Skocz do zawartości


Zdjęcie

O to dlaczego Żydzi gardzą ludźmi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#61

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...)


Z wielkim zaskoczeniem zgadzam się z Tobą mag1-21. Nie potrafię zrozumieć jak w jednym temacie użytkownicy głoszą i pragną jedności, równości, mówią o "więzi energetycznej" a w innych - propagują antysemityzm, podziały na złych Żydów i dobrych Polaków. Tzn. jak Wy chcecie dokonać zmian? Takimi podziałami? Będziecie czekać aż zmiany same przyjdą?
I wypieranie się nic nie da - większość z postów (w tym i innych tematach o Zydach) jest wypowiedziami antysemickimi, a znakomita część użytkowników kieruje się antysemickimi i nacjonalistycznymi pobudkami. Niestety.
Padacie ofiarą manipulacji o jakich piszecie w innych tematach. Wpojony 'patriotyzm' i miłośc do kawałka ziemi sprawia, że równość i wolność ludzkości nigdy nie zapanuje.

Bedziecie się topić w wojnach nie dlatego, że są one Wam narzucane - dlatego, że sami tych wojen pożądacie.

Dla Ciebie mag, dobra rada - nie ma sensu udzielać się w tego typu tematach, zostaw wojaków. Są w morderczym szale, niech nakręcają się nawzajem w tym i w następnych antysemickich tematach. Typu: "ŻYDOWSKI bankomat zjadł kartę płatniczą Polaka-patrioty (FILM)", "ŻYDOWSCY studenci na Uczelniach Wyższych (POLSKICH !!!!) zajmują miejsca Polakom!", itp. itd...

Użytkownik Amontillado edytował ten post 20.04.2011 - 20:46

  • 0



#62

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amontillado nie wiem do kogo piejesz, ale ja tu antysemityzmu nie widzę. Takie sformułowania jak to

znakomita część użytkowników kieruje się antysemickimi i nacjonalistycznymi pobudkami.


podpadają pod kodeks karny, bo jest to zwykłe pomówienie grupy użytkowników Paranormalne. Wszyscy powinni być równi wobec prawa. Nie może być tak, że jakiemuś Żydowi z nieznanych powodów wolno bić polskich obywateli.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 20.04.2011 - 20:49

  • 4

#63

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amontillado nie wiem do kogo piejesz, ale ja tu antysemityzmu nie widzę. Takie sformułowania jak to


znakomita część użytkowników kieruje się antysemickimi i nacjonalistycznymi pobudkami.


podpadają pod kodeks karny, bo jest to zwykłe pomówienie grupy użytkowników Paranormalne. Wszyscy powinni być równi wobec prawa. Nie może być tak, że jakiemuś Żydowi z nieznanych powodów wolno bić polskich obywateli.


Zanim pobiegniesz z tym do sądu, zwróć uwagę, że nikogo nie wskazałem palcem ani nikogo do takiej "grupy użytkowników Paranormalne" nie zaliczyłem. Jeśli Ty podejrzewasz o jakich użytkowników mi chodziło i zamierzasz tym samym subiektywnie zaliczyć ich do 'pomawianej grupy' - sam popełniasz pomówienie.

Dobrze wiesz, że nie chodzi tu o samą bójkę.

Edit admin:
Dołączona grafika

Użytkownik Eury edytował ten post 23.04.2011 - 09:41

  • -2



#64

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zanim pobiegniesz z tym do sądu, zwróć uwagę, że nikogo nie wskazałem palcem ani nikogo do takiej "grupy użytkowników Paranormalne" nie zaliczyłem.



Nie ma to znaczenia. Pisząc "znakomita część użytkowników", obraziłeś całą grupę użytkowników.

Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną
lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie
postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej
lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu
lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo
pozbawienia wolności do roku



Jeśli Ty podejrzewasz o jakich użytkowników mi chodziło i zamierzasz tym samym subiektywnie zaliczyć ich do 'pomawianej grupy' - sam popełniasz pomówienie.


LOL, jak mogę popełniać pomówienie nikogo nie pomawiając? Chyba naoglądałeś się "Raportu Mniejszości". Za myśli póki co nikogo się nie karze i oby tak zostało.

Ja z tym do sądu biegać nie zamierzam, tylko daję Ci do zrozumienia, że to co robisz nawet w świetle obowiązującego prawa nie jest w porządku. Najłatwiej uciec od problemu przyklejając komuś łatkę np. antysemity.

Edit admin:
Dołączona grafika
  • 2

#65 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

nexus6

lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu
lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo
pozbawienia wolności do roku

O toz to, znalazles dla mnie w sam raz artykul. Ile to osob czerwienia narazilo na szwank moja osobe? Stoje po stronie prawa i przeciwdzialam antysemityzmowi i nacjonalizmowi.
  • 0

#66

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O toz to, znalazles dla mnie w sam raz artykul. Ile to osob czerwienia narazilo na szwank moja osobe? Stoje po stronie prawa i przeciwdzialam antysemityzmowi i nacjonalizmowi.


To nie jest artykuł tylko cytat z kodeksu karnego. Pomawiać - bezpodstawnie zarzucić, niesłusznie przypisać coś komuś, posądzić, oskarżyć kogoś o coś. Dawanie minusów to nie jest pomówienie, a to że czujesz się tym dotknięta to twój problem ;)
  • 0

#67 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tez pisze wyraznie, co sie w tym temacie wyrabia i co sie robi z ludzmi, ktorzy to wyciagaja na wierzch. Co chcesz mi powiedziec, ze macie tylko inne zdanie niz ja? Bo ja uwazam, ze prowadzicie temat w kierunku antysemityzmu wiec mnie zniszczyc minusami, a Wam plusy bo dobrze gadacie cyt" zabic Zyda"?
Sami sie zgubiliscie i zaplataliscie.
  • 0

#68

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma to znaczenia. Pisząc "znakomita część użytkowników", obraziłeś całą grupę użytkowników.


Jaką grupę użytkowników? Konkretnie jaką grupę? Bo chyba nie wszystkich użytkowników forum...

Przytoczyłeś formulkę - i ja to zrobię:

"Pomówienie może dotyczyć grupy osób, przez co należy rozumieć zespół ludzi połączony więzią organizacyjną, właściwościami, wspólnym zadaniem lub interesem (np. zespół pracowniczy, skład drużyny sportowej, itp.), a nie jakąkolwiek przypadkową grupę."

Z Kodeksu Karnego


Powiedz mi gdzie wskazałem o jaką nieprzypadkową grupę użytkowników mi chodziło? Daję Ci do zrozumienie, że nie złamałem prawa, a pomówieniem jest to co Ty piszesz na mój temat, niesłusznie oskarzając mnie o złamanie prawa przez co podpadasz pod:

"które mogą poniżyć ją w opinii publicznej
lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu"


Koniec offtopa, mówcie o Żydach.

Edit admin:
Dołączona grafika

Użytkownik Eury edytował ten post 23.04.2011 - 09:42

  • 1



#69 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Nexus6
Ja juz skonczylam rozmawiac z "Panami". Reszte niech ludzie ocenia sami, a nie Wy.

Edit admin: Ostatnie upomnienie
Dołączona grafika

Użytkownik Eury edytował ten post 23.04.2011 - 09:40

  • 0

#70 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

@Templariusz
Ciekawe ile z osób które się tutaj wypowiadają znają jakiś żydów(...)


Ja znam. Mam sąsiadów żydów.

@kpiarz
Nasza rasa (mówiąc o żydach) jest Rasą Mistrzów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.

Menachem Begin


Pierwszy raz to czytam (o tym słyszę). Jestem wstrząśnięty. Mimo wszystko jednak do sąsiadów nie pójdę się mścić. Jako ludzkie odchody (= żydowskie), udowodnię, że jestem bardziej ludzki niż mój „pan”, któremu powinienem co najwyżej lizać stopy.
  • 1

#71

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tez pisze wyraznie, co sie w tym temacie wyrabia i co sie robi z ludzmi, ktorzy to wyciagaja na wierzch. Co chcesz mi powiedziec, ze macie tylko inne zdanie niz ja? Bo ja uwazam, ze prowadzicie temat w kierunku antysemityzmu wiec mnie zniszczyc minusami, a Wam plusy bo dobrze gadacie cyt" zabic Zyda"?
Sami sie zgubiliscie i zaplataliscie.


Sorry mag, ale nie rozumiem twoich zawiłych wypowiedzi. Może jestem za głupi, ale na pewno nie prowadzę tematu w kierunku antysemityzmu.


Jaką grupę użytkowników? Konkretnie jaką grupę? Bo chyba nie wszystkich użytkowników forum...

Powiedz mi gdzie wskazałem o jaką nieprzypadkową grupę użytkowników mi chodziło? Daję Ci do zrozumienie, że nie złamałem prawa, a pomówieniem jest to co Ty piszesz na mój temat, niesłusznie oskarzając mnie o złamanie prawa przez co podpadasz pod:


1. Sprawdzamy czy znakomita część użytkowników kieruje się antysemickimi pobudkami.
2. Jeśli nie, to pomówiłeś cały Vortal. Proces mógłby wytoczyć Eury albo użytkownicy którzy poczuli się tym dotknięci.

Moim zdaniem znakomita większość użytkowników paranormalne nie kieruje się pobudkami antysemickimi i twoje oskarżenie jest bezpodstawne.

Jeśli nadal nie rozumiesz to może tak - Jak ktoś powie, że "znakomitej większości Żydów powinna zostać wymierzona kara śmierci" to tłumaczenie, że miał na myśli jedynie grupę żydowskich morderców raczej nie przejdzie, nieprawdaż? Sformułowanie "znakomita większość" jest obraźliwe dla całego Vortalu Paranormalne.

Edit admin:
Dołączona grafika
  • -1

#72

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cała strona offtopu... To nie jest przecież temat o poszukiwaniu antysemitów w naszym gronie. Jeśli widzicie jakiegoś, raport i się moderacja tym zajmie.
  • 0



#73

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Stoje po stronie prawa i przeciwdzialam antysemityzmowi i nacjonalizmowi.


Ale dlaczego nazywasz antysemityzmem każdą wypowiedź nastawioną negatywnie do Żydów? Mowa o hipokryzji Żydów nie jest żadną "mową nienawiści", "faszyzmem", czy innym tego typu wymysłem "wojowników tolerancji"; jest to zwracanie uwagi na fakty, o których liberalny świat woli zapomnieć: o tym, że Żydzi kreują siebie na wieczne ofiary, zawsze atakowani przez faszystów, a jednocześnie przyuczają młode pokolenia do nienawidzenia innych narodów (jakoś szczególnie uczepili się Polski i Polaków, czego przykładem są np. ich antypolskie komiksy albo już podany film "Zniesławienie"), utrzymywania apertheidu i nietolerancji w samym Izraelu czy też łamania praw człowieka na terenach bezprawnie przez nich okupowanych. Przykłady można jeszcze długo wymieniać, ukazujące ich bezczelność, zakłamanie i dwulicowość.

Nie chcę tutaj nawoływać do wytępienia wszystkich Żydów z tego świata, ponieważ zdarzają się ludzie naprawdę wyjątkowi (tacy jak polscy patrioci Kazimierz Sterling, Julian Unszlicht czy Israel Shahak), ale są to jednostki, które niewiele pomagają na poprawie wizerunku całej nacji.

Nie wiem też, dlaczego tak usilnie piętnujecie przejawy nacjonalizmu, ale jest to raczej temat na oddzielną dyskusję; nie chcę robić tutaj off-topu.

No... Teraz czekam na nazwanie mnie antysemitą, nacjonalistą, faszystą etc. etc. ;)
  • 5



#74

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, nie wiem czy zrobiłeś to umyślnie, czy też nie, ale Twoja obrona obywatela Izraela jest chyba nie na miejscu z Twojej strony. Nagranie ewidentnie pokazuje pokojowy charakter demonstracji Polaków, a jak kilkoro użytkowników stwierdziło, że największym brakiem tolerancji okazał się sam Izraelczyk.


Nie rozumiem. Oczywiście, że wszystko co napisałem jest zgodne z moimi przekonaniami, więc nie było tutaj robienia niczego "nieumyślnie". Przejdźmy teraz do rozważań na temat "pokojowych demonstracji". Czy mam zatem rozumieć, że powinno się spokojnie przechodzić obok demonstracji z wszelkiego rodzaju hasłami, o ile ludzie je trzymający grzecznie sobie stoją? Chwilowo bez wdawania się w spory na temat treści tego konkretnego transparentu - czy zatem Twoim zdaniem jak najbardziej w porządku byłoby trzymanie transparentu "wszyscy podludzie-polacy do gazu!" przez uśmiechniętego i grzecznie stojącego neonazistę na zjeździe weteranów II wojny światowej i byłych więźniów obozów koncentracyjnych? No bo to wciąż byłaby demonstracja (według Twojej najwyraźniej definicji) pokojowa. On tylko by tam sobie grzecznie stał i trzymał swój transparent. A gdyby wnuczek jakiegoś starszego weterana nagle pobił tego człowieka - to czy wciąż narzekałbyś na "niesprawiedliwość i skandal"?

Moim zdaniem przynoszenie takiego transparentu i pokazywanie go przy ambasadorze Izraela na takiej uroczystości to czysta i jawna antyizraelska prowokacja. Dla kogoś to będą "w porządku ludzie", a dla mnie to będą smutni panowie szukający jedynie zadymy. Owszem - z reakcją żydowskiego gościa również można się spierać (czy czasem jednak nie przeholował), ale jak już mówiłem - ja tam mu się nie dziwię, bo sam nie wiem co ja bym zrobił w takiej sytuacji.

Halo, nie widzisz, że tylko Ty jeden widziałeś co innego na filmie? Wszyscy tu jesteśmy zgodni. Może czas przyznać się do błędu?


Przejdź się kiedyś do kościoła i przekonaj zebranych tam wiernych, że Boga nie ma. A potem nawróć się na chrześcijaństwo, ponieważ "wszyscy obecni na zebraniu wierzyli w Boga". Wiara danej grupy w prawdziwość danego zjawiska/oceny wcale tej prawdziwości nie gwarantuje.

Pomyśl, że gdyby Polacy byli świadomi, co tak naprawdę wyprawiają Żydzi na świecie, te komentarze byłyby jeszcze ostrzejsze i byłoby ich znacznie więcej. To Żydzi w pierwszej kolejności wszystkich nienawidzą.


Wszyscy Żydzi? Czy dana część? Bo nie wydaje mi się, aby nawet ci najbardziej ortodoksyjni Żydzi gromadnie nienawidzili obcych. Mogą uważać ich za w pewnym sensie gorszych od siebie, ale to nie oznacza nienawiści. Szczerze mówiąc ogółem Żydów jest około 13 milionów. Sprawdź teraz sobie ilu jest ludzi na świecie poza nimi i ilu z nich może czuć nienawiść do Żydów. Zastanów się ile razy u nas, w Polsce, kraju liczącym ok 37 000 000 mieszkańców, spotkałeś się z antysemityzmem. Więc lepiej nie mówić kto kogo bardziej nienawidzi itp, bo same liczby już sugerują, że Żydzi są na straconej pozycji.

Przez lata dziwiłem się, czemu mój dziadek nienawidził Żydów, których były kamienice a jego ulice


Dlatego, że Żydzi potrafią obracać pieniędzmi i zdobywać bogactwa, a Polacy wolą wszystko przepić i robić byle jak i siłą rzeczy gorzej im się wiedzie w życiu?

Wstyd Ci za Polaków, a nie wstyd Ci za Izraelczyków, którzy robią totalną siekę w umysłach młodych ludzi? Jest taka scena w tym filmiku, jak do 3 swojskich chłopów podchodzą młodzi z Izraela i doszukują się w naszych żulkach antysemityzmu i wrogości. Młodzi są chowani w nienawiści do innych, a potem się dziwią, że na stare lata inni też ich nienawidzą.


Mówisz tak jakby wstyd za zachowania Polaków oznaczał totalną akceptację działań Żydów. Przegapiłeś najwyraźniej ten fragment, który specjalnie umieściłem w swojej wypowiedzi (jak widać słusznie ;) ):

Dlatego rozumiem Żydów i to, że troszczą się o swoje bezpieczeństwo choćby i za pomocą takich metod. Rozumiem, choć nie znaczy to, że popieram (i to najważniejsze zdanie tej wypowiedzi, więc proszę je zapamiętać aby nie było w przyszłości nieporozumień).


Takie coś mógł napisać tylko inny Żyd. Wybacz, ale tylko inny Żyd usprawiedliwi takie zachowanie starszyzny Izraela, która zasłaniając się krzywdami przeszłości bezlitośnie wpaja młodym ludziom nienawiść do innych i wysyła ich na propagandową szopkę do Oświęcimia. Gdzieś wyczytałem, że ten cały holocaust, to niezła ściema (chodzi o liczbę zamordowanych). Straszliwej rzezi poddani zostali również Polacy, ale w naszym młodym nie wpaja się nienawiści do Niemców i Ruskich i nie straszy, że na wycieczce, Niemiec i Rusek tylko czekają, żeby zrobić krzywdę.


Oczywiście - jeśli ktoś nie zieje nienawiścią do Żydów lub nie krytykuje ich bez przerwy, to musi sam nim być ;) Dlaczego "propagandowa szopka"? Czy nasze wycieczki jadące do Katynia to też "propagandowe szopki"? Pewnie nie, choć myślę, że i takie by się znalazły. Ale przepraszam - wtedy to byłyby "patriotyczne pielgrzymki" ;)

Co do straszenia Niemcami - oj, tymi Niemcami to się nas lubi straszyć. Sam pamiętam "wykupywanie Polski", "dziadków w Wehrmachcie" i "dochodzenie w Niemczech do głosu partii neonazistowskich". Owszem, wpajanie młodym ludziom że w Polsce jest niebezpiecznie, że neonaziści będą pukać do drzwi itp jest bezsensowne, ale z drugiej strony... na miejscu Żydów raczej nie rozpowiadałbym zbyt głośno, że jestem z Izraela. Bo idiotów w naszym kraju wciąż jest zbyt wielu.

A kto im się kazał osiedlać na obcej, wrogiej ziemi? Kto im dał prawo do zajmowania terenów zajmowanych przez Palestyńczyków? I dlaczego dziwisz się, że islamskie państwa ościenne nienawidzą Izraela? Powstanie tego państwa to była zbrodnia w biały dzień przecież, a to co zrobili z Palestyńczykami to przyznasz, że sam Hitler by się nie powstydził.


Moim zdaniem Żydzi mają prawo do tamtej ziemi. Z każdego skrawka lądu na tej planecie za najbardziej odpowiedni do tego celu uważam ten, na którym Żydzi mieli swoje królestwo i Świątynię.

A Palestyńczycy niestety swoją postawą nie poprawiają swojego losu.

No i popatrz, nasz antysemityzm to i tak za mało. Powtórzę, że gdyby Polacy mieli świadomość kto nimi tak naprawdę rządzi, kto odpowiada za większość wojen i niewytłumaczalnej agresji do innych, w tym do Polaków, to antysemitą byłby każdy myślący człowiek. Chociaz w ogóle pojęcie antysemityzm jest nietrafne, bo Semitami są przecież Palestyńczycy.


Myślę, że opowiadanie głupstw na temat Żydów również podpada pod antysemityzm - choćby (albo wręcz "głównie") i tych, które są najbardziej popularne. No bo w końcu to Żydzi odpowiadają za wojny ;) W szczególności za tę ostatnią światową.

Oczywiście, że ich rozumiesz.


Oczywiście, choć nie z powodów które starasz się sugerować ;)

Ależ oni tym transparentem nikogo nie obrazili! Równie dobrze mogło być to skierowane do Palestyńczyków, żeby mimo tego, że ich tam mordują jak zwierzęta, nie oddawali ciosu za cios i nie nakręcali spirali nienawiści. Po drugie pan w jarmułce mógł w pierwszej kolejności grzecznie poprosić panów z transparentem o opuszczenie sali, a następnie wezwać ochronę, a nie samemu wymierzać sprawiedliwość.


"Równie dobrze mogło być", a mimo to nie było. Było szopką wycelowaną w uroczystość związaną z Żydami i ambasadorem Izraela. Dla mnie to porażająco jasne. Co do zachowania tego pana - nie było w 100% właściwe, ale jak już mówiłem - ja tam mu się nie dziwię. Ciekawie by też się stało, gdyby okazało się kiedyś, że ten pan stracił kogoś bliskiego w wyniku palestyńskiego zamachu samobójczego albo rakietowego.

Poza tym wszelkie próby bronienia tych smutnych panów z transparentem właśnie przestają mieć moim zdaniem sens:

14 stycznia działacze poznańskiej Federacji Anarchistycznej przeprowadzili akcję solidarnościową z narodem palestyńskim, domagając się natychmiastowego przerwania wojny i ostrzeliwania Strefy Gazy (...)

Stanowisko Federacji Anarchistycznej sekcja Poznań:

Powstrzymać wojnę w Palestynie
Od wielu dni trwa rzeź mieszkańców Palestyny. Izraelska armia najpierw bombardowała, a potem wkroczyła do Strefy Gazy. Zginęło już blisko 1000 Palestyńczyków. Wielokrotnie więcej osób jest rannych. Ofiarami tej zbrodni są, nie jak twierdzi Izrael działacze Hamas, ale przede wszystkim cywile, często kobiety i dzieci.

Żądamy zaprzestania izraelskich ataków na Palestynę!Żądamy wycofania wszystkich oddziałów armii Izraelskiej z Palestyny! Żądamy uznania prawa narodu palestyńskiego do samostanowienia i życia w pokoju!

Obecny konflikt nie sposób zrozumieć bez zasadniczego stwierdzenia, że ziemia palestyńska jest w dalszym ciągu okupowana, a Izrael podczas wielu dziesięcioleci ignorował prawo narodu palestyńskiego do samostanowienia. Przez wiele lat w wojnie z Palestyńczykami Izrael występował zatem w roli okupanta, korzystającego z nieograniczonego militarnego, politycznego i finansowego wsparcia Stanów Zjednoczonych. W tej wojnie szanse nigdy nie były wyrównane, a zapadające rozstrzygnięcia sprawiedliwe. Podobnie jak i obecnie, Palestyńczycy ponosili zawsze dużo większe ofiary, będąc
traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Wystarczy stwierdzić, że w ciągu np. ostatnich 6 miesięcy trwania rozejmu między Palestyną a Izraelem, z rąk izraelskiej armii zabitych zostało ponad 20 osób. W tym samym czasie w wyników ataków rakietowych Hamasu, o których się tak często wspomina, będącymi odpowiedzią na prowokacje izraelskie, nikt nie zginął, ani nie został ranny.

Mieszkańcy Gazy cierpią też w skutek nałożonego embarga po tym, jak w demokratycznych wyborach wygrał tam Hamas. Swoim zwyczajem "demokratyczny" Zachód zamierza narzucić swoją wolę Palestyńczykom, stosując nieuprawniony nacisk ekonomiczny, chcąc zmusić ich do zmiany preferencji politycznych.

Wreszcie nie jest dziełem przypadku, że izraelska agresja na Palestynę, zbiega się z nadchodzącymi wyborami w tym kraju. Od lat panuje w Izraelu zasada, iż wybory wygrywa ta siła, która zadeklaruje, a jeszcze lepiej zamanifestuje, swoją bezwzględność i brutalność wobec narodu palestyńskiego.

Solidaryzujemy się z narodem palestyńskim i ofiarami tego konfliktu! Żądamy zakończenia tej wojny!


ŹRÓDŁO

Gdy na mównicę wszedł David Peleg, ambasador Izraela w Polsce, kilku alterglobalistów z Federacji Anarchistycznej rozwinęło transparent z wezwaniem „Dość rzezi w Gazie” a następnie po hebrajsku zaczęli wzywać do uwolnienia Palestyny spod izraelskiej okupacji – relacjonuje gazeta.pl.

W tym momencie z drugiego rzędu zerwał się obywatel Izraela, który rzucił się na demonstrantów z pięściami. Bijących się rozdzielali prezydent Poznania Ryszard Grobelny, jego zastępca Maciej Frankiewicz oraz wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia.


ŹRÓDŁO

Garstka broni Żydów, jakby sami oni byli Żydami (takie odnoszę wrażenie), a pozostali próbują uświadomić problem.


I znowu mamy absurdalne stwierdzenia. Jakby czymś nie do pomyślenia dla "Prawdziwego Polaka" było bronienie Żydów w jakiejkolwiek sprawie...

A Polaków kto policzy, ilu Polaków zabita i ilu Polaków oddało życie za obronę Żydów? Tego to już nikt nie pamięta, za to entuzjaści Żydów, jak i sami Żydzi chcą pamiętać tylko, jak to wyjątki tępiły Żydów w Polsce.


No i wyobraź sobie, że ten smutny występ "anarchistów" miał miejsce na uroczystości nadania przez ambasadora Izraela tytułu "sprawiedliwego wśród narodów świata" pewnemu nieżyjącemu już małżeństwu, które uratowało żydowską dziewczynkę podczas wojny. Czyli na uroczystości w której wysoka figura z Izraela chciała podziękować polskiej rodzinie za uratowanie żydowskiego dziecka. Co za ironia, prawda?

A czy Polacy jeżdżą na Ukrainę bić Ukraińców z transparentami Bandery? A może ukraińska policja pozwala na bicie własnych obywateli przez Polaków? Zastanów się 10 razy zanim coś napiszesz.

Poza tym nie mieli tam napisane - "niech żyje Adolf Hitler" tylko "stop rzezi w strefie Gazy". Jeśli przerasta Cię wymyślanie analogii to najlepiej nic nie pisz.


1. Ten Żyd nie przyjechał do Polski aby "bić Polaków". To anarchiści sprowokowali sytuację. Znajdź sobie ten element układanki który stał się punktem zapalnym. Podpowiem - był nim transparent albo, jak mówią inne źródła, dopiero hasła rzucane przez anarchistów po hebrajsku.
No i nie zapominajmy, że póki co ostatni taki regionalny skandal międzynarodowy związany z bójkami to wybryk naszych kiboli na Litwie.

2. Czy Polska policja/strażnicy pozwalali na bicie? Zareagowali jak potrafili. Ponoć bijących się rozdzielali nawet nasi przedstawiciele.

3. Co mieli napisane, to mieli. Co krzyczeli, to krzyczeli. Jakie było ich stanowisko - takie było (przytoczyłem). Po dodaniu tego wszystkiego siebie wciąż uważam, że to prowokacja i spotkała się z dość radykalną, ale mimo wszystko zrozumiałą odpowiedzią.

4. To tak subtelne sugerowanie mojej niższości intelektualnej jest pocieszne :)
  • 0



#75

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Moim zdaniem przynoszenie takiego transparentu i pokazywanie go przy ambasadorze Izraela na takiej uroczystości to czysta i jawna antyizraelska prowokacja. Dla kogoś to będą "w porządku ludzie", a dla mnie to będą smutni panowie szukający jedynie zadymy. Owszem - z reakcją żydowskiego gościa również można się spierać (czy czasem jednak nie przeholował), ale jak już mówiłem - ja tam mu się nie dziwię, bo sam nie wiem co ja bym zrobił w takiej sytuacji.


Komu mają pokazywać takie transparenty, jeśli nie Żydom? Może mieszkańcom Pcimia Dolnego? Na pewno mają na ten temat wiele do powiedzenia. Przedstawiciele Izraela wypowiedzieli się na temat w bardzo oczywisty sposób. Niejako przyznali się do zarzucanych czynów.

Więc lepiej nie mówić kto kogo bardziej nienawidzi itp, bo same liczby już sugerują, że Żydzi są na straconej pozycji.


Nie można dzielić nienawiści przez ilość obywateli danego państwa. To dość dziwna argumentacja. Żydzi na straconej pozycji? Na razie radzą sobie bardzo dobrze. Naginają wszelkie normy demokratycznego i wolnego państwa - za jakie się podają.

Owszem, wpajanie młodym ludziom że w Polsce jest niebezpiecznie, że neonaziści będą pukać do drzwi itp jest bezsensowne, ale z drugiej strony... na miejscu Żydów raczej nie rozpowiadałbym zbyt głośno, że jestem z Izraela. Bo idiotów w naszym kraju wciąż jest zbyt wielu.


W Polsce żyją murzyni. Oni też są obiektem rasizmu. Do tego nie mogą uciec od niego poprzez nie ujawnianie się. Ich skóra od razu mówi nam skąd pochodzą. I co? Żyją w Polsce i mają się dobrze. Zakładają rodziny z BIAŁYMI kobietami. Ja nie wiem, dziwię się że nikt ich nie pozabijał. Takie rzeczy robić.
Z resztą naczelny Gazety Wyborczej jest Żydem. Nie przeszkadza to w tym, by był to najpoczytniejszy dziennik w Polsce zaraz po Fakcie. ;)

Moim zdaniem Żydzi mają prawo do tamtej ziemi. Z każdego skrawka lądu na tej planecie za najbardziej odpowiedni do tego celu uważam ten, na którym Żydzi mieli swoje królestwo i Świątynię.

A Palestyńczycy niestety swoją postawą nie poprawiają swojego losu.


Po pierwsze należy brać pod uwagę to, czy dzisiejsi Żydzi mają cokolwiek wspólnego z ludami semickimi zamieszkującymi niegdyś Palestynę. To tak jakby Polacy najechali Rzym i utworzyli tam Republikę Polską, bo stamtąd wywodzi się nasza narodowa religia.
Palestyńczycy tam mieszkali, Żydów nie było 2000 lat - to już chyba wystarczający okres czasu by przejąć nieruchomość przez zasiedzenie. Nie chce tu podawać przykładów o hipotetycznych pretensjach starożytnych Germanów do Ziem Polskich.

Myślę, że opowiadanie głupstw na temat Żydów również podpada pod antysemityzm


Proszę nie nadużywajmy tego słowa klucza.


Ten Żyd nie przyjechał do Polski aby "bić Polaków".


To jest agent Mossadu. On przyjechał do Polski żeby bić Polaków. ;) Oni nie przyjeżdżają tutaj w innym celu. Jeśli nikogo nie pobiją, nie skują na drodze bo nie chciał zrobić miejsca wycieczce - czas zmarnowany. Nadużywają siły i agresji kiedy tylko mogą. Tego ich uczą.
  • 5




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych