Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usuńmy w ogóle religię za szkół?


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#46

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszyscy tym samym wpływom ulegamy ale godny potępienia jest tylko kk.

To nie tak. Chodzi o to, by znieść lekcje religii nie dlatego, żeby potępić w ten sposób KK. Zauważ, że w naszym 'katolickim' kraju coraz więcej ludzi odchodzi od katolicyzmu. Byłoby lepiej dla wszystkich, aby wycofano te lekcje z listy przedmiotów i zastąpiono je zajęciami z wszystkich religii świata. Wtedy każdy byłby na równej pozycji i miał możliwość wyboru. Dzieciaki w szkole nie nabijałyby się ze świadków Jehowy, zielonoświątkowców czy ewangelików tylko dlatego, że są mniejszością. Może dzięki takiej zamianie byłoby o wiele mniej sporów na tle religijnym. Myślę, że takie lekcje nauczyłyby szacunku do 'odmienności'. Należałoby jednak odpowiednio przygotować do tego pedagogów.

A co się dzieje teraz na? Katechetki czy katecheci z księżmi na czele walczą z dziećmi i młodzieżą, by ta nie weszła im na głowę. Są osoby, które słuchają, a ile ich jest? Jedna, dwie? Nie sądzę, by coś zmieniło się w tej kwestii. Nauki chrześcijańskie byłyby głoszone nadal, ale obok wszystkich innych.
  • 0



#47 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie to jest żałosne jeżeli ktoś ma takie jaja, że krzyczy jaki to jest przeciwko kotolicyzmowi, a mamusia tupnie i jaja zamieniają się w wydmuszki lub w ogóle znikają, a dziecko grzecznie idzie na religię.

Jeszcze bardziej bawią mnie osoby, które wrzeszczą żeby wycofać katolicyzm z życia społecznego ale w imię równości chcą mieć wolne święta jak wierni.
  • 0

#48

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton - dobre :) Zgadzam się - społeczeństwo to stado owiec, jak jedna leci to lecą wszystkie a mało kto postępuje po swojemu nawet jak coś tam po swojemu myśli. Motto dla takich ludzi: "Zajmij się sobą!"
  • 0

#49

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"W samuela, szaraków, 2012, spisek rządowy, ..... łatwo wierzycie choć argumenty są wątpliwe, w Boga którego sługą był np o. Pio nie." A ktoś tu powiedział, że nie wierzy w Boga? Ja np nie uznaję tylko kościoła i tych wszystkich jego dogmatów, co NIE jest jednoznaczne z tym, że nie wierzę w Boga. Dla niektórych jak ktoś jest spoza KK to od razu nie wierzy, ehhh...
  • 0

#50

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chessman... ostatnim zdaniem ujawnileś wadę Atona i jemu podobnych ;)

PS - nie idę za wszystkimi, od 6 roku życia byłem prześladowany przez zakonnice, księży i katolickich "kolegów" i moje życie było piekłem. To nauczyło mnie tolerancji i myślenia. Starczy?
  • 0

#51

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można krzyczeć, wrzeszczeć, składać petycje a religii ze szkół w Polsce tak nie usuną. To jak walka z wiatrakami.

Co do niektórych wieeelkich seniorów, bawi mnie zarówno KK jak i wiara w chanellingi i temu podobne rzeczy. Mam 17 lat i bunt mi nie w głowie tylko spokojne i szczęśliwe życie, gdzie każdy pilnuje własnego nosa.
Gdy jakiś artykuł jest mocno stronniczy i naciągany jeśli chodzi o atak na KK to wiem to, często sięgam do źródeł, nie wierze żadnemu dokumentowi na słowo, nawet Biblii czy artykułów znanych osób. Do samych nauk Jezusa też nic nie mam ale do ludzi, którzy zrobili z niego niezły biznes.

Rzekłem.
  • 0

#52

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiec krotko mowiac butthead gada od rzeczy.

To juz twoja opinia, poprostu cie zignorowałem.
  • 0

#53

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Można krzyczeć, wrzeszczeć, składać petycje a religii ze szkół w Polsce tak nie usuną. To jak walka z wiatrakami.

Więc lepiej być biernym? Siedzieć z założonymi rękoma i patrzeć jak inni decydują za nas?
  • 0



#54

Mithras.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki pomysł jaki dała bodajże Tacita (albo ktoś inny) czyli wprowadzenie do polskich szkół tzw. teologii byłoby wg. mnie świetnym posunięciem. Napewno by przyszli dorośli Polacy byliby bardziej otwarci i tolerancyjni dla wyznawców innych religii. Sądze jednak,że troche by było jeszcze poczekać żeby taki pomysł wypalił bo większość społeczeństwa jednak byłaby tylko za katechezą. Do glosu musi dojść młode pokolenie bo te jest moim zdaniem bardziej otwarte i tolerancyjne od tego starszego jednak ciągle mi się wydaje,że wiele aspektów tej tolerancji można poprawić.
  • 0

#55

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie dlatego apeluję do działania ;)
  • 0



#56

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piszemy więc petycję? :D

Pomysł wprowadzenia teologii zamiast religii świetny, tylko czy realny... :/
  • 0

#57

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że i gdyby zastąpiono jednak religię teologią - to podejście młodzieży niczym by się w tej kwestii nie zmieniło.
Warto jednak zaryzykować w imię tych u których da się zauważyć minimalne przejawy zainteresowania.
  • 0

#58

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc lepiej być biernym? Siedzieć z założonymi rękoma i patrzeć jak inni decydują za nas?

Tacita, jak najbardziej chciałbym usunąć religię ze szkół ale wątpie, żeby za tych rządów coś się zmieniło. Przydało by się chociaż referendum ale nasze religijne Kaczki i Giertychy nawet nie myślą o czymś takim jak zniesienie lekcji religii. A demokracje i żądania ludzi oni mają w tyłku. Tak już było w przypadku wysłania naszych wojsk do Iraku lub ostatnio, gdy chodziło o budowę tarczy.
  • 0

#59

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poza tym, młody wiek nie jest argumentem by zjechać oponenta, ale by uświadomić, że na poznanie niektórych spraw trzeba czasu.


A ja chcę zauważyć, że czasem młody człowiek (14, a nawet często i mający mniej) może powiedzieć więcej mądrych rzeczy niż osoba starsza.

Tak samo w moim przypadku. Siedzę na forum i interesuję się od ponad roku. A jednak mimo, że wydawałoby się, że to tak mało, to jednak posiadam dość dużą widzę i myślę, że mogę dawać niektórym rady.

Dobra koniec OFFTOPU...
  • 0



#60 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Piszemy więc petycję? :D



Spoko, niech podpiszą się pod nią pełnoletni czyli ludzie z pełnymi prawani obywatelskimi :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych