Skocz do zawartości


Zdjęcie

Percepcja i jej wpływ na świat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#31

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie jest to nic zlego, skonczmy ten temat, i powrocmy do wlasciwego tematu

ja tez sadze ze jestes spoko
  • 0



#32

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ustanowiłem sobie ten nick bo taką miałem właśnie koncepcje na świat. Niesamowite. Kiedy mówiłem to w szkole to się ze mnie śmali że bzdury gadam. A tutaj nagle widze żę coś takiego ktoś opisał już niezależnie ode mnie. Niesamowicie się ciesze że ktoś ma takie same zdanie jak ja.
  • 0

#33

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja np. też uważam, że nasza/moja percepcja kształtuje świat wokół mnie. Jestem także zdania, jak pisałem w postach wcześniej, że poprzez autosugestie i/lub wiarę możemy zmieniać otoczenie.
  • 0



#34

Destro.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie oświeceni mają ponoć możliwości do naginania rzeczywistości...Poprzez wiare i medytacje..wydaje mi się że jest to próba wyjasnienia zjaiwisk do konca nam nie znanych ale teoretycznie jest możliwa...
  • 0

#35

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby wystarczyło tylko uwierzyć, to przecież wiele ludzi by latało. Dla przykładu ludzie psychicznie chorzy, wierzą że są kimś innym, ale jakoś nikt nie lata.

Zbiorowa świadomość kształtująca istnienie... weźmy np. takich wyżej opisanych obcych, przecież jeżeli istnieją to są to swego rodzaju żywe organizmy, inteligentne organizmy, czy może myśl kształtować inteligentne istoty, idąc dalej dojdziemy do wniosku, że istniejemy tylko my sami, a reszta to kreacja naszej myśli, ot taki matrix, bo skoro możemy kreować obcych latających w kosmos, to czemu nie możemy wykreować sąsiade, który hoduje koty. Dlatego tez uważam iż ta teoria jest nieprawdopodobna. Bardziej bym uwierzył w telekineze, jasnowidzenia, duchy i inne dziwy, niż tłumaczył to wszystko teoria jednego ego którym jestem ja.
  • 0



#36

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Siemka. Cierpiałem kiedyś na depresję, ale przeczytałem gdzieś, że można się jej pozbyć stosując "zabiegi" medytacyjne i faktycznie po krótkim czasie jak ręką odjął. Do czego zmierzam. Zrozumiałem wtedy, że umysł człowieka to bardzo potężne "narzędzie" o ile się wie jak należy się nim posługiwać :))

Kto wie może temat tej dyskusji wcale nie jest tak abstrakcyjny jak by się to mogło wydawać.

Luknijcie tutaj : http://www.youtube.c...feature=related

Filmik ten bardzo mnie zainspirował i nakłonił do dalszej pracy nad swoim umysłem i świadomością. Może kiedyś faktycznie będe w stanie "góry przenosić" :rotfl:
  • 0

#37

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no... to teraz sie zastanawaim jak dojść do tego, żeby za pomocą wiary/myśli łamać 'prawa' fizyki :P


Nie jeden probowal obawiam sie ze polegniesz. Chociaz na YouTube masa jest "dowodow" ze sie da.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych