Skocz do zawartości


Laicki fundamentalizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Krzyże owszem mam wszędzie dookoła. Wyglądam przez okno-wielki kościół i krzyż.
Jadę do miasta mijam przy głównej drodze 3 wielkie krzyże + pomniejsze na drzewach + kapliczkę+ jeszcze jeden wielki gmach kościoła.


Usuńmy kościoły żeby nie raziły cię po oczkach. Niedługo zacznie cię pażyć woda święcona i wtedy dopiero będziesz miał problem. :D
  • 0

#17

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałbym, żeby traktowano na równi przekonania polityczne, upodobania (w tym seksualne) i czyjąś religię. Żeby ze wszystkiego można było się tak samo śmiać, tak samo to traktować, o wszystkim dyskutować i konfrontować swoje poglądy. Ale niestety, jak na razie religia katolicka jest ponad tym, tabu, a uczucia religijne stoją ponad granicami rozsądku.


No i w pełni się z tobą zgadzam, każdy powinien mieć równe prawa do okazywania swoich przekonań.
Szczytem bezsensu było dla mnie oburzenie na badziewną instalację jednej artystki z genitaliami na niby krzyżu. Bo po pierwsze gdyby nie protesty to nikt by o tym nie wiedział a po drugie to nie był krzyż tylko plus....

Nie zgadzam się natomiast by z punktu widzenia prawnego na równi traktowano odmienności seksualne bo to już inna bajka.
  • 0

#18

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zgadzam się natomiast by z punktu widzenia prawnego na równi traktowano odmienności seksualne bo to już inna bajka.

Niby dlaczego? Jak ty byś się czuł, gdybyś był na ich miejscu? Gdybyś żył w świecie homoseksualistów, a sam był heteroseksualistą. Fajnie by było, jakbyś był inaczej traktowany?
  • 0

#19

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niby dlaczego? Jak ty byś się czuł, gdybyś był na ich miejscu? Gdybyś żył w świecie homoseksualistów, a sam był heteroseksualistą. Fajnie by było, jakbyś był inaczej traktowany?



Nie mam nic przeciwko żeby sobie byli, niech sobie chodzą po ulicach za rękę. Moja wypowiedź odnosiła się do małżeństw homoseksualnych i ewentualnemu adoptowaniu dzieci. Małżeństwo cywilne jest przywilejem które państwo oferuje dwojgu ludziom by działali dla rozwoju państwa, taki przywilej dla homoseksualistów nic państwu nie daje, wręcz przeciwnie.
A jak byś się czuł będąc zoofilem w świecie heteroseksualistów? Zboczenie jak każde inne, jak nie da się wyleczyć to trudno, na pewno nie można nagradzać.
  • 0

#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Toperz, Ty poprostu wydaje sie stawiasz znak pomiędzy wyjątkiem a zasadą.
  • 0

#21

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Berith, a gdzie niby homosie są inaczej traktowani?

Ja jestem leworęczny i mam dużo więcej problemów w życiu z tego powodu niż wszyscy homosie razem wzięci - wkoło wszystko jest przystosowane dla praworęcznych: nożyczki, komórki, komputery - myszki, klawiatury oraz gry, guziki, aparaty foto, kamery, sztućce, łyżki do sosów, obieraczki do ziemniaków, otwieracze do konserw, krajalnica, zegarki, wiertarki, wykrawarki i inne narzędzia, broń palna i pneumatyczna oraz noże myśliwskie (a ja trochę poluję), samochody, parkometry, bankomaty, pióra, kije golfowe, krzesełka z blatem, nawet bramki w metrze i zawieszenie mydła i papieru toaletowego w kiblach jest dostosowany dla praworęcznych - mówię wam, nie jest łatwo :) ale sobie radzę, nie demonstruję że mnie praworęczni uciskają, nie propaguję leworęczności, nie chcę zmieniać ruchu na lewostronny bo to bez sensu. Jestem mniejszością i muszę sobie po prostu lepiej radzić niż większość praworęcznych - tak chciała natura i nie przeskoczę tego. I tak samo radzą sobie prawdziwe pedały - tylko geje protestują :)
  • 0

#22

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Homosi? Pedały? Geje? Spodziewałem się po twoich wypowiedziach odrobiny więcej szacunku, ale się chyba przeliczyłem. Pytasz gdzie są inaczej traktowani? Dlaczego więc nie mogą zawierać związku małżeńskiego? Dlaczego są wyśmiewani na ulichach, w telewizji, a nawet i w rządzie? Rozumiem że adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest kontrowersyjnym pomysłem, więc pozostaje wobec niego neutralny. Jednak to o czym wcześniej wspomniałem należy się homoseksualistą.
  • 0

#23

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Homosi? Pedały? Geje?


Które z tych określeń ci się nie podoba? Może zróbmy takie równouprawnienie jak w USA gdzie nie można czarnego nazwać murzynem ale murzyn może powiedzieć "białas" a jak ten biały będzie miał pretensje to zostanie oskarżony o rasizm??

Homoseksualiści są mniejszością i muszą się do tego dostosować, pisałem już dlaczego małżeństwa im się nie należą bo to z definicji związek kobiety i mężczyzny. Homoseksualizm to anomalia która występuje w przyrodzie i gloryfikowanie czy wyróżnianie tego jest sprzeczne z naturą. Polska jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów w Europie więc nie wiem skąd te oburzenie takich gejów jak np Biedroń, który dzięki robieniu sztucznego szumu tylko zbija kasę i działa na niekorzyść homoseksualistów.
  • 0

#24

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polska jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów w Europie

Nie kpij, dobra?

Może zróbmy takie równouprawnienie jak w USA gdzie nie można czarnego nazwać murzynem ale murzyn może powiedzieć "białas" a jak ten biały będzie miał pretensje to zostanie oskarżony o rasizm??

Wychodze z przekonania że nie ma sensu dzielić ludzi ze względu na kolor skóry, więc nie wyjeżdżaj do mnie z takimi tekstami. Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc teksty typu "murzyn", "czarnuch", "białaś", "żółtek" mogą świadczyć jedynie o nas, o naszej inteligencji i tolerancji.
  • 0

#25 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Czarna rasa człowieka (rasa negroidalna) - jedna z trzech głównych ras człowieka (obok białej i żółtej).

Dzieli się na negroidów właściwych (potocznie nazywanych Murzynami), buszmenoidów (Buszmeni, Hotentoci) i australoidów (tubylcy Australii i Melanezji). Pierwotnie występowała na obszarze Afryki na południe od Sahary - wiele milionów z nich zostało przywiezionych jako niewolnicy na plantacje w Ameryce Północnej i Południowej.



Murzyn to nic obraźliwego.
  • 0

#26

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A na mnie wołają mańkut albo lewus i co z tego?
A jak nazwą mnie "białas" to co to niby obraźliwego?
A wiesz, że murzyni do siebie mówią "czarnuchu"? A wiesz, że już nie ma cyganów bo to obraźliwe określenie tylko są Romowie ale ci Romowie mówią do swoich ziomków, których mniej szanują per "ty cyganie".

Jak kogoś coś obraża to jest sprawa obrażającego i obrażanego a nie społeczniaków, strusiów moralności.

Coraz więcej faszystów tolerancji - tolerancja uber alles! Nieświadomie pomagają w dobrze zaplanowanej rozgrywce politycznej. Min. doprowadzili do tego, że w Szkocji dzieciaki nie mogą do matki powiedzieć "Mamo" bo uraziło by to dzieci co nie mają mamy tylko tatusiów.

Jak już pisałem - prawdziwi pederaści sobie radzą bez rozgłosu i strasznie nie lubią gejów co są opłacani przez polityków do robienia szumu medialnego. Pederaści byli zawsze i jakoś nigdy nie narzekali - nawet słynni artyści czy poeci nigdy nie zgłaszali pretensji, że świat ich nie akceptuje bo świat w ogóle się nimi nie przejmował tak samo jak to jest dzisiaj. Ale dzisiaj jest potrzeba robienia szumu żeby zbijać kapitał polityczny. Zostało to zaplanowane pod koniec lat 80tych i jest skutecznie realizowane. Polecam: http://www.paranorma...?showtopic=9769
  • 0

#27

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie kpij, dobra?

Nie kpie, poczytaj lepiej o aktach nietolerancji w takich oświeconych krajach jak Francja czy Niemcy a potem potępiaj Polskę...

Może jeszcze nie zauważyłeś ale ludzie nie byli, nie są i nie będą równi i bardzo dobrze bo różnorodność jest piękna, ale Ty byś pewnie wolał żeby wszyscy byli "równi" w rozumieniu tacy sami?
  • 0

#28

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jesteśmy równi, ale nie jesteśmy tacy sami.
Ejael, może Ciebie nie obraża jak Cię nazywają, ale niektórzy mogą poczuć się urażeni po tekście "Ty czarnuchu". Co innego jak mówią to osoby z ich otoczenia, a co innego jak nieznajoma osoba.
  • 0

#29 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak tak stwórzmy jedną wielką gejowską rodzinę. Bez tego nigdy nie wymrą Polacy tak jak tego chce UE. ;) Wyprowadzę się do jakiegoś kraju w oceanii bo tam homoseksualizm jest zakazany. Nie no całe środowisko gejowskie to jedna wielka kpina i sposób na robienie kariery. Wczoraj przechodziły obok mnie dwie lesbijki, trzymały się za rękę i ani nie walnąłem im z bańki ani nie zasadziłem gonga. Przeszedłem obojętnie, one też. Te parady równości to tylko pretekst dla matołków na wybicie się z grzybni w mieszkaniu.
  • 0

#30

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak tak stwórzmy jedną wielką gejowską rodzinę. Bez tego nigdy nie wymrą Polacy tak jak tego chce UE. ;) Wyprowadzę się do jakiegoś kraju w oceanii bo tam homoseksualizm jest zakazany. Nie no całe środowisko gejowskie to jedna wielka kpina i sposób na robienie kariery. Wczoraj przechodziły obok mnie dwie lesbijki, trzymały się za rękę i ani nie walnąłem im z bańki ani nie zasadziłem gonga. Przeszedłem obojętnie, one też. Te parady równości to tylko pretekst dla matołków na wybicie się z grzybni w mieszkaniu.


hehe dokładnie tak!

Co innego jak mówią to osoby z ich otoczenia, a co innego jak nieznajoma osoba.



Zawsze można osobę która cie obraża pozwać do sądu. Sztuczne zrównywanie ludzi jest bez sensu.
jakby jakaś nieznajoma osoba na ulicy do mnie podeszła i mnie obraziła jakimś epitetem to po prostu bym go wyśmiał lum zignorował bo mam w d...e jakiegoś idiotę którego nie znam. Nie próbowałbym na tym zarobić czy zbić kapitał polityczny jak np geje.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych