Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 UFO lecą w kierunku Ziemi- czas przybycia XII 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
382 odpowiedzi w tym temacie

#121

Kokain.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam /pierwszy post/

Pozwolę sobie zacytować samą siebie z "innego forum" w tym samym temacie. Ciekawa jstem Waszych opinii:

(...)Pogrzebałam trochę przy temacie i całość wydaje się dość ciekawa i nawet ja przyznaję, że zdjęcia są zwarte pod względem rozdzielczości (trzecie trochę mniej) i kolorów.

Ponieważ z tekstu źródłowego nie wynika nic na temat prawdziwej wielkości, prędkości czy odległości obiektów od Ziemi, nic nie można powiedzieć o tym kiedy się do nas zbliżą. Autor podaje datę 2012 ale żeby ją wyznaczyć trzeba znać prędkość i odleglość. Łatwo to zrobić jeśli śledzi się obiekt na bieżąco dzięki analizie widma obiektu (zbliża się- przesunięcie ku niebieskiemu, oddala się- przesunięcie ku czerwieni). Skoro autor jest taki zorientowany w temacie, należy założyć, że zna te dane. Czemu więc wyraża się tak oględnie?

Obiekt w kształcie cygara ma wypustek, który najwyraźniej rzuca cień znaczy, że obiekty są tuż pod nosem- w naszym Układzie Słonecznym i to Słońce rzuca cień i oświetla obiekty.

Wzięłam swój atlas nieba i na podstawie podanych współrzędnych wyszło, że wszystkie 3 obiekty nadlatują z tego samego kierunku- są widoczne na tle gwiazdozbioru Oktant. Oktant to słabo widoczny gwiazdozbiór w obszarze którego leży południk niebieski. My (półkula północna
) mamy Gwiazdę Polarną w Małej Niedźwiedzicy, półkula południowa ma hipotetyczny punkt w Oktancie.

Obiekt 1 ma współrzędne:
Rektascensja 19h25m12s
Deklinacja -89*46'03''

(Rekt. to analogicznie do współrzędnych geograficznych południk. Dekl. to analogicznie równoleżnik. )


... wtedy otworzyłam swój wierny atlas na mapie przeglądowej...i znalazłam własną notatkę sprzed bardzo dawna. I to może Was zaciekawić

W 1977 roku J.R. Ehman z programu SETI zarejestrował krótki i jak dotąd nie powtórzony sygnał nazwany przez niego "WOW!" z obszaru o współrzędnych leżących w gwiazdozbiorze Strzelca, w kierunku centrum Galaktyki:

Dec 19h 25m31s
Rec -26*57m

To praktycznie ten sam południk niebieski co w wypadku obiektu 1. Na niebie rzut beretem. Poprowadź w myślach linię od źródła WOW do południowego bieguna niebieskiego a przelecisz pomiędzy owymi obiektami.

Jakieś teorie?

Np. taka, że obiekty były źródłem sygnału WOW 33 lata temu, od tego czasu przesunęły się w swojej podróży. Dlaczego ten sam południk? Te same południki mają np. ziemskie satelity geostacjonarne. Analogicznie może to jakieś obiekty znajdujące się na orbicie stacjonarnej względem np. jądra galaktyki?

Albo taka: Obiekty są źródłem sygnału WOW jako zapowiedzi odwiedzin. Od tego czasu podróżują sobie w kierunku Ziemi i akurat zbliżają się na tyle, że można je zaobserwować.

I dalej pojawiło się pytanie: dlaczego obiekty "podchodzą" do Układu Słonecznego od "dupy strony"? Od południa, chciałoby się powiedzieć "od denka"? Długo siedzieliśmy i myśleliśmy i przyszło nam do głowy, że jeśli jest tak jak twierdzi ów astronom i obiekty te mają "dziesiątki setek" kilometrów długości, to wychodzi na to, że sa to obiekty wielkością porównywalne do Księżyca.

Co dzieje się kiedy Księżyc porusza się po swojej orbicie wokół Ziemi? M.in. pływy oceanów bo taka masa ma ogromny wpływ na lokalne siły grawitacyjne. Co się stanie jeśli takie trzy obiekty "zaparkują" bezpośrednio na orbicie Ziemi? Upppps?

Dlatego, jak sądzimy logiczne i rozsądne jest podchodzenie od spodu, południa (czy od góry, północy) Układu, gdzie nie krążą żadne planety, nie ma pasa asteroid itp. Jeśli takie obiekty zatrzymałyby się w pewnej odległości od równika niebieskiego, można by uniknąć zaburzeń grawitacyjnych czyli innymi słowy grzecznie nie zanieść błota gospodarzowi do domu.

Jakieś inne pomysły?

(...)

I podejscie sceptyczne: użytkownik Horror wkleił jedno ze shotów ze strony źródłowej na której rzeczywiście widać odbicie w zwierciadle teleskopu oraz ślad po przelocie samolotu na nocnym niebie (trzy linie, środkowa grubsza). Kolejny użytkownik wspomniał o tym, że źródłem zdjęć w tym serwisie są również materiały amatorskie. Tego nie wiedziałam, ale to tłumaczy MNÓSTWO dziwnych, błękitnych, mglistych obiektów, które znalazł użytkownik "innego forum" po tym jak temat pojawił się w sieci. Na moje oko- twórcy map zgromadzili materiały wymazując ze zdjęć obiekty niegwiazdowe- planety dla lepszej poglądowości. To by wyjasniało wiele w kwestii Obiektu 2 i 3 ale Obiekt 1 (fallusopodobny, jak wolicie) jest zbyt ostry jak na efekt retuszu.
  • 5

#122 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Horror
Twoj obrazek przypomina to:
Mój odnośnik

Noxili teraz Twoje zdjecia
zobacz pajaka z Nazca.
Nie moge jakos przeniesc zdjecia

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 15.12.2010 - 22:46

  • 0

#123

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Horror
Twoj obrazek przypomina to:
Mój odnośnik

Noxili teraz Twoje zdjecia
Mój odnośnik

Dziwne doprawdy mam skojarzenia...

Ja mam jeszcze dziwniejsze, bo nic mi się nie wyświetla :/
  • 0



#124 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Horror
Twoj obrazek przypomina to:
Mój odnośnik

Noxili teraz Twoje zdjecia
zobacz pajaka z Nazca.
Nie moge jakos przeniesc zdjecia


Załapałem, chyba. Chodzi ci o to, że... hmm..ech, że „motyl” z płaskowyżu to...
No nie wiem jak to powiedzieć. Dobra!
To ich interpretacja i że to nie jest „motyl” (czy tam ważka)?
Bingo?!
Bo jak nie, to nie wiem o co chodzi.
  • 0

#125 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mysle to co Ty, ze Majowie rysowali nie zwierzeta, ale konkretne zjawiska przypominajace ksztaltem zwierzeta. To samo bylo ze spirala w Norwegii, a tez jest wsrod rysunkow z Nazca.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 15.12.2010 - 22:58

  • 0

#126

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Link do wymiany zdań o tym obiekcie

http://davidicke.pl/...arth-t5254.html

(przepraszam, jeśli zabronione jest udostępnianie linków)
  • 0



#127

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj Kokaino

Może po kolei:

Ponieważ z tekstu źródłowego nie wynika nic na temat prawdziwej wielkości, prędkości czy odległości obiektów od Ziemi, nic nie można powiedzieć o tym kiedy się do nas zbliżą. Autor podaje datę 2012 ale żeby ją wyznaczyć trzeba znać prędkość i odleglość. Łatwo to zrobić jeśli śledzi się obiekt na bieżąco dzięki analizie widma obiektu (zbliża się- przesunięcie ku niebieskiemu, oddala się- przesunięcie ku czerwieni). Skoro autor jest taki zorientowany w temacie, należy założyć, że zna te dane. Czemu więc wyraża się tak oględnie?

Może dlatego że na podstawie zdjęć nie da się określić przesunięcia dopplerowskiego widma obiektu.
Dane te dostarczaja tylko spektrometry . Jezeli facet pisze to co pisze mozna spokojnie założyć że bredzi. :mrgreen: Zresztą nawet gdybyśmy znali jakiś cudem przesuniecie fazowe to poznamy tylko składowa prędkości "po promieniu".
Niemamy za bardzo mozliwości poznania ani rozmiaru ani innej niewiadomej -odległości. To może być obiekt wiekszy od naszej galaktyki.Co do analizy doplerowskiej to niestety badać się da się tylko świecący własnym światłem gaz .Czyli obiekt typu statek jest niestety niewidoczny . Widać i da się badać za pomoca przesuniecia albo swiatło miliardów gwiazd(galaktyka) albo wzbudzany promieniowaniem gamma wodór (mgławica).

Obiekt w kształcie cygara ma wypustek, który najwyraźniej rzuca cień znaczy, że obiekty są tuż pod nosem- w naszym Układzie Słonecznym i to Słońce rzuca cień i oświetla obiekty.


Niestety ściemnienia lub rozjaśnienia są tej wielkości co gwiazdy na fotce. Ponieważ gwiazdy zawsze są punktowe (bo są bardzo daleko ) zaś na tych fotce są plackami wiec widać że wszystko będzie takim plackiem na fotce. Po prostu dany teleskop osiągnął swą maksymalna rozdzielczość kątową.Rzekome cienie to raczej kawałek gazu pyłu zasłaniajacy świecacy obiekt. Obraz jest sztucznie wyostrzany.

Dołączona grafika


.

To by wyjasniało wiele w kwestii Obiektu 2 i 3 ale Obiekt 1 (fallusopodobny, jak wolicie) jest zbyt ostry jak na efekt retuszu.

Chyba żartujesz. Zbyt ostry na graniczną rozdzielczość teleskopu???
Ten sam obiekt, różne rozdzielczości kątowe optyki:
obiektyw lustrzanki -hybrydy
Dołączona grafika
Sonnar 2,8/180
Dołączona grafika
Teleskop- 4 calowy apochromat TMB 4.1" f/6.2 APO
Dołączona grafika

Tak gwoli ścisłości Craig Krasnoff autor "sensacji " przedstawiany jako astrofizyk jest po prostu dziennikarzem i niema nic wspólnego z nauką
Notka biograficzna:
Biografia
Polecam tez ten wątek :
SETI Astrophysicist Craig Kasnov: Three Very Large Objects Flying Towards Earth

Użytkownik noxili edytował ten post 16.12.2010 - 17:50

  • 2



#128

SZpachel.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

A ja wierzę że są to obiekty sztuczne,wytworzone przez obcą cywilizacje,które lecą w naszym kierunku.Faktycznie być może oni są sprawcami sygnału "WOW".Pożyjemy zobaczymy... :/
  • -1

#129 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Drogie Panie;

(...)użytkownik Horror wkleił jedno ze shotów ze strony źródłowej na której rzeczywiście widać odbicie w zwierciadle teleskopu oraz ślad po przelocie samolotu na nocnym niebie (trzy linie, środkowa grubsza). Kolejny użytkownik wspomniał o tym, że źródłem zdjęć w tym serwisie są również materiały amatorskie.


Chyba wciąż chodzi o tego samego użytkownika :roll:

Mysle to co Ty, ze Majowie rysowali nie zwierzeta, ale konkretne zjawiska przypominajace ksztaltem zwierzeta.


Hmm, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja tak nie myślę :o
  • 0

#130

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zreszta, mocno odbiegając tu od tematu dyskusji, pragnę zauważyć, że te obiekty wyglądają, tak kolorem jak i strukturą, niczym statki kosmiczne ze starych filmów S-F... jak gdyby nie były integralną częścią kosmosu, tylko nałożonymi modelami. Też tak macie?
  • 0

#131 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli wielkie statki penisy lecą do nas aby wydymać nas zniewolić i ukraść planete ?

Z czałym szacunkiem dla wszystkich ale to co widzimy na ostatnich fotkach wygląda zupełnie tak samo jak młody układ słoneczny czy galaktyka. Nie wiem o jakich rozmiarach i odległościach mowa dla tego nie jestem pewny do końca.
  • 0

#132

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

cóż nie muszą do nas przylatywać by nas wydymać bo robi to nas kochany rząd i to z każdej strony ;)
  • 0

#133

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pożyjemy, zobaczymy. Co do statku-penisa, to uwierzę w UFO dopiero wtedy, jak uda mi się za kilka miesięcy policzyć pierwsze włoski, a więc na razie nie ma co szerzyć jakichś apokalips rodem z Seksmisji.
  • 0



#134

Hanzō.
  • Postów: 117
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nephalim

O: Ostatnia wizyta. Byli tu pięciokrotnie. Jeszcze powrócą.
P: (L) Nephalim mają powrócić? Gdzie obecnie mieszkają?
O: Orion.
P: (L) Mieszkają w konstelacji Oriona? Na której planecie?
O: Nie mają żadnej. W drodze.
P: (L) Cała cholerna paczka jest w drodze?
O: Trzy statki.
P: (L) Ilu Nephalim przewozi jeden statek?
O: Około 12 milionów.


  • 0

#135

SZpachel.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Hanzō mam nadzieję,że to co zacytowałeś jest prawdą i że naprawdę do nas przylecą.Już nie mogę się doczekać tych kolosalnych cudów techniki,przecież jeden taki okręt zakryje całe niebo :< Będzie się działo oj będzie...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych