Skocz do zawartości


Zdjęcie

SeX i Religie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !


Dla ludzi chcących wiedzieć, jakie jest współżycie małżeńskie w innych religiach . :) źródło :WP.

http://facet.wp.pl/k...,wiadomosc.html -Aborygeni

http://facet.wp.pl/k...,wiadomosc.html -Buddyzm

http://facet.wp.pl/k...,wiadomosc.html -Prawosławie

http://facet.wp.pl/k...,wiadomosc.html -Islam

http://facet.wp.pl/k...,wiadomosc.html -Eskimosi

http://facet.wp.pl/k...,wiadomosc.html -Himba


Pozdrawiam ;) - Miłość jest dana od Stwórcy ,ale jej rytuały są tworem człowieka ,
tym sposobem jest zatracona prawdziwa miłość i godność człowieka,
tym samym jest zatracona Prawdziwa Wiara miłość zwaną Energią Najwyższą -Bogiem .
  • 0

#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

totalna bzdura
jesli chodzi o tekst dotyczacy buddyzmu to jest to kompletne wypaczenie sensu tantry i tania sensacja. Zalosne dla kogos, kto ma na ten temat chocby blade pojecie.
Autor nie ma pojęcia o buddyźmie. Pozostałych tekstow nie czytalem bo nie chce sobie psuc humoru
  • 0



#3

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do tematu sex i religia zawsze mnie zastanawiało jak to jest mozliwe jak bóg stworzył Adama i Ewe co było dalej...
czyzby brat z siostrą współżyli sexualniei.. przeciez to jest Kazirodztwo i religia tego zabrania...
  • 0

#4

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzieki Przemo za ta tantre wg Osho i za slowa uznania.

Musze przyznac ze nie czytalem tej tantry ale jest naprawde swietnie napisana i musze przyznac ze tak wyobrazam sobie idealny seks. Szkoda ze tak trudno go osiagnac... Opis jednak jest niesamowity :)
  • 0



#5 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Owszem, warto sprawdzić. Doznania na pewno będą niesamowite. :)
  • 0

#6

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem, warto sprawdzić. Doznania na pewno będą niesamowite. :)

jakbyś była kiedyś w Kielcach to zapraszam do siebie :D

sorki za off topa ale nie moglem sie powstrzymac ;p
  • 0



#7 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Najwspanialszym połączeniem seksu i religi jest oczywiście "Pieśń nad pieśniami", sławiąca "miłość Stwórcy do Swego stworzenia". Pozwolę sobie przytoczyć fragment przekładu wspaniałego poety Jerzego Żuławskiego.

" Całuj mnie, całuj! Mój ty ulubiony!
Słodsze pieszczoty twe, niż miód sycony!

Kiedy twe usta po mym licu błądzą,
jak winem mocnym upijam się żądzą!

Twe lube imię wonieje mi wiosną,
gdy je z tęsknotą wyszepcę miłosną!
(...)
Kiedy z ust twoich zakosztuje miodu:
jakoby król mię wwiódł do swego grodu.

Cieszmy się sobą, weselmy się wzajem
na łąkach naszych, które pachną majem!

Miłość nas spoi słodsza niźli wino-
kocham cię, luby, miłością jedyną!
(...)
Ty - królu mój! - Wszedłeś do mojej komnaty,
i woń wydały wszystkie moje kwiaty!

Jako ziół wonnych snop, tyś jest, mój panie:
między piersiami mymi twe mieszkanie!

Jesteś mym ustom jako winne grono:
winnica słodką jesrt mi twoje łono!"

I co wy na to? Czyż to nie piękne? Dołączona grafika

Jasne Pit. Pozwolisz, że sprawdzę połączenia? Dołączona grafika :P
  • 0

#8

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do tematu sex i religia zawsze mnie zastanawiało jak to jest mozliwe jak bóg stworzył Adama i Ewe co było dalej...
czyzby brat z siostrą współżyli sexualniei.. przeciez to jest Kazirodztwo i religia tego zabrania...

Stworzył kolejnych ludzi nie opisanych w Biblii na przykład
  • 0

#9

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Stworzył kolejnych ludzi nie opisanych w Biblii na przykład



To skąd o tym wiesz?


A może ci pierwsi ludzie, Adam i Ewa byli pierwszymi ale prawdziwymi homo sapiens sapiens a poza nimi żyło już dużo mniej rozwiniętych małpoludów. Rajski ogród był ich azylem :D
  • 0

#10

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To skąd o tym wiesz?
A może ci pierwsi ludzie, Adam i Ewa byli pierwszymi ale prawdziwymi homo sapiens sapiens a poza nimi żyło już dużo mniej rozwiniętych małpoludów. Rajski ogród był ich azylem :D

Nie wiem poprostu dałem propozycje bo nie lubie jak wszysyc obwniają Katolików i Chrześcijan o pierdoły więc podałem przykład w jaki sposób ludzie mogli sie rozmnozyć itd.
  • 0

#11

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;) Witam !

Jeżeli w róznych przekazach(ksiąrzkach itp.) ,tych co mawiał brat Jezus jest mowa by:
-Nie porządaj żony innej ,Nie twojej i nie z twojego slubu - Moja wersia ;)

to znaczy ,że Stwórca przekazując te słowa sam sobie by zaprzeczył ,czyli innymi mowiąc- byłby małowiarygodny i nie wszechobecy-wiedzący ;) :wall: ;)

Moim zdanie Stwórca stworzył dwie takie pary ,
Zaś te pary stworzyły nasze istnienie ,
Jestesmy ich dziecmi -I niewazne czy to -,Czarny , Zułty ,Czerwony ,Biały -każdy człowiek pochodzi od tych rodzicow , a z wiekiem czasu i obyczaju i miejsca zamieszkania zmieniły nam sie rysy wyglądu i pogladu
na wierzenia i kulture .

Pozdrawiam_ ;) Dziećmi jesteśmy My wszyscy jednego Stwórcy , to jest w tym życiu Najważniejsze
DZIECI JEDYNEGO BOGA OJCA WSZECHSWIATA .
  • 0

#12 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdanie Stwórca stworzył dwie takie pary ,

Co ty za przeproszeniem pleciesz.
Ludzie pojawili się mniej więcej w tym samym czasie w różnych miejscach na ziemi, i z pewnością nie były to dwie pary, ani tym bardziej jedna. Budowali ogromne miasta dla siebie. Czytacie ST, wyławiacie jakieś sensacje i rozpisujecie sie o nich chcąc je demaskować. Sensacyjne jest to, że ludzie dotąd biorą wszystko co jest tam opisane dosłownie.

Wysłanniku, błagam, pisz jakoś bardziej po ludzku zrozumiale, bo ciary...
  • 0

#13

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co ty za przeproszeniem pleciesz.
Ludzie pojawili się mniej więcej w tym samym czasie w różnych miejscach na ziemi, i z pewnością nie były to dwie pary, ani tym bardziej jedna. Budowali ogromne miasta dla siebie. Czytacie ST, wyławiacie jakieś sensacje i rozpisujecie sie o nich chcąc je demaskować. Sensacyjne jest to, że ludzie dotąd biorą wszystko co jest tam opisane dosłownie.

Wysłanniku, błagam, pisz jakoś bardziej po ludzku zrozumiale, bo ciary...



Nie no bez przesady, według obecnej nauki pierwsi ludzie pojawili się w afryce i dopiero stamtąd rozpowszechnili się na resztę świata. Mimo, że tak na prawdę mało jeszcze wiemy o początkach ludzkości to wiadomo np, że wszyscy ludzie pochodzą od kilkutysięcznej populacji właśnie z Afryki ;)
  • 0

#14 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie była bym tego taka pewna. Zdrowy rozsądek podpowiada, ze bardziej prawdopodobne jest pojawienie się ludzi w kilku miejscach na ziemi, w tym również w Afryce.
Ale to temat o seksie. :)
  • 0

#15

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No więc wracając do seksu:) Wszystkie starożytne religie w tym judaizm czciły i promowały płodność. Nagannym nie było posiadanie więcej niż jednej żony/partnerki jeśli tylko nie była związane z innym mężczyzną. W niektórych kulturach to kobiety miały wielu mężów.
Również współżycie ze zwierzętami w określonych sytuacjach było powszechne. Nawet aniołowie w starym testamencie lubili seks jak koń owies ;) Stąd na ziemi pojawili się olbrzymi tacy jak np Goliat.
Dopiero chrześcijaństwo/katolicyzm zrobił z seksy sferę zakazaną, tabu, zło konieczne. Z tego zacofania wywodzi się brak akceptacji dla antykoncepcji chociaż ta została wynaleziona już przez starożytnych, nawet prezerwatywy produkowane były ze zwierzęcych produktów :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych