Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3251 odpowiedzi w tym temacie

#2656

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ktoś myślał, że ciabatta, to rodzaj chleba hinduskiego, bo hindus prowadził budę z takim żarciem.

 

 Nigdy nie widziałem żeby sprzedawano Ciabbatę, w miejscach gdzie serwuje się Hinduskie jedzenie. Dodatkowo, Hindusów i ich żarcie kojarzę raczej z restauracjami, a nie z tanimi budami. Fakt. Cała masa Fast foodów jest opanowana przez hindusów. Ale sprzedają tam kurczaki i frytki.  Na pewno nie znajdziesz tam ciabbaty, ani nawet hinduskiego żarcia. Ale to tylko moje obserwacje.

 

 

Ciapowatość mają wrodzoną,

 

 Skoro za ciapowatość uważasz fakt, że Hindusi kojarzeni są na wyspach, jako właściciele sklepów i restauracji, na podobnej zasadzie jak Polak budowlaniec, to nie wiem...

 A co uważasz za wrodzoną ciapowatość? To że zazwyczaj są to drobni przedsiębiorcy, właściciele sklepów? Mam znajome, które sprzątały u Hindusów. Żydzi to przy nich przedszkolaki, jeżeli mogę odwołać się do stereotypów. Czy to dla ciebie wrodzona ciapowatość?


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 14.06.2017 - 21:54

  • 0



#2657

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pracuję z wieloma i "ciapowatość" obserwuję we wszystkim co robią. Z całej grupy hindusów którą znam, są moimi znajomymi (około 20), oprócz jednego, cała reszta jest taka właśnie ciapowata. Ciapowato podchodzą do pracy, mają wręcz uraz do używania mózgu, a jak go użyją, to nie do tego co trzeba. W języku polskim, ciapa, to oferma i pomimo tego, że wśród nich znajdują się ludzie inteligentni, są ciapami. 

W biznesach są dobrzy, bo potrafią zarobić na byle czym, ale tego "byle czego" nie potrafią czasem przenieść z miejsca na miejsce.

No i żeby było wszystko jasne, nie zamierzam uwłaczać ich godności, ale w moich oczach tak się prezentują. Już od 12 lat.





#2658

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Up@

Nie.

Arabowie, grupa ludów semickich uznających język arabski za rodzimy, niestanowiących jednolitej grupy etnicznej.

Najlepszym przykładem są mieszkańcy państwa Sudan, Somalia,czy Tunezja czarni jak przysłowiowy asfalt.

Lin

Ta definicja to masło maślane. Język arabski to jeden z języków semickich, więc definicję można przetłumaczyć tak: Semici uznający język semicki za rodzimy. Każdy Semita z definicji posługuje się językiem semickim, lub ma przodków którzy się nim posługiwali.

 

Mając na myśli prawdziwych Arabów mam na myśli genetycznie najbliższych arabskim plemionom sprzed ponad 1400 lat - najbliżej do nich mają mieszkańcy Półwyspu Arabskiego. Wraz z rozwojem islamskiego kalifatu i generalnie rozwoju islamu język arabski przyjęło wiele ludzi, a genetycznie Arabowie się rozpłynęli - im dalej od Półwyspu Arabskiego, tym bardziej: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/58/J_%28Y-DNA%29_distribution.jpg 

 

 

 

Jak dla mnie określenie Afro-Arabowie o wiele lepiej pasuje do czarnych mieszkańców Afryki posługujących się językiem arabskim, nie tylko ze względu na różnice genetyczne od oryginalnych Arabów, ale również na różnice kulturowe, które są ogromne. Ja bym to nazwał taką ewolucją zwrotną, bo ludzie którzy wywędrowali z Afryki bez problemu przerośli swoich przodków, powrócili i dali im jakieś zręby porządnej cywilizacji.

 

https://www.familytr...section=results


Użytkownik owerfull edytował ten post 15.06.2017 - 00:32

  • 0

#2659

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pożarze bloku w Londynie potwierdzono 17 ofiar. W internecie krewni mieszkańców poszukują osób z którymi nie mogą się skontaktować:

https://www.theguard...fell-tower-fire

 

Wedle strażaków jedną z przyczyn szybkiego rozprzestrzeniania ognia mogły być płyty izolacyjne pokrywające fasadę - specjalny typ z aluminiowym pokryciem i plastikowym wypełnieniem.


  • 0



#2660

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szef policji Londyńskiej: (cyt.) "Chciałbym mieć nadzieję, że liczba ofiar nie będzie trzycyfrowa..." :omg:


  • 0



#2661

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jego wypowiedź jest przekręcana zależnie od źródła (jedne gazety wyrzucają "i hope" jakby chodziło o pewnik, inne dodają "is not inevitable", inne cytują tylko końcówkę od siebie dodając albo że powiedział, że nie przekroczy albo że na pewno przekroczy), w każdym razie prasa podaje że lista zgłoszonych zaginionych jest niepewna i trudno się na niej opierać, bo na przykład w początkowym zamieszaniu jedna osoba została zgłoszona 46 razy.


  • 0



#2662

maxus_pl.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

https://superhistori...d-Stream-2.html

 

http://www.energetyk...emcy-protestuja

 

Coś o tym cicho a myślę że warto! 

 

Merkel się nieźle **** odrazu trzeba powiedzieć że amerykański gaz jest o wiele tańszy od niemieckiego sprowadzanego z rosji ;-] Zobaczycie, że Trump zadeklaruje powstanie trójmorza w lipcu, Polska będzie liderem w tym projekcie. Zaczynają się dla nas ciekawe czasy.

 

Częściowo wykropkowany wulgaryzm to nadal wulgaryzm. Proszę zapoznać się z regulaminem.

TheToxic


  • 0

#2663

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.on...l4mftng#slajd-8

 

Katastrofalne pożary lasów w Portugalii, jest już 58 ofiar śmiertelnych...


  • 0



#2664

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to za sprawą fali upałów. Wczoraj w Hiszpanii temperatura dochodziła do +45 stopni, w Portugalii było pewnie równie gorąco.


  • 0



#2665

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości, oni są już chyba w czwartej gęstości :)

z21981318V,Lalki-z-wystawy-sklepu-z-graf

W Gdańsku "patriotyczne" lalki z wystawy robiły "heil Hitler"?

 

Dwie laleczki w ubrankach patriotycznych wyciągają rączki w pozdrowieniu kojarzącym się z "heil Hitler". Tak wyglądała witryna sklepu z odzieżą patriotyczną w centrum Gdańska.

http://trojmiasto.wy...sza-raczki.html

 

 

 


  • 0



#2666

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale, że lewą ręką? To się nie liczy.


  • 1



#2667

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prodigy, połowa zespołu Mobb Deep, zmarł w Las Vegas. Miał zaledwie 42 lata. Od dzieciństwa zmagał się z anemią sierpowatą i choroba w końcu okazała się silniejsza. Raper zmarł w szpitalu z powodu powikłań, jednak na razie nie podano dokładnej przyczyny śmierci. Zespół był w trakcie trasy koncertowej.

 

Jak mówi agent rapera, Prodigy został przyjęty do szpitala kilka dni temu, po koncercie w Las Vegas. Przyczyną były powikłania spowodowane niedokrwistością sierpowatą. "Większości fanów wiadomo, że Prodigy walczy z chorobą od urodzenia" - podkreślił. I dodał, że na razie nie ustalono dokładnej przyczyny śmierci.

 

 

 

 

Szczerze? Mnie to naprawde poruszyło, bo wychowywałem się na rapie Mobb Deep, , RIP

 

Dziś piję do rana słuchając The Infamous z płytki

 

for all the killas and the hundred dollar billas...


Użytkownik Billy Kid edytował ten post 20.06.2017 - 21:43

  • 1



#2668

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ISIS wysadziło w powietrze stary meczet w Mosulu. Sądząc po zdjęciach z budowli zachował się tylko pochylony minaret:

https://wiadomosci.w...36112607000705a

To właśnie tutaj ogłoszono kiedyś powstanie organizacji.


  • 0



#2669

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sam nie wiem komu wierzyć, koalicja już niszczyła meczety i to nawet nie tylko na terytoriach IS, ale na tych niby podbitych przez syryjską Al-Kaidę.


  • 0

#2670

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy każdy widział więc daję. Materiał jest mocny więc w czasie jedzenia lepiej nie oglądać



Tak czy inaczej smacznego.

 

Przenoszę wątek, gdyż w tamtym dziale zgadzało się tylko jajko.

TheToxic


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych