Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alkohol w proszku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego tak mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że to kolejny krok do uzależniania od alkoholu coraz młodszych ludzi.


Młodzież która chce pić i tak będzie i tak, nie widzę problemu. Zakazywanie zwiększa tylko chętkę. Ja jestem za legalizacją większością zakazanych teraz rzeczy. Jak ktoś jest głupi i chce chlać litrami, ćpać non stop itp. niech to robi nie zmienisz go. Poza tym to osobista sprawa każdego i niech potem ten ktoś sam się na siebie wścieka za swoją głupotę.


Ciekaw jestem czy czytałeś mój poprzedni i jak skomentujesz konkretnie zaznaczone zdania. Niech każdy dba o siebie i nie naprawia ludzi na siłę. Problem tkwi w tym że rodzice wychowują dzieci w przekonaniu że alkohol jest zupełnie nie dla nich i ciągłym zakazie co powoduje że wszyscy tak chcą go spróbować. Kolejny problem to, to dlaczego dzieci po spróbowaniu mają taką potrzebę wracania do chwilowej "przyjemności" jaką alkohol daje. Dlaczego nie mogą być szczęśliwe bez nich. I wydaje mi się że tutaj powinno się poprawiać i nad tym pracować a nie zakazywać. Mi rodzice nigdy nie zakazywali alkoholu jak chciałem to dawali mi spróbować i wydaje mi się że to właśnie spowodowało że wcale nie ciągnie mnie jakoś do niego specjalnie. Lubi na imprezie także wypić jakiegoś drinka ale z umiarem, upijanie się do nieprzytomności nie sprawia mi przyjemności tak jak większości (jaki rym wyszedł hehe :) ) Ciekaw jestem waszego zdania.

Wracamy do ery prochów :P


M... czemu twoje odpowiedzi są zawsze takie krótkie i zdawkowe?
  • 0

#17

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak Percepcja, wspaniale wytlumaczenie. Skoro cos i tak bedzie praktykowane, to nalezy to udostepnic jeszcze bardziej i zalegalizowac powszechnie. Brawo. zalegalizujmy wszystko, alhohol dla nieletnich, heroine, kokaine i inne swinstwo. Bo przeciez i tak beda to brali. Przeciez to prawo ma sie dostosowywac do obywateli, a nie obywatele do prawa, co nie ? :/
  • 0

#18

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógłbyś sobie sprawdzić w profilu ale Cię wyręczę rocznikowo 16. I co pewnie zaraz wylecisz że jak nie mam 40 lat albo co najmniej 25 jak Ty to nie mogę wydawać żadnych wyroków na ten temat czy coś w tym stylu tak?

Mimo wszystko nadal nie odpowiedziałeś na zaznaczone zdania. A odpowiedzi do nich ustosunkowanej jestem najbardziej ciekaw.
  • 0

#19

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybacz, ale nie wiem o ktore pytania Ci chodzi, zaznaczone widze tylko jedno stwierdzenie na pomaranczowo, do ktorego sie ustosunkowalem i napisalem co o tym mysle.
  • 0

#20

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie ale twoja odwiedź mówi o zmianie przepisów i legalizacji co jest wcześniej. A mi chodzi o to czy nie uważasz że mądry człowiek który zna efekty nie będzie jak już napisałem ćpał czy przesadzał z piciem a głupi i tak będzie. Oraz przy okazji co sądzisz o problemie w wychowaniu jaki opisałem w pierwszym poście na tej stronie. Rzeczywiście nie było to pytanie tylko stwierdzenie pomyliło mi się.
  • 0

#21

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mądry człowiek który zna efekty nie będzie jak już napisałem ćpał czy przesadzał z piciem a głupi i tak będzie

Racja, ale czy to oznacza ze trzeba pojsc na ustepstwo tym glupim i zalegalizowac wszystko ? i to nieletnim ? w jakis sposob rozwiaze to problem ? To jest nic innego jak machciecie reka i "aaa macie i tak nic na was nie poradzimy".
  • 0

#22

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

M... czemu twoje odpowiedzi są zawsze takie krótkie i zdawkowe?


To było małe podsumowanie. Nie wiem czy takie rozwiązanie jest dobre. Czemu miałoby to służyć ?? Żeby móc dłużej przechowywać alkohol ?? Jak powiedział już percepcja to nic nie zmieni, bo młodzi i tak będą pili. Ułatwi im to tylko ukrywanie alkoholu. Taką saszetkę można wsadzić wszędzie.
  • 0



#23

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja, ale czy to oznacza ze trzeba pojsc na ustepstwo tym glupim i zalegalizowac wszystko ? i to nieletnim ? w jakis sposob rozwiaze to problem ? To jest nic innego jak machciecie reka i "aaa macie i tak nic na was nie poradzimy".


Masz racje że to takie właśnie pozostawienie sprawy samej sobie i ale mnie tam nic nie obchodzi co inni sobie robią ich sprawa. Myślę że tak powinno być niech każdy dba o siebie to będzie lepiej wszystkim.
  • 0

#24

sibo.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak smakuje jak lemoniada to ja tego nei che :)
  • 0

#25

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak smakuje jak alkohol to ja tego nie chce :] Pomysł sam w sobie jest zły, zwiększy to dostęp do alkoholu ludziom w coraz niższym wieku. Sama zresztą możliwość napicia się alkoholu nie jest zła. Problemem jest mentalność całego społeczeństwa. Zgadzam się z Percepcją, sam też w domu nie miałem jakichkolwiek zakazów odnośnie alkoholu i nie piję w ogóle. Bo nie lubię jak cokolwiek wpływa na moją świadomość, postrzeganie świata i notabene percepcję :) Poza tym widzę w swoim otoczeniu jak wiele alkohol potrafi zniszczyć, jak potrafi zmienić człowieka. Ja tak to widzę i pewnie 90% ludzi tutaj się z tym nie zgodzi bo tyle osób uważa picie za coś normalnego, a wręcz uważają osoby nie pijące za nienormalne :)
Powiem jeszcze raz. Problemem nie jest to czy się czegoś zakaże czy nie. Problemem jest pewnego rodzaju edukacja na temat "zakazany". Zresztą problem środków uzależniających był na forum wielokrotnie poruszany i jak wiadomo choćby marihuana jest znacznie "lepsza" od alkoholu, a jest w przeciwieństwie do niego zakazana... Co tu więcej mówić, jest to co najmniej dziwne.
  • 0

#26

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zresztą problem środków uzależniających był na forum wielokrotnie poruszany i jak wiadomo choćby marihuana jest znacznie "lepsza" od alkoholu, a jest w przeciwieństwie do niego zakazana... Co tu więcej mówić, jest to co najmniej dziwne.

Bo marihuanę trudniej obłożyć akcyza ;)
  • 0

#27

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co z papierosami vs zielona? To samo żaden koncern tytoniowy nie podda się zakazowi za duża kasa leci. I choćby odkryli nie wiem co na papierosy to i tak ich nie zakażą ale marichuane zakazali. Dlaczego tak? Bo daje ludziom radość co z tego że sztuczną. Lepsze do sterowania jest ciemne smutne społeczeństwo, tacy "wyluzowani kul ziomale" by byli zbyt "luźni" żeby nimi sterować.

Taka moja teoryjka spiskowa w duchu spisków VRP :)
  • 0

#28

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Taka moja teoryjka spiskowa w duchu spisków VRP :)

Raczej praktyka spiskowa :) W tym wypadku nie da się tego inaczej wytłumaczyć.
  • 0

#29

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szczegolnie ze papierosy wlasnie odstresowuja i nie wiem czy przypadkiem nie wydzielaja dopaminy w mozgu co mialoby odwrotny skutek do opisywanego przez Percepcje, a co sie tyczyalkoholu w proszku to wole w plynie-jest prostszy w uzyciu :)
  • 0

#30

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Lol, a jak sobie blunty zaczną robić z tym proszkiem, albo se ścieżki będą usypywać :/
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych