Skocz do zawartości


Zdjęcie

Statek Obcych na Księżycu: przelot Apollo 20


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#76

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem sceptykiem, ale co powiecie na ten film:

Film


Filmik jest prezentacją różnych zdjęć tego samego szczegółu terenu, leżącego po drugiej stronie Księżyca. Zastygły w zagłębieniu strumień lawy, jest pokazany na zdjęciach wykonanych w 1971r z pokładu statku CSM wyprawy Apollo 15. Użyto wtedy dwóch kamer - panoramicznej i metrycznej.
Dołączona grafika
Skriny fotografii z filmiku.

Rozdzielczość tych zdjęć była gorsza w porównaniu do możliwości cyfrowej kamery TC japońskiej sondy Kaguya/Selene, która w 2009r wykonała zdjęcia tego miejsca, na których da się dostrzec szczegóły wielkości 20m.
Dołączona grafika
Dwa zdjęcia tworzące stereoparę, wykonane kamerą panoramiczną z pokładu CSM Apollo 15.

Po raz pierwszy ten obszar Księżyca został sfotografowany z wyższej orbity w latach 1966/67 przez amerykańskie satelity Lunar Orbiter 2 i 3.
Dołączona grafika
Położenie opisanego miejsca (kółko ze strzałką) względem wielkich kraterów - Ciołkowski i Fermi.
  • 2



#77

rako024.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film z ksiezyca nie jest fake'm. Zdjecia na stronie NASA sa autentyczne i tam rowniez widoczny jest ten obiekt http://www.lpi.usra....me/?AS15-P-9630 Dalsze informacje tutaj http://freeisoft.pl/...ialami-obcych/. Wiec po co pierniczycie glupoty ze to fake jak nie macie podstaw zeby tak pisac. I dlaczego Nasa oficjalnie przyznaje, że film nakręcony i pokazany na początku postu jest filmem autentycznym?? Aaaa???? http://www.nasa.gov/...8-apollo20.html

Użytkownik rako024 edytował ten post 20.01.2012 - 22:15

  • 1

#78

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

rako024

Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak złożonym technicznie i logistycznie przedsięwzięciem był program Apollo w ramach którego zrealizowano załogowe loty na Księżyc?
Czy potrafisz udowodnić, że w bazie rakietowej Vandenberg na wybrzeżu Kalifornii istniało stanowisko startowe dla olbrzymich rakiet Saturn V?
Czy wiesz, że lot rakiety do misji księżycowej z bazy Vandenberg nie był możliwy, gdyż jej lot musiał by przebiegać nad terytorium południowych stanów USA, w związku z tym, pierwszy i drugi stopień rakiety Saturn V spadły by na gęsto zamieszkane tereny? Gwoli prawdy, azymuty startowe tej bazy są zupełnie inne.
Jeśli masz pojęcie o tak zasadniczych sprawach, powinieneś tez wiedzieć, że taki start nie mógł być niezauważony zarówno medialnie jak i przez zwykłych mieszkańców USA.

Można brać na wiarę opowiastki mniej lub bardziej rozgarniętych mitomanów, rojących, że byli na Księżycu z Aleksym Leonowem, lecz wypadało by spytać o to samo samego Leonowa. Mimo podeszłego wieku, ma się dobrze i pamięta, w jakich misjach kosmicznych brał udział.
  • 0



#79

rako024.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra, ale kto powiedzial ze start rakiety Saturn z pojazdem Apollo odbyl sie w Stanach Zjednoczonych a nie w ZSRR?? Przeciez oni wspolnie zebrali ekipe i razem polecieli na księżyc. Nie byla to misja konkurencyjna dla ZSRR ale wspolna.
  • 0

#80

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka misja nigdy się nie odbyła a Twoje sugestie nie mają pokrycia w faktach. Tego nie da się w żaden sposób udowodnić.

Wcześniej wyjaśniłem, na czym polega oszustwo autorów tej mistyfikacji, którzy posłużyli się zdjęciem NASA do sfabrykowania tezy, że naturalny szczegół terenu jakoby jest statkiem obcych. W tym celu poszli dalej, wykonując jego model, służący do rozwijania fikcyjnej fabuły, itd, itp.

We wczorajszym poście zwróciłem uwagę na niemożliwość wykonania tajnego lotu na Księżyc, lecz Ty brniesz dalej, chcąc za wszelką cenę bronić swego. Przyznam, że po raz pierwszy spotkałem z tak desperacką postawą. Bo jeśli nie było fizycznie możliwe startować z bazy Vandenberg, tym bardziej nie było by możliwe z Bajkonuru!
  • -1



#81

rako024.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widze, ze stawiasz wszystko przed faktem dokonanym. Ja nie mam dowodow na to ze taka misja sie odbyla, ale czy ty masz dowody na to ze sie nie odbyla?? Wyluzuj troche. Co zalezalo by gosciowi opowiadac ze cos takiego mialo miejsce skoro zadnych profitow z tego nie ma. Jescze mial by dokladac kope kasy do sfalszowania bardzo realnych nagran. Stracil by na tym a nie zyskal.
  • 2

#82

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilkaset tysięcy ludzi i setki firm było zatrudnionych w realizacji programu Apollo i oto po latach, jeden stary człowiek przypomniał sobie, że w 1976 potajemnie wylądował z Leonowem po drugiej stronie Księżyca? Prawdopodobieństwo takiego spisku jest zerowe.
Poza tym, skąd masz pewność, że gość nie ma profitów z sygnowania swym nazwiskiem tych bajek?
  • -1



#83

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

rako024 OGROMNY plusik dla Ciebie, nikt tutaj nikomu osobiscie nie jest w stanie udowodnić racji, i nie chodzi tutaj o to ze tak i tak pisze w encyklopedii :D racja to racja :D najwazniejsze to nie leciec ze stadem baranów na oślep do przodu i tracić czas który to rozdaje karty

Użytkownik real edytował ten post 23.01.2012 - 02:54

  • 0

#84

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto lista platform startowych (Launching facilities) w USA (przynajmniej te jawne) ze strony NASA:

http://www.nasa.gov/...kets/sites.html

Rakieta startująca z Alaski jest szczególnie narażona na zobaczenie jej przez tysiące świadków ...... :D

Chociaż nie twierdzę że to na Księżycu to statek Obcych (przekonały mnie zdjęcia z japońskiej sondy)
  • 0

#85

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nikt tutaj nikomu osobiscie nie jest w stanie udowodnić racji, i nie chodzi tutaj o to ze tak i tak pisze w encyklopedii :D racja to racja :D najwazniejsze to nie leciec ze stadem baranów na oślep do przodu i tracić czas który to rozdaje karty


Fakty są dowodem, bajki niestety nie.

Mitomania przyciąga do siebie liczne rzesze wyznawców, którym nie chce się pogłębiać interdyscyplinarnej wiedzy, za to wolą przyjmować na wiarę spreparowane opowiastki. W kontekście tego, nie ma potrzeby wskazywać palcem, kto do owego stada należy.
  • -1



#86

stanec.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj jest rzekomy filmik ze statku kosmicznego na którym są oględziny obcej istoty: Apollo 20 EBE Mona Lisa TV Unscheduled Transmission

Użytkownik stanec edytował ten post 26.01.2012 - 23:36

  • 0

#87

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W odnalezienie ów tajemniczej struktury na Księżycu nie można nie wierzyć, gdyż jest faktem - widać to na zdjęciach. Nie wiem czy jest to formacja naturalna (kilka zdjęć jednak na to wskazuje) czy starożytny statek Obcych. Analizowałam klatka po klatce kiedyś te filmy dostępne w Internecie, ale nie jestem w stanie potwierdzić ani jednego ani drugiego.
Jednak kiedy oglądałam film ukazujący rzekomą kosmitkę, tzw. Mona Lise pojawiły się co do tego nagrania poważne wątpliwości. Jak dla mnie wygląda ona trochę jak woskowa kukła. No i pojawił się też film przedstawiający rzekomo pozostałości jakiegoś ''miasta'', które znajduje się w niedalekiej odległości od ''statku''. Również nie sądzę, aby coś takiego istniało na Srebrnym Globie...
Nie wiem czy film zatytułowany ''The City'' się już pojawił...W razie czego wstawiam.

Apollo 20 Discovers Alien City on Moons
  • 0

#88

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten film oraz inne, jemu podobne to robota oszustów i kawalarzy. Zawartość merytoryczna - zerowa.
  • 0



#89

MarHammer.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z kąd się wziął Statek Obcych na Księżycu?
Myślę, że ze zdjęć tej okolicy:
Strona

Patrząc na zdjęcie małym ZOOMEM (przybliżanie rolką myszy) widać osławiony krztałt statku. Po dodaniu kontrastu w Photoshopie rzeczywiście wygląda na Statek Obcych. Źródło wygląda tak:
Dołączona grafika

Jednak po 100% powiększeniu, okazuje się, że to górka, jak każda inna.
Dołączona grafika

Na innych zdjęciach podawanych w Internecie jako źródło, sytuacja się powtarza. Z daleka - Statek Obcych , z bliska... Księżyc!
Sprawdzcie sami.

2
Mój odnośnik

Najważniejsze w tych obserwacja, to to że podałem linki do 3 różnych lotów. Zdjęcia były wykonane przez różne misje, w innym czasie, z innego kąta. Nie ma mowy o sfabrykowaniu zdjęć źródłowych. Polecam fotografie z misji Apollo:
Mój odnośnik
  • 0

#90

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Patrząc na zdjęcie małym ZOOMEM (przybliżanie rolką myszy) widać osławiony krztałt statku.


Ja tego statku kompletnie tam nie widzę. Nawet jak przybliżam dużym ZOOMEM.

Po dodaniu kontrastu w Photoshopie rzeczywiście wygląda na Statek Obcych. Źródło wygląda tak:


Nic nie dołączyłeś niestety.

No nie no ja chyba jestem ślepy...gdzie ten statek :/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych