Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alkohol w proszku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Shadow.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Holenderscy studenci wynaleźli proszek, do którego wystarczy dolać wody, by otrzymać alkoholowy napój. Twierdzą, że alkohol w proszku można legalnie sprzedawać nieletnim.

20-gramowa paczuszka pod nazwą Booz2Go kosztuje 1-1,5 euro. Jej zawartość wystarczy zmieszać z wodą, aby otrzymać musujący napój o zawartości trzech procent alkoholu. Napój ma kolor i smak limonki.

Celujemy w rynek młodzieżowy - powiedział 20-letni Harm van Elderen, który wraz z czterema kolegami z Instytutu Zawodowego Helikon (Helicon Vocational Institute), leżącego pod Amsterdamem, opracowali recepturę alkoholu w proszku w ramach pracy dyplomowej.

Ponieważ nie jest to alkohol w postaci płynnej, możemy sprzedawać go młodzieży poniżej 16 roku życia - powiedział Martyn van Nierop.

W Holandii pić alkohol i palić papierosy można po ukończeniu 16 roku życia.

Młodzi wynalazcy mówią, że kilka firm już zainteresowało się komercyjną produkcją ich alkoholowej lemoniady.

źródło: wiadomosci.wp.pl
  • 0

#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

musze to kupić ;] tylko szkoda że tak mało % :)
  • 0

#3

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie to jakiś mózgotrzep ;)

Osobiście wolę tego nie próbować mimo, iż można to sprzedawać osobom nieletnim ;)

Ja nie chcę umierać! :D
  • 0

#4

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt, napój jest słaby tylko 3 % ale może i dobry, ale póki co w te upały wole nieco mocniejsze, zimne :beer:
  • 0

#5

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zmienia to faktu, iż to jest substancja chemiczna. Rzadko która substancja chemiczna wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka, nawet leki mogą mieć negatywne skutki – jeżeli nie umiejętnie i bez wiedzy sąstosowane.
Moim zdaniem jest to zły pomysł, sprzedawać dzieciom alkohol w proszku (sam mam 15lat) ponieważ znamy ich umiejętności – 3% znajduje się w jednej torebce, kolejne 3% w drugiej, 4zł jedno – popęd coraz młodszych rośnie do alkoholu i środków zakazanych, więc będziemy świadkami podobnego efektu który miał miejsce 30lat temu – mianowicie udostępnienie prawo jazdy dla 16latków.
  • 0

#6

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomysł super. Zastosowanie gorsze. Zwykłe obejście przepisów. Coprawda młodzież i tak jak będzie chiała to będzie piła i tak, wiec w sumie nie zmieni zanadto niczego. Może przez pierwszy rok.
  • 0

#7

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie zmienia to faktu, iż to jest substancja chemiczna.


przepraszam ze sie czepiam ale powiedz mi co nie jest substancja chemiczna :)
nawet czlowiek to nic innego jak miesznaina ogromnej ilosci substancji chemicznych

rozumiem jednak co chciales powiedziec i jeszcze raz sorki za czepialstwo
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ponieważ nie jest to alkohol w postaci płynnej, możemy sprzedawać go młodzieży poniżej 16 roku życia - powiedział Martyn van Nierop.

Hah ! no prosze co za sposob na ominiecie prawa, tylko czy to ma byc powod do radosci ze gowniarze ponizej 16 roku zycia beda chlac to litrami ? Jeszcze bezczelnie sie z tego ciesza i sie tym chwala. Holandia jest dla mnie chorym krajem.
  • 0

#9

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedyny problem ze tego chyba narazie kupic nie mozna hehe. :P Ale fajny patent lecz sadze ze sprzedaz tego nieletnim w polsce bedzie tak samo zakazana jak alkoholu w postaci płynnej.
  • 0

#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i bardzo dobrze, chociaz w jednym nasz kraj jest normalny.
  • 0

#11

Świstak.
  • Postów: 28
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Domyślam się, że u nas nawet młodzież nie będzie tym zainteresowana bo to ma za mało %.
  • 0

#12

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Strzał w "10" :D Będą woleli poprosić kogoś pełnoletniego o kupno tradycyjnego alkoholu, niż płacić 4 zł (mniej więcej) za 3% nowego wynalazku. W tej cenie mieszczą się dwa piwa, a wszyscy dobrze wiedzą, że dobrze jest czasem posiedzieć przy Żubrze ;) Ja bynajmniej nie pokusiłabym się o ten proszek. Kto wie czego tam dosypali :cafe:
  • 0



#13

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hah ! no prosze co za sposob na ominiecie prawa, tylko czy to ma byc powod do radosci ze gowniarze ponizej 16 roku zycia beda chlac to litrami ? Jeszcze bezczelnie sie z tego ciesza i sie tym chwala. Holandia jest dla mnie chorym krajem.


Młodzież która chce pić i tak będzie i tak, nie widzę problemu. Zakazywanie zwiększa tylko chętkę. Ja jestem za legalizacją większością zakazanych teraz rzeczy. Jak ktoś jest głupi i chce chlać litrami, ćpać non stop itp. niech to robi nie zmienisz go. Poza tym to osobista sprawa każdego i niech potem ten ktoś sam się na siebie wścieka za swoją głupotę.
  • 0

#14

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego tak mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że to kolejny krok do uzależniania od alkoholu coraz młodszych ludzi. O tym co potrafi zrobić z człowieka alkohol nie trzeba mówić wystarczy popatrzeć na programy ukazujące tragedię i cierpienia ludzi zarówno tych pijących jak i tych, którzy są zmuszeni żyć z nimi lub blisko nich.

Czy naprawdę tak wielu ludziom nawet tutaj brakuje wyobraźni?
  • 0

#15

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wracamy do ery prochów :P
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych