Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reputacja na forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
166 odpowiedzi w tym temacie

#46

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osoby, które często tu bywają widzą kto jest stałym wypowiadajacym się bywalcem i sami dla siebie mogą mieć o takiej osobie reputacje.

Tak, ale jeśli ktoś nowy przybywa nie wie nic o forumowiczach, a taka reputacja przy nicku może mu powiedzieć z kim może prowadzić wartościowe dyskusje, a kogo lepiej unikać.



#47

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczy, że pobędzie na tym forum kilka dni i już znajdzie te osoby. Wystarczy tylko poczytać kilka tematów. Mi długo nie zajęło znalezienie takowych osób.
Ah, żeby nie było to ja nie mam nic przeciwko tym punktom, ja tylko napisałam, że miałam juz kontakt z czymś bardzo podobnym co nie weszło w życie i mam szczerą nadzieję, że tutaj będzie inaczej :)
Jestem za, a nawet przeciw :D .



Btw. taki mały offtop - podoba mi sie nowe logo xD



#48

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No nie gadaj, że mam kiepską pamięć, było kilka takich pomysłów z cash systemem włącznie.



#49

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

według mnie reputacja to bardzo dobry pomysł ale osoby na minusie powinny nadal móc pisać

#50

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczegółowe zasady reputacji pojawią się prawdopodobnie jutro lub za dwa dni, po przetestowaniu systemu. Dodatkiem będzie wprowadzenie odpowiednika graficznego, który uzupełni wartość punktową.

W dniu dzisiejszym wprowadzono następujące zmiany

- możliwość przyznawania reputacji przysługuje wszystkim osobom o randze Adept lub wyższej, a nie jak dotychczas od rangi Bywalec.
- zmieniły się wagi reputacji. Więcej o tym wkrótce.



#51

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a czy można przeglądać reputacje wszystkich użytkowników? (sprawdzać w jakiejś tabelce kto ile dostał)



#52

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Albo reputację gości którym przyznało się punkty ;]



#53

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a adept od ilu postów jest?

#54

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No przecież w profilu każdego forumowicza jest link obok Reputacji (również pod awatarem), który pozwala przeglądać kto i za co dostał punkty rep. Dodatkowo u góry forum w belce widnieje link do "Reputacji" dla TOP 50. Tam można również podejrzeć kto dostał pkt od kogo i komu sam przekazał.

Albo reputację gości którym przyznało się punkty ;]


Polecam zapoznać się z linkiem "Moja reputacja" także w górnej części forum.

a adept od ilu postów jest?


25



#55

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tak... nie zauważyłem :P



#56

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pojawiły się zasady działania reputacji -> http://www.paranorma...view=getnewpost

ewentualne komentarze mile widziane w tym temacie ;)



#57

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie podobają mi się określania reputacji użytkownika: Szanowany, Dobra, Przeciętna, Niska, brak, Zła. z tego co widzę większość użytkowników forum ma reputację określoną jako "niska" (lub ewentualnie "brak") natomiast "przeciętniaków"(czyli w moim rozumieniu tego słowa - "ludzi których jest najwięcej, którzy sa w okolicach średniej") jest nadwyraz mało (na dzień dzisiejszy ledwie 7 użytkowników).
Reputacja określona jako "niska" (bo do tego się chce przyczepić) znaczy dla mnie (i zapewne wielu się ze mną zgodzi) osobę której nie warto słuchać bo i tak cały czas wygaduje bzdury (może nieco mniej niz osoba z reputacją "złą" ale jednak). Przepraszam bardzo ale ja za taką osobę sie nie uważam. Staram się jak mogę żeby moje posty były pomocne dla innych użytkowników. Może nie są aż tak pomocne żeby ktoś dał mi za nie punkt reputacji ale nie sa to tekże posty które można ot tak wyrzucić na śmietnik. Dlatego prosiłabym o przesunięcie reputacji "przeciętnej" tak aby mieściła się w jej obrębie średnia arytmetyczna z reputacji wszystkich użytkowików (reputacja równa zero też jest reputacją!). A to co teraz jest uznawane ze reputację "przeciętną" można uznać za reputację "ponadprzeciętną' (wg. słownika: ponadprzeciętny: «lepszy od przeciętnego, przekraczający określoną normę» http://sjp.pwn.pl/li... )

Dam tu może słownikowe wytłumaczenie tych nazw poziomów reputacji:

Przeciętna - «zwykła, typowa» lub «słaba, pospolita» ( http://sjp.pwn.pl/li... )
Niska - «znajdująca się poniżej jakiegoś punktu» ,«zajmująca najgorsze lub jedno z gorszych miejsc w jakiejś hierarchii» a także «naganna pod względem moralnym» (pasuje mi to do reputacji ujemnej) ( http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=niska )

To tyle, mam nadzieję ,że ktoś coś z tym zrobi.

Aha. Czy istnieje możliwość zobaczenie gdzieś od ilu punktów jest dany poziom? (Chodzi tu zarówno o reputację jak i poziomy zależne od ilości postów) Bo albo ja nie potrafię szukać albo nigdzie nie ma tabelki to określającej.



#58

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przychylam się do powyższego postu, zbierałem się żeby napisać coś podobnego ale czasu mi braknie. Powiem szczerze wolałbym nie mieć w ogóle reputacji niż zeby bylo napisane "niska". Troche mnie to irytuje.

#59

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam sie z powyzszymi postami. Reputacja "niska" ma negatywny wydzwięk, sugerowal bym zmiane na "normalna" lub cos w tym stylu.

#60

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Neutralna jest OK. Dzieki.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych