Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duchy a obozy koncentracyjne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#31

glan.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o ile dobrze kojarze to te druty podczas wojny byly pod napieciem wiec watpie zeby ktos chcial sie miedzy nimi przeciskac. taka moja mysl ;)
  • 0

#32

Serena.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, były pod napięciem. Co nie zmieniało faktu, że nie było prób ucieczek. Z tego co opowiadała tamta pani to więźniowie najczęściej czekali na wieczór aż będzie trochę ciemniej i próbowali robić podkopy. A desperaci, którzy przeskakiwali czy wdrapywali się na pewno też byli. Nie wiem jak wy, ale ja na pewno wolałabym "pomęczyć" się chwilę na tych drutach niż nie wiadomo ile czasu być katowaną w obozie... :/

Proszę nie cytować całych postów! http://www.paranorma...topic=10547&hl=
Tacita

  • 0

#33

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To coś Wam pani chyba zmyślała ;) Podkopu odpadają z dwóch względów: 'pas zielenie' o szerokości ze 2 metry oddzielający obóz od drutów -> wejście na ten pas = kulka z wieży wartowniczej. Po drugie wielkie jakby krawężniki wkopane w ziemię, mające zapobiegać takowym podkopom ;)

Ucieczki były, ale nie przez druty ;)


Co do zdjęcia: niestety ale autor jego milczy jak zaklęty od dawien dawna... może natłok pracy, albo po prostu maila zmienił? Nie wiem, ale teoria z sierściuchem najbardziej mnie przekonała ;]


Tak jak napisałam u koleżanki wyżej: proszę nie cytować całych postów! http://www.paranorma...topic=10547&hl=
Tacita

  • 0



#34

Serena.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo możliwe, że chciała podkoloryzować to miejsce żeby więcej turystów przyjeżdżało... Kto ją tam wie, raczej się nie dowiemy jak to było naprawdę, a ja chciałam tylko z wami się podzielić "relacją z miejsca zdarzenia" ;) Jak kogoś zainteresował temat to może się wybrać tam i zamówić przewodnika. Pewnie wszystkim opowiada to samo więc można się dopytać jak to było bo przyznam szczerze, że byłam wtedy zmęczona i jedyną moją myślą było to żeby iść spać już...
A autor rzeczywiście jakoś zniknął. Udzielam się tu od niedawna i mało jeszcze przeczytałam, ale zauważyłam już tendencje do tajemniczych zniknięć autorów ciekawych/sensacyjnych/paranormalnych zdjęć i historii... Może te tajemnicze siły porywają wielbicieli tanich sensacji? A poważnie to szkoda, że niektórzy trafiają tu tylko po to by rzucić jakiś materiał, a jak przychodzi do udowadniania to ślad po nich ginie... :/
  • 0

#35

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak gwoli ścisłości autor nigdzie nie zginął, bo autorem wątku jestem ja ;) A troszkę piszę tu ;)

Co do zdjęcia: jego autor, a mój mimo wszystko znajomy (tzn. wymieniamy poglądy na forum, raz się widzieliśmy :P ) jako dziennikarz radiowy i redaktor naczelny serwisu z którego pochodzi zdjęcie może mieć nieco ciekawsze zajęcia niż odpowiadanie na pytania dotyczące starych zdjęć :) Poza tym tak jakby wyparował, bo przez ostatnie 2 miesiące nie dał znaku życia ;]

I jeszcze odniosę się do stwierdzenia

Kto ją tam wie, raczej się nie dowiemy jak to było naprawdę, a ja chciałam tylko z wami się podzielić "relacją z miejsca zdarzenia" wink1.gif Jak kogoś zainteresował temat to może się wybrać tam i zamówić przewodnika. Pewnie wszystkim opowiada to samo więc można się dopytać jak to było bo przyznam szczerze, że byłam wtedy zmęczona i jedyną moją myślą było to żeby iść spać już...

Ja już obozu z przewodnikiem zwiedzać nie muszę, bo tyle razy tam byłem (Auschwitz-Birkenau mam na myśli) oraz interesuję się jego historią. I 'jak to było naprawdę' dobrze wiemy - w końcu wiele takich rzeczy zachowało się w stanie nienaruszonym do dzisiaj.
  • 0



#36

Serena.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam Cię, w ogóle nie zauważyłam że to Ty :oops: No to mam pierwszą gafę na forum za sobą :lol Chociaż piszesz, że autor zdjęcia się nie odzywa, więc byłam blisko że ktoś zaginął :mrgreen:
A wracając do tematu, jesteś pewny że tam nie było nikogo/niczego? Skoro jesteś dobrym znajomym autora zdjęcia to mu później wygarnij, że znajomych olewa skoro na pytania mu się odpowiadać nie chce ;) :P
  • 0

#37

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

90% nikogo od dłuższego czasu nie mogło być -> muzeum w zimie zamykają o 15, a zdjęcie wygląda na końcówkę dnia... poza tym ślady bliżej bloku (turystów) są już przysypane...

a koledze nie ma co wygarniać, może wyjechał, albo cuś :)


Proszę nie cytować całych postów! http://www.paranorma...topic=10547&hl=
Tacita

  • 0



#38

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zastanawia mnie dlaczego za ogrodzeniem ślady stóp są już pojedyncze a od "naszej" strony tak jakby zostawione przez kilka postaci


No włąsnie co najciekawsze to te ślady idą cały czas w linii prostej. Przy siatce widać jakieś inne ślady i po bokach to też jakies inne ślady. Ale taz zza siatki i przed nią idą cały czas prosto :o
  • 0

#39

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Pewnie strażnicy tu chodzili .. ? Albo ogólnie ktoś. Proste.
A zdjęcie zrobione jest troszkę pod kątem, więc może się wydawać, że są w linii prostej. Po prostu tego nie widać. Albo ktoś biegł :D I stawiał nogi w linii prostej :lol :
  • 0

#40

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To musiał być duch modelki normalnie ludzie nie chodzą jak po sznurku :drink:
  • 0



#41

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

No cóż, to nie wykluczone :mrgreen:
Może po prostu to nie jest już pod napięciem? I jakiś strażnik na skróty pocisnął ? :D
  • 0

#42

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No cóż, to nie wykluczone :mrgreen:
Może po prostu to nie jest już pod napięciem? I jakiś strażnik na skróty pocisnął ? :D

Buehehe, pod napięciem?? To od 60 lat pod napięciem nie jest. Bo po co?? Czytajcie się czasem, bo straszne głupoty wypisujecie :P

A po drugie jaki strażnik przeniknąłby przez 2 rzędy drutów kolczastych idąc jak po sznureczku?


apeluję o myślenie, a nie bezsensowne pisanie, byle coś napisać :)
  • 0



#43

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm...jak ktoś mądry napisał (nie pamiętam gdzie ale czytałem to na tej stronie) duchy są WSZĘDZIE tak samo na cmentarzu jak i w zatłoczonym domu towarowym. Dlatego fakt że duchy są w obozie koncentracyjnym jest dla mnie normalny. Zwłaszcza że dusze są często przywiązane do miejsc gwałtownej śmierci (np. dawne miejsce lochów, szubienic). Dziwi mnie tylko fakt, że akurat złożyło się że w takim miejscu pojawiły się ślady stóp. Nie wykluczam że może to być coś nadprzyrodzonego ale w TYM wypadku jestem raczej sceptyczny :>
  • 0

#44

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja z natury mądra nie jestem, więc nie dziwić się, że takie rzeczy wypisuję. :mrgreen: No a z tym strażnikiem to był żart.. Cóż, każdy ma inne poczucie humoru .. :]
  • 0

#45

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pani przewodnik opowiadała nam o historii pewnej pary, której prawie udało się wydostać z obozu. Z tego co kojarzę przedostali się przez druty, ale w końcu jakoś ich zauważono i zastrzelono. O ile dobrze pamietam (a nie chcę tutaj bajek rozsiewać) to było właśnie zimną... Nie ukrywam więc, że to zdjęcie nasunęło mi myśl, iż mogą to być jej/jego ślady...

Jakbys nie wiedziala to tam zginelo, delikatnie mowiac, wiecej ludzi niz jedna para. czemu mieli by to byc akurat oni ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych