku, w których zginęło 130 osób

(http://www.tvn24.pl)


*

Zamknięty Luwr. Paryż: największa powódź od 30 lat

Nawałnice, które przetoczyły się przez Francję przynoszą tragiczne skutki. W Sekwanie poziom wody wzrósł o pięć metrów w porównaniu do normalnego. Zagrożone są leżące nad rzeką muzea Paryża. W wyniku podtopień we Francji zginęła jedna osoba. To największa powódź w Paryżu od trzydziestu lat.
(...)


http://tvnmeteo.tvn24.pl

*

Szczerze to tak sobie widzę tegoroczny turniej :)


  • 0



#51

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż władze jak zwykle robią wszystko na przekór to teraz mają.

A co do samego aspektu sportowego, sporo piłkarzy ostatnio wyleciało na Euro dlatego potwierdza się to, że nie warto stawiać meczy na miesiąc przed Euro.

A i wczoraj nasza reprezentacja pokazała to z czego słynie, czyli z padaki.


  • 0



#52

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak trochę z innej beczki :D

 

Wymowa nazwisk polskich piłkarzy nie jest łatwa dla obcokrajowców. Na Błaszczykowskim, Jędrzejczyku czy Piszczku pewnie niejeden połamał już sobie język. UEFA przygotowała na swojej stronie internetowej ściągę dla kibiców podpowiadającą, jak poprawnie wymawiać nazwiska zawodników, którzy zagrają we Francji.

 

Zawsze jest dobry moment, by zacząć naukę języków obcych. Jak widać, taką okazją może być też turniej piłkarski. Osoby, które przygotowały słowniczek nazwisk na oficjalnej stronie UEFA, starały się porównywać litery i dźwięki do tych znanych z języka angielskiego.

 

"Język polski brzmi znacznie bardziej miękko, niż mogłoby się wydawać. 'Ł' w wymowie jest podobne do angielskiego 'w'. Natomiast, kiedy mamy 'ą' lub 'ę', do samogłoski dodajemy subtelne 'n'" - radzą autorzy ściągawki.

 

Wymowa nazwisk reprezentantów Polski, którzy zagrają na Euro, wygląda interesująco (tłumaczone są tylko potencjalnie trudne imiona lub nazwiska). Podobne zestawienie przygotowano dla wszystkich drużyn.

 

Wymowa imion i nazwisk reprezentantów Polski:

 

Łukasz Fabiański – Woo-cash Fab-yan-ski

Wojciech Szczęsny – Voy-chekh Sh-chen-sni

Artur Jędrzejczyk – Yen-jay-chick

Tomasz Jodłowiec – Yodd-wo-vetz

Michał Pazdan – Mi-how

Łukasz Piszczek – Woo-cash Pish-check

Bartosz Salamon – Bar-tosh

Jakub Błaszczykowski – Ya-koob Blash-chi-kov-ski

Kamil Grosicki – Gro-sich-ki

Grzegorz Krychowiak – G-ze-gosh Cri-ho-viack

Krzysztof Mączyński – K-shish-toff Mon-chin-ski

Sławomir Peszko – S-wha-vo-mir Pesh-ko

Robert Lewandowski – Le-van-dov-ski

Arkadiusz Milik – Ar-ka-dioosh My-lick

Filip Starzyński – Sta-zynn-ski

Mariusz Stępiński – Mar-yush Stenn-pin-ski

 

Z takim słowniczkiem kibice nie powinni mieć już żadnych problemów podczas Euro.

 

;)

 

 

źródło: http://www.tvn24.pl


  • 0



#53

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też mam fajną ciekawostke. Zobaczcie jak nasi kadrowicze mogliby wyglądać w latach 70-tych:

z20218324IH,Polscy-pilkarze-Reprezentacj

 

cała reprezentacja tutaj: http://kobieta.gazet...ndowski,,1.html


Użytkownik tati edytował ten post 10.06.2016 - 15:54

  • 0



#54

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powiem Wam, że fajnie mi się będzie oglądało te mecze po obstawieniu wyników tutaj ;)

Gdzieś w 44min. stwierdziłem, że mój typ(3-1 dla Francji) nie przejdzie. Mała nadzieja wróciła po wykorzystanym karnym. Piękna bramka Payet w 88min, troche czasu zostało. No i ta ostatnia akcja francuzów gdzie mogło się skończyć 3-1 dała mi pozytywnych emocji ;)

 

Co do meczu - jak dla mnie rewelacja, piękne otwarcie. Od samego początku do samego końca działo się i to dużo. Dla Rumuni też wielkie brawa. Jutro mecze od 15:00.


  • 0



#55

Alex Hope.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Super gwiazda Pogba, chyba straci nieco na wartości po turnieju. Payet jest fenomenalny, zawodnik mojego kochanego West Hamu już niejednokrotnie pokazywał, jak się powinno strzelać bramki.


Użytkownik Alex Hope edytował ten post 10.06.2016 - 22:09

  • 0

#56

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co wy w tej Turcji widzicie  :szczerb:  Ja dla mnie Modrić&Rakitić + Mandzukić porobią Turasów.


  • 0



#57

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież to było wiadome, że Chorwacja pokona Turcję, szkoda, że tylko 1:0 liczyłem na 2:0 ;)

Ale teraz wydarzenie dnia, czyli Polska :D


  • 1



#58

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Polsko, zarób mi chociaż dwa punkty :P
  • 0



#59

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pięknie zagrali, brakowało tylko gola na 2:0.
I nie ma co, polscy kibice są najlepsi. Nieważne czy piłka nożna, ręczne, siatkówka, żużel, po prostu jesteśmy najlepszym dodatkowym zawodnikiem :)


  • 0



#60

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozwalił mnie Kapustka :D za każdym razem gdy nie trafia, cieszy się jakby trafił hattricka. Strach pomyśleć, co będzie gdy w końcu trafi :) ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych