Skocz do zawartości


Krach teorii ewolucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#166

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1)i o czym to ma swiadczyc ? juz ktos Ci powiedzil ze prawdopodobnie chodzilo o trojce swieta.
2)jesli opierasz sie na slowie Elohim i jego mnogosci - takze na tym forum juz ktos opisywal wytlumaczenie - przeklep zasoby forum - nie sztuką jest sobie coś "ubzdurać" a później to udowadniać... Bo ewidentne "dowody" przeaczasz.


Trójca święta to wymysł KK.
A co do Elohim, to nie muszę czytać czyichś teorii z forum. Wystarczy odnieść się do oryginalnych słów Biblii. No chyba, że ktoś nie traktuje Biblii jako jakiegokolwiek dowodu. Wtedy trudno.

dla jednych jest poprawna, dla innych mniej poprawna - przynajmniej powstala na ten temat ksiazka poparta badaniami naukowymi. Pragne abys przedstawil ksiazke ktora potwierdza Twoje fantazje ?
I nie mieszaj w to biblii - bo nie wiem czy nie zauwazyles ale dla niektorych biblia jest tylko ksiazka, wierzenia sa tylko zabobonami, a wszystkie mity to tylko mity...

Trudno, że dla niektórych Biblia to tylko zwykła książka opisująca czyjeś fantazje.
Ale niestety, Biblia, Koran, przekazy Sumerów, chociażby mity greckie, Ewangelie, Kabała; wszystkie one mówią ciągle o jednym i tym samym. No sorki chłopie, lepszych dowodów, które możesz wziąć do ręki chyba na razie nie znajdziesz, chyba, że owcę Dolly jeszcze (tylko do 2003 :P ), i kukurydzę z USA :D czyli GENETYKA, a nie żadna ewolucja.


a i owszem, w najlepszym przypadku granica bledu wynosi 100 lat, 16 000 - 100 = 15 900 ?

Jaka to metoda jest aż tak dokładna?Zapewne wszyscy naukowcy świata chętnie by ją od ciebie pożyczyli, więc patentuj póki czas, bo jeszcze niezła kasiorę na tym złoisz. Z resztą skoro mówisz o datach, do 16000 lat wstecz, to jeszcze nie jest źle. :]
  • 0

#167

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o trójcę Świętą - dałem jeden możliwy przykład wytłumaczenia.
Nie kazałem Ci czytać niczyich teorii a interpretację i wytłumaczenie znaczenia słowa Elohim, które błędnie traktujesz jako bande kosmitów
Czy jeśli ktoś kiedyś zaczął pisać o wilkołakach a do tej pory ktoś dalej o tym pisze to mamy zakładać istnienie wilkołaków ?(a nawet nie chce mi się datować pierwszych przekazów)

Czy jeśli religie powstawały w kolejności (czasem lata sie pokrywaly) - najczęściej jedna opierała się na drugiej, i jeśli Ty nie widzisz oczywistych różnic między np. politeistycznymi mitami greckimi a monoteistycznym KK (odsylam do slowa Elohim - przeczytaj więcej niż jeden przekaz na ten temat) to znaczy, że wiedza Twoja jest co najwyżej wybiórcza. Zapomniales dorzucic do tego wszystkiego jakże twórczej religii New Age.
Uwielbiam takich ludzi jak Ty- siedzą sobie gdzieś tam przy komputerku, w jakims pomieszczeniu, na zupelnie przecietnym forum i uwazaja się za mądrzejszych o milionów ludzi. Co Ty tu jeszcze robisz?

Ironia była nie potrzebna, ponieważ nie jestem aż tak twórczy w fantazjowaniu jak Ty : metodą której błąd statystyczny bywa mniejszy niż 100 lat, choć bywa i większy - jest analiza węglowa - oczywiście uprzedze Twoje wątpliwości - Nie, sam nie testowałem - Wiadomość zasięgnąłem z artykułu Gazety Wyborczej nt Najstarszego tekstu hebrajskiego na świecie - a artykuł pochodzi ze strony : www.qeiyafa.huji.ac.il
  • 0

#168

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałem już kilkakrotnie, że nie twierdzę, że jesteśmy tu pierwsi. A co do datowania znalezisk, to niestety, ale pomyłki są wszechobecne, gdyż nie słyszałem jeszcze o takim wynalazku, który by określał datę znaleziska z dokładnością 100-procentową. No chyba, że ty znasz takie technologie.

Nie, nie znam technologii datowania pozwalającej na określenie wieku znaleziska ze 100% dokładnością. Wiem jednak, że dostępne metody pozwalają na osiągnięcie dokładności rzędu kilku procent. Z resztą, nawet gdyby założyć, że datowania znaleziska z Jebel Irhoud (160 tys. lat) mają błąd rzędu 50%, to i tak nie będą się mieściły w przyjętych przez Ciebie ramach 13 tys. lat i mniej.'

Mogliśmy nie być pierwsi? Co przez to rozumiesz? Szczątki z Jebel Irhoud są identyczne pod względem antropologicznym ze szczątkami człowieka współczesnego. Dlatego zostały zaliczone do tego samego gatunku. Weź też pod uwagę, że zapis kopalny szczątków Homo sapiens jest ciągły aż do 50 tys. lat wstecz. Nic nie wskazuje na to, żeby ludzie współcześni pojawili się znikąd 13 tys. lat temu.
  • 0



#169

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

" Nie, nie znam technologii datowania pozwalającej na określenie wieku znaleziska ze 100% dokładnością. Wiem jednak, że dostępne metody pozwalają na osiągnięcie dokładności rzędu kilku procent. Z resztą, nawet gdyby założyć, że datowania znaleziska z Jebel Irhoud (160 tys. lat) mają błąd rzędu 50%, to i tak nie będą się mieściły w przyjętych przez Ciebie ramach 13 tys. lat i mniej.' "

Ale gdyby to dzialalo w druga strone tzw. jedyna oficialna i prawdziwa to napisalbys ze datowanie jest 'nieomylne'.
Jezeli datowanie sprawdza sie w paru procentach dlaczego tak wielu naukowcow opiera sie na tej metodzie, powstaje wiele artykulow na ten temat, itd itd...

Cztajac posty sceptykow widze [mega]ignorancje, niestety wasze posty powownywalne sa z postami nowych uzytkownikow - typu ufo z wakacji [ a na zdjeciu pokazana jest pierdzaca mucha], albo ja i moj kosmiata - czyli jak wypilem flaszke wodki i uliczna latarnia zaczela zmieniac ksztalty.

Ja nie wierze we wszystko co tu pisza [dotyczy paranormalnych jak i sceptykow] ale prosze was o jedno nie obrzucajcie sie blotem bo to forum i tak zeszlo na dno, nie roznie sie od gownianych forow onet gdzie 90% postow to boty albo podstawione osoby...

Zdrowy rozsadek, jak czasami palnac zenujaca odpowiedz lepiej milczec.
A na tym forum jest za duzo jalowych postow, typu prowokacyjnego.
  • 0

#170

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale gdyby to dzialalo w druga strone tzw. jedyna oficialna i prawdziwa to napisalbys ze datowanie jest 'nieomylne'.

Nie bardzo rozumiem ten fragment Twojej wypowiedzi. Gdyby datowania faktycznie były nieomylne, to bym z pewnością tak napisał.

Jezeli datowanie sprawdza sie w paru procentach dlaczego tak wielu naukowcow opiera sie na tej metodzie, powstaje wiele artykulow na ten temat, itd itd...

Wyraziłem się niezbyt precyzyjnie i chyba stąd to zamieszanie. Miałem na myśli fakt, że współczesne metody pozwalają na datowanie znalezisk z błędem wynoszącym zaledwie kilka procent. Z resztą na to wskazuje dalsza część mojej wypowiedzi.

Cztajac posty sceptykow widze [mega]ignorancje (...) prosze was o jedno nie obrzucajcie sie blotem

Biorąc po uwagę, że swoim postem świetnie wpisałeś się w nurt obrzucania błotem, Twoja prośba wygląda bardzo komicznie...
  • 0



#171

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co do Elohim, to nie muszę czytać czyichś teorii z forum. Wystarczy odnieść się do oryginalnych słów Biblii. No chyba, że ktoś nie traktuje Biblii jako jakiegokolwiek dowodu. Wtedy trudno.

Z przyjemnością zapoznam się z Twoim wyjaśnieniem tego, co hebrajski tekst Biblii w tej kwestii przekazuje. :)
  • 0



#172

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trójca święta to wymysł KK.
A co do Elohim, to nie muszę czytać czyichś teorii z forum. Wystarczy odnieść się do oryginalnych słów Biblii. No chyba, że ktoś nie traktuje Biblii jako jakiegokolwiek dowodu. Wtedy trudno.

Jak już pisałem, "elohim" (bogowie, l.mn. od "eloah", bóg) jest najprawdopodobniej pozostałością po wcześniejszej, politeistycznej religii Hebrajczyków.

Jest też druga opcja: "my, król", czyli pluralis majestatis.
Skoro chcesz oryginalnych słów Biblii, to proszę bardzo: "breshit bara elohim". Dosłownie "na początku bogowie stworzył". Gdyby tam miało być "na początku bogowie stworzyli", pierwsze słowa Genesis brzmiałyby "breshit beru elohim".
Chyba, że uznasz to po prostu za dowód na to, że kosmici niezbyt dobrze znali gramatykę języka hebrajskiego :D
  • 0

#173

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obserwuje trochę ten temat i pozwolę sobie zauważyć dwie rzeczy:
1. zeszliście z tematu,
2. zarówno teoria ewolucji, jak i kreacjonizmu nie tłumaczy wszystkiego.
Ewolucja jakoś nie tłumaczy skąd sie wzięły np: oczy (choć o tym było), płeć, białka takie jak hemoglobina, czy chlorofil. Nie są znane tzw. formy przejściowe ( być może ich nie odkryto jeszcze).

Teraz co do płci. Jedyne szanse na utrwalenie ewentualnych pozytywnych mutacji istnieją w procesie cross-over. Sam ten proces zachodzi tylko przy rozmnażaniu płciowym.
Przy rozmnażaniu bezpłciowym, budowanie bardziej złożonych form jest możliwe poprzez mutacje i wypieranie słabiej przystosowanych osobników. Ale czy my jesteśmy bezpłciowi? Nie jesteśmy i jak zdecydowana większość zwierząt nie rozmnażamy się przez pączkowanie.

Formy przejściowe, jak ktoś napisał, mogły żyć bardzo krótko. To jest możliwe, ale zbyt duże mutacje powodują (nie zawsze) sterylizację.

Na koniec dobór naturalny. Ów mechanizm eliminuje ze środowiska organizmy nieprzystosowane, bo posiadają one cechy, które uniemożliwiają im przetrwanie w danych warunkach. W ten sposób usuwane są cechy niepożądane. Podobnie powstają nowe odmiany np. jabłek, buraków, zbóż itd. (mam na myśli metody naturalne). Czy tworząc nową, zupełnie niezwykłą, niebiesko-białą odmianę jabłek powstaje nowy gatunek? Czy może stary gatunek ma nowe cechy?

Zastanawiałem się nad tą sprawą i rzeczywiście nie jestem pewien istnienia i zachodzenia ewolucji. Czy może być tak, że to co jest tylko "kontrolą" cech organizmów na wyrost nazwaliśmy ewolucją?
Czy nie jest to przypadkiem ewolucja cech gatunków, a nie samych gatunków?

Do przemyślenia...
  • 0

#174

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dopóki sami nie będziemy zdolni do podróży na inne planety i sami nie zaczniemy tworzyć życia w laboratoriach za pomocą inżynierii genetycznej, a potem tego życia przenosić na owe planety, to cały czas będą ludzie, którzy będą twierdzić, że to wszystko to przypadkowa ewolucja.
  • 0

#175

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dopóki sami nie będziemy zdolni do podróży na inne planety i sami nie zaczniemy tworzyć życia w laboratoriach za pomocą inżynierii genetycznej, a potem tego życia przenosić na owe planety, to cały czas będą ludzie, którzy będą twierdzić, że to wszystko to przypadkowa ewolucja.

Zadam ci fundamentalne pytanie.
Skad sie wziela pierwsza rasa ktora stworzyła inne rasy.
Nie musisz odpowiadac.
Wiem ze nie jestes w stanie.
  • 0

#176

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadam ci fundamentalne pytanie.
Skad sie wziela pierwsza rasa ktora stworzyła inne rasy.
Nie musisz odpowiadac.
Wiem ze nie jestes w stanie.


Nie, że nie jestem w stanie, tylko nie było takiej rasy. Nie rozumiesz słowa nieskończoność?
  • 0

#177

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tu powinna paść fundamentalna odpowiedź, że każdy sobie tworzy własne poglądy więc jest to kwestia różnicy między wiarą a wiedzą ale to kolejna nierozstrzygnięta dyskusja..

edit

trzeba poszerzać horyzonty, nie tylko siać, siać, siać.. ;)
  • 0

#178

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadam ci fundamentalne pytanie.
Skad sie wziela pierwsza rasa ktora stworzyła inne rasy.
Nie musisz odpowiadac.
Wiem ze nie jestes w stanie.


Nie, że nie jestem w stanie, tylko nie było takiej rasy. Nie rozumiesz słowa nieskończoność?

Czy ty rozumiesz ?
Czy potrafisz wyobrazic sobie nieskonczony wszechswiat. Nieskoncozny ciag liczb, nieskonczona ilosc wszechswiatow. Nieskonczony lancuch przyczynowo-skutokowy ?
Nie potrafisz. Ja tak ze.
Ale nie bede z tego powodu dorabial teori o tym ze ludzi stworzyli kosmici. Skoro w nieskonocznym morzu mozliwosci mogli wyewoluowac przypadkiem.

Ale to juz chyba przerasta twoj zamkniety swiatopoglad.
  • 0

#179

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

" Bogowie stworzył " - Bóg - zawierający w sobie 2 energie = pierwiastek żeński + pierwiastek męski. Energie w pozycji statycznej. Z tego przechodzimy do powstania ruchu = trójca itd.
  • 0



#180

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ty rozumiesz ?
Czy potrafisz wyobrazic sobie nieskonczony wszechswiat. Nieskoncozny ciag liczb, nieskonczona ilosc wszechswiatow. Nieskonczony lancuch przyczynowo-skutokowy ?
Nie potrafisz. Ja tak ze.
Ale nie bede z tego powodu dorabial teori o tym ze ludzi stworzyli kosmici. Skoro w nieskonocznym morzu mozliwosci mogli wyewoluowac przypadkiem.

Ale to juz chyba przerasta twoj zamkniety swiatopoglad.

Mów za siebie, jak nie potrafisz przyswoić tego, że żyjemy w nieskończoności, to raczej zamknięty światopogląd masz ty.
Po pierwsze to nie są tylko i wyłącznie moje wymysły... a po drugie na logikę biorąc, zawsze ktoś zada pytanie: a co było wcześniej? Po prostu żyjemy w nieskończoności czasu i przestrzeni, a jak ktoś tego nie może do głowy przyswoić to co ja poradzę...

I tu powinna paść fundamentalna odpowiedź, że każdy sobie tworzy własne poglądy więc jest to kwestia różnicy między wiarą a wiedzą ale to kolejna nierozstrzygnięta dyskusja..

Powtarzam, że to nie są tylko moje poglądy, ja się z nimi zgadzam, ale ja ich wszystkich nie wymyśliłem sam.

" Bogowie stworzył " - Bóg - zawierający w sobie 2 energie = pierwiastek żeński + pierwiastek męski. Energie w pozycji statycznej. Z tego przechodzimy do powstania ruchu = trójca itd.

bla bla bla
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych