Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolny Tybet?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#16

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziwi mnie trochę brak zainteresowania tematem na forum.
Cóż, wszyscy wiemy co się dzieje w Tybecie i Chinach. Chciałym tylko pochwalić pierwszą na prawdę pozytywną w moim odczuciu decyzję premiera Tuska(filmik):
http://wiadomosci.ga...69,5039208.html

Użytkownik _Silent_ edytował ten post 19.03.2008 - 18:58

  • 0

#17

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

cóż, także uważam że to dobra decyzja, tak samo jak ta, aby polscy sportowcy zbojkotowali ceremonię otwarcia IO.
  • 0

#18

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy Chiny faktycznie są tak potężne, że kolokwialnie mówiąc "nikt im nie podskoczy". Czy faktycznie powód owego milczenia jest 'polityczny'?

Wystarczy, że uruchomią swoje rezerwy walutowe i cała światowa gospodarka kopnie w kalendarz. Dlatego nawet USA boją się im podskoczyć.
  • 0



#19

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nawet USA? Ivellios, Stany od pewnego czasu znajdują się na równi pochyłej :]
  • 0

#20

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja muszę przyznać, że miałem niedawno sen, który idealnie oddaje moje stanowisko i można było sobie wyobrazić moją błogą minę podczas snu:

Jazda konna na IO w Pekinie - finał. Zawodnik z Polski, niejaki Aquila zdobywa złoty medal. Cemeronia wręczenia medali, podium już stoi, flagi gotowe do podniesienia, wszystkie kamery patrzą na drzwi, z których mają wyjść zawodnicy medaliści... I wychodzą, Polak w środku, wskakuje na najwyższe miejsce na podium... ale co to? Zdejmuje bluzę z napisem "Polska" i widać, że pod spodem ma czarną koszulkę z wielkim, białym napisem: "FREE TIBET" :D

Kto wie, może ktoś się o takie coś pokusi w realu ;)
  • 0



#21

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, czytałam dzisiaj, że chyba nie wolno robić takich rzeczy w trakcie samych zawodów i rozdawania medali, ale jakoś nie zarejestrowałam tego w całości.
  • 0

#22

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak właściwie to nie wiem, ale w jakim sensie "nie wolno"? Nie wolno, czyli odbiorą komuś takiemu medal? :P Przecież nie mogą, tak samo jak nie mogą sprawdzić, jaką ma koszulkę pod spodem ;) Zapoznałbym się z tym tekstem, który czytałaś, bo to mnie zaciekawiło :)
  • 0



#23

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No czytałam rano w gazetce Metro, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam ;D
  • 0

#24

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Racja:

http://www.emetro.pl...48,5036954.html

"Zwłaszcza że Polski Komitet Olimpijski nie zamierza przeszkadzać w takiej manifestacji. - Nie będę naszym sportowcom nakazywać, co mogą, a czego nie mogą mówić - jak zrobili choćby Brytyjczycy. Każdy ma prawo do własnych poglądów. Byleby nie łamał Karty Olimpijskiej, czyli np. nie manifestował poglądów politycznych w wiosce olimpijskiej, na stadionie czy na podium - mówi prezes PKOl Piotr Nurowski."

Szkoda... i tak umarło moje piękne marzenie, że jednak coś takiego zobaczę...
  • 0



#25

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jazda konna na IO w Pekinie - finał. Zawodnik z Polski, niejaki Aquila zdobywa złoty medal. Cemeronia wręczenia medali, podium już stoi, flagi gotowe do podniesienia, wszystkie kamery patrzą na drzwi, z których mają wyjść zawodnicy medaliści... I wychodzą, Polak w środku, wskakuje na najwyższe miejsce na podium... ale co to? Zdejmuje bluzę z napisem "Polska" i widać, że pod spodem ma czarną koszulkę z wielkim, białym napisem: "FREE TIBET" :D

ale niestety transmisja nie jest na żywo ale opóźniona o kilka sekund, realizator pokazuje kibiców a w tym czasie chińska policja zwija niejakiego Aquila i tyle go widzieli :D
wątpię aby Chiny nie zabezpieczyły się jakoś na takie wypadki, może akurat będą sprawdzać koszulki...
już się nie mogę doczekać tej olimpiady, to będzie cyrk jakiego jeszcze nie widziałem, niestety
  • 0

#26

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale niestety transmisja nie jest na żywo ale opóźniona o kilka sekund, realizator pokazuje kibiców a w tym czasie chińska policja zwija niejakiego Aquila i tyle go widzieli

A twarze tych kibiców wygladają jak te zwierzaczki z chatki na Alasce z "The Simpsons Movie" w wiadomym momencie, podczas gdy Aquilę pałuje się do nieprzytomności :D

W takim razie może choć ktokolwiek będzie paradował w takich koszulkach po mieście, więc poza stadionem i wioską olimpijską... W każdym razie będę wyczekiwał z niecierpliwością na jakiekolwiek takie wydarzenie, bo sprawa Tybetu jest dla mnie bardzo ważna.

W LO jak na pierwszej lekcji wychowawczej w I klasie prof. kazał napisać nam na anonimowych kartkach co chcemy robić na zajęciach godz. wychowawczej ja napisałem "antykomunistyczna pikieta przed ambasadą ChRL połączona z protestem w sprawie Tybetu". Mina dziewczyny która potem czytała wszystkie propozycje na głos - bezcenna.
  • 0



#27

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czas zawodów to jedno - ale otwarcie igrzysk drugie.
*Podobno* zawodnicy mają nie wejść, czy wejść z opóźnieniem na bieżnie.
  • 0

#28

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O właśnie, dzięki za umieszczenie tego linka :)

Uważam, że powinniśmy zbojkotować ceremonię. Nie sądzę, by dobrym pomysłem było uśmiechanie się do obiektywów przez naszych sportowców w kraju, w którym prawa człowieka łamane są OD ZAWSZE. To zupełnie tak, jakby oni tam pojechali i mieli głęboko gdzieś, co się dzieje z setkami tysięcy Tybetańczyków. Wiadomo, że nie powinno się mieszac polityki do sportu, jednak ten przypadek jest na tyle NIESYMPATYCZNY (używając eufemizmu), że należy wziąć to pod uwagę.
  • 0

#29

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Coś jak Olimpiada w Berlinie w '36 ...
Wszyscy oficjele wdzięczący się do Hitlera.
  • 0



#30

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cisz, ale w 36 nie dochodziło jeszcze do esterminacji ludności.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych