Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Sekret


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
347 odpowiedzi w tym temacie

#241

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proszę bardzo ;) Wygrane w konkursie sms'owym w Super Expressie pt. " Majówka na skuterze" jeżeli ktoś chce sprawdzić.
Dołączona grafika
  • 0

#242

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ringeril, skuter całkiem spoko :), sam go zazdroszcze.
.Killer,

1
Mnie osobiście ten artykuł nie przekonał ,gdyż wiele razy starałam się myśleć pozytywnie i wychodziło zupełnie na odwrót.


Może skoro wszystko dzieje się na odwrót, to zamiast myśleć pozytywnie działaj z "nie!".

2
Ostatnia moja wygrana w konkursie to miesiąc temu na blogu Rzecznika Prasowego Playa, wygrałem fajną koszulkę Play Fresh.

To też dobrze :P. Garderoba powiększona aż o jednego ciucha.

Wątek nie ma NIC wspólnego z parapsychologią,

Nie jestem magistrem w tej dziedzinie, ale sądzę, że parapsychologia to dziedzina skupiająca się na paranormalnych zdolności naszego umysłu... i tu mogę wtrącić, że myśl to jednak takowa zdolność :).

Co do "Secretu" to muszę go wpisać do listy filmów/książek, które zmieniły mój światopogląd. Odkąd obejrzałem ten film, życie stało się lżejsze, a w skarbonce co 2, 3 miesiące pojawia się dycha.
  • 0



#243

adamwiacek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgoda, wszystko się zgadza.

Wszystko ma także swoje dobre i złe strony, każda decyzja rodzi konsekwencje, których niekiedy nie chcemy, aby się wydarzyły.
Skąd mamy wiedzieć, że myśląc o czymś dobrym nie zrobimy krzywdy bliskim na którym nam zależy?
  • 0

#244

emka.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie czytałam książki ale za to oglądałam film Sekret i wywarł na mnie bardzo duże wrażenie. Osobiście, staram się wykorzystywać "sekret" w życiu codziennym - między innymi myśleć pozytywnie i jedynie o tym rzeczach, które są dobre, myśleć dużo o tym czego chce a nie czego nie chce - to się sprawdza. Najbardziej w odwrotnym kierunku: bardzo często myślałam o jakiejś osobie źle, że np. nie chcę jej spotkać albo mam jej dość i właśnie tą osobę spotykałam w autobusie albo się z nią kłóciłam. Tak samo rozumiem, że kiedy myślimy o tym czego NIE chcemy, umysł nie rozumie słowa "NIE" i zapamiętuje po prostu treść myśli. Np. nie lubie jej, głupia jest albo nie nawidze się spóźniać chciałabym, się nie potykać, znowu wszyscy na mnie patrzą itd. itp. Natomiast pozytywne myślenie powoduje przyciąganie tego czego naprawdę chcemy.

Ja w to osobiście wierzę, bo naukowo udowodnione jest, że myśl można zapisać jako fale... intryguje mnie to i zastanawia - skoro myśl jest, jako energia czy COŚ w ogóle (nie jest naszym wytworem wyobraźni czy subiektywnym wrażeniem) to kiedy myślimy o kimś, naprawdę wysyłamy jakąś fale energii poprzez myśl. Nie zastanawialiście się czasem czemu kiedy patrzycie na jakąś osobę np. w autobusie i o niej myślicie intensywnie to ta osoba po chwili się odwraca, jakby czuła wasz wzrok na sobie? Czy nie mieliście tak nigdy, że myśleliście intensywnie o jakimś starym znajomym i ta osoba po jakimś czasie nagle się odezwała? Niby szósty zmysł, intuicja ale ja myślę, że można to wytłumaczyć w naukowy sposób. Jestem pewna, że myśl to energia i każdy człowiek ją odczuwa. Czemu np. kiedy patrzysz na jakąś osobę mimo, że ona nie mówi nic, nie daje znaków mową ciała czy mimiką twarzy jesteśmy w stanie odgadnąć jej nastrój czy atmosferę w pomieszczeniu?

Polecam wszystkim przeczytanie książki lub oglądnięcie filmu. A jeśli już ktoś jest naprawdę sceptyczny, polecam wykorzystać choć jedną z tych prawideł, a mianowicie pozytywne myślenie. Wiadomo, jest raczej niepodważalną receptą na dobre samopoczucie. :)
Pozdrawiam
  • 0

#245 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jest jedna pułapka tej siły, która powoduje brak wiary w człowieku, a mianowicie; nie wystarczy tylko myśleć pozytywnie. Myśl pełna wiary w lepszy byt musi być poparta świetnym samopoczuciem. Musimy się czuć dobrze, by myśleć pozytywnie. To musi być harmonijne i współgrać ze sobą. Wiele osób mówi: Myślę pozytywnie, lecz w sercu ma zwątpienie i takie sobie samopoczucie, bo gdy np. przytrafi mu się coś nieprzyjemnego, to natychmiast wraca do poprzedniego stanu, a to błąd. Wtedy wraca się do samego początku i drogę trzeba przejść ponownie. Myśl pozytywnie to czuj się wspaniale i szczęśliwie, wdzięcznym za wszystko, bez żalu, z wiarą, a wtedy twórz własne życie na bazie tego cudnego prawa :)
  • 0

#246

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgoda, wszystko się zgadza.

Wszystko ma także swoje dobre i złe strony, każda decyzja rodzi konsekwencje, których niekiedy nie chcemy, aby się wydarzyły.
Skąd mamy wiedzieć, że myśląc o czymś dobrym nie zrobimy krzywdy bliskim na którym nam zależy?


Wydaje mi się, ze to działa na tej zasadzie. Każda chęć myśl wszechświat wyłapuje i ustawia cały cykl zdarzeń aby osiągnęła to co zażyczyła osoba. Wszechświat nie wpływa bezpośrednio ( mamy wolna wole ) na osoby tylko układa się pod je chęci tak to zrozumie. Osoba osobie może zrobić krzywdę, a nie chęć. Odnoszę się do sekretu. Dobre pytanie zadałeś, jeżeli coś istnieje to trzeba brać tez negatywne skutki tej strony a czy ten sekret takie posiada ? odpowiedz brzmi nie

Użytkownik wafel1 edytował ten post 27.01.2010 - 20:39

  • 0

#247

Payjock.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie ten artykuł troche mija się z prawdą miejscami , ale karze pozytywnie myśleć to plus.. Poza tym raz piszesz, że wszechświat nie rozróżnia myślenia pozytywnego od negatywnego, a kilka akapitów niżej, ze myśl pozytywna jest silniejsza od negatywnej..
  • 0

#248

emka.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszechświat nie rozróżnia myślenia pozytywnego od negatywnego dlatego bo w obu przypadkach wysyłasz myśl, jakąś energie, która coś spowoduje. (myślisz: nie pójdę dziś do kina z Kaśką/pójdę dziś do kina z Kaśką = pójdziesz i tak bo o tej sytuacji myślisz; nienawidzę mojego szefa chciałabym, żeby dał mi spokój = Twój szef nie da ci spokoju bo myślisz o nim negatywnie; można by to rozkminić tak: mój szef mnie wkurza ale na pewno wkrótce zmieni nastawienie do mnie, już nie mogę się doczekać. naiwne? to sprawdźcie.) Pozytywna wysłana energia może nie jest silniejsza ale jednak powoduje lepsze skutki, nie niszczy, a tworzy- tak samo nie można wlać ciemności do oświetlonego pomieszczenia ale to światło rozprzestrzeni się na ciemność. Wszechświat nie rozróżnia tych dwóch aspektów dlatego bo kiedy myślimy o czymś złym czy dobrym to wywołujemy jakieś drganie myśli, odczuwamy daną emocję i to wysyła się dalej. Może niezbyt dobrym określeniem jest słowo "silniejsze" ale może raczej korzystniejsze, bardziej konstruktywne. Nie zwalczysz zła złem ale dobrem.

Tak samo pojawia się wątpliwość jak można myśleć pozytywnie skoro wszystko w nas w środku mówi nam, że jest do d..., że czujemy się beznadziejnie i nie mamy nawet fizycznych sił aby poczuć pozytyw. Ale to nie jest tak trudne jak mogłoby się zdawać, bo tak naprawdę wierze, że nasz świat tworzony jest przez nasze umysły, dostajemy to co chcemy i o czym myślimy. Wpadamy w pułapkę dołowania się i nie możności wyjścia ze złej sytuacji bo tak programujemy swój umysł, zamiast pomyśleć racjonalnie o swojej sytuacji i jak można ją zmienić, trwamy w tym samym. Kiedy sama planuje sobie w swojej głowie dzień, kogo spotkam, że to i to mi się uda i że coś chce - wysyłając silną emocje i pragnienie wiem, że tak się stanie. Nie dziś, to jutro i to w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Kiedy programuje swój umysł, podświadomie zaczynam tak działać nawet o tym nie wiedząc. A skoro codziennie nie zajmujemy się "takimi bzdurami" jak refleksja czy pomyślenie dokładnie o tym czego się chce to w nasze plany wkradają się właśnie takie dupiane sytuacje, których nienawidzimy i potem mówi się, że nie da się pozytywnie myśleć jak się chce ryczeć. Ja to przetestowałam na sobie, owszem nie zawsze się sprawdza ale ogólnie zdarzają mi się sytuacje, które mnie szokują. Ten cały sekret zakrawa trochę o karmę (to co dajesz, wróci do ciebie) ale myślę, że to działa.

Polecam oglądnąć film, bo można to zrozumieć na przykładach. Nie rozumiem tylko czemu tak dużo ludzi jest sceptycznych. To nie jest jakaś bajeczka czy coś bo na pewno bym w nią nie uwierzyła :/ Ale pomyślcie choć przez chwilę - ile procent zdolności naszego mózgu tak naprawdę znamy? Czy na serio nie ma już nic co mogłoby nas zaskoczyć w swojej prostocie? Ot, cały sekret - myśl o tym co chcesz to to dostaniesz (toż to nawet w Biblii jest: proście a dostaniecie).
  • 0

#249 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

To jeszcze emka opowiedz jak sobie programujesz dzień krok po kroku.
  • 0

#250

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie macie 19 stron rozważań, a nie wiecie, że cały sekret tkwi w człowieku ;)?
  • 0



#251

emka.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aton, a żebyś wiedział. Myślę o tym co chcę a nie zrzędzę jak stare baby. Każdego dnia rano myślę sobie co będę robić i że ten dzień będzie zajebisty. I tyle mi styka.

Nie chcecie wierzyć to nie wierzcie ale też uszanujcie zdanie innych, pozdrawiam.

+livin+: otóż to właśnie.
  • 0

#252 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Przejrzyj emko poprzednie strony. W żaden sposób nie neguję prawdziwości prawa przyciągania, a pytam się ponieważ chcę się douczyć i zmodyfikować swoje działanie. Nawet sobie nie wyobrażasz wiesz jak bardzo sekret zmienił mój charakter ponad rok temu. Oczywiście na lepsze. Tylko wciąż mi brakuje "wiary jak ziarnko gorczycy" do kreowania rzeczywistości wokół mnie, a nie tylko we mnie.
  • 0

#253

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aton zadaj sobie pytanie czego chcesz w życiu. I dąż do tego. Nie baw się w odmiane losu innych ludzi, skup się na swoim życiu. Samo siedzenie i myślenie nie pomoże, trzeba zadziałać. Może to glupio zabrzmi, ale wierzę w moc miłość, sympatii, skupmy się na tym/tych co/których kochamy i róbmy, starajmy się robić, tak żeby było dobrze.
  • 0



#254

Kimideri Hiltimurie.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytalem ksiazke po tym samym tytulem, mowiaca o tym samym co ten artykul.
  • 0

#255

jamstirling.
  • Postów: 95
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mozna by dodac, ze ksiazka byla rownie beznadziejna, nudna i dla naiwnych, tak samo jak ten artykul.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych