Skocz do zawartości


Zdjęcie

NIE wchodź tu!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mając swoje dziecko np nie powinno się właśnie mówić do niego np. "nie bój się dentysty", bo ono i tak po usłyszeniu tego zdania zacznie się podświadomie go bać ;)

Dokładnie tak :) Pisałam o tym tutaj: http://www.paranorma...m...st&p=156979 :]
  • 0



#17

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wierze w to!

A tak na poważnie :) Ciekaw jestem, czy można jakoś tego użyć podczas rozmowy z osobą, z którą chciałoby się jeszcze kiedyś spotkać? :D
  • 0

#18

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że można :) Należy umiejętnie budować zdania i część sukcesu za Tobą :)
  • 0



#19

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cholera, na mnie to nie działa ;/ Ani razu nie pomysałem o żadnym z powyżych 0_o
  • 0

#20

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To działa na nieświadomy umysł ;)
  • 0



#21

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To działa na nieświadomy umysł ;)

Z tego co przeczytałem do końca to jednak na mnie nie działa (;, moze dlatego ze za duzo mysle i wszystko analizuje :P
  • 0

#22

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie możliwe, na każdego napewno działa tylko trzeba być naprawde nie przygotowanym i nieświadomym, wszak każdy ma taki sam umysł i możliwości, jedni tylko lepiej pielegnują to złotko inni mniej ;)

A tak na marginesie, stoje dzisiaj na korytarzu w szkole, podchodzi do mnie kumpel i wali prosto z mostu: - Słuchaj muszę Ci coś powiedzieć, tylko pamiętaj, że to nie jest śmieszne.

Zapewne domyślacie się jaka była moja reakcja- jeszcze przed usłyszeniem nowinki pojawił mi się banan na ustach. ;)
  • 0

#23

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapewne domyślacie się jaka była moja reakcja- jeszcze przed usłyszeniem nowinki pojawił mi się banan na ustach. ;)

Ja też tak mam :D

Najbardziej jednak działa na mnie: 'Powiem ci coś, tylko się nie denerwuj.' :o Od razu widać przerażenie w moich oczach :P
  • 0



#24

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To nie możliwe, na każdego napewno działa tylko trzeba być naprawde nie przygotowanym i nieświadomym, wszak każdy ma taki sam umysł i możliwości, jedni tylko lepiej pielegnują to złotko inni mniej wink1.gif

Stwierdzenie, że coś jest niemożliwe to pierwszy stopień do tego aby faktycznie stało się niemożliwe. Możecie mi wierzyć albo nie, ale mnie to naprawde nie ruszyło :D
  • 0

#25

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Napiszę raz jeszcze - to działa na podświadomość.

Pozdrawiam :cafe:
  • 0



#26

Richardus.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To działa na nieświadomy i świadomy umysł. Zawsze czytając lub słuchając ze zrozumieniem przecierz mózg i tak wywołuje z pamięci wypowiadane słowa i próbuje odtworzyć obraz lub wspomnienie skojarzone z danym słowem. Próbowałem ten sposó wielokrotnie i praktycznie zawsze skutkował, tylko jest jeszcze sprawa ogólnego "wkomponowania" tego zaprzeczenia w rozmowe z delikwentem.Większość i tak zareaguje odwrotnie na słowo NIE , jak nie za pierwszym podejściem to na którymś tam sie da złapać, zależnie od sposobu sformułowania. :cafe:
  • 0

#27

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napiszę raz jeszcze - to działa na podświadomość.

Pozdrawiam :cafe:

A kto powiedził, że podświadomości nie da się kontrolować ?
  • 0

#28

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To działa na nieświadomy i świadomy umysł.

Owszem, reakcja na słowo 'nie' działa tak samo na świadomy jak i nieświadomy mózg.
Jeśli chodzi jednak o manipulację - działa jedynie na nieświadomy, bądź na moment 'wyłączony' mózg. Nie wiem na ile to jest jasne..
  • 0



#29

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się. Po prostu chciałam ująć to na tyle dobitnie, by Iniside pojął wreszcie o co chodzi ;)

Alez ja doskonale zdaje sobie sprawe z tego o co chodzi :P . Tego sie oczywiscie udowdnic poprostusie narazie nie da i tyle. Powiem tak. Na kursie szybkiego czytania trzeba sie było nauczyć składania całych zdań (a potem akapitów), jednym zutem oka. Tak samo jak w innym temacie dałaś, coś o tym, że mózg automatycznie składa wyrazy w poprawną całóść (pomimo poprzestawianych liter). I jednego i drugiego można sie nauczyć, a potem robi się to odruchowo. Dlatego nie widze tu żadnych skłonności ku temu aby powyższy przypadek miał na każdego wpływ.
  • 0

#30

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A kto powiedził, że podświadomości nie da się kontrolować ?

Nie wiem jak to można jaśniej napisać, naprawdę..
Bardzo często dzieje się tak, że gdy słuchamy wielu informacji w krótkim czasie, nie wychwycimy manipulacji. Jeśli ktoś w pełni świadomie chce nas co czegoś przekonać i w tym celu posługuje się różnymi 'sztuczkami', po jakimś czasie może mu się to udać (choć oczywiście - nie musi). Na odbiór przez nas informacji wpływa wiele czynników, choćby zwyczajne zmęczenie. Mózg nie pracuje już na pełnych obrotach i wtedy łatwo kogoś na coś namówić.
Czy wiesz Iniside, że słowa 'ale' czy 'spróbuj' też zawierają w sobie pułapki? Jest tyle chwytów manipulacyjnych, których zwykły śmiertelnik nie jest świadomy, że sam byś się zdziwił ;)
Zapewniam Cię, że Twój mózg reaguje na 'nie' tak samo, jak jest to omówione w tekście.
Logicznym jest, że aby czemuś zaprzeczyć, trzeba najpierw wiedzieć czym to coś jest.
Jak powiem do Ciebie: 'nie myśl o niebieskim', musisz wiedzieć czym jest niebieski i o czym tak naprawdę masz nie myśleć. Czy teraz rozumiesz istotę artykułu?
Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Ps. Jeśli chcesz, mogę podesłać Ci tego ebook'a. Jest w nim więcej przykładów, niż w przytoczonym przeze mnie fragmencie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych