Skocz do zawartości


Komu służy Kościół Katolicki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#61

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No właśnie. Stawiasz się poniżej, nie jesteś świadom tego kim naprawdę jesteś. Głębszy temat.
  • 0

#62

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Każdy wybiera jakąś ścieżkę w życiu i każda jest równocześnie najlepsza i najgorsza - nie ma najlepszych dróg - są tylko takie, które nam wydają się najlepsze i prowadzą do samorealizacji i szczęścia. Trudno jest osądzać ateistę, że nie wierzy w Boga/bogów, bo jeśli jest prawdziwym ateistą, to jego ścieżka jest w jego oczach najlepsza. Ja jestem chrześcijaninem, ale nie mnie oceniać innych, nie mnie decydować, która droga jest najlepsza - każdy stąpa przez życie według własnego mniemania, a jak będzie na końcu, przekonamy się po śmierci. Nie powinniśmy więc oceniać innych, mimo, iż trudno zachować tolerancję, szczególnie gdy jest się w 100% pewnym swych poglądów. Ja jestem pewny w 100% chrześcijaństwa - inni nie muszą - ważne, że ja jestem.
  • 0

#63

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie. Stawiasz się poniżej, nie jesteś świadom tego kim naprawdę jesteś.

Chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że wiesz lepiej, kim jestem? :o
  • 0



#64

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hyhy... Wstrzymam się zatem od odpowiedzi :)
  • 0

#65

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Piekło istnieje dla tych, którzy odrzucają Boga"

Benedykt XVI powiedział w niedzielę, że piekło istnieje dla tych, którzy odrzucają Boga. O sile potrzebnej do wyrzeczenia się zła i grzechu papież mówił w homilii podczas wizyty w parafii w Fidene na peryferiach Rzymu.

Papież odwiedza kolejne rzymskie kościoły, tak jak przez prawie cały pontyfikat czynił to Jan Paweł II.

- Piekło, o którym mówi się mało w naszych czasach, istnieje dla tych, którzy zamykają swe serce przed miłością Boga - podkreślił Benedykt XVI w kazaniu wygłoszonym podczas mszy w parafii pod wezwaniem świętej Felicyty i Dzieci Męczenników.


- Naszym prawdziwym wrogiem jest przywiązanie do grzechu, który może doprowadzić nas do klęski naszej egzystencji - mówił papież dodając następnie, że "tylko boskie przebaczenie daje nam siłę, by oprzeć się złu i więcej nie grzeszyć". Zaapelował do wiernych, by "podążali ścieżką Ewangelii bez wahania i bez kompromisów".

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański Benedykt XVI przypomniał w niedzielę tragiczną postać arcybiskupa Oscara Romero z Salwadoru, zamordowanego przez lewackie bojówki, gdy odprawiał mszę 24 marca 1980 roku. Papież powiedział, że męczennicy za wiarę są nadzieją dla świata.

Nawiązując do obchodzonego w sobotę - w rocznicę śmierci arcybiskupa Romero - dnia modlitwy i postu w intencji misjonarzy męczenników, Benedykt XVI podkreślił, że "dają oni świadectwo, że miłość Chrystusa jest silniejsza od przemocy i nienawiści".

- Oni nie szukali męczeństwa, ale byli gotowi oddać życie, by dochować wierności Ewangelii. Męczeństwo chrześcijańskie uzasadnione jest jedynie jako najwyższy akt miłości do Boga i do braci - mówił papież.

Przypomniał, że za tydzień, w Palmową Niedzielę, Kościół obchodzić będzie XXII Światowy Dzień Młodzieży, którego hasłem są słowa: "Jak ja was umiłowałem, żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie".

Benedykt XVI zaprosił młodzież z diecezji Rzymu na liturgię pokutną, której przewodniczyć będzie w czwartek 29 marca w bazylice świętego Piotra. Przy tej okazji po raz pierwszy jako papież zasiądzie w konfesjonale i będzie spowiadał młodych ludzi.

Zwracając się do Polaków papież nawiązał do przypadającej w poniedziałek uroczystości Zwiastowania Pańskiego. - Niech Maryja będzie dla nas wzorem całkowitego oddania Bogu w wierze. Jak Ona otwierajmy nasze życie na obecność Chrystusa. Niech Bóg wam błogosławi - powiedział po polsku.
http://fakty.interia...eee5?source=rss

PS.Czyli dla jednych istnieje piekło a dla innych nie.Dobre to jest. :rotfl:
  • 0



#66

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Piekło istnieje dla tych, którzy odrzucają Boga"

Benedykt XVI powiedział w niedzielę, że piekło istnieje dla tych, którzy odrzucają Boga. O sile potrzebnej do wyrzeczenia się zła i grzechu papież mówił w homilii podczas wizyty w parafii w Fidene na peryferiach Rzymu.

Papież odwiedza kolejne rzymskie kościoły, tak jak przez prawie cały pontyfikat czynił to Jan Paweł II.

- Piekło, o którym mówi się mało w naszych czasach, istnieje dla tych, którzy zamykają swe serce przed miłością Boga - podkreślił Benedykt XVI w kazaniu wygłoszonym podczas mszy w parafii pod wezwaniem świętej Felicyty i Dzieci Męczenników.


- Naszym prawdziwym wrogiem jest przywiązanie do grzechu, który może doprowadzić nas do klęski naszej egzystencji - mówił papież dodając następnie, że "tylko boskie przebaczenie daje nam siłę, by oprzeć się złu i więcej nie grzeszyć". Zaapelował do wiernych, by "podążali ścieżką Ewangelii bez wahania i bez kompromisów".

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański Benedykt XVI przypomniał w niedzielę tragiczną postać arcybiskupa Oscara Romero z Salwadoru, zamordowanego przez lewackie bojówki, gdy odprawiał mszę 24 marca 1980 roku. Papież powiedział, że męczennicy za wiarę są nadzieją dla świata.

Nawiązując do obchodzonego w sobotę - w rocznicę śmierci arcybiskupa Romero - dnia modlitwy i postu w intencji misjonarzy męczenników, Benedykt XVI podkreślił, że "dają oni świadectwo, że miłość Chrystusa jest silniejsza od przemocy i nienawiści".

- Oni nie szukali męczeństwa, ale byli gotowi oddać życie, by dochować wierności Ewangelii. Męczeństwo chrześcijańskie uzasadnione jest jedynie jako najwyższy akt miłości do Boga i do braci - mówił papież.

Przypomniał, że za tydzień, w Palmową Niedzielę, Kościół obchodzić będzie XXII Światowy Dzień Młodzieży, którego hasłem są słowa: "Jak ja was umiłowałem, żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie".

Benedykt XVI zaprosił młodzież z diecezji Rzymu na liturgię pokutną, której przewodniczyć będzie w czwartek 29 marca w bazylice świętego Piotra. Przy tej okazji po raz pierwszy jako papież zasiądzie w konfesjonale i będzie spowiadał młodych ludzi.

Zwracając się do Polaków papież nawiązał do przypadającej w poniedziałek uroczystości Zwiastowania Pańskiego. - Niech Maryja będzie dla nas wzorem całkowitego oddania Bogu w wierze. Jak Ona otwierajmy nasze życie na obecność Chrystusa. Niech Bóg wam błogosławi - powiedział po polsku.
http://fakty.interia...eee5?source=rss

PS.Czyli dla jednych istnieje piekło a dla innych nie.Dobre to jest. :rotfl:


Benek XVI mnie rozwala :wall:


edit Inga: Żeby napisać tak oszczędny w słowa komentarz, nie musiałeś cytować w całości postu Jareckiego.
  • 0

#67

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niesamowite. Brak szacunku dla starszych (ograniczmy się do tego) jest na tym forum porażający. I nie chodzi mi tutaj tylko o ten temat.
  • 0



#68

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jaku, ja też to widzę, ale mnie to nie przeszkadza wcale a wcale - niech ludzie piszą, co chcą. Jeden ma szacunek, drugi nie ma - nie widzę problemu.
  • 0

#69

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jasne. Ale smutne to jest.
  • 0



#70

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chyba powinno sie oceniac ludzi wg tego co soba reprezentuja, a nie kim sa, nie? co za roznica czy ktos jest stary czy mlody?
  • 0

#71 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Koniec OT kochani. ;)
Wracamy do tematu. :)
  • 0

#72

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie, aph. Ale mnie o to, między innymi, chodziło. Jak można odebrać głos nastoletniego (prawdopodobnie) forumowicza, który pisze o Papieżu per, "Benek"? To jest niby normalne, akceptowalne i całkiem "do przyjęcia"?
I nie ma tutaj znaczenia, że np. nie uznaje on zwierzchnictwa Benedykta XVI w kwestii wiary czy religii...
Jest to tragicznie smutne, bo "format" piszącego takie zdanie, nijak się ma do "formatu" osoby krytykowanej.
Raz jeszcze mówiąc : niezależnie od reprezentowanej w tym wypadku (czy jakimkolwiek innym) opcji...

Inga - masz rację, ale moderatorstwo polega też na wychwytywaniu obraźliwych określeń.
  • 0



#73

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz co rzeczony Benedykt uznałby za obraźliwe? Nie bądź bardziej papieski od papieża i nie stawiaj innego człowieka ponad drugim.
Nie ma się szacunku do wieku drugiej osoby, tylko do jej doświadczeń.
  • 0

#74

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ok, skończcie offtop, bo ten dział ma coś takiego w sobie, że jak jest jakiś konkretny temat np. o kościele, to po paru postach zaczyna toczyć się dyskusja na temat wiary, co nie ma za wiele wspólnego z pierwotnym tematem, albo tworzą się rozmowy, jak te - czyli w tym przypadku tolerancja, co też wspólnego za wiele nie ma.
  • 0

#75 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

W moim odczuciu wiara w reinkarnację, to trochę takie pójście na łatwiznę.

W końcu pozwala ona na ewentualne folgowanie sobie w kolejnych wcieleniach bez żadnej groźby ostatecznych konsekwencji. Jedyne co grozi "nieprawej" duszy (w przypadku hinduizmu, w buddyzmie nie istnieje trwała przechodnia dusza) to dłuższe "błądzenie" między mniej lub bardziej "wygodnymi" wcieleniami.


I tu nie masz racji do końca, bo wcielień jest określona ilość i kiedyś przyjdzie czas, gdy dana dusz kiedy nie będzie chciała się zmienić przestanie poprostu istnieć. Czy to jest na łatwiznę?


W reinkarnacji a la New Age nie ma nawet tego problemu, jest bardziej optymistycznie - w następnym życiu może być tylko lepiej.


To najwyraźniej nie masz dostatecznej wiedzy na ten temat.

Jednakże bez względu na owe różnice osiągnięcie oświecenia, nirwany (odpowiednika chrześcijańskiego ostatecznego i wiecznego zjednoczenia z Bogiem) następuje zawsze, prędzej czy później. Krótko mówiąc - no problem.


Mariushu proponuję byś powrócił do fizyki.

W chrześcijaństwie życie doczesne jest jedno i to ono decyduje o tym, czy dusza zasłuży sobie na zmartwychwstanie u kresu czasów (odpowiednik dalekowschodniego oświecenia), czy nie.


Pomyśl, niemowle które umrze nie doświadczyło żadnego życia, nie miało nawet świadomości życia, to jak może trafić do umownego miejsca?? My mamy na ziemi określony cel, wszyscy bez wyjątku i napewno w jednym wcieleniu nie jesteśmy wstanie osiągnąć doskonałości. W ciągu kilku tysiącleci taką doskonałość świadectwa miłości bezwarunkowej okazała może zaledwie garstka ludzi jak Nasz Papież czy Matka teresa, człowiek dąży do takiej miłości...Wskaż mi chociaż jedną osobę o takim duchu wiary i miłości bezinteresownej. Nie znajdziesz.W takim razie wszyscy poza nimi idą do piekła ....

Istnienie tylko jednej dozwolonej próby podejścia do wieczności, wespół z możliwym, alternatywnym, a zarazem tragicznym w skutkach finałem istnienia duszy, nie pozwala chrześcijaninowi na duchowe "obijanie się" w życiu doczesnym. I to mi się w tym wszystkim najbardziej podoba :)


To jest dopiero pójście na łatwiznę...przebimbam całe życie, przyjmę po 50ce Chrystusa, pójdę do spowiedzi i pożałuję za grzechy a potem witaj Niebo.


Moja wiara skutecznie oddala ode mnie pokusę zejścia na złą drogę, zatem mam "kłopoty" z dotarciem do krępujących wg Ciebie granic - i dzięki temu czuję się wolny.


Podaj sobie rękę z Dagerem ;-) Widzę ,że zdąrzył Cię już zarazić swoim optymizmem:D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych