Skocz do zawartości


Moje wyobrażenie o Bogu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

dla mnie Bog to Kreacja (Czysta Energia) Stowrzenia, energia pelna wszyskich odpowiedzi,pieknych uczuc..wierze ze nie ingeruje bo wszystko zaplanowala...jest wszedzie,we wszystkim i we wszystkich...jest w kazdym atomie w kazym czasie,w kazdym zakatku swiata...Kreacja wspolgra z calym wszechswiatem jak my wszyscy ktorzy mamy wplyw na wszechswiat.Wierze ze to co robimy nosi za soba konsekwencje,kazde nasze czyny i nasze mysli.nie chodzi mi o to czy grzeszymy i pojdziemy za to do pikela.Chodzi mi o zasade Akcji i reakcji...wierze ze sens zycia mozna znalesc w naturze.Wierze ze nasza dusza dazy do doskonalosci poprzez wcielenia gdyz w jednym wcieleniu nie damy rady dojsc do doskonalej wiedzy,milosci i uduchowienia...wierze ze kazde doswiadzczenie na ziemi(w ciele) bedzie szlo na korzysc nastepnego wcielenia gdy bedziemy kroczyc odpowiednia droga... Nie wierze w zadna ziemska religie,chociaz najblizej prawdy jest buddyzm(Buddyzm nie zupelnie jest religia) .Religie nas ograniczja i nie pozwalaja na kreatywne myslenie o zyciu, nie pozwalaja zadawac sobie pytan na temat naszego pochodzenia i zawsze straszyly nas zatraceniem w przypadku gdy nie bedziemy placic konstytucjom, gdy nie bedziemy wierzyc w to co nam nakaza...nie podoba mi sie takie ziemskie zycie wiekszosci ludzi...wole byc wolny i wole szukac niz byc oszukiwanym. chce sobie kreowac taka rzeczwistosc jak mi sie podoba i nie bede sie poddawal tej calej obludzie jaka panuje u nas w Polsce, w Usa , na calym swiecie.

Wierze ze Bog jest wszystkim,jest w nas i my go nosimy w sobie...My nim jestesmy, wszystko nim jest a On jest Absolutnie wszystkim...calym wszechswiatem...Czysta Energia ktorą czlowiek chce zostac poprzez rozwoj.


:)


Jak jest z wami? jak wy wierzycie? w co wierzycie? i dlaczego?
  • 0

#2

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem... Dla mnie Bóg jako taki nie istnieje. Bóg może być wg. mnie czystą energią, z której zrodził się wszechświat i którego cząstka jest w każdym z nas... Przychylam się także do teg, że taki bóg nie ingeruje w żaden sposób w nasze ani nikogo innego życie, jest tylko biernym obserwatorem.
Uważam także, że wszystkie religie na Ziemi są niczym innym jak próbą stworzenia sobie Boga, próbą stworzenia sobie zwierzchnika, ale są sztuczne. No może poza buddyzmem, który stawia tylko na rozwój duchowy, który jest celem każdego z nas :P
  • 0



#3 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

w sumie sie ze ma zgdzasz z tym ze nazwales to innaczej :)
  • 0

#4

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

boga nie ma a zarazem jest bog to DOBRO
  • 0

#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jest a zarazem nie ma? rozwin mysl.
  • 0

#6

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest a zarazem nie ma? rozwin mysl.


jak napisalem Bog to dobro czy idzie zobaczyc dobro? NIE. czy jest dobro TAK .gdzie jest bog boga nie ma ale zyje w kazdym z nas pod postacia dobra
  • 0

#7

MaD.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może Bóg jakiego pokazuje nam religia nie istnieje jednak wszystko musiało mieć jakiś początek prawda > ?
  • 0

#8

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może Bóg jakiego pokazuje nam religia nie istnieje jednak wszystko musiało mieć jakiś początek prawda > ?


a jakiego boga pokazuje nam religia ?? religia nic nie wie o bogu wie tylko ze jest dobry
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba to będzie zgodne z tematem ...

Zakładając myśl, że Bóg (w interpretacji Sumeryjskiej - Anunnaki itd.) stworzyli człowieka "na swój wygląd itd." ... to czasem myśle ... To co stworzyło ich (Anunnaki) ? 8)
  • 0



#10

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zostaliśmy stworzeni przez Boga... no to prawda... zrobił nas na swoje podobieństwo to też prawda... więc człowiek nie może sobie wyobrazić Boga... ale większość chrześcijani katolików wyobraża go sobie jako Starszego człowieka z Siwą brudką :roll:
  • 0

#11 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

ja raczej nie porownywalbym Boga do osobowej lub osobowo astralnej Istoty tylko raczej do Energii :) tak jak napisalem...przenika wszystko,kompletnie wszystko.Poprostu wszystko To Bog...logiczne nie? :)
  • 0

#12

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co wy sie tej energii tak uwzieliscie ???
  • 0

#13

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja mysle tak jak muahad :P
  • 0



#14

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boga tworzymy my zachowojac sie dobrze :gicior:
  • 0

#15

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a jakiego boga pokazuje nam religia ?? religia nic nie wie o bogu wie tylko ze jest dobry

Poczytaj ST.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych