Skocz do zawartości


Tajemnicze drzwi Wielkiej Piramidy wkrótce się otworzą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#76

NpX.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet ciekawa teoria. Egipcjanie często prowadzili walki. Możliwe że potrzebowali czegoś co by im pomogło przetrwać, co by ich zaczęło wywyższyć od innych.

Lecz nie zapomnijmy o tym że są perfekcyjnie położone z pasem Oriona, więc po co im pas Oriona do elektrowni...?
  • 0

#77

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lecz nie zapomnijmy o tym że są perfekcyjnie położone z pasem Oriona, więc po co im pas Oriona do elektrowni...?


Perfekcyjnie? Może jakieś źródło, obliczenia, porównanie cokolwiek? Bo ja słyszałem, że tylko z grubsza przypominają pas Oriona, i na porównaniach też tak to wygląda.
  • 0

#78

NpX.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może zaraz zaczniesz się czepiać tego że napisałem:

"pasem Oriona"- no przecież to nie pasek...

lol,
  • 0

#79

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może zaraz zaczniesz się czepiać tego że napisałem:

"pasem Oriona"- no przecież to nie pasek...

lol,


Jak już piszesz, że coś jest PERFEKCYJNE i podajesz to jako argument, to udowodnij, że takie jest naprawdę.
Niczego innego się nie czepiam, ale też mogę powiedzieć, że w wymiarach stodoły sąsiada zakodowane są wymiary, powiedzmy, "plamy" na Jowiszu. Ojej, zaraz się zaczniesz czepiać, że to przecież nie plama :D Rozumiesz już bezsens tego "wywodu"?

Po prostu myślałem, że coś nowego w sprawie ułożenia piramid względem Oriona nie jest mi wiadome i chciałem się upewnić, nic więcej.
  • 0

#80

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słynny egiptolog odwołał wykład w Warszawie


Wybitny egiptolog i badacz piramid, dr Zahi Hawass, odwołał wykład, z którym miał wystąpić w Warszawie 17 maja - poinformowało Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Nie podano kolejnego terminu spodziewanej wizyty i wykładu na temat najnowszych odkryć archeologicznych w Egipcie.

Dr Zahi Hawas jest jednym z czołowych egiptologów na świecie i sekretarzem generalnym Najwyższej Rady Starożytności (Supreme Council of Antiquities) przy egipskim Ministerstwie Kultury. Zdobył międzynarodową sławę także poza swoim środowiskiem zawodowym dzięki częstym występom w telewizyjnych programach popularno-naukowych poświęconych cywilizacji staroegipskiej. Popularyzuje wiedzę, współpracując z "National Geographic" i telewizyjnym kanałem Discovery.
W Warszawie Hawass miał wygłosić wykład pt. "Recent Discoveries in Egypt" (Ostatnie odkrycia w Egipcie).
http://wiadomosci.on...,1,1,,item.html
  • 0



#81

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje że jak najszybciej otworzą te drzwi . Powinni już to zrobić dawno .
  • 0

#82 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika

Eurycide
ciekawa teoria dla tych co nie znają się na elektronice. Żeby zrobić baterie z piramidy, nie trzeba w ogóle żadnej struktury budowlanej! Wiecie jak zrobić prostą baterie? Potrzebna będzie cytryna i dwie blaszki, miedziana i aluminiowa (bądź cynk) Za Katodę, czyli ładunek dodatni(+) posłuży nam miedź, a za anodę (-) Aluminium, bądź Cynk, a kwas z cytryny posłuży nam jako "elektrolit". Cytrynę dzielimy na pół, wbijamy blaszki i mamy małą elektrownie :) Więc jaki sens by miała Piramidalna elektrownia? To tak jakbym umieścił w samochodzie 'cytrynoakumulator' i powiedział że to elektrownia.

Po drugie jeżeli szyby w Piramidzie byłby wypełnione elektrolitem to po rączkach miedzianych nic by nie pozostało! z takich szybków zasilić można byłoby dom na GóRA JEDEN DZIEń! a co dopiero z tego broń atomową wytworzyć... już w ogóle bajka się zaczyna z tego robić, która nawet kupy się nie trzyma

Trzecia sprawa. jak oni niby to ładowali? dodam że schemat przedstawiony przez Eurycide przedstawia "prąd stały" a nie zmienny jak w dzisiejszych czasaCH, który mamy w domach. Więc chyba musieli mieć jakiś prostownik na prąd stały.... :mrgreen:

Jako elektronik, krótko mówiąc panie EuryCide elektrownia odpada

Pozdrawiam
  • 0

#83

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie chcę nic mówić ale powiem - naukowiec zawsze myśli schematycznie, dlatego rzadko który dochodzi do prawdziwych odkryć. Jak to ktoś powiedział - "profesjonaliści są przewidywalni, bać się należy amatorów".
  • 0

#84 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

To żeś teraz powiedział, bez nauki to można się wysikać itp.... człowiek uczy się całe życie, z tym że nie każdy na tym samym poziomie, nauka i zrozumienie to jedyny klucz do sukcesu.

Elektrownie wybijcie sobie z głowy.

"profesjonaliści są przewidywalni, bać się należy amatorów" zgadzam się, ale zależy z jakiej dziedziny

Jeżeli chodzi o matematykę, fizykę czy chemie wolałbym na amatorach nie polegać. Natomiast jeżeli chodzi np. o tworzenie muzyki to się zgodzę...
  • 0

#85

iontz.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Elektrownie wybijcie sobie z głowy.


No to już odpada nie tylko z powodu braku źródeł historycznych, ale również z powodów, że się tak wyrażę, elektroniczno-praktycznych. Dobrze, że się odezwał ktoś, kto się na tym zna.
I tak jest z większością paranaukowych teorii w stylu Daenikena - brzmią ciekawie dla tych, co nie mają pojęcia o co w tym chodzi, a fachowiec weźmie książkę, przeczyta, krzyknie "Co za brednie!" i wyrzuci w kąt. Dlatego uważam, że do wszystkich takich nowinek należy podchodzić ze zdrową dawką sceptycyzmu, i nie wierzyć we wszystko, co się przeczyta, tylko sprawdzić, poszukać materiałów, dowiedzieć się czegoś więcej.
  • 0

#86 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

W pełni się z Tobą zgadzam.

Przytoczę jeszcze część wypowiedzi Eurycide:

"Metalowe uchwyty wcale nie muszą być "uchwytami" tylko odpowiednio katodą i anodą. Na zdjęciach z szybu widać ich mocną erozję (spowodowaną obecnością elektrolitu)."

Po pierwsze są to miedziane uchwyty, a po drugie elektrody Katoda i Anoda nie mogą być z takich samych materiałów.

Wiecie co się stanie z miedzią po kilku dniach jak zanurzymy ją w kwasie cytrynowym? zapewne domyślacie się dlaczego styki w Akumulatorze są z ołowiu...

Myślę Eurycide że zmienisz teorie na inną.
  • 0

#87

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Metalowe uchwyty wcale nie muszą być "uchwytami" tylko odpowiednio katodą i anodą. Na zdjęciach z szybu widać ich mocną erozję (spowodowaną obecnością elektrolitu)."

Dla mnie to taka typowo klasyczna Danikenowska interpretacja, w jego ksiazkach roi sie od tego typu pomyslow. Coz, kazdy ma prawo pisac co mu sie podoba.
  • 0

#88

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Elektrownia, zatem generator.
Prąd to my generujemy i to na kilkanaście sposobów.
Jeśli chodzi to przechowywanie to kicha. Czy ktoś pamięta próby budowy gigantycznych kondensatorów w sztolniach kopalni.

Prąd zmienny mamy z innych powodów. Po pierwsze najwydajniejsze są prądnice synchroniczne. Generują one 6kV, Potem trzeba to podnieść do co najmniej 220 kV, by straty były jak najniższe, potem znowu obniżyć.
80% naszych urządzeń wykorzystuje prąd stały. Silniki prądu zmiennego zaczęły swój pochód całkiem niedawno, głównie dzięki rozwojowi energoelektroniki.

Nie tylko bateria magazynuje energię. Co z kądziorem i szpulą.
  • 0

#89

vitek.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co za sens robic 20 cm korytarz z drzwiami :| ... moze tam nic nie ma :F ehhh
  • 0

#90

Zabuza.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Jestem nowy na tym forum ale przeglądając ten temat postanowiłem, że się wypowiem.

1. Spekulacje na temat "czegoś, co zmieni świat" znajdującego się za tymi "drzwiami" nadają się raczej na historyjkę SF niż realną analizę problemu - to samo tyczy się wspomnianej wcześniej baterii oraz broni.

2. Moje zdanie na temat tajemniczych drzwi:
Według mnie owe "drzwi" mogą być zwykłymi zatyczkami / korkami do szybu, który w pewnym momencie budowy przestał być potrzebny. Szyb ten mógł być używany jako dodatkowy szyb dostarczający świeże powietrze do piramidy w której trwały prace. Mogły być także używane do dostarczania wody pracownikom wewnątrz piramidy lub komunikacji.
Słyszałem albo czytałem też gdzieś o tym, że niskie osmolenie wewnątrz piramidy sugeruje alternatywne źródło światła niż płomień - więc może szyby te dostarczały również światła słonecznego, które następnie było rozprowadzane we wnętrzu piramidy za pomocą luster. Gdy zakończono prace na tym poziomie szyby zostały szczelnie zatkane. Oczywiście ciekawie byłoby gdyby się okazało, że przy okazji ukryto tam np. plany budowy piramidy lub jakieś inne ciekawe pisma - jednak nie liczyłbym na to zbyt mocno.
Są to oczywiście jedynie moje domysły.


Jeszcze taka mała adnotacja dla tych, którzy wyszukują jakiś spisków wśród archeologów - każdy archeolog tylko czeka na odkrycie, które wstrząśnie światem, więc żadne ukrywanie znalezisk nie wchodzi w grę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych