Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biała magia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#31

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawe :) a moj ksiądz powiedział że takie rzeczy są dobre jesli dzialamy zgodnie z naszym sumieniem (chodzi mi o oobe, i psionike) i nie robimy nic zlego dla drugiej osoby, a jesli sprawiamy że dzieki temu druga osoba ma z tego korzysci to jest to dobre- czyli moge kontynuować dalej :)
tak odbiegając od tematu: gdzies byl artykł o dziennikarzu ktory wymyslal sobie grzechy: ale takie powazne np odłączył ojca od respiratora i podobne.. te same grzechy wypowiadal w roznych konfesjonalach w najwiekszych kosciolach w Rzymie, okazalo sie że przy odpuszczaniu grzechów jedni księża mówili zupelnie coś odwrotnego niz inni.. czasami nie zgadzalo sie to z prawami i zasadami Koscielnymi, a jedni w ogole nie dopuscili go do spowiedzi... hm, daje do myslenia :) dobranoc..
  • 0

#32

mishi.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm? Ale dlaczego?


Bo była niebezpieczna.

Dlaczego? Trudno to wytłumaczyć. Czułeś kiedyś wielki strach? Tak wielki że rozrywał Ci cały umysł? I w jasny słoneczny dzień czułeś zimno i widziałeś ciemność?
Kiedy dotknęłam tej księgi czułam właśnie taki strach. Czułam jak 'coś' jest obok.

Czasami takie księgi mają moc, o której nie wiemy. Moc, która może zniszczyć wszystko.

Z naszej strony był to też błąd, mój chłop zajmował się wszelkiego typu przywołaniami, i to go w tej książce pociągało.
  • 0

#33

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fenix - może daj sobie już spokój z 4400 ?
  • 0

#34

Nuridan.
  • Postów: 47
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Omg:Pó
Czarodzieje i czarodziejki:P:P:P
Za dożo bajek kolego.
Biała magia dotyczy CZAROWNIKóW.
  • 0

#35

Drunken Reaper.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biała magia dotyczy CZAROWNIKóW.


Magyia dotyczy Magów... (nie ma podziału na płeć)

Niby nie ma podziału na białą i czarną magyię, ale chyba najbardziej zbliżony do "białej magi" będzie druidyzm, czyli Wicca i inne ruchy neopogańskie...
A, no i oczywiscie nie ma to nic wspólnego z królikami z kapelusza, świnkami czy tam nawet z kwiatkami :P

Kiedy dotknęłam tej księgi czułam właśnie taki strach. Czułam jak 'coś' jest obok.


Kurde, chciałbym zobaczyć tę księgę :D
  • 0

#36

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tak samo jak kolega wyżej!! A co z druidycznymi i szamańskimi "magiami" ? Jak wiecie z RPGów Druidzi i Szamani (a Ci 1si zwłaszcza :D ) są w wielu grach i zajmują się magią elementalistyczną lub herbalistyczną czyli magią żywiołów bądź roślin. A Ci prawdziwi, Irlandccy lub Walijscy? Co praktykowali ?
  • 0

#37

vena.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ktos mie kiedys powiedział ze czarna magia rodzi sie z poswiecenia i pragnienia czegos za wszelka cene a o biełej niepamietam pamietam tylko zze niegdy nie wiadomo co z niej wyniknie :)
  • 0

#38

rufus.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już było powiedziane w temacie, że nie ma czegoś takiego jak magia biała i czarna a nadal tworzycie na siłę jakieś podziały. Wszystko zależy od woli maga i niczego więcej. Nawet LaVay w Biblii szatana napisał, że takie podziały nie istnieją. O pakcie z diabłem też coś wspominał, ale nie jak to zrobic (pojechał to w każdym razie).

Ktoś napisał, że uwierzy w magię jak zobaczy, że ktoś mysz przemienia w duży budynek. Właśnie przez brak wiary nigdy nie uda mu się zrobić żadnych postępów w tej dziedzinie. (Wiara może góry przenosić). A tak na poważnie jeżeli chcesz bardzo zająć się magią możesz zacząć od serwitorów. Ambitne, ale myślę, że warto. Niestety tutaj moja pomoc się kończy bo nigdy sam nie tworzyłem serwitora i nie powiem Ci jak to zrobić.
  • 0

#39

11001011.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aHahahaHAHa ^^

Ok... pokolei. Biala i czarna magia zostala wymyslona przez chrzescijan - w koncu wiekszosc z nich jest dualistami (jak nie 90% spoleczenstwa na kuli ziemskiej). Kwestia jakiegos kodeksu czy tez swoich zasad moralnych... blah, blah, blah... takie pierdoly.

Przechodzac do sprawy druidow.

Kim byli druidzi? Co robili druidzi? Jak zaczac z druidyzmem i jak zostac druidem? itd.

Sa rozne zakony druidow nawet w polsce... wiec to ciekawa sciezka zycia ;) (Nawet chrzescijanskie odlamy druidyzmu)


Przechodzac do sprawy szamanizmu. Nie polecam sie bawic w szamana... Bo szaman to samotnik, szaleniec, choleryk. Zostaje naznaczony i przez cale zycie musi byc szamanem, nie ma odwrotu bo inaczej czeka takiego smierc :ojej:


Aaa... ogolnie magie powinno sie zaczac od poznania jej modeli i pracowac z jednym... lub skakac pomiedzy modelami, aby osiagnac cel i praktyke.

A osobiscie polecam prosta rzecz. Ciagle stosuje i efekty pomagaja mi poczatku pracy jak i jej szybszym skonczeniu ;)
  • 0

#40

Drunken Reaper.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przechodzac do sprawy szamanizmu. Nie polecam sie bawic w szamana... Bo szaman to samotnik, szaleniec, choleryk. Zostaje naznaczony i przez cale zycie musi byc szamanem, nie ma odwrotu bo inaczej czeka takiego smierc whistle.gif


KAOS KERAUNOS KYBERNETOS mówi co innego na ten temat :P Ale to jest właśnie Xaos, I ja i Ty mamy w tym momencie racje... :D

Ten Fotamecus działa w miarę bezpiecznie? Bo tworzyć serwitora z własnej psyche to jedno, ale prosić w pełni świadomego (!) serwitora o pomoc to zupełnie inna zabawa :P Tym bardziej że

zawdzięcza to swoim rodzicom: siedmiu zaprzyjaźnionym młodym chaotom upchniętym w furgonetce jadącej z Bay Area do Doliny Śmierci w Święto Dziękczynienia '96. Patrząc na to od kogo uczył się kiedy "dorastał" (wytwarzał wczesne części swojej osobowości, które nie były jeszcze uformowane i powstawały spontanicznie

to musi być bardzo imprezowy serwitor :P
  • 0

#41

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fotamecus rzeczywiście działa ;) Jeśli stworzysz go dość dobrze oczywiście ;]
Nie jestem może chaotą, ale z Xaos'em miałem dużo do czynienia ;]

Co do magii, to chrześcijanie stworzyli tylko taki podział ;] Magia istniała dużo wcześniej, chociażby w Babilonie.

Ja bym wybrał model Energetyczny, którym akurat się zajmuje :P
  • 0



#42

11001011.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obaj mamy racje, ktora zaprawde nie istnieje - Aby zostac szamanem trzeba przejsc jak wiadomo inicjacje, a zazwyczaj jest to smierc i ponowne narodziny - Nie kazdy ma odwage do tego. Nastepnie przychodzi inne postrzeganie swiata, obowiazki, ktore trzeba wykonac... Bo jak nie to zazwyczaj dopadaja ciezkie choroby. Dlatego to nie jest "zawod" dla leniwych, slabych psychicznie i fizycznie osob. Teraz prawdziwych szamanow w polsce moge wyliczyc na jednej dloni. Aaa... I conajwazniejsze trzeba miec inne podejscie do drugow niz to co mowi ta cala spoleczna moralnosc ^^
  • 0

#43

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JHeśli wiesz, co to jest czarna miagia, to biała magia jest całkowitą jej przeciwnością... Np. czarnoksiężnik rzuca zaklęcie śmierci, to jakaś wróżka, czy coś, co uprawia białą magię rzuci zaklęcie życia itd.
  • 0

#44

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Vogue, nie ma podziału na białą i czarną magię. Jest tylko zależność w jaki sposób i po co używasz danego zaklęcia.
  • 0



#45

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vogue, nie ma podziału na białą i czarną magię. Jest tylko zależność w jaki sposób i po co używasz danego zaklęcia.


Wikipedia mówi, że biała magia to używanie zaklęć do dawania dobra innym. Chyba zaklęcie typu Avada cadavra (zaklęcie śmierci) z Harry'ego Pottera nie przyda się ów magikowi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych