Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka wypowiedzi z anteny Radia Maryja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#31

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o Radio Maryja,to przyczynia sie ono do propagowania kultu nieprawdziwej Matki Bożej.

Chrystus był Pierworodnym Synem Bożym urodzonym w Niebie,na wiele miliardów ziemskich lat,a może i świetlnych.Po Nim urodzily się w Niebie następni Synowie i Córki Boże,w tym i my w jakiejś tam kolejności.Chrystus nazywa nas Swoimi Braćmi i Siostrami,bo w duchu nimi jesteśmy.

Jeszcze przed wcieleniem się Chrystusa w fizyczne ciało Jezusa,na Ziemi wcielali się Synowie Boży,którzy jak wynika ze ST,brali sobie córki ludzkie za żony,bo były piękne.

Maria została uznana przez KrK za Matkę Boską ,dopiero na soborze w Efezie w 431 r.

Z tego faktu wynika,ż Maria jest

Nieprawdziwą Matką Boską,

czego nie chce widzieć Kościół i wprowadza wiernych w błąd ,a przyczynia się też do tego Ojciec Rydzyk i jego rozgłośnia.
  • 0

#32

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy wiesz ale to co piszesz ma się dość blisko z dogmatami Kościoła Mormonów, ale to tak na marginesie:)

Radio Maryja to projekt do zarabiania dużych pieniędzy i to nie uczciwie np na reklamie a na wyłudzaniu pieniędzy od na ogół ubogich słuchaczek. Ale cóż, jak ludzie są naiwni to niech tracą.....
  • 0

#33

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

snemies

Nie wiem czy wiesz ale to co piszesz ma się dość blisko z dogmatami Kościoła Mormonów,

Nie znam dogmatów wiary Kościoła Mormonów,ale z ciekawości muszę się z nimi zapoznać.Czytałem kilka lat temu Księgę Mormona,ale nie byłem nią zachwycony.

Radio Maryja to projekt do zarabiania dużych pieniędzy i to nie uczciwie np na reklamie a na wyłudzaniu pieniędzy od na ogół ubogich słuchaczek. Ale cóż, jak ludzie są naiwni to niech tracą.....

Wyłudzanie pieniędzy od ubogich słuchaczek,to jest poważny grzech.Nie boją się kary Boskiej,czy nie znają takiego przykazania usuniętego z Biblii:

"Módl się i pracuj".
  • 0

#34

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Postanowione, dla tych kwiatków, które tu przeczytałam zacznę słuchać RM. :rotfl: Nie wiedziałam, że mają tam takie dobre skecze :victory:
  • 0

#35

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hahaha beka na całego. Aż sie dziwie, że ludzie mogą byc takie głupie i naiwne :rotfl: , ale dobrze im tak :devil:
  • 0

#36

antyuE.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !
W zasadzie większość wypowiedzi urwana,trudno więc się ustosunkować do tego rzeczowo. Po drugie na ile jest to podbarwione,a na ile rzetelne ? W każdym radiu,telewizji znajdzie się setki takich wpadek,często z resztą śmiesznych. Czasem humorystycznych tylko dlatego,że wyjętych z kontekstu i wyselekcjonowanych. Nieraz jest to gra słów i celowych niedopowiedzeń,jak w tym wypadku.

Nikt nie musi się zgadzać z prezentowaną tam treścią programową i stylem prowadzenia. Skąd ta niechęć czasem się zastanawiam ? Wiem,że ktoś może nie lubić Rydzyka,czy kleru. Rozumiem,bo sam za tą grupą społeczną nie przepadam. Nie wszystkie jednak treści tam prezentowane są głupie,czy skrajne jak próbują to ukazać twórcy tego typu kolażu.

Zazwyczaj wszystkie sądy na temat tej rozgłośni są tylko bezmyślnym paplaniem i powtarzaniem zasłyszanych opinii. Mało kogo stać na obiektywizm. A prawda jest taka,że chcąc nie chcąc jest to jedyna rozgłośnia w Polsce niezależna od obecnego układu. Źle,że tylko jedyna i dość jednostronnie ukierunkowana. Ukazuje wszystko przez swój pryzmat,ale nie trąbi w jedną tutkę z TVN,czy GW. Stąd jest atakowana przez wszystkich innych,bo prezentuje niepoprawne treści. Często ukazując hipokryzję i kłamstwa mediów,dziennikarzy i polityków.

Rolę prawdziwie niezależnych środków przekazu powinno pełnić publiczne radio i telewizja. Jak jest wiadomo,siedzi tam nadal sitwa i ma się dobrze. Wszystko co niepoprawne politycznie i niesłuszne z założeniami programowymi jest tłumione w zarodku. Czy widzieliście w telewizji prawdziwą debatę na jakiś temat,uczciwe dojście do głosu ludzi spoza układu i argumenty ? Nie, nigdy ! Bo rzetelne przedstawienie różnych opcji mogłoby rozjaśnić w głowach ludziom,a to byłoby niedobre dla ludzi pokroju choćby pana Tuska,Kwaśniewskiego. Przecież ludzie mają głosować tak jak każą sondaże i nakazuje poprawność polityczna. Trzeba być europejczykiem popierającym m.in pedałów,kochającym eurowalutę i konstytucję europejską. Inaczej zostaje się moherem z Ciemnogrodu.

Co do poprawnych politycznie co mnie zapewne zaatakują za obronę radia Maryja. :mlotek:
Moherem się nie czuje,gdyż jestem zbyt "zepsuty",kocham sex,filmy dla dorosłych,przeklinam i wiele innych mnie dyskwalifikujących rzeczy,co czyni,że w kółku różańcowym byłbym niemile widziany :drink:

Są jednak pewne wartości niezbywalne jak Wiara,Patriotyzm,Bóg,Honor i Ojczyzna. Nie są to dla mnie puste frazesy.
Jeśli to czyni mnie Ciemnogrodzianinem,to mogę być tylko z tego dumny.

Pozdrawiam
  • 0

#37

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj w TV była mowa o tym, że Ojciec redaktor kupił sobie AUDI A6... Kobieta, która dziennikarz spytał co o tym myśli odpowiedziała: "a niech sobie jeździ wygodnie bedzie miał, jakbyśmy my mogli to też byśmy sobie kupili". Takich ludzi nic nie przekona do tego, że Rydzyk nie jest Bogiem i że to w co wierzą, to nie jest religia ;]
  • 0

#38

Mikus31.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy się zaczyna część z tymi tekstami?
  • 0

#39

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hahaha :D Niezle sie usmialem czytajac te wszystkie texty xD
  • 0



#40

Martin.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boże co te radio robi z ludźmi. Jak ktoś dzwoni do Rydzyka i coś mu się nie spodoba to po prostu go wyłącza. Jak można poryczeć się z powodu Rydzyka i mieć go nad Boga? Prowadzący nie odpowiadają na pytania, które mogą coś znaczyć dla innych, nie potrafią wesprzeć innych i to ma być radio religijne?!
Chyba zacznę słuchać tego radia... podajcie mi tylko częstotliwości :) .

W te wakacje przypadkowo znalazłem RM, pierwsze co usłyszałem to "pieniądze można wpłacać na konto.....".
  • 0

#41

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cytaty wyrwane z kontekstu, niewiadomo ile z tego jest prawdą, pozatym jestem za RM i wbrew pozorom nie jestem starą babcią z moherowym beretem. trzeba wysłuchać obydwu stron.
mowicie ze jest homoseksualista, antysemita, itd itp.. bo? dowody poproszę!
keidy odpowiednio wezmie sie cytaty, mozna nawet z Bibli zrobic ksiazke szatana, w ktorej napisane jest, że życie ludzkie to nic, a Chrystus wzywa do nienawiści. (np: 'z prochu jestes, w proch sie obrucisz' - to po co zyc? lub 'nie mozesz kochac swoich ojcow i matek tak bardzo jak mnie' - Chrystus wzywa do nienawiści?)
media to czwarta władza, pokazują to, co ludzie chcą zobaczyć, potrafią wykreować postacie zmieniając je zupełnie, posługują się metodą 'kłam, kłam, a coś zostanie'.
i podkreślam, że nie jestem żadną fanatyczką, żadko słucham radia (po 1wsz enie mam czasu, po 2gie wolę też inne stacje) mam jednak podobne zdanie na różne tematy, np aborcja, eutanazja; umiem szanowac zdania innych ludzi, ale nie toleruje ich, nie zgadzam się z nimi; i w przeciwieństwie do ludzi wyśmiewających RM, księży i ludzi o innych poglądach, jednocześnie mówiących o homoseksualistach 'jestem w pełni tolerancyjną osobą' potrafie szanować ludzi, mam szacunek do siebie i innych..

pozdrawiam :victory:
  • 0

#42

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a o ortografii słyszałaś?
  • 0

#43

Martin.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

keidy odpowiednio wezmie sie cytaty, mozna nawet z Bibli zrobic ksiazke szatana, w ktorej napisane jest, że życie ludzkie to nic, a Chrystus wzywa do nienawiści. (np: 'z prochu jestes, w proch sie obrucisz' - to po co zyc? lub 'nie mozesz kochac swoich ojcow i matek tak bardzo jak mnie' - Chrystus wzywa do nienawiści?)


I pewnie tego uczy radio Maryja jeśli dobrze się domyślam? Bo ja nie wiem jak można tak myśleć...

Czy tam propaguje sie zło?
Życie ma swój sens, musisz iść przez życie zachowując przykazania, a po śmierci zostanie Ci to wynagrodzone.
A drugi cytat? Napisz mi gdzie to jest napisane w biblii. I wytłumacz dlaczego ma nawoływać do nienawiści. Czy uczy nienawiści do innych?!
Nawet nie znając biblii chyba nikt by tak nie pomyślał...
  • 0

#44

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Martin, czy ty wiesz co to ironia?
  • 0

#45

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o Radio Maryja,to przyczynia sie ono do propagowania kultu nieprawdziwej Matki Bożej.

Chrystus był Pierworodnym Synem Bożym urodzonym w Niebie,na wiele miliardów ziemskich lat,a może i świetlnych.Po Nim urodzily się w Niebie następni Synowie i Córki Boże,w tym i my w jakiejś tam kolejności.Chrystus nazywa nas Swoimi Braćmi i Siostrami,bo w duchu nimi jesteśmy.

Jeszcze przed wcieleniem się Chrystusa w fizyczne ciało Jezusa,na Ziemi wcielali się Synowie Boży,którzy jak wynika ze ST,brali sobie córki ludzkie za żony,bo były piękne.

Maria została uznana przez KrK za Matkę Boską ,dopiero na soborze w Efezie w 431 r.

Z tego faktu wynika,ż Maria jest

Nieprawdziwą Matką Boską,

czego nie chce widzieć Kościół i wprowadza wiernych w błąd ,a przyczynia się też do tego Ojciec Rydzyk i jego rozgłośnia.


Najbardziej dla kultu Matki Boskiej przyczynił się niejaki JP2.
Zresztą większość rzeczy w katolicyzmie działo się po kilkuset latach od śmierci bożka.

Co do cytatów, to nie mam jak ich ocenić, nie znam kontekstu nie znam tonu wypowiedzi... Jakby to były fragmenty nagrane i umieszczone na YouTube to byłoby lepiej. Z nagrań mi znanych osoby prowadzące RM zachowują klasę nawet wobec agresywnych ludzi ("trzy słowa do ojca prowadzącego").
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych