Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy macie czasem coś takiego?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi się kiedyś śniło że latałem na sankach i kiedy zacząłem spadać widziałem wielu znajomych latających na sankach ale jako jedyny spadałem w dół, zaraz nad ziemią usłyszałem głos który wymówił moje imię i w tym momencie się obudziłem... ale uważam że pomimo tego że brzmi to jak jakaś powalona bajka to miałem to faktycznie i uważam że było to związane z rozluźnieniem mięśni :)
  • 0

#17

WaniaPGK.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To o co zdarzyło się autorowi to MIOKLONIE, nagłe skurcze jednego lub wielu mięśni następujące podczas snu albo chwile przed nim. Często zdarzają się po męczącym dniu. Zazwyczaj zanim człowieka tak "wzdrygnie" to mu się przez chwile zdaje że wcześniej spadał.
  • 0

#18

Watts.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Często mi się to zdarza, np. wczoraj :)
  • 0

#19

De Joker.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest zupełnie naturalne :)
też tak mam.
np. sni mi sie ze jade na rowerze i mam wypadek, i budze sie z wstrzasem :)
  • 0

#20

SilverBlue.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś już o tym było na forum kiedyś. W każdym razie często też tak mam, zwykle już coś mi się zaczyna śnić i się budzę przez to :/. Raz śniło mi się przez chwilę że siedzę na krzesełku a tu nagle dup! krzesełko się wywaliło do tyłu, ja poleciałam razem z nim (ambitny sen, nie ma co ; p) i budzę się z takim wzdrygnięciem. Zawsze z czegoś spadam albo potykam o coś. Albo raz we śnie szłam sobie chodnikiem i wyrąbałam się o krawężnik, lol xD
  • 0

#21

Tomacxjo.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam tak często, jak leżę sobie to nagle wydaje mi się że spadam z łóżka zsuwam się. Dopiero po chwili jak otworzę oczy uświadamiam sobie, że nic się nie dzieje... Ale serce wali jeszcze kilka minut x|
  • 0

#22

Inana.
  • Postów: 40
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tez mam cos takiego.Czasami,przed samym zasnieciem jakby zasypiam,ale nagle sie budze bo to spadanie wyrywa mnie ze snu.I wtedy budze sie taka wystraszona,ze spadlam.To jest bardzo niemile uczucie,bardzo stresujace.
  • 0

#23

Baluk.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również tak mam ale bardzo rzadko,jednak jest to bardzo miłe a zarazem dziwne uczucie.
  • 0

#24

sensyox.
  • Postów: 46
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mniej wiecej wytlumaczyliscie to "spadanie". A ja mialem 2 razy taki sen ze jade rowerem, i przed kolami wybiega mi czarny pies/lub kot i od razu sie budze. Czy to znaczy to samo co spadanie ?
  • 0

#25

Fresco.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że mam podobne odczucia jak niektórzy z was. Czasem, jak zasypiam, kiedy jestem zmęczona, w myślach zaczyna się jakaś sytuacja, czasami mam nawet tak, że przewiduję co się stanie (przykładowo, jadąc na wózku chodnikiem i zbliżając się do krawężnika wiadomym jest, że zaraz będzie bum :P) i myślę "Tylko nie drżyj, ta sytuacja cię nie zaskoczyła więc się opanuj". Ale to myślenie na nic się zdaje, ponieważ przy tym przykładowym i przewidzianym w góry zlatywaniu z chodnika, podrywam się np. tak jakbym wyleciała z tego wózka, i robię to leżąc w łóżku. Sumarycznie, leżę, leżę, i nagle wykonuję jakiś nagły, nieskoordynowany ruch :P Dość śmiesznie to wygląda kiedy się na to patrzy, i wiem że nie jestem jedyna w takich odruchach :D


A jeśli już jestem w temacie "Czy macie czasem coś takiego" , to zapytam, czy może ktoś ma coś takiego jak ja:

Kilka razy w życiu zdarzyło mi się iść spać, położyć się do łóżka, zamknąć oczy, mieć pełną świadomość, i zaraz słyszeć dźwięk budzika, ponieważ okazuje się że mimo tego, że zamknęłam oczy o godzinie 23, jest już godzina 6:30 (godziny oczywiście przykładowe). Dziwne jest to dla mnie, nie potrafię tego racjonalnie wyjaśnić. Pierwszy raz zdarzyło mi się to, kiedy byłam w zerówce, wróciliśmy wtedy z mama i bratem z eee... "wycieczki", na której błądziliśmy po lesie w nocy i byliśmy okropnie zmęczeni. Doszliśmy w rezultacie z Chodzieży do okolic Czarnkowa na pieszo (nie polecam :|), a do domu wróciliśmy o godzinie 1 w nocy. Wtedy położyłam się do łóżka, a za chwilę mama budzi mnie: "Asia do przedszkola, wstawaj" :o Ja do mamy: "Mama przecież przed chwilą dopiero oczy zamknęłam!" ale oczywiście mi nie uwierzyła :P Byłam wtedy zmęczona tak samo jak wtedy gdy kładłam się spać, ale innym razem miałam właściwie tak samo, z tym że byłam lepiej "wyspana". Nie wiem czym takie zjawisko jest spowodowane, miał może ktoś coś takiego? :D Liczę na odpowiedź, może wyjaśnię ta zagadkę która od około dziesięciu lat czasem daje o sobie znać :P
  • 0

#26

Chey.
  • Postów: 18
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

też tak mam :mrgreen: nie wiem dlaczego, ale to lubię :rotfl:
  • 0

#27

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja ostatnio doznałem czegoś dziwnego,leżałem sobie w łóżku byłem bardzo bardzo śpiący już usypiałem ale poczułem bardzo silne szarpnięcie w prawej ręce podkreślam że było to BARDZO silne szarpnięcie.
  • 0

#28

Fresco.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chey, też masz takie "szarpanie" kiedy zjeżdżasz prawie we śnie w wózku z chodnika :P, czy zamykasz oczy i za chwilę jest rano? O które Ci chodziło?
  • 0

#29

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich ;) Otóż mam takie pytanie czy zdarza wam się że kiedy zasypiacie macie uczucie spadania z jakiejś wysokości a gdy uderzycie o ziemię budzicie się z wstrząsem??:D Mi się to ostatnio zdarzyło wczoraj :D Jak w dzień sobie zasnąłem. Myślałem ze spadam a gdy uderzam o ziemie nagle tak mną wstrząsnęło o ze się obudziłem :D Czasem mam to po parę razy jednego wieczoru. Co to jest? Czy to jest początek paraliżu sennego?


Tak, jest to u mnie dosyć częste zjawisko.
Uczucie tzw. zapadania się w sobie jest czasem objawem chorób serca.
Ja sam cierpie na pewne dolegliwości związane z sercem i miewam takie sny.

Jeśli oprócz tego masz jakieś problemy to proponuje się zgłosić do kardiologa ;)
Nie strasze Cię broń boże, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)
  • 0

#30

Chey.
  • Postów: 18
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chey, też masz takie "szarpanie" kiedy zjeżdżasz prawie we śnie w wózku z chodnika :P, czy zamykasz oczy i za chwilę jest rano? O które Ci chodziło?


o spadanie, tylko że ja to mam kiedy jeszcze nie śpię a mam zamknięte oczy :]


Chey, też masz takie "szarpanie" kiedy zjeżdżasz prawie we śnie w wózku z chodnika :P, czy zamykasz oczy i za chwilę jest rano? O które Ci chodziło?


o spadanie, tylko że ja to mam kiedy jeszcze nie śpię a mam zamknięte oczy :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych