Skocz do zawartości


Krach teorii ewolucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#136

domingo.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma sensu komentować bo wyrażam się wystarczająco jasno
  • 0

#137

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja mysle ze uzytkownik domingp powiedzial szczera prawde -

obalasz cos co funkcjjonuje kilka tysiecy lat czyms co powstalo ostatnimi czasy (glownie dla zysku) - bajki o jaszczurach annunakich - gdzie sie podzialy slynne szaraki na ktorych moda panaowala jeszcze kilkanascie lat temu?

offtop - a wiecie ze w usa jest sekta murzynow - ktorzy twierdza ze wg bibli jezus byl murzynem?
SolarWarden odloz juz ta Biblie ala Lem - i poczytaj faktycznie chocby te dwie ksiegi ktore przytoczyles - ale nie zamykaj oczu i nie wyobrazaj sobei zamiast Boga - statku kosmicznego ...
  • 0

#138

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

obalasz cos co funkcjjonuje kilka tysiecy lat czyms co powstalo ostatnimi czasy (glownie dla zysku) - bajki o jaszczurach annunakich - gdzie sie podzialy slynne szaraki na ktorych moda panaowala jeszcze kilkanascie lat temu?

Że jakiś prymitywny lud opisywał supertechnologie oraz jej operatorów, a potem następny to tłumaczył z języka na język, to nie znaczy, że ja muszę to widzieć w sposób jaki on to widział parę tysięcy lat temu. Po prostu my mamy taki luksus, że wiemy co to inżynieria genetyczna i znamy sposoby na oderwanie się od powierzchni ziemi bez boskich ingerencji. Oni takich informacji nie mieli, to wszystko czego nie rozumieli było boskie i tyle. Ale jak zawsze do wszystkich to nie dociera.

Nie wiem, nie wnikam za bardzo w teorie o jaszczurach i szarakach.

Podkreślam również to, że przez długi czas ludzie myśleli, że ziemia jest płaska, a my mieszkamy w centrum wszystkiego, i pewnego razu jeden gość też to obalił - i oczywiście inni mieli go za durnia - bo mówił inaczej niż większość. Pomijając jeszcze to, że kościół trzymał to w tajemnicy przed ludem przez parę dobrych lat.

Jak to możliwe, że Ziemia nie jest w środku wszystkiego, to jest niemożliwe, jesteś kretynem.
Jak to możliwe, że Ziemia jest okrągła, przecież to jest niemożliwe, jesteś kretynem.
Jak to możliwe, że stworzyła nas obca rasa w wyniku wielkiego projektu genetycznego na tej planecie, przecież to jest niemożliwe, jesteś kretynem.
OCZYWIŚCIE WIĘKSZOŚĆ MA ZAWSZE RACJĘ.

offtop - a wiecie ze w usa jest sekta murzynow - ktorzy twierdza ze wg bibli jezus byl murzynem?
SolarWarden odloz juz ta Biblie ala Lem - i poczytaj faktycznie chocby te dwie ksiegi ktore przytoczyles - ale nie zamykaj oczu i nie wyobrazaj sobei zamiast Boga - statku kosmicznego ...

Widać, że jednak nie czytałeś tych ksiąg, akurat tam bogowie są przedstawieni w liczbie mnogiej razem ze swoimi pojazdami, dlatego teorie żeby wyobrażać sobie w tym miejscu jednego boga nie przemawiają do mnie.
Aha i Jezus nie był i nie jest murzynem.
  • 0

#139

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sol mówiłeś o tych teoriach swoim znajomym, rodzinie ? Jaka była ich reakcja ( tak serio pytam ) śmiali się czy zrobili mhmmm, mhmmm i zmienili temat ?

I jaką to cywilizację znamy w tej części wszechświata ?

Powiem tak - wszedłem w ten dział ufo, poczytałem o tym ebru, nubru czy tam jaszczurach i jednak wolę starą dobrą Atlantydę :)
  • 0

#140

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Że jakiś prymitywny lud opisywał supertechnologie oraz jej operatorów, a potem następny to tłumaczył z języka na język, to nie znaczy, że ja muszę to widzieć w sposób jaki on to widział parę tysięcy lat temu. Po prostu my mamy taki luksus, że wiemy co to inżynieria genetyczna i znamy sposoby na oderwanie się od powierzchni ziemi bez boskich ingerencji. Oni takich informacji nie mieli, to wszystko czego nie rozumieli było boskie i tyle. Ale jak zawsze do wszystkich to nie dociera.

ST to zbiór mitów i legend starożytnych Hebrajczyków.
A Jezus-kosmita to taka sama nadinterpretacja, jak twierdzenie, że "bóg X dobył miecza i zgładził boga Y" to dokładnie to samo, co "planeta X z której pochodzą kosmici zderzyła się z planetą Y tworząc Ziemię".
  • 0

#141

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sol mówiłeś o tych teoriach swoim znajomym, rodzinie ? Jaka była ich reakcja ( tak serio pytam ) śmiali się czy zrobili mhmmm, mhmmm i zmienili temat ?


Znajomi raczej są tak mądrzy, jak i reszta społeczeństwa (nie ubliżając nikomu), a z takimi ludźmi to się gada, o takich rzeczach jak: jaka to pogoda (piździ, nie piździ), jaki to był wykład nudny i długi i ile to trzeba zrobić na następny dzień na laborki i ile się kto nachlał w ostatni weekend. Co niektórzy, bardziej kumaci dochodzą do rozważań dotyczących w ogóle istnienia czegoś takiego jak "UFO", lub innych rzeczy dotyczących innych ważnych lub mniej ważnych tematów, znajdujących niekiedy swoje miejsce także na tym forum. Z takimi osobami można porozmawiać. Tylko, że takie osoby można policzyć na palcach jednaj ręki.

W rodzinie też mówiłem o takich rzeczach (oczywiście bardziej kumatym, bo z resztą nie ma nawet co zaczynać tematu) i wcale się tym nie zdziwili, ich reakcja była raczej taka, że posłuchali i się nad tym faktycznie zaczęli zastanawiać.

I jaką to cywilizację znamy w tej części wszechświata ?

Sami na siebie mówią normalnie, czyli po prostu "ludzie". My możemy ich nazywać, tak jak zostali nazwani w Biblii, czyli Elohim.

(...) starą dobrą Atlantydę smile2.gif

Atlantyda to niestety także mit wywodzący się z powiedzenia, że "kiedyś był zamieszkany ląd, tam gdzie teraz jest ocean". Nie oznacza to, że ląd się jakiś zapadł pod wodę, tylko, że faktycznie w tym miejscu gdzie mamy teraz Ocean Atlantycki był faktycznie ląd. Z resztą uczymy się o tym, że kiedyś na naszej planecie był jeden stały ląd. I tak też faktycznie było. Mówimy o zakresie do około 25000-30000 lat wstecz. Wcześniej nasza planeta była w całości pokryta wodą, a jeszcze wcześniej to niestety nie wiadomo co tutaj się działo, ale chyba dosyć długo nic - skoro morze całkowicie wdarło się w ląd, pokrywając całą powierzchnię planety wodą.

ST to zbiór mitów i legend starożytnych Hebrajczyków.
A Jezus-kosmita to taka sama nadinterpretacja (...)

Tak, ST to zbiór różnych dawnych opowieści, często poprzekręcanych, ale opowiadający historię ludzkości od samych początków.
Jezus-kosmita, jak ty to mówisz, to jest tylko po części nadinterpretacja, bo faktycznie miał "ojca, który jest w niebie", bo jak inaczej prymitywnym ludom na pustyni wyjaśnisz pochodzenie, takie jak inna planeta, albo inny układ gwiezdny?
  • 0

#142

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mr. Mojo Risin'
A więc po kolei. Jeśli chodzi o sprzyjające warunki w Jurze, to sprawa wyglądała zupełnie inaczej. Wtedy na całym świecie już bujnie kwitło życie, a sprzyjające warunki wykorzystały już istniejące grupy zwierząt, bowiem na nowe zwyczajnie nie było miejsca. Nisza ekologiczna była wypełniona, łańcuchy i sieci pokarmowe w pełni ukształtowane. W triasie pojawiły się dinozaury i to one wykorzystały te sprzyjające warunki - jura to przecież nieprawdopodobny rozkwit tej grupy gadów!

Racja, mogę się zgodzić.

Mówisz o "paru milionach lat", podczas gdy szacuje się, że "kambryjski wybuch" przypadał na okres około 100mln lat, co wcale już nie jest liczbą tak małą.

Ten wybuch był też "przerywany" przez masowe wymierania. W każdym razie owy Wybuch nadal jest wielką zagadką, a powstanie organizmów wielokomórkowych i później o wiele bardziej zaawansowanych organizmów, jest bardzo trudno wytłumaczyć doborem naturalnym.

Zaś ewolucja gad->ptak wcale nie jest taka nieprawdopodobna, jak by się z pozoru wydawało! Ptaki powstały z niewielkich przedstawicieli podrzędu theropoda, wśród których, jak się uważa, pióra nie były rzadkością. Z początku stanowiły głównie izolację cieplną, tudzież mogły dochodzić względy prokreacyjne (jak ogon pawia dajmy na to). Świetnym przykładem jest Archeopteryks - gad, jednak mający wiele cech ptasich.

1) Nie mówię o samym fakcie gad->ptak, tylko przekształceniu się łuski w pióro. Nadal nie odkryto organizmu w "formie przejściowej" (a tych brakuje prawie we wszystkich przypadkach powstawania nowych gatunków - prawdziwych, nie odmian) z łuskami "zamieniającymi" się w pióra.
2) Archeopteryks jest ciekawym przypadkiem, jednak posiadał w pełni rozwinięte pióra i zarazem łuski. Nie jest tym brakującym ogniwem.

W kwestii przemiany jedno- w wielokomórkowce istnieje kilka hipotez, które zostały wysunięte na podstawie doświadczeń. Długo by tu o tym pisać, dlatego wymienię tylko jedno badanie - prof. Wilson pociął gąbkę na kawałki, a następnie przecierał je przez muślinowy woreczek, by rozdzielić komórki. W końcu z gąbki został tylko czerwony osad na dnie zlewki z wodą. Ale już po paru godzinach komórki połączyły się, a po tygodniu gąbka była "jak nowa".

Doświadczenie niewiele warte, ponieważ rozdzielono organizm, którego komórki już wcześniej współpracowały ze sobą. Chodzi o sam fakt początku współpracy między komórkami (a przez setki pierwszych milionów lat nie było o tym mowy!), którego nie wytłumaczy się takim przykładem. Sam rozumiesz - połączenie
"na powrót" dwóch komórek, które już ze sobą pracowały, nie jest tym samym co naturalne połączenie dwóch komórek, które ze sobą nigdy nie współpracowały. Tego dobór naturalny nigdy nie wyjaśniał. Jego model tutaj nie pasuje.
  • 0



#143

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Że jakiś prymitywny lud opisywał supertechnologie oraz jej operatorów, a potem następny to tłumaczył z języka na język, to nie znaczy, że ja muszę to widzieć w sposób jaki on to widział parę tysięcy lat temu.

Nie, nie. To ty intepretujesz, ze prymitywny lud opisywal zaawansowana technologie. KTos inny, ze to byly rytualy religijne. Ja powiem ze kazdy sie myli, bo oni to malowali poprostu dla jaj i rozrwyki. Kto ma racje ?

Nie oznacza to, że ląd się jakiś zapadł pod wodę, tylko, że faktycznie w tym miejscu gdzie mamy teraz Ocean Atlantycki był faktycznie ląd.

To ciekawe ze nikt go jeszcze nie znalazl.
No stary, jak jestes taki pewnie ze na Atlantyku lezy pod woda Atlantyda, to ja nie wiem na co czekasz. Jesli cos tam znajdziesz to:
a) bedziesz sławny
b) bedziesz bogaty
c) wszyscy uwierza w twoje teorie.

Z resztą uczymy się o tym, że kiedyś na naszej planecie był jeden stały ląd. I tak też faktycznie było. Mówimy o zakresie do około 25000-30000 lat wstecz.

To najlepiej swiadczy o twojej jakze skromnej i malutkiej wiedzy w temacie.
Pangea jak jeden wielki kontynet istnial kilkaset milionow lat temu. Okolo 1mld, ale dokladnie nie pamietam.
30000 lat temu to uklad kontynetow byl taki sam jak dzisiaj.
A porponuje poczytac o ruchach plyt tektonicznych, zeby nastepnej glupoty nie palnac.

Wcześniej nasza planeta była w całości pokryta wodą,

Wczesniej to nasza planeta wyglada jak zbombardowany przez meteoryty, poligon, po ktorym plywaly rzeki lawy, bylo gorac i generalnie malo przyjemnie.

nie wiadomo co tutaj się działo, ale chyba dosyć długo nic - skoro morze całkowicie wdarło się w ląd, pokrywając całą powierzchnię planety wodą.

No oczywiscie... Woda na ziemi powjawia sie stopniowo, wpadaja doslownie z kosmosu na osnierzonych meteorytach/kometach i w czasie erupcji wulkanicznych.

Tak, ST to zbiór różnych dawnych opowieści, często poprzekręcanych, ale opowiadający historię ludzkości od samych początków.
Jezus-kosmita, jak ty to mówisz, to jest tylko po części nadinterpretacja, bo faktycznie miał "ojca, który jest w niebie", bo jak inaczej prymitywnym ludom na pustyni wyjaśnisz pochodzenie, takie jak inna planeta, albo inny układ gwiezdny?

Jak juz wspomnialem, kazdy moze sobie interpretowac jak mu sie podoba. I wedlug mnie, kazda intepretacja jest nic nie warta. Dopoki sie nie zobaczy jak to faktycznie bylo. No bo jak tlumaczyc potop. Zalalo caly swiat. Czy tez caly ÓWCZEŚNIE znany swiat. Bo to jest duza roznica. Wielki potop mogl dotyczyc jakiego malego skrawka planety.

Oni takich informacji nie mieli, to wszystko czego nie rozumieli było boskie i tyle. Ale jak zawsze do wszystkich to nie dociera.

Ano dlatego zachodzilo zacmienie slona i juz bylo boskie. Albo walnoł piorun i tez bylo.
Albo pojawil sie piorun kulisty i bylo jeszcze bardziej.

Nie wiem, nie wnikam za bardzo w teorie o jaszczurach i szarakach.

To nie dobrze. Wypadles z obiegu. Teraz to jaszczury tworzyl ludzi a nie kosmici podobni do ludzi.

OCZYWIŚCIE WIĘKSZOŚĆ MA ZAWSZE RACJĘ.

Oczywiscie tu wiekszosc nie mowi ze teoria ewolucji jest w 100% poprawna. Bo kazdy srednio inteligentny czlowiek sie domysli ze nie jest. Bo oczywiscie nie znaczy ze wspanialomyslni kosmici postanowili sobie na ziemi zoo zrobic, a ziemia (o rany!! do tego co napisales o centrum wszechswiata), jest w CENTRUM zainteresowania kosmitow. No jakie to ludzkie. Skoro ziemia nie jest juz polozona w centrum wszechswiata, to teraz jest w centrum zainteresowania kazdej rozumnej rasy we wszechswiecie. Czysta hipokryzja.

Aha i Jezus nie był i nie jest murzynem.

Udowodnij.

Widać, że jednak nie czytałeś tych ksiąg, akurat tam bogowie są przedstawieni w liczbie mnogiej razem ze swoimi pojazdami, dlatego teorie żeby wyobrażać sobie w tym miejscu jednego boga nie przemawiają do mnie.

Do mnie tez. Zreszta ja jestem ateista wiec jaki kolwiek bog/bogwie do mnie nie przemawiaja :P .

Ja do kosmitow nic nie mam. Do statkow kosmicznych tez nie. Ale slyszales przypowiesc o indianieni i okretach hiszpańskich ? Nie? Obejrzyj What The Bleep Do We Know.
  • 0

#144

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Solar - Ty chyba nie czytasz zbyt dokladnie tego forum - w ktoryms z tamacie juz pojawial sie watek Elohim i jego mnogosci

Teoria ktora przytaczasz przypomina mi ta ktora opisalem z murzynami powyzej
Ilosc nadinterpretacji w Twoim toku rozumowania jest przytlaczajaca. Wylaczam sie z dyskusji - a co do Twoich znajomych to mysle ze sa "bardziej" Normalni od Ciebie. Z calym szacunkiem dla Twojej osoby, daj jakis dowod a nie pieprzysz bzdury - tym samym dolaczajac do grona wybitnych siewcow zametu - Wyznawcow NIBRU, ANNUNAKI, JASZCZUROW, ATLANTOMANIAKOW, itd itp. Jeszcze troche i psychiatryk sam Ci wysle zaproszenie ...

Zastanawia mnie czy tez czekales na 14 pazdziernika i czekasz na 2012 ? I co po tych datach wygadywales/ bedziesz wygadywal - dodam tylko ze Te BZDURNE TEORIE mialy tak samo zagorzalych zwolennikow jakim Ty jestes teraz w swoich ... wypoćkach.
Żegnam. Nadinterpretuj dalej.
  • 0

#145

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ST to zbiór różnych dawnych opowieści, często poprzekręcanych, ale opowiadający historię ludzkości od samych początków.
Jezus-kosmita, jak ty to mówisz, to jest tylko po części nadinterpretacja, bo faktycznie miał "ojca, który jest w niebie", bo jak inaczej prymitywnym ludom na pustyni wyjaśnisz pochodzenie, takie jak inna planeta, albo inny układ gwiezdny?

ST nie opowiada o historii ludzkości. ST to bardzo podkoloryzowana historia narodu izraelskiego i nic więcej.
"Ojciec który jest w niebie" = "mój ojciec jest kosmitą"? Nadinterpretacja na miarę Sitchina :D
A teraz obalę twoje twierdzenia, samemu trochę (nad)interpretując inne mity.

Zeus z planety Olimp został wybrany przez senat Oriona na władcę Ziemi. Przeciwko jego rozkazom (nie ingerować w życie na tej planecie) wystąpił Prometeusz, który stworzył ludzi za pomocą zaawansowanej technologii i dał im ogień (DNA). A np. Atena (mądrość) to komputer z zebraną całą wiedzą o wszechświecie. Posejdon to kosmita, który tworzył maszyny to zamiany wody słonej na pitną (bo kosmici po stworzeniu ludzi pomyśleli "jak stworzył ludzi to niech już będą i nam służą"). Hefajstos był kosmitą wyrabiającym dla bogów karabiny laserowe.
A bitwa o Troję to nic innego jak konflikt pomiędzy kosmitami z planety Olimp i jaszczurami z planety Ilion o władzę na Ziemi.
Krótko przed nadejściem chrześcijaństwa, bogowie otrzymali od senatu Oriona rozkaz powrotu do swojego układu i oddanie Ziemi ludziom.
  • 0

#146

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzkość, jako całość, nie jest starsza niż 13000 lat.

Kamienne narzędzia i okazy Homo sapiens liczące sobie do 160 tys. lat znajdowane na stanowiskach archeologicznych przeczą Twojej koncepcji.
  • 0



#147

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aramroth na Twoim miejscu zakladalbym sekte, projekt Zeus, i blogowal channelingi - okresl jeszcze date przybycia Orionowcow - i nastepnego dnia znikniesz z niezlą sumką - a wyznawcy zostaną na forach typu paranormalne.pl
  • 0

#148

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aramroth na Twoim miejscu zakladalbym sekte, projekt Zeus, i blogowal channelingi - okresl jeszcze date przybycia Orionowcow - i nastepnego dnia znikniesz z niezlą sumką - a wyznawcy zostaną na forach typu paranormalne.pl

Myślałem nad czymś w tym rodzaju, o zrobieniu strony z channelingami od istot pozaziemskich z Olimpu :D
Bo dlaczego to co napisałem miałoby być mniej prawdopodobne od Jezusa-kosmity i Elohim z Nibiru?
  • 0

#149

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1) Nie mówię o samym fakcie gad->ptak, tylko przekształceniu się łuski w pióro. Nadal nie odkryto organizmu w "formie przejściowej" (a tych brakuje prawie we wszystkich przypadkach powstawania nowych gatunków - prawdziwych, nie odmian) z łuskami "zamieniającymi" się w pióra.



Zastanawialiście się kiedyś , dlaczego form przejściowych nie odnaleziono ? Może dlatego, że forma przejściowa mogłabyć najbardziej podatna na śmiertelność, bądź większość zachodzących mutacji była bardzo szybciutko eliminowana z racji słabego przystosowania do środowiska czy jakiego kolwiek innego czynnika.

Albo wersja II dla pana SolarWarden :
Kosmici szybko niszczyli formy przejściowe które jako nieprzydatne wyniki eksperymentów były usuwane, a do środowiska wdrażane były już gotowe gatunki.
  • 0

#150

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy y wogóle macie jakieś potwierdzenie życia tych istot pozaziemskich?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych