Skocz do zawartości


Zdjęcie

SeX i Religie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sytuacja uległa zmianie snemis :) Obecnie kler stara się o 50milionowy kraj! ;)
  • 0

#17

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więcej wiernych - więcej pieniędzy.
  • 0

#18

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sytuacja uległa zmianie snemis :) Obecnie kler stara się o 50milionowy kraj! ;)



Tzn jaki/który kraj?

Jasne że im więcej wiernych tym więcej kasy i tym kieruję się większość współczesnych kościołów ale jaki to ma związek z seksem? :>
  • 0

#19

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inga

Ludzie pojawili się mniej więcej w tym samym czasie w różnych miejscach na ziemi, i z pewnością nie były to dwie pary, ani tym bardziej jedna. Budowali ogromne miasta dla siebie. Czytacie ST, wyławiacie jakieś sensacje i rozpisujecie sie o nich chcąc je demaskować. Sensacyjne jest to, że ludzie dotąd biorą wszystko co jest tam opisane dosłownie.

Ciało fizyczne zostało dane duchowi-duszy,aby przez kolejne reinkarnacje na Ziemii,uwalniać się od grzechów.Gdzieś czytałem,że człowiek fizyczny pojawił sie równocześnie w kilku miejscach na Ziemii.Dlaczego niektórzy ludzie biorą wszystko co pisze np w ST dosłownie?Przecież w większości nie ma to nic wspólnego z prawdą.
  • 0

#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Snemis>
"Dopiero chrześcijaństwo/katolicyzm zrobił z seksy sferę zakazaną, tabu, zło konieczne."
Chodzi o Polskę, a dokładnie odniosłem się do wypowiedzi powyżej. ;)
  • 0

#21

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Inga

Ciało fizyczne zostało dane duchowi-duszy,aby przez kolejne reinkarnacje na Ziemii,uwalniać się od grzechów.Gdzieś czytałem,że człowiek fizyczny pojawił sie równocześnie w kilku miejscach na Ziemii.Dlaczego niektórzy ludzie biorą wszystko co pisze np w ST dosłownie?Przecież w większości nie ma to nic wspólnego z prawdą.



Raczej człowiek gdy osiągnął inteligencję i świadomość otrzymał także duszę. I człowiek się nie pojawił tylko został stworzony na zasadzie ulepszenia istniejących człekokształtnych istot.
Stary testament podaje że na początku BOGOWIE stworzyli świat i ludzi. Potem po prostu jeden z nich opiekował się izraelitami i wiedział o istnieniu innych Bogów zabraniając swoim wyznawcom ich czcić.

Snemis>
"Dopiero chrześcijaństwo/katolicyzm zrobił z seksy sferę zakazaną, tabu, zło konieczne."
Chodzi o Polskę, a dokładnie odniosłem się do wypowiedzi powyżej. ;)



Polska ma 38 milionów ludzi a nie 50 ;) A w tym momencie gdy kilka milionów wyjechało to około 35 milionów :D
  • 0

#22

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !


Zyjemy w Polsce i wspołżyjemy po polsku i na nasz obyczaj i obrządek do niego dostosuwujemy się .

Przeczytaliście jak się wspołżyje w innych krajach .

pytanie >>> Jakie wspólżycie -danego kraju jest dla Was najlepsze ?.


Jak dla mnie ,to nasza kultura i obyczajowośc jest wystarczająca i bardzo sexi. :P


Pozdrawiam ;)
  • 0

#23

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

snemies

Raczej człowiek gdy osiągnął inteligencję i świadomość otrzymał także duszę.

Ciało fizyczne nie posiada świadomości.To duch -dusza nadaje mu świadomość i inteligencję. Dusza może istnieć niezależnie od ciała fizycznego,a ciało fizyczne beż duszy nie może istnieć.Nasza dusza powstała w Niebie,o czym pisze np NT itd.
  • 0

#24

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

snemies

Ciało fizyczne nie posiada świadomości.To duch -dusza nadaje mu świadomość i inteligencję. Dusza może istnieć niezależnie od ciała fizycznego,a ciało fizyczne beż duszy nie może istnieć.Nasza dusza powstała w Niebie,o czym pisze np NT itd.



A co z inteligentnymi zwierzętami, jak np delfiny, szympansy i wiele innych co do których udowodniono, że posiadają zdolność samoświadomości, abstrakcyjnego myślenia itd. One mają duszę?
Całe nasze jestestwo mieści się w naszym mózgu, to on powoduje to że myślimy, jesteśmy inteligentni. Dusza nie istnieje dopóki człowiek się nie urodzi. Od tej pory otrzymuje nieśmiertelna duszę.
Oczywiście jeśli się wierzy w reinkarnację to co innego, ja jestem co do niej baardzo sceptyczny ale oczywiście dopuszczam jej istnienie.
  • 0

#25

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miłość jest dana od Stwórcy ,ale jej rytuały są tworem człowieka ,
tym sposobem jest zatracona prawdziwa miłość i godność człowieka,
tym samym jest zatracona Prawdziwa Wiara miłość zwaną Energią Najwyższą -Bogiem .


Rozumiem, że dla Ciebie tylko jedna pozycja jest dobra, a może to tylko zło konieczne? Buddyści, też mogli napisać artykuł o naszej religii, bo dla nich nasza jedyna właściwa pozycja także jest dziwna.
  • 0

#26

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co pozycja ma do religii? Czy w jakieś świętej księdze jest napisane jaka pozycja jest miła dla Boga/Bogów?
  • 0

#27

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pytanie >>> Jakie wspólżycie -danego kraju jest dla Was najlepsze ?.

ja uwielbiam po Francusku... :D
  • 0

#28

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lasocki, w dziale o religiach raczej nie będziemy rozmawiać o ulubionych pozycjach :P

snemesis, no właśnie że nic nie ma, ale kapłani nakazują to robić w jeden sposób - każdy inny to zboczenie :/
  • 0

#29

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Każda pozycja jest dobra, o ile współżyciem kieruje miłość, a nie samo pożądanie.
Osobiście uważam, że różnorodność układów miłosnych po coś istnieje, a istnieje po to, aby dać różne wariacje przyjemności. Póki za tym wszystkim stoi miłość, pozycja nie gra roli. Dla mnie seks bez uczuć jest nie tyle pusty, co właśnie 'grzeszny' i pozbawiony jako takiego sensu.
  • 0

#30

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polska ma 38 milionów ludzi a nie 50 A w tym momencie gdy kilka milionów wyjechało to około 35 milionów

A to ty nie wiesz :) nie oglądałeś..., kler chce przyrostu naturalnego sprzed x lat. Dlatego też wokół środków antykoncepcyjnych robi się taki raban. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych