Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd sie wzieli uzdrowiciele i szamani.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm, źle mnie zrozumiałas..
Chrzescijanstwo, wchodzi z butami w zycie jakiegos plemiona, i nazywa siebie misjonarzami, daja im lekarstwa i budja domy, i mówia ze ich Bóg jest taki dobry ze to maja i jak beda w niego wierzyc to tez beda to mieli..
I w ten sposób, niszcza kulture pieknych plemion.. ja nie wiem jakim prawem to robia.. NIszcza starsza od siebie kulture, mydlac jej oczy.. To jest straszne...



Nie tylko chrześcijaństwo ale wszystkie religie obiawione mniej więcej tak postępowały.
  • 0

#17

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Masz racje islam ma jihad, ale hmm.. nawracanie chrzescijanskie jest o wiele gorsze... takie pranie mózgu..
  • 0

#18

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w jakis dziwny sposob wiedza sie rodzi i nie tylko czlowiek tworzy wiedze
rowniez zwierzeta nabywaja pewne umiejetnosci a nawet tworza spoleczenstwa w ktorych ondalezc mozna specjalizacje

poczytaj o polach morfogenetycznych calkiem ciekawa teoria na temat "magazynowania" wiedzy i jej rozprzestrzeniania sie
byc moze wiedza zawiera sie w jakis sposob w naszych genach
wszystko to niestety jest dosc tajemnicze i chyba jeszcze dlugo nie rozwiklamy tego problemu

co do chrzescijanstwa i jego najmroczniejszego okresu czyli panowania swietej inkwizycji to uwazam iz jest to jedna z bardziej destrukcyjnych religii swiata
nie dosc ze utrzywmywala (w sumie dala utrzymuje) ludzi w ciemnocie to zahamaowala rozwoj duchowy czlowieka na wiele stuleci
tak jak napisales zniszczyla tez wiele lokalnych kultur a wraz z nimi wiele cennej wiedzy
  • 0

#19

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pazuzu, kiedys czytałem artykuł, ze uczono pewne zwierze wychodzenia z labiryntu, gdy umiało ono już to doskonale, zostało zjedzone przez inne takie same stworzenie, i po włożeniu go do tego labirytnu (w którym wczesniej nie było), bez problemu znajdywało wyjście, nie wiesz moze jakie to było zwierze? (Na tym forum to chyba było).
A bardzo chetnie o tym poczytam, moze wyslałabyś mi na PW jeszcze jakies ciekawe tematy o których mógłbym poczytać?
  • 0

#20

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie znam tego o czym piszesz skrzypu, ale czytałem, słyszałem wielokrotnie o tzw polach morfobiologicznych, Czyli pewnej "skarbnicy" wiedzy danego gatunku, z której podświadomie właśnie korzystają np myszy. Jeśli jakaś mysz przejdzie dany labirynt o inna mysz przejdzie od razu właściwą drogą do wyjścia.
  • 0

#21

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

fajnie ze poruszyles temat "nauki poprzez zjadanie" :)
wiele kultur plemiennych mialo w zwyczaju zjadanie serca i mozgu pokananego wroga
wierzono ze czyniac to przejmuje sie jego sile i odwage
wcale bym sie nie zdziwil gdyby w ten sposob nastepowal przeplyw pewnych informacji

powracajac jeszcze na chwilke do wiary chszescijanskiej to w jej obrzadku rowniez mamy element kanibalizmu - spozywanie ciala chrystusa
zapewne wiele osob od razu zaatakuje mnie i bedzie twierdzic ze to tylko symbolika ale ja mysle ze cos w tym jest

klik - masz tu artykul o pamieci i uczeniu sie w ktorym wspomniane sa doswiadczenia o ktore pytasz
  • 0

#22 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak przykazał Jezus podczas ostatniej wieczrzy. Co nim kierwało możemy się tylko domyślać.
  • 0

#23

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektore malpy uzywaja roznych roslin, wiec obserwujac zwierzeta i rosliny mozna bylo sie wiele nauczyc :)
  • 0

#24

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zwierze od labiryntu to chyba byl szczur,
to bardzo ciekawe ze wiedza moze przeniesc sie w ten sposob,
natomiast nadal nie rozumiem dlaczego skrzypu wtraca w plemiona chrzescijanstwo,
przecierz te dzikie plemiona z szamanami daleko byly od takiej religii, mialy jakies swoje dziwne bostwa a o Jezusie nawet nie slyszaly ...
co do samych szamanow to bardziej niz cudotworcami byli oni niezlymi manipulantami i cwaniakami, czasem udawalo sie chorego uratowac z roznych prostych przyczyn - choroba mogla nie byc az tak powazna albo jakims fartem jakies ziolko zadzialalo, ale przeciez umieralnosc byla wtedy bardzo duza - za co szamanow sie nie karalo bo byly to osoby ,,majace kontakt z duchami", przed ktorymi ciemni osadnicy czuli respekt (cos jak faraonowie i ich manipulacja ludem za pomoca zacmien slonca, okreslanych jako gniew bogow za np nieposluszenstwo )
  • 0

#25

11001011.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szamanizm sie opiera na najstarszym modelu magii, duchowym. Szaman był traktowany z wielkim szacunkiem, zaprawde poniewaz zostawal naznaczany przez duchy. Aby zostac szamanem trzeba bylo zostac uderzonym przez piorun (nadal tak jest.) czy tez przejsc ciezkie inicjacje. Inicjacja polegala na tym abym umrzec i narodzic sie od nowa (vide constatine). Skad bral wiedze? Malo na ten temat wiadomo ale postaram sie to jakos objasnic. Kiedy szaman wpadl w trans czy to poprzez halucynogeny czy tez spiewy, tance i bebny zaczal miec wizje, a nie tylko wizje jak i dawal wchodzic innym bytom w jego cialo.. tak zostal prowadzony przez byty na innym poziomie swiadomosci. A leczenie odbywalo sie w podobny sposob. Szaman wchodzil w trans i kontaktowal sie z duchem choroby, wraz ze swoim totemem (pomocnikiem duchowym, aniolem strozem w wersji zwierzecej.) I poprostu go naje***ł albo przekupił. Nawet ciezkie choroby znikaly bez sladu w przeciagu paru dniu, dodajac do tego jeszcze ziola lecznicze. Osobiscie polecam technoszamanizm :mrgreen:
  • 0

#26

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm, agencie 11001011 jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy :D Plusa masz za nia :D

cos jak faraonowie i ich manipulacja ludem za pomoca zacmien slonca, okreslanych jako gniew bogow za np nieposluszenstwo


Hmm, chyba nie doczytałas.. to faraon bym manipulowany przez kapłanów, którzy byli wyśmienitymi astrologami..
  • 0

#27

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skrzypu, raczej ty nie doczytales ...
  • 0

#28

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No, nie moge CI przyznać racji.. faraon miał rescpect, ale nie on sam go budował.. budowali go kapłani, którzy kilka razy przerastali faraona..
  • 0

#29

viatora.
  • Postów: 303
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skrzypu powiedz mi po co kaplani wciskaliby kit faraonowi z tym zacmieniem? pamietam dokladnie jak uczylam sie o tym - bylo to w glownej mierze wymierzone w ciemny lud po to, bo - jak wiadomo - byl na maksa wykorzystywany prawie we wszystkim - aby zapobiec nieposluszenstwu, zrywom przeciwko rzadzacym itp - trzymali w ten sposob ludzi w posluszenstwie i strachu przed kara boska. No chyba ze sadzisz, ze kaplani straszyli faraona zacmieniami po to, aby od czasu do czasu pozwalal im np posiedziec sobie na jego ,,tronie"?
  • 0

#30

11001011.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak pozdro dla mnie bo jestem zaje****m magiem xaosu prawdziwym okultystem, ktory jest rownie ie prawdziwy jak cala rzeczywistosc.

Co do faraona to byl przydupasem kaplanow, ale nie okazywal tego zbytnio. Wspolpracowal z nimi... kaplani straszyli go, ze rzuca klatwy itd. karmiac swoje ego. Idac dalej faraon zrobil ich w konia i pozabijal nie bojac sie klatwy i tak to sie wkolko to czylo, raz faraon, raz kaplani. Ogolnie to sprawa jest ciezka i nie ma co na ten temat gadac, bo kazdy wie swoje. pozdro saox oi
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych