Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogranicze OOBE?

OOBE LD paraliż senny wejście w stan

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spór jest o to czy doznania paranormalne są funkcją mózgu i jako takie mają podłoże chemiczne lub jeśli jesteśmy bardziej obeznani z funkcjonowaniem mózgu ma podłoże energetyczne. W jednym i drugim wypadku tradycyjna nauka twierdzi, że mózg jest autonomiczny i wszystko co doznajemy jest wynikiem jego działania. Inaczej twierdząc na mózg oddziałują bodźce materialne on je przetwarza na obrazy, dźwięk itd. Na to czego doznajemy nie ma wpływu żadna wyższa świadomość

a doznania astralne to błąd w funkcjonowaniu mózgu.
 

Nie zgadzam się z tą postawą. Uważam jak wielu zresztą, iż mózg jest przekaźnikiem informacji ze świata materialnego czyli tego który obserwujemy przy pomocy zmysłów ale też że poprzez mózg docierają do nas informacje z subtelniejszych stanów materii tzn świata astralnego. Podróże astralne są tego dowodem, że istnieją wyższe stany materii. 

Są też informacje od pacjentów operowanych którzy mimo narkozy obserwowali swoją operację z punktu ponad stołem operacyjnym i dostrzegali sytuacje których
nie powinni widzieć z racji uśpienia. Można to tylko wytłumaczyć faktem opuszczenia ciała materialnego przez ciało astralne i możliwościami postrzegania przez to ciało bez udziału mózgu który był w tym czasie uśpiony. Wynikało by z tego że nie tylko mamy ciało astralne które w pewnych warunkach może działać nie zależnie ale też istnienia świadomości poza mózgiem.

 


Użytkownik Aidil edytował ten post 29.01.2016 - 08:44

  • 1



#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja_jogi
Z tego co pamiętam nie miałem do tej pory oobe. Nie mam swojej teori na ten temat bo po co? Opieram się na doświadczeniach przeprowadzonych przez neurologów, psychiatrów itp. Według ich opinni oobe to złudzenie przebywania poza ciałem. Pisałem już o tym w kilkunastu innych tematach o oobe które są na tym forum choćby w tym


http://www.paranorma...ca-sprzecznosc/

Albo w tym


http://www.paranorma...-do-oobe/page-3

I mimo że to było pare lat temu to nadal podtrzymuję to co tam napisałem i nie widzę podstaw do zmiany zdania.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 29.01.2016 - 17:43

  • 0



#18

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja też uważam, że OOBE to tylko jakiś fizjologiczny stan świadomości podobny do świadomego śnienia albo wręcz jest to nawet jego szczególny przypadek. Sam sposób osiągania takiego stanu opiera się przecież na zwykłej stymulacji układu nerwowego, bardzo przypominającej wejście w LD i chociażby to sugeruje, że nie jest to żadne zjawisko nadprzyrodzone.


Użytkownik Kubala95 edytował ten post 29.01.2016 - 20:17

  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też uważam, że OOBE to tylko jakiś fizjologiczny stan świadomości podobny do świadomego śnienia albo wręcz jest to nawet jego szczególny przypadek. Sam sposób osiągania takiego stanu opiera się przecież na zwykłej stymulacji układu nerwowego, bardzo przypominającej wejście w LD i chociażby to sugeruje, że nie jest to żadne zjawisko nadprzyrodzone.


Jeśli jak twierdzisz jest to jakiś fizjologiczny stan świadomości, to jaki dział fizjologii zajmuje się tym tematem? i w której klinice lub klinikach prowadzone są badania,
by stwierdzić jaki stan jest stanem naturalnych a który jest patologicznym. I co implikuje dla organizmu jeden i drugi stan. 

Z okresu szkolnego pamiętam iż w zakres fizjologii wchodzi nie tylko wiedza o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, ale także jakie są sposoby przywracania właściwego działania kiedy zostanie ono zaburzone. Istnieje wiele szpitali w których próbuje się przywrócić prawidłowy stan (powiedzmy wzorcowy) dla organizmu
czyli wykorzystywana jest wiedza z dziedziny fizjologii określając który stan jest stanem zakłócenia czyli patologią, a który prawidłowym działaniem fizjologii organizmu.

 

Który jest to dział fizjologii i gdzie można leczyć patologiczne stany i co najważniejsze co jest stanem patologii a co naturalnym stanem.
Nie jest to pytanie z zakresu natury kalifikacji. 

 


  • 0



#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A o neurologii nie słyszałaś?
  • 0



#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A o neurologii nie słyszałaś?

 

A neurologia zajmuje się zmiennymi stanami świadomości czytaj podróżami astralnymi?


  • 0



#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że tak, i to od dawna

http://www.geekweek....gu-podczas-oobe

https://en.wikipedia...body_experience

http://brain.oxfordj...ntent/127/2/243

 

na forum tez już było o tym pisane.


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: OOBE, LD, paraliż senny, wejście w stan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych