Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upadek Kościoła Katolickiego


  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przeglądam forum o wierze itp.
Jest tu bardzo dużo ciekawych wypowiedzi zarówno za jak i przeciw (wiele jest od osób znających temat )
Chciałbym aby w tym miejscu wypowiedziały się osoby poważnie traktujący temat
Ja osobiście nie chodzę do kościoła ale wyobraźcie sobię sytuację że nagle kościół katolicki przestanie istnieć (przyczyny są nieistotne )
Co by się stało z miliardem ludzi którzy nagle odkryją że zostali oszukani ??
Skutki mogą być katastrofalne Dlatego mam nadzieję że to nie nastąpi
  • 0



#2 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli stałoby się to nagle, ot taki boom, to byłaby to katastrofa.

Jeżeli już, to musiałby to być proces rozłożony w czasie.
  • 0

#3

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to, że upadnie kościół, nie jest wcale równoznaczne z tym, że ludzie przestaną nagle wierzyć w boga ;)
  • 0

#4

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodziłoby o nasz kraj to sprawa jest prosta - wierni założą sobie własny kościół, gdzie papieżem będzie Ojciec Dyrektor, a za Watykan będzie robić Toruń
  • 0

#5

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodziłoby o nasz kraj to sprawa jest prosta

:lol zabiles mnie tym :) ale w sumie masz racje.. pewnie by tak bylo :P
  • 0

#6

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nawet prymitywne plemiona w coś wierzą inaczej nie wyszlibyśmy nawet z jaskiń
A czy zwróciliście uwagę na to że każda religia na świecie ma podobne założenia jak policja ??
Co by się stało gdyby nie było tego i tego ? ( w uproszczeniu )
  • 0



#7

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co by się stało z miliardem ludzi którzy nagle odkryją że zostali oszukani ??
Skutki mogą być katastrofalne Dlatego mam nadzieję że to nie nastąpi


Katastrofalne? No nie wiem, jeżeli wszyscy nagle by otworzyli oczy i zrozumieli, że nie religia prowadzi do życia wiecznego, a rozwój duchowy jest złotym środkiem to raczej nie było by z tego tragedii.
Ponieważ jednak społeczność religijna jest zaślepiona, to choćby wszystkie media i rządy bębniły że Kościół Katolicki upadł i nie istnieje, to przytoczę za Mentorisem

wierni założą sobie własny kościół


  • 0



#8

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kościół K już się chyli ku upadkowi.Mam nadzieję,że doczekam niebawem jego pełnej destrukcji.Przyjmę to z pełnym zadowoleniem a los tego miliarda zaślepionych i łatwowiernych ludzi nie bardzo będzie mnie interesował.
  • 0



#9

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie upadnie tak jak nie upadł w historii, była wielka schizma i podział kościoła na 2 części, była reformacja i wielki odpływ wiernych ale to nie przeszkodziło KK trwać i się rozwijać. Nawet jakby pewnego dnia papież powiedział że to wielka ściema i od początku KK istniał dla władzy i pieniędzy (praktycznie niemożliwe bo kardynałowie są nominowani przez papieży a potem oni wybierają papieża więc jest odpowiednie zabezpieczenie przed takim wyborem) to i tak KK by istniał dalej bo ileś wiernych dalej by wierzyło....
  • 0

#10

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:ksiadz: Upadek Kościoła Katolickiego jest zapowiedziany w Nowym Testamencie,Ewangelii Jezusa,Trzeciej Przepowiedni Fatimskiej itd.Jego upadek nie oznacza,ze nie będzie żadnego kościoła.W związku z przyjściem w duchu Chrystusa na Ziemię,powstaje nowy Kościół,którego Głową jest bezpośrednio Chrystus,w którym Biblia jest zastąpiona Ewangelią Jezusa itd. :ksiadz:
  • 0

#11

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wierzę w kościół ale wierzę że jeśli ktoś nas stworzył to będziemy rozliczeni za to co robiliśmy a nie za to w co wierzyliśmy moje dzieci uczę żeby nie deptali mrówek bo to są stworzenia stwórcy a ktoś się wypowiada że nie interesuje go miliard zaślepionych ale zadaj sobie pytanie czy to jest ich wina ???????
  • 0



#12

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ee no jeśli iść Twoim tokiem rozumowania, to tak - to, że poddają się zaślepieniu i nie szukają tej Waszej jedynej prawdy, to jest ich wina.
  • 0

#13

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie mogę się z tym zgodzić tak samo jak bezmyślnie zabijesz wróbla bo ci obkichał parapet tak samo patrz na tych ludzi bo ich tego uczono od pokoleń
  • 0



#14

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale on nie napisał, że by ich chętnie zabił :P przecież los tego 'obkichującego' wróbla też Ciebie za bardzo nie obchodzi nie? i to właśnie napisał, że nie obchodzi go co się z nimi stanie.
  • 0

#15

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

poprawiłem wypowiedź że mnie obchodzi
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych