Skocz do zawartości


Tajemnicze drzwi Wielkiej Piramidy wkrótce się otworzą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#106

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

taa super nie ma to jak gwiezdne wrota w szerokim na 20cm korytarzyku... a może tam będzie mały Obcy...
  • 0

#107

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trzecie wrota... hmm... potem będą kolejne a na końcu będą ,,gwiezdne wrota" i przejście do innego wymiaru...
http://gfx.filmweb.p...=1185190085000- to tutaj


daj linka do torrentu tego filmu, bo mi jakies pierdoły wyskakują :/

Tytuł oryginalny: Stargate SG-1
Tytuł polski: Gwiezdne Wrota SG-1
Produkcja: Kanada/USA
Rok produkcji: 1997-200?
Gatunek: serial Sci-Fi/Akcja/Przygoda
:mlotek:
  • 0

#108

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba o to chodziło co?
  • 0

#109

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oglądacie za dużo filmów SF :D Choć, niemogę zaprzeczyć, że za tymi Drzwiami, może być to co mówicie :o
Czasem się jednak zastanawiam, czy gdyby otworzyli drzwi w 2012, to czy byłby koniec świata? :aaa:


Domyślajmy się, co tam jest.. Może po otwarciu, będzie jedno z naszych domyśleń :cafe:

Moje jest proste. Tajemnicza, moc która wyłonie się z tych drzwi, wejdzie w moje ciało, a następnie zacznę panować nad światem i stworzę własne Imperium! :devil: Buahahahaha! :victory:
  • 0



#110

WTK.
  • Postów: 79
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja sądzę że prawdy nie dowiemy sie jeszcze dłuuugo długo...
uważam że nawet jak otworzą w końcu te drzwi, to za nimi napotkają kolejne i czeka nas kolejne kilka lat oczekiwania na otwarcie następnych drzwi. Bo niby dlaczego po otwarciu pierwszych (czy tam wywierceniu w nich dziury) nie otworzyli od razu kolejnych skoro byli gotowi zobaczyć co jest za tymi pierwszymi?... :hmm: :cafe:
jest to tylko moje osobiste, skromne zdanie i jeśli się mylę, przeoczyłem jakąś kwestię czy też po prostu nie znam do końca sprawy to proszę żeby mnie ktoś poprawił ;)
  • 0

#111

krzysiula.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2. Moje zdanie na temat tajemniczych drzwi:
Według mnie owe "drzwi" mogą być zwykłymi zatyczkami / korkami do szybu, który w pewnym momencie budowy przestał być potrzebny. Szyb ten mógł być używany jako dodatkowy szyb dostarczający świeże powietrze do piramidy w której trwały prace. Mogły być także używane do dostarczania wody pracownikom wewnątrz piramidy lub komunikacji.
Słyszałem albo czytałem też gdzieś o tym, że niskie osmolenie wewnątrz piramidy sugeruje alternatywne źródło światła niż płomień - więc może szyby te dostarczały również światła słonecznego, które następnie było rozprowadzane we wnętrzu piramidy za pomocą luster. Gdy zakończono prace na tym poziomie szyby zostały szczelnie zatkane. Oczywiście ciekawie byłoby gdyby się okazało, że przy okazji ukryto tam np. plany budowy piramidy lub jakieś inne ciekawe pisma - jednak nie liczyłbym na to zbyt mocno.
Są to oczywiście jedynie moje domysły.



Zabuza, z tymi zatyczkami to chyba nic z tego - chodzi o doprowadzanie powietrza i wody. Nie wiem czy znane Ci jest historia odnalezienia tych szybów. Pewien angielski inżynier w którymś tam roku - nie pamiętam, ale z dobrą setkę do tyłu, chodził i opukiwał ściany w komorze królowej - myślał, że odnajdzie jakieś sekretne drzwi, i jak dźwięk był podejrzany to zaczął kuć. Tak właśnie odkryto szyby. Później to samo zostało zrobione w komorze Króla. Więc do szybu nie było w ogóle dostępu.
Poniżej zamieszczam link do strony o penetracji szybów przez Pana Gantembrika. Jest tam również super rozrysowana piramida w 3D ze wszystkimi szczegółami. oczywiście są też tam rozrysowane spekulacje co może być za drzwiami.
http://www.cheops.org/
  • 0

#112

Double_G.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zbliża się koniec roku a drzwi ciągle zamknięte...

edit by eru75
Proszę o bogatsze we własne przemyślenia/wnioski/etc wypowiedzi.

  • 0

#113

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja to bym nie żałowal tych jeb.... piramid...
Ważne żeby ludzkości ocalała wiec mogli by rozwalic te piramidy i tak juz dużo o nich wiemy i to wystarczy i moze znajdzie sie ten labirynt i te dzrwi to mogliby rozwalić dynamitem :D :D :D :D
  • 0



#114

Dragosani.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie za drzwiami jest ukryta kapsuła medytacyjna Lorda Vadera, lub Han Solo w karbonicie.

A tak serio to podejrzewam iż tam nic nie ma. Trochę zatęchłego powietrza i kilka hieroglifów na ścianach. Mało jest takich pustych komnat w piramidach? No cóż, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość...
  • 0

#115

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tak jest żywy Chubaka przecież :) Han Solo jest w labiryncie ;) a tak na poważnie, jeżeli będzie to epokowe odkrycie to i tak się nie dowiemy tego teraz, bo -> autorytety naukowe, wszystkie mocarstwa, cała nasza kultura być może i religia poszłyby się *cenzura*. Załamanie się tego wprowadziło by haos do gospodarek światowych, do edukacji, do religii. Strefy wpływów są zbyt potężne, wszystko zbyt długo zachodzi i współdziała ze sobą by z dnia na dzień takim epokowym odkryciem zachwiać to wszystko. Nawet jeżeli ekonomie zamiast załamania dotknął tylko niewielki kryzys...to zostają strefy religijne, Watykan który dzieli i rządzi na wszystkich kontynetach, mocniej słabiej ale jest. Islam, Judaizm. Skutki takiego odkrycia są tak naprawdę wystarczająco nieprzewidywalne by tego odrycia nie podawać ludziom. Potrafię to jakoś zrozumieć i zaakceptować. Bo o ile mogę stwierdzić że czakełem na takie odkrycie i mój świat się od tego nie zawali, to nie mogę być pewien że świat się nie zawali starszej Pani z bloku naprzeciwko co to codziennie chodzi do kościoła a jej życie to wiara. Dlatego epokowe odkrycia są podawane stopniowo, bo tu nie chodzi o nas, nas jest mniej niż wiernych KK w Polsce, na całym świecie takich ludzi jest także mniej niż wyznawców wszystkich religii. Więc czasem wystarczy pomyśleć o innych by dojść do wniosku, że takie odkrycia nawet ze słusznych pobudek są ukrywane.
  • 0

#116

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiecie ?? u mnie w domu też jest szyb . Wentylacyjny :D
może coś w nim znajde ciekawego :D
według mnie te 2 narzędzia to coś w stylu korby,klucza(zależy jak kto na to patrzy) napędzającej silnik ;) gdzieś to usłyszałem w tv .
  • 0

#117

EWTeam_NpX.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje że ludzie nawet nie szukają tego wejścia tam gdzie trzeba. Wejście może być nawet teraz pod ich nogami (archeologów).
  • 0

#118

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jak oglądałem "Nie do wiary" to mówili, że za tymi drzwiami może znajdować się jakaś nieodkryta jeszcze komnata, w której może być coś ciekawego.
  • 0

#119

tmk.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W "Nie do wiary" różne rzeczy mówili. Jak na razie można się tylko domyślać. Ja myślę tak: Pożyjemy - zobaczymy. Albo i nie ; )
  • 0



#120

duchuiv.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś kiedyś czytałem, że te małe tunele w piramidach miały pomagać duszą zmarłych w wydostaniu się z piramidy. Może starożytni Egipcjanie nie chcieli aby coś/ktoś wydostało się z grobowca.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych