Skocz do zawartości


Zdjęcie

Światła włączone przez cały rok?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Światła włączone przez cały rok? (77 użytkowników oddało głos)

Uważam, że światła włączone przez cały rok to:

  1. Dobry Pomysł - Popieram (30 głosów [38.96%])

    Procent z głosów: 38.96%

  2. Bzdura - Nie popieram (47 głosów [61.04%])

    Procent z głosów: 61.04%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wiemy już niebawem wchodzi w życie nowa ustawa, zgodnie z którą, zmotoryzowani zmuszeni będą do używania świateł drogowych w swoich pojazdach przez okrągły rok. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
  • 0



#2

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po co poprawiać naturę ? Ee ? Trochę nie rozumiem he he
  • 0

#3

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie ta kwestia nie dotyczy, bo prawka, ani samochodu nie mam, ale słyszałem wiele negatywnych opinii w tej sprawie - ludzie zwykle to komentuję tak, że 'to kolejna głupota rządu'.
  • 0

#4

skitty0.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie też to nie dotyczy, chociaż brzmi to raczej bzdurnie.
  • 0

#5

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Większość zawodowych kierowców torów i autobusów potwierdzi ze lepiej widać nadjeżdżający samochód z naprzeciwka ja k ma włączone światła mijania.

Ja tez mam takie odczucie jak z 500m widze auto bez świateł musze się mocniej skupić nad tym gdzie są jego kontury a jak widze światła to jest problem z głowy i wiem ze się miniemy spokojnie bez zmiany kursu, a po godzince jazdy albo i dłużej, to każda pomoc jest ważna, a jak ktos powie że mu szkoda akumulatora to porostu nic tylko się mu roześmiać w twarz :rotfl: :D
  • 0

#6

tomason.
  • Postów: 168
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wlasnie popieram Cie Kyrys gdy jade samochodem (niestety jako pasazer) lepiej widac samochody najezdzajace ze swiatlami niz bez :)
  • 0

#7

psycholix.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eeee... no ok ,oczywiście światła są dosyć niezbędnym elementem bezpiecznej jazdy , ale ! Po jakiego grzyba światła mają być nonstop włączone w pojazdach w okresie letnim kiedy i tak niebędą praktycznie zauważalne ? Moim zdaniem ustawa z "włączonymi światłami przez cały rok" jest dodatkowym kosztem dla keirowców , bo jak wiemy wszelka elektryka m.in. światła naszego pojazdu czerpią energię z akumulatora który trzeba wymieniać a im więcej go używamy tym szybciej się zużywa.
  • 0

#8

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z zaslyszanych opinni podlapalem, ze swiatla zwiekszaja zuzycie paliwa o ok. 1%. dla porownania wlaczona klimatyzacja zabiera nam juz 10%. moze wiec warto?
  • 0

#9

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jestem za i tak zawsze jezdze na światłach
  • 0

#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja sklanialbym sie do ich uzywania poza jednym wyjatkiem. Lato, slonce i jazda po miescie... Czy ktos moze mi powiedziec jaki sens ma jezdzenie na wlaczonych swiatlach po miescie w godzinach szczytu w okresie letnim? Stanie w korku z lub bez wlaczonych swiatel to chyba zadna roznica.
  • 0



#11

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ależ jest różnica - więcej świateł to więcej zużycia benzyny i akumulatorów, a co za tym idzie większe zyski dla odpowiednich osób :D
  • 0

#12

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide, problem jest taki, ze subiektywna ocena danej sytuacji mozna byc rozna dla dwoch osob (np. kierowca i policjant). w takiej sytuacji jednynym praktyczym wyjsciem jest nakazac posiadanie wlaczonych caly czas.
  • 0

#13

psycholix.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale po co mieć włączone światła w lato i czerpać cenną energię akomulatora kiedy jest widno i światło słoneczne sprawia , ze te nasze światła w pojazdach są właściwie niewidoczne ?!
  • 0

#14

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sens jest taki ze jak jedziemy w rażącym słońcu które nas oślepia a nagle wjerzdzamy w tunel lub pod wiadukt to nie widzimy auta nadjeżdżającego
z przeciwka bo wzrok jest nieprzyzwyczajony..
Dołączona grafika?Dołączona grafika
  • 0

#15

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Generalnie dobry pomysł, choć niestety obawiam się, że karanie za jego nie przestrzeganie [w naprawdę nie wymagających tego okolicznościach, jak np. wyjazd z garażu, przejazd po parkingu, można przykładów podawać od groma] będzie nagminne i nadużywane przez panów w niebieskich mundurach którzy będą się pojawiali nie wiadomo skąd. I to dla mnie jest czarna strona medalu.

Niestety "nasza" polska mentalność jest jaka jest, czyli gdzie można tam się oszczędza, oszukuje system (choć tak naprawdę siebie człowiek tylko oszukuje, bo i oszczędność żadną, a bezpieczeństwo się pogarsza), więc mamy teraz nakaz.

Idealna sytuacja, byłaby taka, gdyby ludzie sami doszli do tego, że światła znacznie poprawiają widoczność i możliwość oceny odległości na drodze, wówczas takie przepisy byłyby zbędne, no ale wiadomo, że jak sie za przeproszeniem Polaka za gębę nie złapie, to ...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych