Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reputacja na forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
166 odpowiedzi w tym temacie

#61

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wystarczy, że pobędzie na tym forum kilka dni i już znajdzie te osoby. Wystarczy tylko poczytać kilka tematów. Mi długo nie zajęło znalezienie takowych osób.

Mi też nie :P Trafiłam na to forum dwa tygodnie temu, a ja już mniej więcej wiem z kim i o czym mogę porozmawiać :D



#62

Richardus.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie wisi cała reputacja ( z całym szacunkiem do pomysłodawcy) bo to i tak znacząco nie wpłynie na mój sposób wypowiedzi.Na innych forach ten rodzaju argumentacji jest raczej stosowany aby podporządkować sobie innych pod wolę lub oczekiwania moderatorów.Dla mnie jest bardzo istotne dochodzenie bezstronniczej prawdy o otaczającym nas świecie. Pozdrawiam wszystkich ciekawskich świata

#63

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiele osób chyba zapomina, że reputację przyznają sami forumowicze a nie moderatorzy czy administrator :) Patrząc na statystyki, tak zwani sceptycy, cieszą się świetną reputacją

z tego co widzę większość użytkowników forum ma reputację określoną jako "niska" (lub ewentualnie "brak") natomiast "przeciętniaków"(czyli w moim rozumieniu tego słowa - "ludzi których jest najwięcej, którzy sa w okolicach średniej") jest nadwyraz mało (na dzień dzisiejszy ledwie 7 użytkowników).


Reputacja to projekt długoterminowy, po pewnym czasie wszystko się unormuje :)



#64

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a mnie zastanawia czy są jakieś kary jeśli nie napisze się "za co" została rep. wystawiona bo tak się złożyło, iż za szybko klikałam i zapomniałam dodać opisu...
i czy są jakieś konsekwencje jeśli ktoś napiszę " bo tak" i koniec.

#65 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdaniem reputacja to zły pomysł.

Chcąc nie chcąc jest krzywdząca...nie narusza tylko tych, którzy nie mają własnego charakteru i tych, którzy wolą siedzieć z boku i obserwować. Jest tu teraz moda na sceptyków, którzy są szlachetni i w ogóle cacy....niektórzy zapomnieli jak to co po niektórzy rzucali we mnie błotem przez kilka miesięcy, tym czasem to mi przypięto plakietkę nieciekawą. Ktoś kto jest nowy i przeczyta co nieobiektywny Aqila mi dopisał i odrazu będzie miał do mne uprzedzenie.

Zresztą mam gdzieś tą reputację......Ci na których mi zależ wiedzą jaki jestem.

Bywajcie.

#66

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka, że reputacja musi podziałać przynajmniej kilka miesięcy, aby była "miarodajna". Wtedy nawet pojedyncze ujemne pkt rep. nie zmienią obrazu danej osoby.



#67

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no tak Eury ale jeśli jest osoba która mimo, iż pisze inteligentne teksty etc a wszystkim dookoła daje - no to i tak będzie miała zła reputacje... i wtedy jakaś kara dla tej osobie by się przydała.

#68

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a mnie zastanawia czy są jakieś kary jeśli nie napisze się "za co" została rep. wystawiona bo tak się złożyło, iż za szybko klikałam i zapomniałam dodać opisu...


Przyznawanie lub odejmowanie pkt. reputacji wiąże się z koniecznością przedstawienia powodu przyznania lub odebrania punktów. Przy braku informacji dotyczącej powodu przyznania lub odebrania pkt. przyjmuje się, że powodem przyznania / odebrania pkt. reputacji była wypowiedź na forum (Gdzie).

Dołączona grafika





#69 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

DObrze wiecie, że jestem charakterny i mam swoje zdanie. Nie jestem słaby, mam silną osobowość, ale jestem z góry na przegranej pozycji z jednej strony broniąc postawy Filozoficznej, kreacjonizmu ale łączę tą postawę z dozą nauki co wcale nie jest proste. Trudno jest odeprzeć argumenty osoby, która weźmie zrobi kopiuj wklej z internetu z jakieś naukowej strony, gdy ja mam tylko po swojej stronie rozum i argumenty postawy kreacjonizmu ..

Oni nie muszą nikogo obrażać - w brew pozorom - wystarczy punkt oparcia, którego ja np. nie mam. Dla nich tym punktem oparcia jest świat nauki.
Ja jestem stanowczy i nie tyle co obrażam a keruję się w sposób konkretny i bezpośredni, co nie znaczy że jestem ignorantem, czy hipokrytą....właściwie to przez cały czas mojego bywania tutaj to hipokryzję i ignorancję staram się zwalczać od samego początku.

Swoim uporem i wiarą w to co słuszne zepsułem sobie reputację, na której nigdy mi nie zależało, tak samo jak nigdy mi nie zależało na moderatorce, czy wchodzeniu komuś w tyłek z wazeliną. Doszło do tego, że ludzie zupełnie nowi, obcy zaczynają się mnie czepiać.

Zresztą po cholerę ja to piszę...nie mam tu żadnych praw....moje zdanie się w ogóle nie liczy.

#70 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Trochę niepoważne jest odejmowanie reputacji i uzasadnianie tego stwierdzeniem że ktoś nie ma racji, bo ktoś inny sie z nim nie zgadza.
Otóż moi drodzy użytkownicy: Każdy z was pisząc posty w różnych tematach wyraża siebie i to w co wierzy, nie możecie więc obniżać komuś reputacji tylko dlatego, że nie zgadzacie się z jego zdaniem. To nieporozumienie. Reputacja nie służy do wymierzania kary za odmienne poglądy.
Karać mogą tylko moderatorzy za niewłaściwe zachowanie, stosując znane wszystkim warny.

#71

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zresztą po cholerę ja to piszę...nie mam tu żadnych praw....moje zdanie się w ogóle nie liczy.

Każde zdanie się liczy.
Muhad, nie podchodzisz do tego problemu zbyt emocjonalnie? Rzecz nie polega na tym, aby kogoś obrażać, ani na tym, by na siłę wpierać komuś swoje racje. Tu trzeba dyskutować, a nie się wykłócać. Co jest dosyć istotne? Przemyślana riposta, a nie pod wpływem impulsu – wtedy łatwo kogoś urazić. I kilka tekstów typu: „Takie jest moje zdanie. Masz prawo mieć swoje, lecz wiedz, iż nie zgadzam się z tymi i owymi poglądami.”, albo: „Ośmielę się mieć inne zdanie w tej sprawie.”.
Należy zrozumieć bardzo istotną sprawę – ‘inne’ nie znaczy lepsze czy gorsze. Każdy z nas jest indywidualny i patrzy na świat przez pryzmat swoich własnych poglądów. Zaakceptujmy to i szanujmy siebie nawzajem, a burz na forum będzie o wiele mniej.

Są Muhad osoby, które Cię doceniają i z całą pewnością będzie ich więcej. Bardzo dobrze, że masz 'charakterek' :) To istotne, aby mieć swoje zdanie i bronić go. Czasem jednak trzeba pójść na kompromis ;)

Pozdrawiam :]



#72 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Masz rację, czasem unosiłem się emocjonalnie, ale to zanim przyłączyłaś się do Nas. W tej chwli praktycznie wszystko po mnie spływa.Jestem tu od dawna i niektórych poznałem na tyle, by wiedzieć jaki mają stosunek do innych, jaką wiedzę i czym się kierują.

Jest kilka osób, które uchodzą tu za wzór...ok, nie mam nic do tego....ale nie lubię, gdy ktoś wchodzi z buciorami w pewne sprawy zanim ich nie sprawdzi. Są tu takie osoby...nie chcę wymieniać....które notorycznie przeginają pod tym względem, ja to wytykam i nie widzę zmiany a w dodatku dostaje mi się po uszach za to, bo jestem dosadny i niczego nie udaję.

Są też osoby, które miesiącami mnie obrażały z braków argumentów w dziale krucha planeta. Niestety to mi zarzucano pustosłowie w chwili kiedy posługiwałem się faktami naukowymi. Akurat traf chciał, że miałem dyskusję w dziale nieparanormalnym i tej dyskusji nie przegrałem...co z tego wynikło to sami oceńcie.

Później takie osoby robią mi koło tyłka i dochodz do tego ,że jestem tutaj coraz mniej mile widziany i lubiany.

Dalej nie będę się już zagłebiał....bo po co?

#73

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Są też osoby, które miesiącami mnie obrażały z braków argumentów w dziale krucha planeta. Niestety to mi zarzucano pustosłowie w chwili kiedy posługiwałem się faktami naukowymi. Akurat traf chciał, że miałem dyskusję w dziale nieparanormalnym i tej dyskusji nie przegrałem...co z tego wynikło to sami oceńcie.

Później takie osoby robią mi koło tyłka i dochodz do tego ,że jestem tutaj coraz mniej mile widziany i lubiany.


Bardzo dobrze, że umiesz skutecznie bronić swojego zdania.

Odnośnie punktów, zgadzam się z Eurycide. Reputacja ‘dojrzewa’ przez wiele miesięcy niczym roślinka, zanim wyda dojrzały owoc. Kilka suchych liści nie przekreśli urody pozostałych kilkuset, emanujących witalnością i soczystą zielenią.
Potrzeba trochę czasu, a sam się przekonasz. Jak to mówią: cierpliwość popłaca ;)



#74 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Kilka suchych liści nie przekreśli urody pozostałych kilkuset, emanujących witalnością i soczystą zielenią.

:) bardzo ładnie to ujęłaś.

#75 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

no tu macie rację....eh te kobiety:)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych