Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemyślenia o Ustawie Antyaborcyjnej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#106

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No a tobie kto powiedzial od ktorego momentu?
Badaniami naukowcow bym sie nie podpieral bo znam sie na tym troche i wiem, ze na upartego "naukowo" mozna "udowodnic" najdziwniejsze teorie.

Zreszta to jest tylko kwestia semantyki, a nie ideologiczna.
  • 0

#107

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Omg, ale Wy problemy macie. Nie wytrzymuję, gdy widzę wypowiedzi typu "to coś w matce staje się dzieckim dopiero po jakimś czasie, a w ogóle to dopiero po urodzeniu." Czy do Was ludzie nie dotrze, że zabijając "to coś" zabijamy [przyszłe] dziecko? Odbieramy mu szanse na życie, bo to w końcu jeszcze nie dziecko tylko jakiś tam glut, który ewoluuje do finalnej formy. Jak można tak pisać? Ja nie twierdzę, że to łatwy temat i wszystko jest oczywiste, bo tak oczywiście nie jest, ale życie człowieka rozpoczyna się od poczęcia, nie od narodzin. No chyba, że dla Was człowiek jest czymś, co wygląda jak człowiek, myśli jak człowiek i reaguje jak człowiek - bo dla mnie istotą ludzką jest to, co powstaje z materiału genetycznego ojca i matki. Kobieta, która jest w ciąży, jak tylko się dowiaduje o tym, mówi "jestem w ciąży, mamy dziecko, ono jest we mnie itp." - więc jak to w końcu jest?
  • 0

#108

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wybaczcie OT, ale rozbawił mnie tekst 'dziecko powstaje gdy łączy się plemnik i jajnik' :D
  • 0

#109 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

muhad wyrazilem swoje zdanie na temat aborcji i nie widze powodu zeby sie powtarzac.

Ale skoro juz napisales o wolnej woli, nie stosuj tego jako argument bo wolna wola jest w konflikcie z innym chrzescijanskim dogmatem jakim jest prawo do zycia kazdej istoty. I co teraz? Wybiorcze traktowanie slow z Biblli doprowadza do groteskowych naduzyc, ktorych sam padles ofiara.



Nie uwzględniłeś jednej rzeczy. Wolna wola jest ustanowiona odgórnie a dowodów na bycie ciała astralnego w płodzie nie ma.

ps-uwaga o dziecku z gimnazjum kiepska, usmialbym sie gdyby nie to ze podobne teksty widac na kazdym forum, w kazdej dyskusji.


zaczynasz się powtarzać..brak Ci argumentów? Kiepska bo Ci się nie podoba? Bo trafiłem w sedno? Heh...

A co do "lol" lubie sie smiac i nie zamierzam ukrywac tego wtedy gdy mnie ktos rozbawi.


bawi Cię historia popażonego chłopca?? Gratuluję.

Mam tylko zadanie dla ciebie. Skonfrontuj to co napisales o moich "lolach" z wlasnymi tekstami, np. "bzdury", "ja wiem-ty nie", "dziecko z gimnazjum" itp. Hipokryzja to traci.



Napisałem ,że wiem co dzieje się w kręgu księży, bo miałem z nimi styczność w szkole katolickiej i w plebanii. Chodziłeś do takiej szkoły?
  • 0

#110 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Mądre słowa powiedział kiedyś Cyceron: "Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
To się odnosi do wolnej woli głoszonej przez muhada, oraz do każdego kto uważa, że wolna wola powinna zastąpić prawo.
wezyr99 - to co napisałam nie odnosi się do ciebie tylko do tego co napisała Asieńka. Ciebie zacytowałam, żeby ukazać kontekst jej wypowiedzi.
  • 0

#111

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie uwzględniłeś jednej rzeczy. Wolna wola jest ustanowiona odgórnie a dowodów na bycie ciała astralnego w płodzie nie ma.

podobnie jak nie ma dowodow na to, ze go tam nie ma. sytuacja jest wiec dosc patowa.
  • 0

#112 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Sprzeczacie się o ciało astralne a mogło by się wydawać, że dusza jest ważniejsza.
Od którego momentu człowiek posiada duszę? Oto pytanie dręczące teologów.
  • 0

#113

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

troche poszperalem ;)
z serii "co by bylo gdyby..."
...gdyby plod byl czowiekiem, a aborcja byla morderstwem:
- co czwarte dziecko na swiecie zostaje zabite przed porodem.
- ilosc wszystkich smierci rocznie rosnie z 57 milionow do 103 milionow.
- co roku w wyniku aborcji ginie 46 milionow ludzi, co czyni ja najczestsza przyczyna zgonow.
- w wyniku aborcji ginie prawie 3 razy wiecej ludzi niz z powodu nowotworow.
- 20 milionow ludzi na swiecie rocznie zostaje zabitych legalnie, zgodnie z prawem.

kiedy konczy sie nieskaldna kupka komorek, a zaczyna sie czlowiek? mysle, ze nikt z nas nie jest pewien i zostaja nam tylko domysly. problem tylko w tym, ze jesli nasz domysl bedzie zly, to robi nam sie niezle bagno.
  • 0

#114

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam ! ;)

Jak dla mnie -to zaczęliśmy rozmowę od końca ,a nie od początku -czyli ,dla czego człowiek jest w stanie dopuścić się do usunięcia płodu ,co nim kieruje ? .

Jeżeli te statystyki są prawdziwe ,a nie naciągane - to jednym słowem człowiek już zapomniał poco w ogóle
istnieje na tym świecie i jak ma żyć ,by na tym inny człowiek nie cierpiał ,
Każde życie jest cenne, te w łonie i te narodzone ,te które raczkuje i te co przyszłość buduje , ale najcenniejsze jest już na tej ziemi, które widzi co się z nim dzieje , widzi swoją mamę /tatę i rodzeństwo ,widzi świat
jaki go otacza i jest świadom ze to nie sen tylko jawa ,jest to życie przez człowieka rozpoczęte za aprobatą
Boga w niebie .

Nie wiem ,czy w ogóle tu chodzi o człowieka ,bo jeżeli tak każda kobieta jest w stanie dopuścić do tylu osunięć -bo w padłam :aaa: -to to muszę usunąć -bo mogą być różne tego czynniki ?-to tu trzeba kategorycznie temu zaprzestać ,ale na pewno nie w 100% -by te co są niewinne miały na tym cierpieć .

Powinni tak skonstruować tą ustawę ,by kobieta ta, która jest napadnięta miała wszelkie prawa do usunięcia ,
zaś te co wpadły -to muszą ponosić tę brzemię ,tym bardziej że kochali sie z partnerem z miłości ,a nie nienawiści do niego .

Nie wiem jak dawniej było ,czy tyle było problemu jak dotychczas ,ale widzi mi się ,ze było to samo, tylko jest teraz prasa i media ,które nabrzmiewają to w takim stopniu, by mieć jakiś z tego udział ,
a tym bardziej udziela się przy tym kościół .

Przypominam nie jestem za tym ,by kobieta usuwała płód, bo jej tak pasuje i nie wie co ma z tym zrobić- wtedy idzie się na łatwiznę - tylko są przypadki że takie usunięcie musi zaistnieć.

Dodam jeszcze > ze to człowiek teraz się przyczynił do tego ,ze Dziecko stawia na Końcu , a ważniejsze dla każdego jest by dorobić się majątków i jeździć najdroższym samochodem ,by móc sie popisać przed sąsiadem
by grzać dupsko w wielkim łożu,
każdy myśli o pałacu ,gdzie myśli ze tym sposobem będzie lepszym od innych ,ze stanie ponad wszystkich ,
że każdy go doceni ,bo ma majątek ponad innych ludzi biednych,

-Ale nie tedy droga do Boga ,bo kto chce kupić swoje życie złotem ,ten dostanie w niebie madejowe łoże ,dostanie na to co zasłużył , by pamiętał , ze znów powróci na tę ziemie i będzie znów klepał biedę .

-Dziecko to jest życie ,jest życiem ważniejszym od złota ,bo dziecko stworzy nowe życie ,a złoto minie kolo nosa ,gdzie człowiek będziemy szukać aż dorwie go Kostucha .

Pozdrawiam > ;)
  • 0

#115 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Powinni tak skonstruować tą ustawę ,by kobieta ta, która jest napadnięta miała wszelkie prawa do usunięcia ,
zaś te co wpadły -to muszą ponosić tę brzemię ,tym bardziej że kochali sie z partnerem z miłości ,a nie nienawiści do niego .

Totalnie się z tym nie zgadzam. To tak jakby wprowadzić rasizm ze względu na rodzaj poczęcia! Co to w ogóle ma być: dziecko "z przypadku" ma większe prawo do życia niż to poczęte z gwałtu?! Przecież każde życie jest ważne, nie jest istotne w jaki sposób zostało powołane.

-Dziecko to jest życie ,jest życiem ważniejszym od złota ,bo dziecko stworzy nowe życie

teraz to ja cię w ogóle nie rozumiem: najpierw piszesz o ty, że kobieta może ciąże usunąć (jeśli jest napadnięta) a później z wielką patetycznością wypowiadasz się o wartości życia dziecka... I gdzie tu jest sens??

Każde życie jest cenne, te w łonie i te narodzone ,te które raczkuje i te co przyszłość buduje , ale najcenniejsze jest już na tej ziemi, które widzi co się z nim dzieje , widzi swoją mamę /tatę i rodzeństwo ,widzi świat
jaki go otacza i jest świadom ze to nie sen tylko jawa ,jest to życie przez człowieka rozpoczęte za aprobatą
Boga w niebie .

Acha, więc twierdzisz że cenniejsze jest życie powiedzmy mordercy od nienarodzonego dziecka mającego szansę zmienić świat? Gratuluję poglądów :(
I błagam Cię: przecinek pisze się przed spacją, a nie po... nawet nie wiesz jak okropnie to się czyta...
  • 0

#116 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

teraz to ja cię w ogóle nie rozumiem: najpierw piszesz o ty, że kobieta może ciąże usunąć (jeśli jest napadnięta) a później z wielką patetycznością wypowiadasz się o wartości życia dziecka... I gdzie tu jest sens??

No bo Wysłannik Boga (w...), tak już ma, że często bardzo trudno go zrozumieć. W związku z tym mam dla Ciebie Wysłanniku propozycję. Zanim zdecydujesz się napisać cokolwiek na forum, zrób sobie najpierw brudnopis na zwykłej kartce, kilka razy go przeczytaj i popraw błędy stylistyczne i logiczne albo daj do sprawdzenia komuś, kto nie ma z tym kłopotu. Dopiero wtedy zamieść taki post na forum. Inaczej Twoje - nawet te najtrafniejsze i najcenniejsze przemyślenia i spostrzeżenia, mają ogromne szanse na to, żeby być niezrozumianymi lub niewłaściwie odebranymi przez czytelników. Weź proszę moje słowa pod rozwagę, a wszyscy będziemy zadowoleni. :)
  • 0

#117

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wtrącę się w dyskusję z jednym przemyśleniem.

Wielu ludzi jest za tym, by gdy ciąża grozi powikłaniami zdrowotnymi (nie mówię o przypadkach gdzie grozi śmiercią) to trzeba ją usunąć (czyli malutkie dziecko zabić).
Zastanawiam się, na ile różni się to od sytuacji, gdyby bardzo poważnie chorej matce dać taką propozycję: Oddaj mi życie swojego pięcioletniego dziecka, a uleczę cię. (zakładając hipotetycznie, że ma się takie możliwości oczywiście). Ciekawe czy w takiej sytuacji też by się chętnie zgodziła na pozbycie się dziecka...
  • 0

#118

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam ! ;)

Cytat „reneq16” >
–to moje
-Dziecko to jest życie ,jest życiem ważniejszym od złota ,bo dziecko stworzy nowe życie

...teraz to ja cię w ogóle nie rozumiem: najpierw piszesz o ty, że kobieta może ciąże usunąć (jeśli jest napadnięta) a później z wielką patetycznością wypowiadasz się o wartości życia dziecka... I gdzie tu jest sens?? ...



>>>> ;)
Trudno Wam przedstawić moje spostrzeżenia i napisać w krótkim streszczeniu ,by każdy chcący mógł przeczytać – nie ma takiej możliwości !

Ale możliwość jest w tym że te parę słów pisanych , zaczęły do Was przemawiać ,bo zaczęliście się udzielać ,większości krytykować –słusznie !Bo kto jest w stanie czytać jakieś zdanie ,gdzie jest błąd
ortograficzny i nie spójny ,komu przeszkadzają zdania ,które nie mają dużego znaczenia –bo ortografia
to KLUCZ do wiedzy życia jaką człowiek tworzy ,
Ważna jest pisownia ,ważny jest styl ,bo tak się nauczaliśmy by tak z tym żyć ,tego Nas uczono w szkole , by ortografie nawet mieć wypisaną na czole ,a zdarza się że i na murze –bo ja umiem pisać ! ,to muszę się tym pochwalić na murze .Jestem Panem ortografii ,gdzie mnie nikt w tym zajęciu nie dogoni,
jestem ponad wszystkich – bo jak nie ,to mu lutnę w zęby lub kopnę butem ,
To jest to czego tak pragnę ,by nikt poza mną MI nie podskoczył ,taki jestem wielki ,taki odważny że moje bazgroły były ładniejsze od innych pisanych .
Jestem panem ortografii ,niech ktoś podskoczy- to zobaczy , ze ja jestem w tym lepszy ,bo umiem oprócz tego pisać na murze .
Tyle mnie szkoła nauczyła, żeby uczyć innych jak mają pisać ,by pisali z interpunkcją i z Ó –kreską ,bo to język polski ,gdzie jest stylem wszechobecnym ,jest życiem ponad moje ,które budzi we mnie wielki podziw.
Ale czy to wszystko ,ze ortografie mam ponad wszystko ,chyba nie , bo ważniejsze dla mnie jest ,by
innym mówić jak powinno być ?!..

Trochę tu sobie zrobiłem ironii- ale proszę niemieć na uwadze że kogoś chce obrazić . ;)

Wracając do tematu>>> :cafe:

Dziecko to jest życie –Tak !zawsze będę stał przy tej opcji !!

Ale ! Człowiek –ludzka istota- która już jest na tej ziemi jest tą osobą ,która ma coś już do powiedzenia
I taka osoba wie co robi –ta matka co chce usunąć dziecko-jest osobą już na tyle dojrzałą że sama powinna decydować o losie jej dzieci ,tym bardziej ze jest tego świadoma jakie skutki tego będą w przyszłości .

Są przypadki-kobieta upośledzona ,kobieta zgwałcona ,kobieta która jest w trudnym położeniu materialnym itp. –stanowczo powinna być wspierana przez rodzinę ,jeżeli takiej niema to przez Państwo (które aż tak pragną dziecka ???), gdzie te czynniki mają doradzić – a nie decydować za tą kobietę _DORADZIĆ_- bo jeżeli na niej się wymusza decyzję ,to i tak ta biedna matka usunie tą ciąże .

Jeżeli ja byłbym w takim położeniu( jako kobieta) –to w żadnym przypadku nie doniósł bym tej niechcianej ciąży , miałbym całe Zycie zmarnowane –psychicznie .
Tym bardziej że taki młody płód jest tylko taką powłoczką człowieka bez duszy -energii życiowej- jak ja mam nosić płód , gdy wiem ze jest on dzieckiem gwałciciela lub urodzi się zwadami .
To już wiadome będzie ze te dziecko odrzucę po urodzeniu –ale co będzie zemną ?Tego to Państwo się nie martwi –niech sobie robi co chce –najważniejsze że mamy dziecko ?!!!Paranoja !!!!!!!!!!!!!!!!

Na ten temat, to można pisać w nieskończoność ,bo każdy ma swoje zdanie i nigdy człowiek nie dojdzie do porozumienia ,gdy nie dowie się kiedy ta dusza tak naprawdę wchodzi w ciało człowieka .

Pozdrawiam> ;)
  • 0

#119

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się, na ile różni się to od sytuacji, gdyby bardzo poważnie chorej matce dać taką propozycję: Oddaj mi życie swojego pięcioletniego dziecka, a uleczę cię. (zakładając hipotetycznie, że ma się takie możliwości oczywiście). Ciekawe czy w takiej sytuacji też by się chętnie zgodziła na pozbycie się dziecka...


Niektóre tak. I dlatego moim zdaniem powinni dać szanse aby matka zadecydowała czy dokonać aborcji czy nie. Ktoś wcześniej dał przykład, że zwierzęta nie zabijają swoich dzieci. Bzdura. Większość ptaków wyrzuca z gniazda najsłabsze. Bo w świcie przyrody liczy się aby przeżył najsliniejszy osobnik. I to samo tyczy się ludzi. Po co trzymać dziecko które wiadomo że urodzi się upośledzone. Sprawia to cierpienie temu dziecku, kłopot rodzicom i koszty dla państwa czyli innych ludzi.
  • 0

#120

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli postulujesz zabijanie tych, co nie są w pełni przystosowani?
Pewien człowiek o inicjałach A.H. takie coś praktykował kilkadziesiąt lat temu niedaleko stąd..

Aha, może jeszcze dalej się posuniemy, że jak matka potrzebuje transplantacji na przykład serca, to weźmie je sobie od nastoletniej córki?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych