Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pole magnetyczne Ziemi zostanie odwrócone!?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

:rotfl: :rotfl: :rotfl: wszyscy wiuedza o co chodzi oprocz pewnych wyjatkow
  • 0

#17

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No chyba autor nie miał na myśli tego, że Ziemia zrobi fikołka i będzie obrócona o 180 stopni...
Zresztą, wszędzie się mówi o odwróceniu biegunów magnetycznych a nie geograficznych.
  • 0



#18

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I tu sie niezgodze drodzy państwo ..... bo P.Geryl twierdzi , iż ..... Ziemia na ułamek sekundy zatrzyma sie i zacznie kręcić sie w drugą stronę .... zawsze coś :P
  • 0



#19

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak się nie myle, to właśnie takie będzie efekt zmiani biegunów MAGNETYCZNYCH :)
  • 0



#20

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z twojej wypowiedzi wynika że + stanie się - .....a one poprostu sie przemieszczą jeśli już a to nie to samo co cudowne przeistoczenie
  • 0

#21

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie mogę... ty w każdym tekście znajdziesz dziurę, której nie ma... Chyba nie ma sensu z tobą gadać, bo tobie ciągle coś nie pasi.
  • 0



#22

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie to wy odbiegacie od tematu....

[ Dodano: 2006-03-25, 22:41 ]
Oczywiscie abstrachuje juz od kwestii Atlantydy Majów itd ( o czym pisałem wczeniej ale wy sie do tego nie odnosicie)
  • 0

#23

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio czytalam ksiazke Geryla, ale jak na samym poczatku przeczytalam ze Wenus i Orion to gwiazdy to od razu zrobilam sie bardzo sceptyczna. Dalej popelnia on tez wiele bledow. Na przyklad pisze, ze ziemia w wyniku przebiegunowania na chwile zatrzyma sie co spowoduje ze rozpedzone oceany zaleja nasza planete. To jest bzdura poniewaz ziemia razem z oceanami, atmosfera itd. tworzy uklad odniesienia, wiec jesli hamuje ziemia, ´logicznie rzecz biorac hamuja rowniez oceany. Poza tym przeczytalam, iz przebiegunowania powtarzaja sie co ok 12 tys lat, niszczac przy tym wiele gatunkow. W takim razie my nie powinnismy byc na tym szczeblu ewolucji na ktorym jestesmy. 12 tys lat to troche malo na odbudowe i rozwiniecie jakoiegos gatunku.
  • 0

#24 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

nigdy wszystko nie ginie...z epoki dinozaurow masz np. krokodyla co nie? :)

[ Dodano: 2006-03-26, 10:17 ]

Nie to wy odbiegacie od tematu....  

[ Dodano: 2006-03-25, 22:41 ]
Oczywiscie abstrachuje juz od kwestii Atlantydy Majów itd ( o czym pisałem wczeniej ale wy sie do tego nie odnosicie)


daj spokoj ze swoimi atlantydami ....nigdy nie wniesiesz nic tworczego w swoich wypowiedziach...

Malin o ile wiem w momencie obrocenia sie ziemi przez chwile ma nie byc pola magnetycznego ziemi co moze sie tyczyc z zachwiana rownowaga na ziemi i prawdopodobnie tak wlasnie oceany moglyby sie zachowac, podtapajac co nieco :)
  • 0

#25

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nigdy wszystko nie ginie...z epoki dinozaurow masz np. krokodyla co nie?


Wbrew pozorom krokodyle wcale nie sa blisko spokrewnione z dinozaurami. Blizszymi potomkami dinozaurow sa ptaki.

Malin o ile wiem w momencie obrocenia sie ziemi przez chwile ma nie byc pola magnetycznego ziemi co moze sie tyczyc z zachwiana rownowaga na ziemi i prawdopodobnie tak wlasnie oceany moglyby sie zachowac, podtapajac co nieco


Ja nie przecze ze tak moze byc, ale chcialam tylko pokazac jakie bledy p. Geryl popelnil w swojej ksiazce.
  • 0

#26

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na przyklad pisze, ze ziemia w wyniku przebiegunowania na chwile zatrzyma sie co spowoduje ze rozpedzone oceany zaleja nasza planete. To jest bzdura poniewaz ziemia razem z oceanami, atmosfera itd. tworzy uklad odniesienia, wiec jesli hamuje ziemia, ´logicznie rzecz biorac hamuja rowniez oceany.


A tu czasem nie ma miejsca zasada taka jak gdy siedzisz w jadącym samochodzie ?

Gdy samochód gwałtownie się zatrzymuje ty lecisz w przód ...
  • 0



#27

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No fajnie, ale jak to wkomcu jest przebiegunowania raz na 12 tys lat czy raz na milony lat!?!?!?!?!??!!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
  • 0

#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

[quote="Malin"][quote=muhad]nigdy wszystko nie ginie...z epoki dinozaurow masz np. krokodyla co nie?[/quote]

Wbrew pozorom krokodyle wcale nie sa blisko spokrewnione z dinozaurami. Blizszymi potomkami dinozaurow sa ptaki.

nie chodzi o pokrewienstwi tylko czas wystepowania danego gatunku
  • 0

#29

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem fizykiem, ale zastanówmy się nad tym przez moment.


Znajomy mojej mamy jest fizykiem, profesorem i on mi to wyjasnial. Jezeli oddzialywac bedzie na ziemie slonce ( a szykuje sie 11 lat wzmozonej aktywnosci slonca) to punktem odniesienia jest cala planeta, razem z atmosfera i oceanami. I jezeli ziemia by sie zatrzymala ( co wedlug niego mozliwe jest, ale malo prawdopodobne), oceany nie pedzilyby dalej.
  • 0

#30 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie jestem fizykiem, ale zastanówmy się nad tym przez moment.


Znajomy mojej mamy jest fizykiem, profesorem i on mi to wyjasnial. Jezeli oddzialywac bedzie na ziemie slonce ( a szykuje sie 11 lat wzmozonej aktywnosci slonca) to punktem odniesienia jest cala planeta, razem z atmosfera i oceanami. I jezeli ziemia by sie zatrzymala ( co wedlug niego mozliwe jest, ale malo prawdopodobne), oceany nie pedzilyby dalej.


A co powiesz o tak zwanej bezwladnosci? fizyka fizyką ale moze tego nie wzial pod uwage...to istotne o ile wiem... :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych