Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stary Testament a Koran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#16

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biblia:

Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia. (Ks. Liczb 14:18, Biblia Tysiąclecia)

Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. (Ks. Izajasza 14:21, Biblia Tysiąclecia)

Pan rzekł do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi.. Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! (Ks. Ezechiela 9:4-6, Biblia Tysiąclecia.

To jest świadomie sfałszowany obraz Boga,który nie ma nic wspólnego z Bogiem,jakiego przedstawił nam Chrystus.
tofic 85

aaa i jeszcze jedno pierwotnie pismo święte (nie wiem czy całe, ale opis życie Jezusa napewno) było w 2 rodzajach jedno napisane przez Pawła 2 napisane przez brata Jezusa Jakuba. Na początku Paweł chciał dogadać sie z Jakubem i zaprosił go na spotkanie w celu uzgodnienia wersji Pisma. Jednak Gdy Jakub przyjechał próbowano go ukamieniować jednak Jakub był obywatelem Rzymskim i nic mu nie mogli zrobić. Paweł uciekł i tak to jakoś sie potoczyło ze obecnie wyznajemy pawliznizm a nie chrześcijaństwo. Tak to mniej wiecej wyglądało...

Skąd o tym wiesz i gdzie to można przeczytać,bo to jest faktycznie bardzo ciekawe.Prawie całe chrzescijaństwo opiera się obecnie na wypaczonych i świadomie "poprawionych"naukach Pawła,który nie był wsród uczniów Chrystusa.Nie powinno się go w związku z tym nazywać apostołem,bo jego nauki nie są zgodne z tym,czego nauczał Chrystus.
  • 0

#17

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tofic 85
Skąd o tym wiesz i gdzie to można przeczytać,bo to jest faktycznie bardzo ciekawe.Prawie całe chrzescijaństwo opiera się obecnie na wypaczonych i świadomie "poprawionych"naukach Pawła,który nie był wsród uczniów Chrystusa.Nie powinno się go w związku z tym nazywać apostołem,bo jego nauki nie są zgodne z tym,czego nauczał Chrystus.


Paweł - apostoł pogan - otrzymał wiedzę o ewangelii bezpośrednio od Chrystusa po Jego zmartwychwstaniu. Powołanie Pawła było misją "ewangelizacji owiec z innej owczarni", dlatego jego zadanie krzewienia nauki Chrystusa zostało w szczególny sposób wyróżnione i oddzielone od działalności "apostołów Izraela", czyli Piotra , Jana i Jakuba). Teza o "niezgodności nauki Pawła" z nauką Chrystusa, to dowód zupełnego niezrozumienia sedna przesłania ewangelii.
Radzę powrócić do podstaw tej nauki, czyli samodzielnego czytania pism apostolskich z pokorą i wiarą w ich zrozumienie.

Paweł - apostoł pogan - otrzymał wiedzę o ewangelii bezpośrednio od Chrystusa po Jego zmartwychwstaniu. Powołanie Pawła było misją "ewangelizacji owiec z innej owczarni", dlatego jego zadanie krzewienia nauki Chrystusa zostało w szczególny sposób wyróżnione i oddzielone od działalności "apostołów Izraela", czyli Piotra , Jana i Jakuba). Teza o "niezgodności nauki Pawła" z nauką Chrystusa, to dowód zupełnego niezrozumienia sedna przesłania ewangelii.
Radzę powrócić do podstaw tej nauki, czyli samodzielnego czytania pism apostolskich z pokorą i wiarą w ich zrozumienie.


Dla niektórych gorących, młodych głów, całe Pismo Święte zdaje sie być wypaczone.
  • 0



#18 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Paweł - apostoł pogan - otrzymał wiedzę o ewangelii bezpośrednio od Chrystusa po Jego zmartwychwstaniu.

Tak mu się przynajmniej wydawało...

Powołanie Pawła było misją "ewangelizacji owiec z innej owczarni", dlatego jego zadanie krzewienia nauki Chrystusa zostało w szczególny sposób wyróżnione i oddzielone od działalności "apostołów Izraela", czyli Piotra , Jana i Jakuba).

Co czyni jego powołanie pieknym symbolem tego, ze Pan przyszedł by zbawić nie tylko naród wybrany.

Radzę powrócić do podstaw tej nauki, czyli samodzielnego czytania pism apostolskich z pokorą i wiarą w ich zrozumienie.

Widzisz, jeżeli bezkrytycznie przyjmiesz za prawdziwe wszystko o czym piszą ewangelie, i jeżeli będziesz brać je dosłownie (cuda, wskrzeszenia, dziewicze poczęcie), to jest to tylko i wyłącznie Twój osobisty wybór. Są jednak tacy, którzy szukają prawdy nie w ewangeliach, ale równiez w innych księgach i przekazach. Niech każdy szuka samodzielnie własnej drogi i spośród wielu wybierze tę, na której poczuje prawdziwe zjednoczenie z całym stworzeniem świata i jedność ze Stwórcą.
Bo tak naprawdę nie jest ważne w jakiego Boga wierzysz, ale to, jakim przez tę swoją wiarę człowiekiem się stajesz.

Dla niektórych gorących, młodych głów, całe Pismo Święte zdaje sie być wypaczone.

No niestety, czy ci sie to podoba czy nie, nie jest ono ideałem. Wprawdzie główny przekaz pozostał w większości ten sam - czyli wiara, nadzieja , miłość, ale sa tez takie które dodano lub zmieniono w myśl, że papież zawsze ma rację, a jak nie ma, to patrz punkt pierwszy.
  • 0

#19

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

studjuje religiznastwo więc co nieco wiem na ten temat akurat informacje o tym wiem od naszego profesora Kwapiszewskiego a pawlinizm to od tego ze wygrało pismo Pawła które ukazywało Jezusa jako Boga a nie Jezysa jako człowieka tego historycznego. Pierwotne chrześcijaństwo miało inne założenia. co do Jakuba Gdyby Jakub nie był obywatelem Rzymskim do by go ukamieniowali, gdyż gdy przyjechał zaczęto rzucać w niego kamieniami a gdy dostał jednym z nich krzyknął że jest obywatelem Rzymskim......

zresztą kilka lat temu było to nawet w discovery....pozdrawiam
  • 0

#20

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lol biblia jak ktoś by nie wiedział jest spisem rożnych tradycji przekazywanych ustnie np księga wyjścia to opis wyjścia "żydów" (specjalnie w cudzysłowie bo na początku to nie byli żydzi) ze swojej ojczyzny gdzie cześć z nich osiedliła sie w Egipcie.....prawda jest taka że bibli nie można brać dosłownie tak jak nas uczą jest to tekst źródłowy a nie opis Boga.....proponuje poczytać historie mi sie nie chce tego wszystkiego pisać

aaa i jeszcze jedno pierwotnie pismo święte (nie wiem czy całe, ale opis życie Jezusa napewno) było w 2 rodzajach jedno napisane przez Pawła 2 napisane przez brata Jezusa Jakuba. Na początku Paweł chciał dogadać sie z Jakubem i zaprosił go na spotkanie w celu uzgodnienia wersji Pisma. Jednak Gdy Jakub przyjechał próbowano go ukamieniować jednak Jakub był obywatelem Rzymskim i nic mu nie mogli zrobić. Paweł uciekł i tak to jakoś sie potoczyło ze obecnie wyznajemy pawliznizm a nie chrześcijaństwo. Tak to mniej wiecej wyglądało...


Po pierwsze, biblia nie jest spisem tradycji przekazywanych ustnie. Treścią ksiąg Starego Testamentu jest historia i dziedzictwo narodu izraelskiego. Zostały one pierwotnie spisane w języku hebrajskim, aramejskim i greckim.
Panie ''lol'' kim byli żydzi na początku ? Polakami ? Katolikami ? Chrześcijanami ?
W pdst. chodziłem na religie i właśnie z tego względu, że człowiek staje się coraz inteligentniejszy mówili nam, że tekst w biblii jest przenośnią, więc nie uczą już , że tekst biblijny jest prawdziwy i brać trzeba go dosłownie. Tego uczyli w średniowieczu. Tutaj panie ''lol'' zbłądziłeś ponieważ podałeś przykład księgi wyjścia - która właśnie jest najbardziej wiarygodną księgą w ST! ,,Księga Wyjścia należy do Pięcioksięgu i tym samym do Starego Testamentu. Jest bardziej spójna i przejrzysta niż poprzedzająca ją Księga Rodzaju. Choć większości wydarzeń nie da się poprzeć innymi źródłami historycznymi, pobyt Izraelitów w Egipcie jest niezaprzeczalny.'' Jak na razie same bzdury piszesz, a czytając co napisałeś na dole … aż śmiać się chce.
Ja nic nie słyszałem, że ktoś kogoś zapraszał by obgadać życie Jezusa , czyli oni go znali wogóle ? Jest pewne, że Jakub i Paweł nie napiszą jego życia jednakowo lecz oni nawet podawali inne miejsca narodzin czy inną ilość przodków! Wniosek z tego jest taki, że albo go nie znali, albo byli głupi tak jak pewien pan ''lol''.
Pawlinizm ? Ciekawe czy wogóle wikipedia o nim słyszała : http://pl.wikipedia....fulltext=Szukaj

:sux:
  • 0

#21

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Elkojote

aż śmiać się chce.

Mnie się podoba co napisał tofic 85 i tu nie ma powodu,żeby sie z tego śmiać.Ma rację,że nauki Pawł wypaczyły chrześcijaństwo.Myślę,że i za sprawą papieży,z których polecenia różni "korektorzy"dokonali koniecznych zmian w Biblii.

Dla mnie jest bardzo dziwne,ze Jezus nie wybrał go od razu na swojego ucznia,tylko potem w podejrzanych okolicznościach udziela mu Swojej nauki w objawieniach.W NT pisze,że Chrystus drugi raz ma się objawić dopiero w Dniu Sądu Ostatecznego.Wynika z tego,ze nie mógł On udzielać Pawłowi swoich nauk w "prywatnych" objawieniach.Dlaczego Paweł pokłócił się z apostołami o zasady wiary?
Przecież Chrystus nie mógł co innego przekazywać apostołom i Pawłowi.

W V Ewangelii i w Ewangelii Jezusa ,nie ma żadnych Listów Pawła!
  • 0

#22 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Elkojotle

Choć większości wydarzeń nie da się poprzeć innymi źródłami historycznymi, pobyt Izraelitów w Egipcie jest niezaprzeczalny.''

dziwne, a ja czytałem, że wśród zapisków egipskich nie ma żadnej wzmianki o niewoli Żydów...
  • 0

#23

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo tego ot tak sobie nie znajdziesz a pawlinizm nie jest przyjętą nazwa a wikepedia nie jest guru encyklopedii bądz książek i nie należy jej traktować jak coś gdzie jest wszystko. Tak to jest jak ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy a gada i wyjerzdza z tekstami smiać sie chce zanim coś takiego napiszesz pofatyguj sie do specjalistycznych książek badż odpowiednich profesorów a potem ośmieszaj.... pozdrawiam

bo zydzi nie byli w niewoli oni sie sie zaczeli poprostu osiedlać w Egipcie......

aa zapomniałam jestem KObietą jak cos :P
  • 0

#24

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawa strona:

http://home.earthlin...ristianOrigins/
  • 0

#25 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdyby się ktoś zagłębił w "cywilizację" islamu wiedziabły, że muzułmanie dupuszczają kłamstwa jeśli chcą pozyskać nowych wyznawców i jest to jak najbardziej właściwe. Cele do nawrócenia dostają okrojone fragmenty, które świadczą o prawdziwości nauk Mahometa. planetaislam.com jest stroną jakby misyjną czyli szerzącą błędny(pozytywny) obraz islamu.


Pokażę na przykładzie. (tylko jeden bo nie chce mi się szukać, to ma być demonstracja, a nie jakieś nawracanie)


Czy Bóg nakazuje ludziom popełniać grzechy?
(...)
Qur`an:

A kiedy oni popełnią jakiś czyn szpetny, to mówią: "Znaleźliśmy naszych ojców tak czyniących i Bóg nam to nakazał." Powiedz: "Zaprawdę, Bóg nie nakazuje szpetnego czynu. Czyż będziecie mówić na Boga to, czego nie wiecie?" [Qur`an, 7:28]

Wszystko pięknie ładnie ale w innym miejscu czytamy:


Werset 9:5
5 A kiedy miną święte miesiące,
wtedy zabijajcie bałwochwalców,
tam gdzie ich znajdziecie;
chwytajcie ich, oblegajcie
i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!
Ale jeśli oni się nawrócą
i będą odprawiać modlitwę,
i dawać jałmużnę,
to dajcie im wolną drogę.
Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!


"Zaprawdę, Bóg nie nakazuje szpetnego czynu."
Śmierć albo nawrócenie. Jeżeli to nie jest szpetny czyn to chyba się nie znam.




P.S. Muzułmanie mówią, że Mahomet był bezgrzeszny ale w hadisach(teksty opisujące jego życie) mamy wiele krwawych historyjek z jego udziałem. Jeżeli ktoś chcę to mogę przepisać jakąś.
  • 0

#26

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton, chrześcijanie może nie zakłamują prawdziwego oblicza Boga? Bóg sam o sobie mówił jako o mściwym, my jednak wolimy o nim mówić jak o miłosiernym.
  • 0

#27

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton, jak najbardziej, warto przytoczyć kilka historyjek o Mahomecie. Niestety ale w odróżnieniu od Jezusa, da się powiedzieć o nim nie tylko dobre rzeczy.

Natomiast cytaty ze Starego Testamentu i Koranu... Cóż, jako chrześcijanin uważam, że Stary Testament jest oczywiście przedstawiający prawdę, lecz głównie w ramach przymierza Boga z Izraelitami (choć to znaczne uproszczenie), lecz Koran jest albo tworem człowieka albo rogatego który człowiekowi złe rzeczy podszepnął...

I tak w ogóle to kolejny wątek antychrześcijański bez żadnych ciekawych konkretów.. Nudne to się robi.
  • 0

#28

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo tego ot tak sobie nie znajdziesz a pawlinizm nie jest przyjętą nazwa a wikepedia nie jest guru encyklopedii bądz książek i nie należy jej traktować jak coś gdzie jest wszystko. Tak to jest jak ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy a gada i wyjerzdza z tekstami smiać sie chce zanim coś takiego napiszesz pofatyguj sie do specjalistycznych książek badż odpowiednich profesorów a potem ośmieszaj.... pozdrawiam

bo zydzi nie byli w niewoli oni sie sie zaczeli poprostu osiedlać w Egipcie......

aa zapomniałam jestem KObietą jak cos :P


wyjerzdza - pisze się : wyjeżdża , ach Ci dzisiejsi studenci religioznawstwa.

Zajrzałem nie tylko na wikipedie, nie chcę nic mówić , ale dział ''religioznawstwo'' wypełniają wszyscy najwięksi profesorowie religioznawstwa w Polsce. W PSR pomijając racjonalista.pl wikipedie szacuje się za jedyną poprawną encyklopedie i zbiór wiedzy. Jeżeli ten ''pawlinizm'' nie jest przyjętą nazwą to może sama ją wymyśliłaś oglądając właśnie ten reportaż na discavery (zapominając nazwę jaka tam występowała stworzyłaś własną) i teraz udajesz studentkę religioznawstwa która jest dość tępa ponieważ nie wie nawet co pisze. ''księga wyjścia to opis wyjścia "żydów" (specjalnie w cudzysłowie bo na początku to nie byli żydzi)'' NAPISAŁAŚ NIE BYLI ŻYDAMI , więc się pytam kim byli ? A Ty mi odpowiadasz ''bo żydzi nie byli w niewoli oni sie sie zaczeli poprostu osiedlać w Egipcie......'' (wystarczy jedno ''się'')
Co do specjalnych książek - poszukam jeszcze tej nazwy i tej ''teorii'' w książkach i Internecie, nie tu na portalu.
Co do ''odpowiednich profesorów'' - jestem dopiero w gimnazjum. Jak będę mieć z nimi styczność na pewno porozmawiam.
Pozdrawiam piątkową studentkę religioznawstwa. ‘’Wyjerzdza’’ jeszcze z jakąś odpowiedzią ?
:sux:


Elkojotle

dziwne, a ja czytałem, że wśród zapisków egipskich nie ma żadnej wzmianki o niewoli Żydów...


Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć Tobie: ,,naucz się czytać'' :)

Wpisałem : ,,niewola Egipska'' w google.pl i jedną z pierwszych wyświetlonych stron miała treść :


Prześladowanie zaczęło się, gdy powstała nowa dynastia założona przez faraona Setiego I, który nie lubił Izraelitów ponieważ było ich w Egipcie więcej niż samych Egipcjan. Zagrażali więc spójności i bezpieczeństwu państwa. W tym czasie budowano dwa nowe miasta: Ramzes i Pition. Izraelitów zmuszano do ciężkich prac przy wykonywaniu robót. Każdego nowego chłopca, natomiast wrzucano do Nilu. Niewola egipska trwała 400 lat, gdy w roku 1250 Mojżesz wyprowadza Izraelitów z Egiptu.

Szukając głębiej znajdzie się na pewno bardziej źródłowe teksty.
  • 0

#29 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Aton, chrześcijanie może nie zakłamują prawdziwego oblicza Boga? Bóg sam o sobie mówił jako o mściwym, my jednak wolimy o nim mówić jak o miłosiernym.


To było w Starym Testamencie, króry według mnie nie jest do końca wiarygodny ponieważ był przekazywany ustnie wiele dziesiątek lat jeśli nie setek. Przez tak długi okres czasu nie można było uniknąć przekłamań. Obecnie Tora jest przepisywana z wielką dokładnością i jedna pomyłka może przyczynić się do niedopuszczenia jej do użytku. Kto mi zagwarantuje, że jakiś starożytny Hebrajczyk nie dodał sobie fragmentu o mściwości Boga po to żeby młodzież zastraszyć i utrzymać w "szergu".

W wersji oryginalnej drugie przykazanie ma brzmieć tak:

Nie będziesz miał bogów innych przede mną. Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa tych rzeczy, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które w wodach pod ziemią; Nie będziesz się im kłaniał, ani ich chwalił: bom Ja Pan, Bóg twój, Bóg zawisny w miłości, nawiedzający nieprawość ojców nad syny do trzeciego i do czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą; A czyniący miłosierdzie nad tysiącami tych, którzy mię miłują, i strzegą przykazań moich.


Z powodu iż prawdziwość części ST nie jest pewna na MŚ chrześcijanie nie wysłuchują fragmentów ST tylko NT.


Aton, jak najbardziej, warto przytoczyć kilka historyjek o Mahomecie. Niestety ale w odróżnieniu od Jezusa, da się powiedzieć o nim nie tylko dobre rzeczy.



To jeden z lepszych kawałków.

Sahuh Bukhari, księga 83, hadis 18: Opowiedział Anas: Żyd zabił dziewczynę aby ukraść jej ozdoby. Powalił ją za pomocą kamienia ale jeszcze żywa została przyprowadzona do Proroka. Prorok zapytał: "Czy ten-i-ten zaatakował cię?" Dziewczyna pokiwała głową ZAPRZECZAJĄC. Prorok zapytał ją drugi raz, a ona drugi raz ZAPRZECZYŁA. Kiedy zapytał ją trzeci raz, dziewczyna kiwnęła głową "Tak". Więc Prorok ZABIŁ Żyda za pomocą dwóch kamieni.

Żródło: Religia pokoju i tolerancji - Antoni Ibrahim Alkud (bardzo dobry e-book mówi, że Mahometa wizje = wybujałej wyobraźni i atakom epilepsji)

Nie wiem jak wy ale ja bym nie chciał stanąć oko w oko z "bezgrzesznym".



I tak w ogóle to kolejny wątek antychrześcijański bez żadnych ciekawych konkretów.. Nudne to się robi.


Trzeba bronić jeżeli coś się mija z prawdą :)
  • 1

#30

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nic nie wymysliłam przekazuje tylko to co przekazał nam Profesor Kwapiszewski na zajęciach.....dzieki za poprawe błędów niestety robie ich sporo ;/ skoro uważasz że jesteś mądrzejszy od profesorów to rzycze Ci szerokiej drogi panie gimnazjalisto, rozumiem że maszs o wiele większą wiedze na temat tego tematu od specjalistów....po 2 prosze mnie nie obrażać a z tego co mi wiadomo do wikepedia jest jedna z najgorszych encyklopedii a nie najlepszych....

http://www.racjonali...l/kk.php/s,1035 miłego czytania
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych