Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Probe" - Tajemniczy Obiekt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
229 odpowiedzi w tym temacie

#61

Marok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mysle że to Fake na 100%.... ale chciało by sie wierzyć że to prawdziwy NOL. Fajna by była teoria że napisy na "obiekcie" są w starym sumeryjskim języku - piśmie klinowym. Więcej, napis sugerował by pojawienie się Planety X - Nibru którą Sumerowie nazywali "planetą przejścia" jeżeli dobrze tłumaczę "Planet of the Crossing". Podobne symbole sumeryjskie znajdują sie na tym "obiekcie".
[attachment=393:attachment]
(źródło: http://xfacts.com/x4.htm)
Można by wysnuć terorię że ten "obiekt" - sonda bada nasze ziemskie pole magnetyczne aby sprawdzić czy nastepuje przebiegunowanie.... :rotfl:

Teraz poważniej. Na innych forach internetowych spotkałem się z dwiema teoriami na temat pochodzenia tego pseudoNOLA. Pierwsza jak koledzy wspominali to wolna twórczośc Chada w programie graficznym. Druga to fotografia modelu. Nie jestem grafikiem komputerowy ale łatwo zauważyc kilka szczegółów:
- zdjęcie craft050607bilo
[attachment=394:attachment]

widać na nim po powiekszeniu że jedna gałązka drzwka jest przed obiektem druga zaobiektem. Linie na górze wyglądają na wymazane bo przecież obiekt musiał jakoś zawisnąć.

Co do pisma to na innych forach piszą że to albo pismo klingonskie:
http://www.omniglot....ing/klingon.htm

lub japońska Katakana:
[attachment=395:attachment]

niezły czad "Chad"
  • 0

#62

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Te napisy to takie jakieś podobne do napisów ze Star Wars. Muszę oblukać moje książki i przeczesać Internet żeby znaleźć na to dowód. Na razie w ciągu paru sekund znalazłem czcionki: http://www.gwiezdne-...ekst.php?id=256 Różne odmiany Aurebesh są podobne, ale jeszcze poszperam. A tutaj ta czcionka jest pod nazwą Imperial Code: http://www.outerrim....e...nload&cid=2

Oczywiście IMO to fake. Bzdurna historyjka, i podejrzane cieniowanie na jednej fotce mnie do tego skłania.
  • 0

#63

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli już tak skłaniamy się do teorii czcionki, to dzięki Marok za nakierowanie - mam trochę czcionek Romulańskich i Klingońskich na kompie to porównam.
  • 0

#64

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ciekawa historia. zapewne okaze sie ze to falszywka ale gdzies tam w srodku chcialbym zeby bylo prawdziwe ;p heheh tyle ze to nic tak naprawde nie zmienia... duzo gadania o niczym
  • 0



#65

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak dla porownania zobaczcie pare ciekawych zdjec wykonanych w 3d studio max
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
:o
Jak to mawial Borat "Niiicccceee" :P
Porownujac zdjecie tego "Proba" z podanymi wyzej przykladami
jestem pewien ze to fake.
Z powazaniem
Wieslaw
  • 0

#66

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obiekt wyglada na autentyczny.
Ja sam niedawno mialem okazje pierwszy raz w zyciu zobaczyc cos nie z tej ziemi i jestem przekonany, ze jakis kontakt jest juz blisko...
Obiekt, który ja widzialem na czystym niebie ok g 13.00 w Stockport, UK byl caly czarny, kanciasty i przypominal blizej nieokreslona bryle geometryczna.
Lecial jednostajnie na nieduzym pulapie (ok 100m) w linii prostej, wolniej i nizej od samolotow pasazerskich podchodzacych do ladowania. Obiekt byl wielkosci np nie zmierzal w strone lotniska :) I dokladnie wieb, co widzialem i nikogo o tym nie chce przekonywac.
  • 0

#67

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może Ty widziałeś B-2 ?
A tak moim skromnym zdaniem, to zdjęcia są rewelacyjne, nawet jeśli są fałszywe to przedstawiają coś innego niż zazwyczaj wszyscy pokazują. Obiekt jest conajmniej fascynujący i nieprawdopodobny i chciałabym aby to była prawda. Kształt obiektu i symbole dodają uroku temu co przeciętnie sie ogląda na fotkach, czyli okrągłe UFO w kształcie talerza.
  • 0



#68

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jak mi takie cudo przeleci nad glowa to zapewne uwierze ze to jest prawdziwe :P
jak narazie traktuje to z przymruzeniem oka bo tez mi sie wydaje ze obiekt jest zbyt dokladnie odwzorowany na niektorych zdjeciach.
Autor pisze ze obiekt poruszal sie bardzo szybko, jesli tak to nie wiem czy bylo by widac tyle szczegolow. Musial by miec naprawde dobry aparat fotograficzny a co za tym idzie zdjecie powinno byc w ogromnej rozdzielczosci.
Jesli ktos znajdzie jeszcze jakies informacje na ten temat to chetnie poczytam :)
nawet jesli ktos zrobil to w programie graficznym a zapewne tak jest to wlozyl w to sporo pracy zeby obiekt wygladal na prawdziwy. Pozdrawiam cieplutko i ide do pracy... :>
  • 0



#69

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie B-2 tylko F 117 Nighthawk jesli juz chcesz czarna bryle w samolot zamieniac


a fotki bardzo ładne i przyjemne dla oka:D chciałbym umiec poslugiwac sie programami graficznymi choc w polowie tak dobrze jak autor zdjec:)
  • 0

#70

Ófnik.
  • Postów: 120
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na moje to jakis latajacy chinski pojazd niekoniecznie testowy (szpiegowski ma sie rozumiec, przeciez tam nie ma sterowni ;p ) lub fake
  • 0

#71

amenva.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

też nie jestem specjalistą, ale wg. mnie autor zdjęć popełnił jeden zasadniczy błąd.
otóż chodzi mi o perspektywę tych kółek-wirników-czegokolwiek (zdjęcie gdzie statek jest widziany od dołu)
zauważcie, że wirniki są skierowane pod różnym kątem (tak jakby autor chciał oddać perspektywę rzeczywistości, rzeczy widziane pod innym kątem maja inny kształt). trochę z różnicą kształtu przesadził, skoro samolot był bezpośrednio nad nim to nie powinno być zniekształceń (dla oka nie byłaby to istotna różnica)
dlatego sądzę, iż jest to _fake_ =]
  • 0

#72

Rysiek_INFRA.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na moje to jakis latajacy chinski pojazd niekoniecznie testowy (szpiegowski ma sie rozumiec, przeciez tam nie ma sterowni ;p ) lub fake


To chociaz zadaj sobie trud jak wygladaja chinskie znaki :mrgreen:

Wreszcie sie wypowiem na temat tego "pojazdu"... moim zdaniem swietny fotomontaz zmiksowany z grafika na niezlym poziomie... dowody?
1. zagiete "druty" jakos tak dziwnie zamazuja sie u szczytu
2. generalnie fajny model stworzony ze skleiki pomalowanej
3. jesli autor zdjec mogl tak blisko podejsc pod obiekt to moglby zrobic jeszcze dziesiatki bardziej wykadrowanych zdjec apartem cyfrowym, bez drzew, krzewow etc. obiekt moim zdaniem jest na wysiegniku
4. czemu nie nakrecil filmu??

No i tyle:) Moim zdaniem fake:/
  • 0

#73

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehhh nudziło mi sie i w około 20 min udało mi sie zrobic model na podobe tego z tych fotek - oczywicie to nie to samo nie chciało mi sie robic zadnych "fajerwerków" typu textury obcech znaków wygiete antenki etc zrobiłem taki prosty zwykły ale biorąc pod uwage ze zrobiłem to od niechcenia w 20 minut no mysle ze gdybym sie przyłozył i popracował troche dłużej efekt był by podobny do orginałów - słuchajcie ja wam powiem ze kazdy z nas chciałby wierzyc ze to była jakas obca sonda - ale powiem tak - nie dajmy się zwariowac :) nie szukajmy niezwykłści tam gdzie ich nie ma :) poczekajmy az wyladuja przed białym domem :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#74

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i Grafik obalił całą naszą nadzieję w 20 minut. :rotfl: :cry:
  • 0



#75

Rysiek_INFRA.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie, czyli godzinka solidnej roboty i mamy "probe" :]

Brawo Grafik :brawo:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych