Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦wiat³a w³±czone przez ca³y rok?


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
32 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: ¦wiat³a w³±czone przez ca³y rok? (77 u¿ytkowników odda³o g³os)

Uwa¿am, ¿e ¶wiat³a w³±czone przez ca³y rok to:

  1. Dobry Pomys³ - Popieram (30 g³osów [38.96%])

    Procent z g³osów: 38.96%

  2. Bzdura - Nie popieram (47 g³osów [61.04%])

    Procent z g³osów: 61.04%

G³osuj Go¶cie nie mog± oddawaæ g³osów

#16

psycholix.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiêkszo¶æ tuneli jest o¶wietlona :) a je¿eli jaki¶ tunel by nie mia³ o¶wietlenia to jest chyba jasne , ¿e my¶l±cy cz³owiek w takiej sytuacji w³±czy³ by ¶wiat³a , nie ?
  • 0

#17

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ktos moze mi powiedziec jaki sens ma jezdzenie na wlaczonych swiatlach po miescie w godzinach szczytu w okresie letnim? Stanie w korku z lub bez wlaczonych swiatel to chyba zadna roznica.


No i w³a¶nie mi o to chodzi, przez to, ¿e wiêkszo¶æ naszych rodaków uwa¿a³a w³±czone ¶wiat³a za zbêdne podczas deszczu i po zmroku, to teraz bêdziemy musieli u¿ywaæ ¶wiate³ w tak absurdalnych sytuacjach i to pod gro¼b± mandatu.
  • 0

#18

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem za, dobry pomysl (chociaz nie idealny ;) )
  • 0

#19

sebi-g.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to ja siê wypowiem: W wakacje mia³em tak± akcjê jadê z kumplami drog± droga pusta tak mi siê wydawa³o s³oñce ¶wieci³o mi prosto w oczy i niemia³em okularów no i ci±gnik rolniczy jecha³ przed nami zobaczy³em go jakie¶ 20-30m od mojego samochodu mia³ wy³±czone ¶wiat³a. Po kilku dniach omal siê nie w³adowa³em w go¶cia tak o godzinie 18-19 bo mia³ wy³±czone ¶wiat³a. Ja jestem za ta ustaw± tak samo jak piesi i rowerzy¶ci powinni nosiæ kamizelki odblaskowe podczas kiedy jest ciemno i id± przy ulicy (co z tego ze jak samochód jedzie i ma w³±czone ¶wiat³a to my¶licie ze siê ich widzi z 100-300m ? je¿eli tak my¶licie to jeste¶cie w b³êdzie, czasami 10-30m od samochodu siê wylania cz³owiek. To tyle odemnie :D
  • 0

#20

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem kierowc± od prawie 20 lat i z do¶wiadczenia wiem,¿e jazda na w³±czonych ¶wiat³ach mijania w dzieñ jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu.
Pocz±wszy od wiêkszego zu¿ycia paliwa(a ponoæ dbamy o naturê),szybszego zu¿ywania siê ¿arówek,akumulatorów i pr±dnic a skoñczywszy na zupe³nym roz³adowaniu akumulatora,parkuj±c gdzie¶ samochód nie wy³±czaj±c ¶wiate³(a bardzo wielu kierowców tak robi !!)
A tak naprawdê g³ównie chodzi o ³atanie dziury bud¿etowej z mandatów,za niew³±czone ¶wiat³a a nie o bezpieczeñstwo na drogach.
  • 0



#21 Go¶æ_reneq16

Go¶æ_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

A tak naprawdê g³ównie chodzi o ³atanie dziury bud¿etowej z mandatów,za niew³±czone ¶wiat³a a nie o bezpieczeñstwo na drogach.

Przynajmniej nie musisz p³aciæ podatku od maskotki na lusterku :D
Ten nasz rz±d "kochany" to ma takie pomys³y czasami, ¿e szkoda s³ów... ale pomys³ ze ¶wiat³ami popieram! To naprawdê poprawi widoczno¶æ na drodze. Warto czasami pocierpieæ, je¶li jest szansa, ¿e mo¿na ocaliæ choæ jedno ludzkie ¿ycie...
  • 0

#22

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co poprawiaæ naturê ? Ee ? Trochê nie rozumiem he he

Bo w naturze nie wystêpuj± ludzie za sterami "konserwy" na kó³kach pêdz±c 150 km. Dlatego trzeba nas i nasze pomys³y przystosowywaæ do ¿ycia w naturze.


Wiêkszo¶æ tuneli jest o¶wietlona :) a je¿eli jaki¶ tunel by nie mia³ o¶wietlenia to jest chyba jasne , ¿e my¶l±cy cz³owiek w takiej sytuacji w³±czy³ by ¶wiat³a , nie ?

Zdziwi³by¶ siê jak wiele kierowców ma to w... Lenistwo bierze górê. Jest przecie¿ wiele miejsc zacieniowanych przez drzewa, budynki. I dlatego warto mieæ w³±czone ¶wiat³a non stop.

Ale¿ jest ró¿nica - wiêcej ¶wiate³ to wiêcej zu¿ycia benzyny i akumulatorów, a co za tym idzie wiêksze zyski dla odpowiednich osób :D


Pocz±wszy od wiêkszego zu¿ycia paliwa(a ponoæ dbamy o naturê),szybszego zu¿ywania siê ¿arówek,akumulatorów i pr±dnic.

Przek³adacie ¿ycie ludzkie, na jednoroczn± wymianê ¿arówek w aucie?! Nawet jakbym musia³ zmieniaæ raz na tydzieñ i przez to ocaliæ komu¶ ¿ycie to siê dobitnie op³aca !!
  • 0

#23

psycholix.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdziwi³by¶ siê jak wiele kierowców ma to w... Lenistwo bierze górê. Jest przecie¿ wiele miejsc zacieniowanych przez drzewa, budynki. I dlatego warto mieæ w³±czone ¶wiat³a non stop.



No to skoro kierowcy s± na tyle leniwi aby niechcia³o im siê w³±czyæ jednego g³upiego przycisku w³±czaj±cego ¶wiat³a aby byæ widocznym to powodzenia dla takich i dla osób które bior± z nich przek³ad. :x


A tak wracaj±c do g³ównego w±tku tego tematu to jestem pewien w 100% , ¿e wiêkszo¶æ kierowców a w szczególno¶ci tych m³odych kierowców by siê niedostosowywa³a do tej ustawy gdy¿ by to poprostu olewali albo byli by tego zdania , ze niewarto czerpaæ energiê na ¶wiat³a w dzieñ ( w okresie letnim ) których i tak nikt niebêdzie widzia³ na otwartej przestrzeni/trasie ;/
  • 0

#24

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swiat³a przez ca³y rok to nie jest polski wymys³ tak ju¿ jest na zachodzi od dawna i co- szkodzi to?
Wiêksze zu¿ycie paliwa o 1% no to wystarczy ¿e sobie wyprzedzimy kogo¶ i obroty silnika wzrosn± zu¿ycie podskoczy do 30l/100km i juz mamy ten 1% tez spalony :D .

Teraz prawie wszystkie produkowane samochody maj± mo¿liwo¶æ ustawienia jakie ¶wiat³a po zapaleniu maj± siê ¶wieciæ ja mam ca³y czas mijania i nigdy akumulatora nie roz³adowa³em… a to ¿e kto¶ nie zauwa¿y w³±czonych ¶wiate³ to ju¿ trudno hehe, a nawet przy ostrym s³oñcu wiac bardzo dobrze ¶wiate³ka.
  • 0

#25

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kyrys, mimo to zarowki bedziemy musieli wymieniac 2x czesciej np. 2 razy do roku. No chyba, ze ktos ma swiatla diodowe. Co do akumulatora to ciagla jazda wylacznie po miescie np. do pracy i z powrotem - czyli powiedzmy te 30 minut dziennie na swiatlach raczej nie sprawi, ze nasz akumulator sie doladuje, a wrecz odwrotnie.

Poza tym smieszy mnie przekonanie, ze w wyniku wprowadzenia tej ustawy liczba wypadkow na naszych drogach spadnie o 20% (SIC!), a pojawiały się takie glosy w tej sprawie. Wg. mnie to jedna z ustaw, ktorej wprowadzenie nie niesie ze soba praktycznie zadnych kosztow, a pozwala czerpac zyski budzetowe. Koalicja rządząca, gdy dojdzie do rozliczania z przeprowadzonych reform, na pewno pochwali sie ta jakze innowatorska ustawa... Zamiast naprawiac nasze polskie drogi, lepiej wprowadzic srodek zastepczy.

To tak jakby zamiast zwiekszenia patroli policji na osiedlach w nocy, powywieszano tabliczki z numerem telefonu 997 i instrukcja "co zrobic gdy zostaniesz napadniety przez dresa".
  • 0



#26

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza tym smieszy mnie przekonanie, ze w wyniku wprowadzenia tej ustawy liczba wypadkow na naszych drogach spadnie o 20% (SIC!), a pojawia³y siê takie glosy w tej sprawie.


Nawet nie chodzi o te wypadki, bo to rzeczywi¶cie w znacznym stopniu "ch³yt" marketingowy, ale chodzi o komfort podró¿owania, jak wcze¶niej napisa³em, w³±czone ¶wiat³a czêsto pomagaj± poprawniej i szybciej oszacowaæ odleg³o¶æ, mniej wytê¿amy wzrok, mniej siê mêczymy. I tyle.
  • 0

#27

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

my¶lê, ¿e to dobry pomys³. czasami naprawde mo¿na nie zauwa¿yæ np. ciemnoszarego samochodu na tle jezdni lub w lesie.
  • 0

#28

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomys³ typowo Polski. Nic w³asnego tylko zapo¿yczone od innych. Zer¿niête z krajów skandynawskich. Tylko ¿e tam, jest to logiczne, bo u nich w ¶rodku lata jest takie o¶wietlenie jak u nas zim±.
Proponujê pój¶æ za ciosem i zerkn±æ na Brazyliê. Tam okr±g³y rok autobusy je¿d¿± bez szyb w oknach. Jaka to by by³a u nas oszczêdno¶æ na komunikacji zbiorowej, gdyby tak ubezpieczyciele nie musieli zwracaæ kasy za wybite szyby?
:lol
  • 0

#29

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W kwestii oszczêdnosci pomys³ to raczej sie nie wywy¿sza , ale patrzac na bezpieczenstwo ... hmm ... rzeczywiscie samochod jadacy w dzien ze swiatlami jest bardziej widoczny i nie trzeba go "wypatrywac" , ale szczerze mówiac w±tpie by to zmniejszy³o ilo¶c wypadków drogowych.
  • 0

#30

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sens jest taki ze jak jedziemy w ra¿±cym s³oñcu które nas o¶lepia a nagle wjerzdzamy w tunel lub pod wiadukt to nie widzimy auta nadje¿d¿aj±cego
z przeciwka bo wzrok jest nieprzyzwyczajony..
Do³±czona grafika?Do³±czona grafika


Przepis dotycz±cy konieczno¶ci posiadania w³±czonych ¶wiate³ mijania w tunelu (oraz jego najbli¿szej okolicy) nie jest ¿adn± nowo¶ci± i auto nie maj±ce za¶wieconych w tunelu ¶wiate³ poprostu ³amie przepisy - zarówno stare jak i nowe.

Mnie ta kwestia nie dotyczy, bo prawka, ani samochodu nie mam, ale s³ysza³em wiele negatywnych opinii w tej sprawie - ludzie zwykle to komentujê tak, ¿e 'to kolejna g³upota rz±du'.

Mnie te¿ to nie dotyczy, chocia¿ brzmi to raczej bzdurnie.

Jak widzê g³ówne g³osy sprzeciwu pojawiaj± siê od ludzi którzy narazie sami nie je¼dz± ani w najbli¿szym czasie nie zamierzaj±. Z³e to dzia³anie, z³e , obni¿acie nam -popieraj±cym ustawê - statystykê :victory:

Sama te¿ by³am swego czasu przekonana ,¿e taki przepis jest bzdurny i tylko wiêcej siê bêdzie benzyny spalaæ - a jednak, od czasu gdy sama chodze na kurs prawa jazdy moje nastawienie do tej sprawy siê zdecydowanie zmieni³o. Coraz czê¶ciej zauwa¿am korzy¶ci p³yn±ce z posiadania w³±czonych ¶wiate³ mijania nawet w s³oneczny dzieñ. To naprawdê robi wielk± ró¿nicê, ktos kto nie jest kierowc± (albo je¼dzi juz od dawna i jest przyzwyczajny do braku ¶wiate³ u innych) mo¿e tego nie zauwa¿aæ jednak auto z za¶wieconymi ¶wiat³ami mijania jest zdecydowanie bardziej widoczne - nawet w letni, s³oneczny dzieñ. (Abstrahuj±c ju¿ od tego, ¿e teraz- gdy prawie wszyscy maj± w³aczone ¶wiat³a kierowca który zapomnia³ o tej czynno¶ci z daleka wygl±da czasami jakby sta³ na ¶rodku ulicy a nie jecha³).
  • 0




 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 u¿ytkowników, 1 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych