Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chip-Chan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2750 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że jej cel został osiągnięty - jest o niej (w miarę) głośno.


Dokładnie, gdyby chodziło jej o poszukiwanie pomocy, zrobiła by to bardziej bez pośrednio - nie przez (być może celowo) nie do końca czytelne bazgroły, a oczywiste - internet czy telefon. Istnieje opcja, że jej oprawca (rzekomy policjant) nie wie, że ona odkryła te kamerki?

#32

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widział ktoś czy ona coś pije albo je...? Tylko śpi i śpi... :|

Przed chwilą jadła Dołączona grafika

Czy istnieje możliwość, że Chip-chan nie ma pojęcia o kamerkach

Wie, pisała o tym na swoim blogu.

Istnieje opcja, że jej oprawca (rzekomy policjant) nie wie, że ona odkryła te kamerki?

Myślę, że nie ma żadnego oprawcy. Ona jest po prostu na coś chora. A może rzeczywiście ma wszczepiony VeriChip? Trudno powiedzieć.



#33 Gość_Anffie

Gość_Anffie.
  • Tematów: 0

Napisano

Wydaje mi się, że ona używa dwóch różnych laptopów. Zauważyliście to?
http://i42.tinypic.com/eb699j.png
http://i41.tinypic.com/2uqcgef.png

#34

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Imho, to jest ten sam komputer, tylko syf się przemieścił :P

#35 Gość_Angel

Gość_Angel.
  • Tematów: 0

Napisano

Obserwuję tą dziewczynę od dwóch godzin, zastanawia mnie dlaczego dotyka klawiatury przez papier(?) chodzi o ukrycie stron, które odwiedza?

Może ma nerwicę przez co boi się bakterii ? Po za tym ona nie wychodzi na zakupy i nie pracuje! No chyba że pracuje przez internet i przez internet zamawia jedzenie.

Użytkownik Angel edytował ten post 21.12.2011 - 21:33


#36

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ooo jak fajnie, przyszłam teraz i patrze a ona sobie siedzi i coś na kompie ogląda :) jakaś zmiana akcji w końcu.

#37

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może ta dziewczyna jest bohaterką jakiejś nieprawdopodobnej historii, gdzie skorumpowany policjant porywa chorą psychicznie dziewczynę, zostawia jej laptopa i obserwuje przez kamerki Internetowe (przecież zboczeńców na świecie jest co niemiara). A być może jest to jakiś protest, albo performance (artystów, których nikt nie rozumie, również jest bez liku)? A może kolejna bardzo dziwna kampania reklamowa, choć akurat to wydaje się mało prawdopodobne... Co prawda w dzisiejszych czasach reklamy przybierają coraz bardziej dziwną formę, ale to jest chyba zbyt dziwne. Po takiej kampanii produkt mógłby kojarzyć się wręcz negatywnie.

#38

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Obserwuję tą dziewczynę od dwóch godzin, zastanawia mnie dlaczego dotyka klawiatury przez papier(?) chodzi o ukrycie stron, które odwiedza?

Może ma nerwicę przez co boi się bakterii ?

Jakby się bała bakterii, to by miała czysto w mieszkaniu?

#39

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To mam pytania tak żeby mieć pewność: Od ilu dni ona tam tak "mieszka"?

Najwcześniejsze wpisy na jej temat jakie jestem w stanie znaleźć na tumblr'u pochodzą z sierpnia tego roku, więc można powiedzieć, że na pewno urzęduje w tym mieszkaniu 4-5 miesięcy.

Właśnie byłam świadkiem jak Chipi... wyszła. Siedziała przed kompem i nagle wstała i poszła gdzieś poza zasięg obu kamer. Może do kibelka? ;) Przez chwilę nie było jej widać nigdzie, potem stała w kuchni, i znów na trochę zniknęla z pola widzenia. Nie bylo jej widać prawie 10 minut.
Daje wam skriny z tej niezwykłej absencji:

Dołączona grafika
Po tym jak wróciła i usiadła w takiej pozycji jak na ostatnim skrinie to kiwała się chwilę lekko w przód i w tył, po czym zastygła tak na pare minut i znów zaczęła się kiwać, przyłożyła tez pare razy rękę do ust, ale nie wiem czy coś wzięła do ust w sensie czy coś jadła, nie było widać.

Użytkownik Syrinks edytował ten post 21.12.2011 - 23:46


#40

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie robi komedię, wychodzi sobie i robi zakupy czego nie rejestrują kamery, później wraca i reality show leci dalej. Po dokładnym przyjrzeniu się temu to po prostu jakieś skrzywienie psychiczne, szuka pewnie uwagi w internecie, zapewne sama się ogląda w tych kamerkach.

poza tym wygląda na zadbaną, włosy nie są tłuste, podejrzane.

Użytkownik Cmb edytował ten post 21.12.2011 - 23:49


#41

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pewnie robi komedię, wychodzi sobie i robi zakupy czego nie rejestrują kamery, później wraca i reality show leci dalej. Po dokładnym przyjrzeniu się temu to po prostu jakieś skrzywienie psychiczne, szuka pewnie uwagi w internecie, zapewne sama się ogląda w tych kamerkach.

też zaczyna mi się tak wydawać.

dodam, że po paru minutach siedzenia tak, dziewczyna wstała, odłożyła lapka (nie wyłączała go, bo patrzyłam cały czas, tylko odstawiła na bok), poprawiła posłanie, zawinęła sie w koc i polazła spać. kręciła się troche żeby dobrze zasłonić sobie twarz kocem, chyba faktycznie ma tam jakieś stałe źródło sztucznego światła.

#42

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Wszystko jesteś ignorantem i nie masz zielonego pojecia o kulturze chanowej. Było to kiedyś bardziej miejsce na swój sposób indywidualistów, ludzi pogrążonych w depresji i odseparowanych od reszty społeczeństwa, no i przejawiali dosyć specyficzne poczucie humoru uznają tam trolling jako swojego rodzaju sztukę, ale jak to wszędzie są tez tam ludzie którzy wykorzystują po prostu taki typ forum i nic na to nie poradzisz (nie wiem jak Ci to lepiej wyjaśnić).

Wracając do tematu, jakiś czas temu zainteresowałem się tematem chip-chan i z tego co przeczytałem to obalono jej schorzenia psychiczne typu paranoje, manie prześladowcze czy schizofrenię ponieważ ma kamery w całym mieszkaniu a ludzie cierpiący na tego typu choroby również panicznie boją się obserwacji swojej osoby.

#43

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

właśnie gdzieś wyszła (ok. 8:25 czasu polskiego)
Podeszła do pudełek, poprzewracała je, rozciągnęła jakieś sznurki (zabezpieczenie antykradzieżowe?) i po prostu wyszła z domu (tak mi się wydaje, że to co widać za drzwiami to klatka schodowa, a nie drzwi do drugiego pokoju bez kamery).

Dołączona grafika

Jak myślicie, poszła do Burger Kinga?

//edit: Swoim zachowaniem przypomina zaawansowanego gracza gier mmorpg jak np Metin2 (mam swoje podejrzenia, że być może właśnie to znajduje się na ekranie jej komputera (poniżej może być klawiatura wirtualna lub inne dzieło, wersje chińska, europejska i amerykańska znacząco różnią się od siebie)
Spoiler

Użytkownik JachuPL edytował ten post 22.12.2011 - 08:34


#44

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ach, JachuPL, uprzedziłeś mnie :D

Wróciłem z pracy i... na moich oczach, nastąpił przełom. „Chip-Chan” opuściła mieszkanie, prawdopodobnie wybierając się na zakupy. Odwaliło mi? Może. Raczej mam to... gdzieś.

Raport: 22/12/2011, godz. 7:50 - 8:30
Po powrocie z pracy, włączyłem komputer. Po udanej próbie odświeżania strony w celu podglądu obrazu na drugiej kamerze, „Chip-Chan”, zastałem siedzącą przy laptopie. Było to o godzinie 7:55. O godzinie 8:00, dziewczę zaczęło majstrować coś przy kartkach papieru, na których zapisuje informacje w bliżej nieokreślonym języku, prawdopodobnie zbliżonym do koreańskiego. Od godziny 8:01 do 8:04, „Chip-Chan” znika z obrazów obydwu kamer. Po powrocie, do godziny 8:10, cały czas siedzi przy kartkach papieru. Około 8:16, dziewczyna wstaje i znika z obrazów obydwu kamer. O godzinie 8:18, pojawia się w obrazie pierwszej kamery. W tym momencie, następuje przełom podczas obserwacji - „Chip-Chan” jest ubrana i przyszykowana do wyjścia. Około 8:22, dziewczę opuszcza mieszkanie, prawdopodobnie w celu zrobienia zakupów.

Przypuszczenia i wnioski:
W przypadku wielu pytań o pomieszczenie zagrodzone kartonami, właśnie uzyskaliśmy odpowiedź - zastawione są drzwi do mieszkania. Po przejściu za kartony, „Chip-Chan” ustawia je ponownie w „blok”. Prawdopodobnie, pokazane, różowy i biały sznurek, które biegną za kartonami, świadczą o nieobecności dziewczyny w mieszkaniu (przypuszczalnie).

Dołączona grafika

Stoi przy zlewie, sprząta, je, pije?

Wnioskując po jednym, czy dwóch screenach w temacie i po samej jej obserwacji... Tak, wykonuje te czynności.

Zaburzenia świadomości, przewidzenia, halucynacje czy po prostu sobie to wmówiła?

Od czasu od kiedy ją obserwuję, nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Zaburzenia świadomości są bardzo prawdopodobne. Co do przewidzeń i halucynacji, to póki co, nie zaobserwowałem jakiegoś odmiennego zachowania. Bardzo możliwe że to wszystko, dziewczyna sobie tylko wmówiła. Nie jestem w stanie stwierdzić nawet czy ma objawy jakiejś choroby - na pewno nie jest zdrowa. Ale na co choruje...?

Osobiście myślę, że większość z Was i tak znudzi się po tygodniu, bo ile można oglądać czyjeś nudne życie polegające na trzech czynnościach. To jest skrajny przykład paranoi, uwięziła się we własnym świecie. Powinno się ją leczyć. Jednak nikt tego nie robi, pewnie ichniejsza policja dostała już jakiś sygnał, nawet od sąsiadów - nikt tam nigdy nie wszedł? Wydaje się to bardzo podejrzane, tak, jakby ukartowane. Nie zdziwiłbym się na kolejny show telewizyjny skośnookich.

„Chip-Chan”, wbrew pozorom potrafi zaskoczyć swoim zachowaniem. Właściwie, to właśnie creepypasta dotycząca jej osoby, sprowokowała mnie do ponownej aktywności na forum - nie wiem czy tak szybko odpuszczę - to się jeszcze okaże. Nie mam zielonego pojęcia, czy ktokolwiek ją odwiedzał i czy zostały zawiadomione na jej temat, odpowiednie służby - prawdopodobnie tak. Ogólnie rzecz biorąc, możesz mieć rację, jeżeli chodzi o kolejny „show”. Ale z drugiej strony, nawet gdyby tak było... To mimo wszystko, jej osoba wydaje się interesująca.

Czy ktoś zauważył żeby dziewczyna chociaż raz zerknęła w stronę kamer?

Od czasu rozpoczęcia obserwacji - nie.

Czy istnieje możliwość, że Chip-chan nie ma pojęcia o kamerkach, a cała ta 'tajemnicza historia' została dopowiedziana?

Wie o nich - informuje Nas o tym, na swoim blogu.

Bardzo często wyłącza mi się albo zacina kamerka na materac.

Prawdopodobnie, zbyt dużo osób ją ogląda, właśnie przyglądając się obrazowi z tej kamery. Odśwież kilka(naście) razy stronę i problem powinien zniknąć.

Może dziewczyna choruje na agorafobię, przez siedzenie w domu i brak jakichkolwiek kontaktów ze światem zewnętrznym 'świruje' co raz bardziej, dochodzi do tego silna depresja (nieustanna senność, brak chęci do zmian)?

Agorafobia odpada - „Chip-Chan” niedawno wyszła z domu, prawdopodobnie do sklepu - okaże się po powrocie.

Wydaje mi się, że jej cel został osiągnięty - jest o niej (w miarę) głośno.

Bardzo możliwe że właśnie o to jej chodziło. Ale nie możemy być tego pewni na 100%.

Myślę, że nie ma żadnego oprawcy. Ona jest po prostu na coś chora. A może rzeczywiście ma wszczepiony VeriChip? Trudno powiedzieć.

Bardziej obstawiam wersję z chorobą. Na jej blogu jest masa zdjęć jej nogi, z ujęciem miejsca, w którym prawdopodobnie znajduje się VeriChip. Z drugiej strony, sam czip, trudno zlokalizować i stwierdzić czy rzeczywiście istnieje, jedynie na podstawie tego co widzimy.

Po za tym ona nie wychodzi na zakupy i nie pracuje!

Mamy Cię!
Tak jak już zauważył mój poprzednik oraz o czym wspomniałem ja - „Chip-Chan”, prawdopodobnie wyszła z domu, zrobić jakieś zakupy.

chyba faktycznie ma tam jakieś stałe źródło sztucznego światła.

To na pewno.
Nawet w Korei nie mają dnia przez 24h ^^

z tego co przeczytałem to obalono jej schorzenia psychiczne typu paranoje, manie prześladowcze czy schizofrenię ponieważ ma kamery w całym mieszkaniu a ludzie cierpiący na tego typu choroby również panicznie boją się obserwacji swojej osoby.

Od czasu rozpoczęcia moich obserwacji, nie przejawiała żadnych odznak, które charakteryzowałyby jakieś z tych schorzeń. Z drugiej jednak strony, niczego nie można wykluczać, bez bezpośredniej konsultacji lekarskiej z pacjentem. Na podstawie obrazu z kamer, niezwykle trudno stwierdzić na co ona choruje, nie znając nawet podstawowych objawów.
Pomijam tworzenie tych kartek z napisami, których na chwilę obecną, nie jesteśmy w stanie rozczytać.

(tak mi się wydaje, że to co widać za drzwiami to klatka schodowa, a nie drzwi do drugiego pokoju bez kamery)

Zgadza się. To najprawdopodobniej drzwi wejściowe/wyjściowe.

Kolego, tak troszeczkę wypadło mi to podczas oglądania, ona chyba na kartce domalowała "12". Śmiem twierdzić, że wróci do domu o północy czasu ichniejszego.

Będziemy wiedzieć gdy wróci ^^
Póki co, stronę z livestream'em, mam włączoną cały czas.

Może to być czysty koreański, tzw. Hangul na który aktualnie stawiam, aczkolwiek odsyłam Was do Cioci Wikipedii, gdyż może to być dialekt w formie pisemnej.

Cóż, ta informacja to zawsze jakiś krok do przodu. Może w chwili wolnej, bliżej przyjrzę się tym napisom i spróbuję je odczytać, acz wątpię by mi się udało.

Użytkownik Kyon edytował ten post 22.12.2011 - 09:34




#45

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolego, tak troszeczkę wypadło mi to podczas oglądania, ona chyba na kartce domalowała "12". Śmiem twierdzić, że wróci do domu o północy czasu ichniejszego.

co do języka, nie jest to na pewno hancha (nie widać znaków charakterystycznych). Może to być czysty koreański, tzw. Hangul na który aktualnie stawiam, aczkolwiek odsyłam Was do Cioci Wikipedii, gdyż może to być dialekt w formie pisemnej.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych