Skocz do zawartości


Czy Wy w to naprawde wierzycie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_MiOdeK1337

Gość_MiOdeK1337.
  • Tematów: 0

Napisano

Zastanawia mnie, jak Wy mozecie wierzyc w takie [tutaj nie uzyje zadnego slowa, bo niektorzy moga poczuc sie urazeni] rzeczy? Przeciez 90% Tych waszych teorii kazdy naukowiec obali w 30 sekund. Wiekszosc z Was uzywa terminow, o ktorych nie ma pojecia, a wile tyle ile wyczyta w google, czy wie z Discovery. Jak mozna walic takie teksty nie majac wyzszego wyksztalcenia w tym kierunku - czytaj: NIE MAJAC JAKIEJKOLWIEK PODSTAWY do tego, aby uzywac zaawansowanych terminow?

Twierdzicie, ze "zobaczyc ufo" trafia sie niewielu ludziom (zyje nas 6 miliardow) - jak wytlumaczycie fakt, ze akurat WAM (osobom zainteresowanym i przebywajacym na forum) trafilo sie, ze to zobaczyliscie?

Dlaczego WSZYSTKIE zdjecia/dowody sa w tak marnej jakosci, ze to nie przypomina nic, procz brudu?

Dlaczego jesli popracowalbym 5 minut w photoshopie, walnal fajna bajeczke (razem zajeloby mi 15 min), to kazdy z Was napisal, "ojej, to naprawde istnieje".

Chodzi mi tylko o podejscie, bo jak ja to czytam, to kilka razy spadlem z krzesla ze smiechu. Nie chce tu nikogo obrazic, ale tu sa takie bzdury w niektorych topikach, ze az wstyd komus powtarzac. Teleportacja, duchy, antygrawitacja.... czemu NIKT nie ma NIEPODWAZALNEGO dowodu, tylko jakies teorie dziadkow-naukowcow, ktorzy pewnie sa tylko zwyklumi pindolami (a nie naukowcami), ktorzy specjalnie od czasu do czasu pisza jakies swoje smieszne teorie, bo w kregu naukowcow sa poprostu bezmyslni i slabi w swojej branzy (pewnie po studiach przebiegli bez nauki, sciagajac, nie uczac sie itd) i teraz trzeba znalezc sobie jakies zajecie, bo takiego glaba nikt nie chce zatrudnic.
  • 0

#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dalczego ludzie wierza Boga? ta sama zasada : P
  • 0

#3

Mangel.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, odpowiem pytaniem na pytanie. Jak można być takim hipokrytą i nie zwracać uwagi na fakt iż (czego by nie powiedzieć o reszcie) są tu ludzie od Ciebie mądrzejsi? A może na tym foru dziaął trzech czy czterech ludzi z tytułem profesora o których nie wiesz? Sam jestem sceptykiem i do wszystkiego staram się podchodzić na zimno, ale wybacz mi bardzo, mam wrażenie że masz do nas pretensje bo nie rozumiesz zaawansowanych terminów. Jeśli Ci przeszkadza że niektórzy wiedzą więcej od Ciebie i znają bardziej złorzone pojęcia to sugeruje edukacje a nie wyśmiewanie.
  • 0

#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panie Miodek jest Pan żałosny.
Czy ktokolwiek na forum kto szczegółowo zajmuje się UFO twierdził że je widział?
To że zamieszczane są obserwacje i zdjecią nie znaczy że wszyscy w nie wierza. Nie jestesmy ciemną masą ludzi wyznająca Boga Eurycide.
Jeśli według Ciebie człowiek nie posiadający wyzszego wykształcenia nie powinien sie wypowiadiac na dany temat to powiedz mi czy ty studiowałeś krytyke społeczności internetowych? Chyba masz tytuł magazyniera i obnosisz sie z tym jak Żbik z półmartwą wiewiórka.
Żal mi jest takich ludzi, nic nie ma do powiedzenia, pusto w głowie i pozjadał wszystkie rozumy. Bądź zdrów :)
  • 0

#5

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podaj jakieś przyklady, bo tak rzucać ogólnymi haselkami to każdy potrafi.
Po drugie jakich 'zaawansowanych terminów'. Cóż się kryje za woalką tego czarodziejskiego określenia? hm? Jak to nie mamy prawa ich używać. To do wszystkiego trzeba mieć specjalistyczne wyksztalcenie. To mamy poslugiwać się językiem dla prostych ludzi (nikogo nie obrażając), aby przypadkiem nie naruszyć czyichś praw i kompetencji. To komunikacja pomiędzy środowiskami odbywa się w jakichś hermetycznych enklawach? To, że nie mam wyksztalcenia w jakiejś branży nie upoważnia mnie do używania terminologii? To, że nie jestem krytykiem filmowym, to nie mogę skrytykować jakiegoś filmu?? A może ja jestem dyletantem? Czy na posiadanie każdej wiedzy trzeba mieć papier?

jak wytlumaczycie fakt, ze akurat WAM (osobom zainteresowanym i przebywajacym na forum) trafilo sie, ze to zobaczyliscie?


Jak zauważyleś może jesteśmy specyficzną spolecznością zgromadzoną wokól tematów paranormalnych. Dlatego na nasze forum trafiają osoby, które zobaczyly coś czego nie rozumieją, lub co po prostu nie mieści sie granicach nauki czy ludzkiego poznania.

I jeszce jedno - co Ty tutaj robisz w takim razie? Czujesz jakąś spoleczną misję i chcesz nawracać nas nieoświeconych, niekompetentnych?
  • 0



#6

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja spadlem z krzsla jak zobaczylem cos tam nawypisywal Miodku :]

w sumie Panowej wyzej juz wszystko wyjasnili wiec ode mnie tylko N/C :rofl:
  • 0

#7

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mangel, a co jesli on jest profesorem? ;)
pewnie nie jest, ale tez nie wziales tego pod uwage.

tak bez zartow, nie ma sensu udawac, ze nie ma nic na rzeczy (z dedykacja dla przedmowcow), bo sam nie raz i nie dwa demaskowalem tutaj rozne dziwne teorie. z roznym skutkiem - raz wychodzi, a raz naukowcy zostaja wyzwani od 'ciasnomozgowcow'.

rozpatruje to forum jako zjawisko psychologiczne i spoleczne. potwierdza, ze ludzie lubia byc przekonani, ze wiedza cos, co nie jest przeznaczone dla zwyklego, szarego czlowieka, oraz, ze bardzo czesto podchodza zupelnie bezkrytycznie do takich informacji. widac tez ladnie relatywizacje stosunku do informacji w zaleznosci czy ta informacja jest "po naszej mysli" czy tez nie.

ostatnio tez jak na dloni widac pewne ciekawe zjawisko. posluze sie tutaj pewnym znanym tematem Mangela. pisze tam co mu sie przytrafilo i zasadniczo nikt w to nie wierzy. jesli jednak osoba trzecia opisala by taka historie, to zdecydowanie przyjela by sie z duzo wieksza akceptacja. to dopiero ciekawostka. na forum o zjawiskach paranormalnych wlasciwie malo komu uwierzono w jego paranormalna historie, natomiast cudzymi sie sypie jak z rekawa.
  • 0

#8

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ojej, ojej, podnieciles sie tym, że w przeciwienstwie do nas masz magistrat z teologi, tytuły naukowe, obycie we wszystkich temat tu zamieszczonych, poruszasz sie w towarzystwie samych mądrych ludzi takich jak Einstain, używasz tylko mądrych i skomplikowanych słów, zwiedzileś juz cały kosmos, masz IQ wyższe od naszych razem wziętych i zapewne jestes w Mensie od kiedy skonczyles 5 lat? WoW...no to gratuluje głupoty i współczuje arogancji...
  • 0

#9 Gość_MiOdeK1337

Gość_MiOdeK1337.
  • Tematów: 0

Napisano

Żal mi jest takich ludzi, nic nie ma do powiedzenia, pusto w głowie i pozjadał wszystkie rozumy. Bądź zdrów


Cala Twoje wypowiedz nie jest nawet w polowie tak konstruktywna, a co wiecej - nie zrozumiales tego co napisalem, wiec to Ty belkoczesz, bo nie wiem jak moglbys sie wypowiedziec nie potrafiac nawet przeczytac ze zrozumieniem (jak i pare innych osob).

Moje pytanie brzmialo - JAK MOZNA W TO WIERZYC? (bo tutaj takie osoby). Wiec skoro to jest tak trudne, to spiesze Ci z wytlumaczeniem. Tekst ten jest kierowany do osob, ktore w to wierza, badz ze wzgledu na swoja empatie (to nie jest slowko napranormalne!) potrafia okreslic skad sie to w ludziach bierze, ze wypisuja stek bzdur i mysla, ze sa boscy.

Chyba masz tytuł magazyniera i obnosisz sie z tym jak Żbik z półmartwą wiewiórka.


podkreslmy - CHYBA.

mam wrażenie że masz do nas pretensje bo nie rozumiesz zaawansowanych terminów

Tak, szczegolnie tych, ktore nie istnieja w tym co kryje sie pod pojeciem - nauka.

eśli Ci przeszkadza że niektórzy wiedzą więcej od Ciebie i znają bardziej złorzone pojęcia to sugeruje edukacje a nie wyśmiewanie.

- no, jesli niektore topici tutaj nazywasz wiedza, to chyba masz racje. To bardzo tajna wiedza! Szczegolnie te wspaniale teorie na temat WTC ; ) - filmy puszczone 2ch trybach i nalozone na siebie, co ma byc dowodem, ze ktos w nich szperal SOFT IMAGIEM.

Szkoda, ze nie padla odpowiedz, a sama krytyka, choc zaznaczylem 2krotnie, ze "nikogo nie chcialem urazic", ale ponoc:
"uderz w stol, a nozyce sie odezwa".

I nie wiem jak mozna nazywac tandetnie przerobione zdjecie w photoshopie zjawiskiem paranormalnym.
  • 0

#10 Gość_preak

Gość_preak.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawda w oczy kole?

ja nie wiem, nic zlego o Was nikt tutaj nie powiedzial, to bylo jedno wielkie zapytanie a Wasza podstawowa reakcja byl atak. (tak tak wiem, najlepsza obrona to atak, ale przed czym tu sie bronic?)
  • 0

#11

Mangel.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem trzeba uwarzać żeby nożyce nie wbiły Ci się przy tym w oko.

Twoja wiedza opiera się (sugeruje się tu poziomem który reprezentujesz) na kilku przeczytanychj książkach. Opowiadasz się za nauką a zapewne nie znasz historii wielu odkryć skoro krytkujesz te tematy. Najzabawniejsze jest to że taki inkwizytor jak ty opowiada się za nauką podczas gdy to ludzie twojego pokroju od wieków ograniczają ją i tłamszą.
  • 0

#12

stetaol.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyjacielu MiOdeK1337.
Nie denerwuj się - tu każdy pisze co uważa za słuszne
Twoje słowa cytuję:
Zastanawia mnie, jak Wy mozecie wierzyc w takie [tutaj nie uzyje zadnego slowa, bo niektorzy moga poczuc sie urazeni]

odpowiadam tylko tobie.

My czekamy na takich jak ty i bawimy się extra.
Napisz kiedy jeszcze coś takiego - to nas rozwesela .
pozdrowienia

"Żeby być mądrym, trzeba być najpierw głupim"
  • 0

#13

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(bo tutaj takie osoby).

A Kali nadal nie umieć pisać po polsku?
I skoro ty, o wszechwiedzący, nie wierzysz w to co tutaj jest zamieszczone to po co sie zarejestrowales? Myslisz, ze jesli nas skrytykujesz to wpadniemy w depresje, przestaniemy w cokolwiek wierzyc, admini skasują forum a ty bedziesz happy? :lol Moze pokazesz dlaczego mamy traktowac Cie z szacunkiem? Pokaz jakie teorie wysnules, bo wydaje mi sie, że na wiekszosc pytan masz odpowiedzi skoro miales odwage załozyc ten temat? Jak dla mnie chcesz jedynie się wyżyc, bo jestes sfrustrowany swoja niewiedzą i niewiarą. I to taki lansik z twojej strony na pozbycie sie kompleksow jest śmieszny. Szczerze? Nie pasujesz tutaj , do naszej społecznosci, więc szukaj zrozumienia gdzie indziej. Yoł ^^
  • 0

#14 Gość_MiOdeK1337

Gość_MiOdeK1337.
  • Tematów: 0

Napisano

zasem trzeba uwarzać żeby nożyce nie wbiły Ci się przy tym w oko.

Twoja wiedza opiera się (sugeruje się tu poziomem który reprezentujesz) na kilku przeczytanychj książkach. Opowiadasz się za nauką a zapewne nie znasz historii wielu odkryć skoro krytkujesz te tematy. Najzabawniejsze jest to że taki inkwizytor jak ty opowiada się za nauką podczas gdy to ludzie twojego pokroju od wieków ograniczają ją i tłamszą.


Tak, ograniczam cos - co jest zaprzeczeniem rzeczywistosci. Nie sugeruje sie przeczytanymi ksiazkami. Ty chyba nie rozumiesz, jak niektore teksty tutaj sa zenujace.

Czy wybrechtanie, tandetnie zrobionego przez dziecko (bo watpie, zeby jakikolwiek prowadzacy zajecia to zaliczyl na ocene dostateczna) fotomontazu nazywasz ograniczaniem wiedzy?

Mam uwierzyc, ze teleport istnieje, choc na dzien dzisiejszy to jest mozliwe tylko na tym forum?

Mam uwierzyc w antygrawitacje, chociaz nikt nigdy nie wytlumaczyl jak ona dziala?

Mam uwierzyc w fotokomórkę, ktora jest w stanie zmierzyc predkosc szybsza od swiatla?

to po co sie zarejestrowales?


a Ty nadal nie potrafisz czytac ze zrozumieniem?

I nie rozumiesz takiego pojecia jak LITERÓWKA? Wladam na pewno wielokrotnie lepsza polszczyzna od Twojej, dlatego naturalnie przyjmuje bledy spowodowane szybkim pisaniem na klawiaturze i w przeciwienstwie do Ciebie, nie pisze calej wypowiedzi w wordzie, aby potem ja skopiowac do formularza
  • 0

#15

Mangel.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widze żęś mnie uznał za godnego przeciwnika. Więc dobrze przyjmuje rękawice choć jestem tu nowy.

Wierz w co chcesz, twoim podstawowym błędem jest myśl nże my kogoś przekonujemy do swoich racji. Natomiast my rozwarzamy waszystko na forum ogólnym gdzie każdy może wejść i powiedzieć co o tym myśli. Po przeczytaniu kilku tematów jesteś już bogiem tego forum i wiesz wszystko, nawet takich jak ty musimy tolerować. Kiedyś tacy jak ty palili książki, teraz wyśmiewają to czego ogień się juz nie ima. Problem w tym że część tematów jest tu prowkacyjnych, część czysto teoretycznych, a część bzdurna. Jednak jeśli już krytykujesz, ukierunkuj krytyke bo są tu i tematy całkiem rozsądne i ciekawe.

Tak więc, kończ wać, wstydu (sobie) oszczędź.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych