Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bogowie z Nibiru - 2012 to nie zaglada ludzkosci ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#31

kolokolo88.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

translator hebrajskiego na pewno nie zawiera słów z języka hebrajskiego używanych w tamtych czasach, po drugie tam jest napisane, że kryzys społeczny nastąpi w wyniku załamania się systemu religijnego i władzy, otóż NIE, napięcia społęczne i w efekcie upadek naszej cywilizacji nastąpi na skutek przeeksploatowania przyrody, to jest udowodnione, czytałem książkę na ten temat, kilku bogów mówicie mamy tekstach biblijnych? tak to jest jak się nie wiem i piep%*&^&^* głupoty, biblia to zbiór txtów z różnych okresów po chrystusie, każdy okres chrakteryzował się stylem literackim, barwne opisy np. pojawienia się aniołów, drżenie ziemi itp itd to gatunek literacki, uczyli o tym już 40 lat temu na uczelni watykańskiej, ja tu nie pisze o szczegółach dla czego tak, a nie inaczej jest. Nie miejsce do tego bo widze, że mam doczynienie z amatorami paranormalnych opowiastek. No dobra może znajdzie się paru profesjonalistów. Co tam jeszcze moge napisać żeby was oświecić.... hmmm.... nie można tłumaczyć hebrajskiej wersji bibli w komputerze, trzeba mieć zdjęcia txtów hebrajskich czemu? bo liczy się każda kreseczka, kropka, znajdująca się na analizowanym tekście. Nie które litery pisma hebrajskiego tamtych czasów różnią się bardzo subtelnie i mimnimalnie. Jest dużo takich faktów. Namawiam do literatury,a potem komentujcie i piszcie.
  • 0

#32

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wybacz,ale dla mnie cały Stary Testament jest o Bogu Jahwe.Uważasz ze Stary Testament powstał po Jezusie? :) Ciekawy pogląd.Z tym tłumaczeniem masz rację.
  • 0

#33

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że to trochę bez sensu, roboty u nich muszą być znacznie szybsze, długo trwalsze, nie potrzebujące snu, jedzenia (oprócz energii). Być może kiedyś byli na ziemi i się skrzyżowali z nami, ale po tak długim okresie czasu mogą już nie wrócić. Przez ten czas dużo mogłoby się zmienić.
  • 0

#34

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko w jakim celu mieliby się krzyżować z nami? Współżyć nie współżyli raczej ;p Genetyką mogli by się pobawić, tylko po co? Nawet jakby to miał być eksperyment to jakiś taki mało sensowny.
  • 0

#35 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Tylko w jakim celu mieliby się krzyżować z nami? Współżyć nie współżyli raczej ;p Genetyką mogli by się pobawić, tylko po co? Nawet jakby to miał być eksperyment to jakiś taki mało sensowny.


Gdybyś zadał sobie trud i poświęcił 15 min na studiowanie sumeryjskich przekazów, lub np poczytał Biblię wiedziałbyś że krzyżowali się z nami.
A genetyką bawili się w paru konkretnych celach - wycięli nam geny długiego życia, utrudnili dostęp do danych z DNA i pare innych....
Żadnej zagłady w 2012 nie będzie, ale zmiany owszem.
A bogowie z Nibru do domu!
  • 0

#36 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

jeżeli o Biblię chodzi, to czytałem, że pierwsze postacie biblijne żyły po 900, 700 lat :/
wiec to jest argument na korzyść radosława.
  • -1

#37

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli o Biblię chodzi, to czytałem, że pierwsze postacie biblijne żyły po 900, 700 lat :/
wiec to jest argument na korzyść radosława.


A od kiedy Biblia jest poważnym argumentem? :D Tak jak teraz powstają chanelingi i załóżmy za 100 lat, religią panującą będzie wiara w kosmiczne jaszczury. Główną księgą będą przekazy z czanelingów z chwili obecnej...Trochę mało to wiarygodne.

Gdybyś zadał sobie trud i poświęcił 15 min na studiowanie sumeryjskich przekazów, lub np poczytał Biblię wiedziałbyś że krzyżowali się z nami.


Gilgamesh? Genesis? Samael i upadłe anioły? W bardzo luźnej interpretacji można odnieść takie wrażenie, ale trzeba też pamiętać, że to tylko bajki dla niegrzecznych dorosłych z tamtych czasów :)

A genetyką bawili się w paru konkretnych celach - wycięli nam geny długiego życia, utrudnili dostęp do danych z DNA i pare innych....

Pamiętam jakoś w czasach Noego Bóg "skrócił" nam żywot(Dość dawno czytałem, więc mogę się mylić). Nadal jednak to tylko spekulacja i opieranie się na mitach z tym że ludzie kiedyś tak długo żyli :)

Żadnej zagłady w 2012 nie będzie, ale zmiany owszem.

Zmiany są każdego dnia. Mniejsze lub większe i mam nadzieje, że właśnie w 2012 będą to zmiany małe ;p

Użytkownik scpt edytował ten post 03.03.2008 - 19:01

  • 0

#38 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Bogowie z Nibru związali się wibracyjnie z Ziemią i są naokoło nas żywiąc się negatywnymi emocjami. Stworzyli do tego celu pas astralny blokujący ucieczkę z Ziemi nawet po śmierci. opowieści o tym że Nibru nadlatuje można między bajki włożyć - to tylko symbolizm. Kolega SCPT jest taki oblatany że pewnie wie jakie jest tłumaczenie słowa Nibru....
To wiele wyjaśnia:)
  • 0

#39

rafmajster.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście nie popieram zdania, że ludzkość czeka zagłada... Wystarczy do tego dowiedzieć się, czemu rodzą się dzieci Indygo... Są one buntownicze z natury, po to by dokonać rewolucji jaką może być obrona ziemi, czy pokrzyżowanie planów ludziom odpowiedzialnym za 'nowy ład świata'. Dzieci Indygo są dowodem na jedno - co by się nie działo w tym przeklętym 2012 to ziemi i tak jest na to przygotowana dzięki armi ludzi, któzi sie wcielaja po raz enty by temu zapobiec.
  • 0

#40

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jaki SF bardzo ciekawe, jako coś więcej, ciężko określić nie znając się dobrze na temacie - nie chce zgrywać kogoś... kim nie jestem ;] bądź mówic o czymś czego nie wiem... w każdym razie czytało się całkiem ciekawie
  • 0

#41

Veritas.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do 2012 roku doczekamy się tyle teorii dotyczących rzekomego końca świata , że trudno będzie to wszystko ogarnąć.Zapewne żadna z tych teorii sie nie sprawdzi.


Translator znaleziony w internecie ? To już od razu dyskwalifikuje tekst przytoczony przez autora tematu.
  • 0

#42

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śmieszy mnie koncepcja walki z tak zaawansowaną cywilizacją. Tak samo jak to, że oni przybędą jako agresorzy. Dużo łatwiej byłoby im się pojawić jako bogom. Wielu ludzi uwierzyłoby, że są oni prawdziwi, co ułatwiłoby im kontrolę nad nimi. Eliminowaliby natomiast tylko opozycję, a robiliby to po cichu, żeby nie wzbudzić podejrzeń. Zakładając w ogóle, że tu przybędą, żeby przejąć władzę, w co wątpię.


Właśnie. Teza, że wrócą jest wątpliwa chociażby z uwagi na to, że ich interesowały głównie... surowce. Je ponoć już wydobyli. Stąd po grzyba mieliby tu przylatywać znowu? By sobie porządzić prymitywnymi ludami? Co to za ambicja? Na pewno mają lepsze rzeczy do robienia.

No i nie do końca skumałem jak Adam i Ewa z ludzi żyjących po 100 000 lat i niepłodnych, stali się nagle żyjącymi po 30 lat i płodnymi. Gdzieś mi to umknęło.

Ogólnie te teorie wydają mi się wątpliwe. Chodź nie wydaje mi się wątpliwym, że Biblia specjalnie została niedosłownie przetłumaczona z oryginału. To jakoś mnie nie dziwi :)
  • 0

#43 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Interesowali ich ludzie jako stadko do zabawy w bogów.
Teza że modyfikowali człowieka po to żeby wydobywał surowce jest śmieszna, byle robot by to zrobił.
Co nie oznacza że ludzie nie pracowali w kopalniach.
Złoto było przez nich przetwarzane w produkt przedłużający życie, a Annunaki starzeli się bo nie byli na swojej planecie, cykle Ziemskie "wybijały ich z rytmu" cokolwiek to znaczy.
Co do czasu życia Adama i Ewy - można zapytać KTÓRYCH?
Prawdopodobnie niektórzy ludzie byli karmieni prze swych panów owym specyfikiem ze złota, a niektórzy mieli więcej genów Annunaki niż myśleli wszyscy wokół.
  • 0

#44 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Na temat:
No cóż... Prolog przed przytoczeniem tekstu w temacie spowodował że ten w moim odczuciu skończył się zanim się zaczął. Translator? Gratulacje.
Dla upartych proponuję translator np. polsko-angielski. Wpiszcie dowolny tekst po polsku i tłumaczcie. Potem napiszcie go po angielsku i też tłumaczcie. Faza trzecia to porównanie wyników. O, tak. Istnieje takie pojęcie jak 'idiomy'. Tłumaczenie np. poezji na zasadzie 'kali kochac' i jej późniejsze 'zlepianie' do kupy w jakiś sens a nie bełkot to już kwestia finezji tłumaczącego.
Bez komentarza.
Translator Biblijny >/
Też bez komentarza.

Nie na temat:

Prawdopodobnie niektórzy ludzie byli karmieni prze swych panów owym specyfikiem ze złota,

Ma ktos z was złote zęby? Z tego co wiem to w Rosji jest sporo takich ludzi. Swojego czasu była to nie byle inwestycja. Sam widywałem całe 'paszcze' w złocie. Jednak z tego co wiem to Rosjanie nie żyją dłużej niż inni, a juz na pewno nie 700 lat :) . Jedzenie złota :o według mnie też raczej życia nie przedłuży a w przypadku jego nadmiernego spożywania przyniesie odwrotny efekt.
  • 0

#45 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Translator? Gratulacje.

Są jeszcze tłumaczenia, słyszałeś o nich?

Ma ktos z was złote zęby? Z tego co wiem to w Rosji jest sporo takich ludzi. Swojego czasu była to nie byle inwestycja. Sam widywałem całe 'paszcze' w złocie. Jednak z tego co wiem to Rosjanie nie żyją dłużej niż inni, a juz na pewno nie 700 lat :) . Jedzenie złota :o według mnie też raczej życia nie przedłuży a w przypadku jego nadmiernego spożywania przyniesie odwrotny efekt.

Ten fragment dobitnie świadczy o tym że nie czytaleś nic w tym temacie, a się wypowiadasz.
Zupełnie jak w kościele...
Przeczytaj "zaginioną księgę Enki", jakbyco mogę wysłać na pw,
pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych