Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jan Paweł II i szum medialny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jan Paweł II i szum medialny (130 użytkowników oddało głos)

Czy JP II powinien zostać świętym?

  1. Jak najbardziej, w pełni na to zasługuje (59 głosów [45.38%])

    Procent z głosów: 45.38%

  2. Raczej nie ma dla niego miejsca wśród świętych (5 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

  3. Żaden człowiek nie powinien decydować o czyjejś świętości (57 głosów [43.85%])

    Procent z głosów: 43.85%

  4. Nie mam zdania (9 głosów [6.92%])

    Procent z głosów: 6.92%

Jak odbierasz szum medialny wokół postaci JP II

  1. To zrozumiała i normalna sytuacja (45 głosów [34.62%])

    Procent z głosów: 34.62%

  2. Irytuje mnie / Jest przesadzony (68 głosów [52.31%])

    Procent z głosów: 52.31%

  3. Nie mam zdania (17 głosów [13.08%])

    Procent z głosów: 13.08%

Po śmierci JP II...

  1. Odczuwam jego brak (36 głosów [27.69%])

    Procent z głosów: 27.69%

  2. Życie toczy się dalej (94 głosów [72.31%])

    Procent z głosów: 72.31%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#31

Varg.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cośtam Wojtyłła zrobił i napewno jakiś szacunek mu sie należy, ale szum, który wytworzył się wokół niego jest conajmniej zbyt duży...Telewizja, internet, prasa. I do tego szkoły. U mnie jest zrobiony na korytarzu taki niby ołtarz, wielkie zdjęcie JPII na białym tle i stado zniczy pod spodem..żal. I jeszcze "wspaniała" msza ku jego czci, na którą cała szkoła szła. Damn it! A najgorzej było, gdy umarł. Telewizja na ponad tydzień padła na ryj, w wiadomościach to samo...Mało tego, matka zabroniła mi wtedy słuchać wogóle muzyki i korzystać z komputera...Dostałem wtedy, prostacko mówiąc-kurwicy.

Co do kultu jednostki-to jest chore...

Orgazmu wszyscy dostają, podziwiając i kłaniając się przed człowiekiem - a życie dalej wygląda tak samo, bo łatwiej jest pochlipać za JPII, niż korzystać z jego nauk - skończy się na zbiorowym wytrysku społeczeństwa, aż do następnej rocznicy.



Dokładnie.
  • 0

#32

pieczywo.
  • Postów: 65
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mysle, ze szukanie cudów na sile i przylepianie etykietki "Świety" nic nie zmieni... wszyscy wiedza jaki był Karol Wojtyła!
  • 0

#33

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Papież powinien zostać świętym. Z tego co wiem cuda jakieś były, żył także w zgodzie z Bogiem, kult publiczny istnieje, więc wszystko gra.
Mylicie pojęcia. Święci według Kościoła katolickiego to nie tylko ci, którzy umarli śmiercią meczeńską za wiarę. Swiętym można także zostać dając swiadectwo własnym życiem.
Jezus mówił, że wszyscy ludzie są świeci, z czasem to pojęcie trochę się zmieniło.
Poza tym... skoro mamy Świętą Jadwigę, Świętego Wojciecha itd. to dlaczego Jan Paweł II ma nie zostać świętym, jeśli wszystko się zgadza?


NamalowanyPrzezSmutek jesteś protestantem?
  • 0

#34

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, jestem, ale co to ma do rzeczy?
  • 0

#35

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sal, nie chodzi o to, że jak inni są to Janek też powinien być, chodzi o to, że tamci nie powinni być :D
  • 0

#36

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może ktoś "oświecony" zdefiniuje słowo cud.
Bo wg mnie uzdrowienie kilku zakonnic,może być zwykłą autosugestią.
Jak doskonale wszyscy wiemy,nawet zaawansowane choroby potrafią się cofać.
Prawdziwy cud powinien być czymś nieprawdopodobnie spektakularnym,czymś nieziemskim.
Czymś czego umysł ludzki nie jest w stanie pojąć ani racjonalnie wytłumaczyć.
Dobrym przykładem byłoby przywrócenie funkcji życiowych osobie nieżyjącej,mówiąc bardziej po katolicku w odniesieniu do papieża "wskrzeszanie zmarłych".
Wtedy byłbym w stanie uwierzyć w jego "boskość".
  • 0



#37

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądze że powinniśmy być dumni z papieża polaka w czasch kiedy Polska jest pośmieliskiem dla innych krajów
  • 0

#38

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapewne Jan Paweł II (nie cierpię, gdy ludzie piszą to tylko jako JPII, bo to brzmi jak kryptonim jakiegoś agenta SB czy cuś :/ ) nie życzyłby sobie takiego rozgłosu wokół jego smierci, zauważcie ludzie teraz wspominają jego śmierć, zamiast na co dzień wspominać dobre rzeczy. Tak, uważam, że Karol Wojtyła był wielkim człowiekiem, ale jednak człowiekiem. Również nie popieram kultu, który się wytworzył wokół jego osoby.
  • 0



#39 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Szanuję to, że macie różne opinie na temat Jana Pawła II, i że czujecie potrzebę pisania o tym, ale dzisiaj, w rocznicę jego śmierci, proszę was, byście nie pisali o nim źle. Uszanujcie po prostu pamięć zmarłego człowieka.
  • 0

#40

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nikt nie pisze zle o bylym papiezu. poprostu zal d... sciska, ze ludzie na pokaz sie za niego modla now, az do nastepnej rocznicy. po co? wg katolikow powinien byc juz dawno w niebie. to po co sie za niego modlic? imo glupota ;]
  • 0

#41

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pit - ja mam w szkole salę Język Polski 2, więc jak się ktoś pyta "gdzie mamy" to odpowiadam "W dżonie polu de sekend" :) , to tak na marginesie.
  • 0

#42

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem tej ankiety. Jaki ona ma sens ? co ma nam udowodnić ?
Moim zdaniem JP2 nie zasługuje na miano świętego. Mądrze ktoś ują to w tym temacie "Jeśli można o człowieku powiedzieć, że jest święty, to jest on równie święty jak sam antychryst, bo każdy człowiek śmierdzi grzechem."
O świętości człowieka nie może decydować człowiek!
  • 0

#43

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Celem tejże ankiety jest wyrażenie opinii większości na forum - rozumiesz już ? :)
  • 0

#44 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Szanuję to, że macie różne opinie na temat Jana Pawła II, i że czujecie potrzebę pisania o tym, ale dzisiaj, w rocznicę jego śmierci, proszę was, byście nie pisali o nim źle. Uszanujcie po prostu pamięć zmarłego człowieka.

Ja nie czuję potrzeby pisania o tym, tylko ankieta mnie zainteresowała...
A szacunek nie polega na mówieniu samych dobrych rzeczy, no chyba że ja jakoś inaczej go pojmuję ;)
  • 0

#45

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek nie ma prawa nikogo oficjalnie ogłaszać świętym, bo nie ma ludzi świętych. To, że dobrze żył, nie znaczy, że odrazu jest kimś wyjątkowym.


Chyba nie do końca masz pojęcie o czym mówisz. Przy ogłaszaniu kogoś świętym dogłębnie sprawdza się cuda jakich dokonał. Według Ciebie ludzie święci to ci co są "wyjątkowi"? Spooko :hmm:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych