Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pole magnetyczne Ziemi zostanie odwrócone!?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#31

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie , jeśli już to Ziemia nie przestanie kręcić się nagle (nie jak w wypadku kiedu uderzasz samochodem o ściane) tylko zacznie powoli hamowć tracąc prędkosć która nabyła(czyli tak jakbyśmy wyłączyli silnik a samochód jechałby dalej tracąc prędkość do 0)
  • 0

#32

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no chwileczke, jest powiedziane że "pole magnetyczne zaniknie" potem znów się pojawi. Jeśli już to pole zacznie słabnąć a Ziemia zacznie zwalniać aż sie zatrzyma a potem zacznie kręcić się w drugą stronę....ale uważam to za absolutny absurd!Skąd weźmie się siła która popchnie Ziemię w druga stronę!?
  • 0

#33 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tego dowiemy sie w czasie gdy to nastapi...w kosmosie sa niesamowite zjawiska ktorych nawet nasi super fizycy astronomowie nie potrafia wyjasnic...ziemia tego tez sie tyczy i jeszcze wiele roznych dziwactw moze nas zaskoczyc...nie mow HOP Ktosiuf...moze mylisz sie Ty moze ja a moze Przemo...nie wazne jak sie ziemia zachwa...wazne jest to jaki bedzie tego skutek...
  • 0

#34

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

najbardziej mnie irytuje co sie moze nam stac jak sie odwroci pole magnetyczne, przeciwna jego wartosc moze miec na nas kolosalny skutek :/

odwrocenie pola magnetycznego moze zmienic nawet czas na ziemi
  • 0



#35

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj chyba cos żle mówisz, jak to przeciwna wartość pola magnetycznego!?!?!?!?!?
  • 0

#36 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nie czepiaj sie slowek Ktosiuf i nie kwestionuj czy to zjawisko ma miec miejsce tylko pomysl nad konsekwencjami...co stanie sie wtedy? co nami ludzmi?
  • 0

#37

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Naprawdę sama zmiana pola magnetycznego nie zmieni wiele. Ptaki pogłupieją a urządzenia lokalizacyjne oparte na magnetyźmie trzeba będzie przestroić.

Gorzej, jeśli pole magnetyczne miałoby zniknąć na dłużej niż chwila. Lecz to jest raczej niemożliwe, bo jądro Ziemi dalej się przecież kręci..
  • 0

#38

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Indoctrine nie mozesz wiedziec dokladnie co to zrobi z naszymi mozgami, jak dla mnie to wlasnie przebiegunowanie bedzie mialo wplyw na nasze umysly i otworzy je wtedy
  • 0



#39

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mogę wiedzieć jaki będzie miało wpływ. Żaden.
A bo to mało ludzi było wogle poza polem magnetycznym Ziemi? Albo ze Szwecji polcieli do Australii??
  • 0

#40

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przebiegunowanie nie bedzie mialo zadnego wplywu na czlowieka. Tez tak uwazam. Bedzie to raczej ostateczne oczyszczenie ziemi ze sporym kryzysem cywilizacyjnym :P
  • 0



#41 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine mowisz o tym jakbys byl fachowcem najwyzszej klasy z tytulami...pogratulowac :)

po pierwsze nie wiesz czy bedzie chwila czy nie...po drugie nie wiesz jakie beda skutki, po trzecie nie wiesz nic...tak jak my tu na forum....
  • 0

#42

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

muhad wystarczy troche znajomosci fizyki zeby zrozumiec co oznacza przebiegunowanie :P to akurat nie jest jakas wiedza tajemna
  • 0



#43

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie sadzisz ze w przypadku takiego ogromnego ciala jak ziemia bedzie to wygladalo troche inaczej niz w np. zwyklym magnesie sztabkowym ??
  • 0



#44

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Owszem, trochę inaczej. Bo to nie magnes stały. Ale poza tym nie widzę problemu.
  • 0

#45 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

muhad wystarczy troche znajomosci fizyki zeby zrozumiec co oznacza przebiegunowanie :P to akurat nie jest jakas wiedza tajemna


PTR tyle to ja tez wiem :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych