Skocz do zawartości


Zdjęcie

Księżyc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#226

BioComp.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co powiecie na temat tej pracy naukowej dotyczącej zachowania księżyca?
http://arxiv.org/PS_...1102.0212v3.pdf
  • 0

#227

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dzisiaj również księżyc przekrzywiony, chciałem zrobić zdjęcie, ale nie chce wyjść czytelne. Polecam wyjrzeć za okno i popatrzeć własnymi oczami, zrobiłem zrzut ze Stelarium pokazujący faktyczny wygląd z dzisiejszego dnia:

Dołączona grafika

dla przypomnienia jak powinny wyglądać poszczególne fazy księżyca:
Dołączona grafika
schemat z Urbanzen

Użytkownik crc edytował ten post 12.03.2011 - 20:41

  • 0

#228

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Księżyc wygląda dziś tak samo jak cztery tygodnie temu, jest tylko wyżej a jego "przechył" wynika ze stromego wspinania się po ekliptyce.
  • 0



#229

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki Dager za bardzo dobre informacje :)

w sumie jestem stu procentowym amatorem ale też jakoś tak pamiętam, że księżycowy "rogalik" nie był przechylony... Ale w sumie to pamięć zawodzi jeśli przygląda się czemuś bez próby zapamiętania

Użytkownik BrainsCollector edytował ten post 12.03.2011 - 20:57

  • 0



#230

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja wczoraj wyszedłem i strzeliłem parę razy w kierunku Łysego. Oto jedna z klatek:

Dołączona grafika

Ogniskowa obiektywu 200mm (70-200 f/4L) przy mnożniku matrycy x1.3, czyli w sumie 260mm.

PS. Do obserwacji polecam lornetkę Celestrona 15x70 zawieszoną na statywie. Widok robi wrażenie za rozsądną cenę... :)
  • 1



#231

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PS. Do obserwacji polecam lornetkę Celestrona 15x70 zawieszoną na statywie. Widok robi wrażenie za rozsądną cenę... :)


Do podziwiania nieba lornetką statyw to podstawa!! Ps jak czyjaś lorneta niema mozliwości przykrecenia ( a tak jest na przykład z dość dobrymi lornetkami BPC ) polecam zrobić samemu kopie patentu firmy Berlebach:

Dołączona grafika
Tak jak ktoś lubi majsterkować to ....

Dołączona grafika
  • 1



#232

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Praca badawcza z 21 lutego 2011 roku na temat anomalnie pogłębiającej się ekscentryczności orbity Księżyca:(PDF)

On the anomalous secular increase of the eccentricity of the orbit of the Moon

Jednym z kandydatów autora pracy, http://en.wikipedia..../Lorenzo_Iorio'>eksperta włoskiego ministerstwa edukacji na powodowanie tych anomalii jest...obiekt transplutoniczny,wymieniony z nazwy jako Planeta X/Nibiru.

Użytkownik Mehitabel edytował ten post 14.03.2011 - 10:18

  • 0

#233

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten największy księżyc to dziś czy jutro ? :)
  • 0

#234

rzymek19.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten największy księżyc to dziś czy jutro ? :)

JUTRO :)
  • 0

#235

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chyba jednak dzisiaj w nocy, wystarczy wstukać w google "księżyc 19 marca" ;)

Księżyc był bardzo blisko 8 marca 1993 roku i dystans wynosił wtedy 356 529 km. Następny punkt w czasie i przestrzeni tego typu miał się wydarzyć 14 listopada 2016 roku i Księzyc miał się wtedy zbliżyć na odległość 356 511 km. Okazuje się, ze w tym roku 19 marca nastąpi zbliżenie na odległość 356 577 km.


z epolonia.us
  • 0

#236

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dzisiaj, dzisiaj. Nie inaczej :) Mam nadzieję na pogodę, chociaż od rana chmury ale teraz się przejaśniło u mnie. Baterie w marku2 już naładowane, dłuższa lufa też już przygotowana i pozbawiona filtra. Spróbuję coś dzisiaj ustrzelić! Jak się uda to wrzucę do galerii.
  • 0



#237

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warunki do obserwacji dzisiejszej pełni Księżyca będą sprzyjające jedynie w zachodnich i północno-zachodnich obszarach Polski. Klin wyżowy spycha chmury w kierunku południowo-wschodnim, lecz do momentu wschodu Księżyca tuż po godzinie 18-ej (kiedy jego tarcza wisząca nad dachami budowli i drzew będzie wyglądała najefektowniej), prawdopodobnie tylko połowa terenu Polski będzie wolna od chmur.
Dołączona grafika
Stan zachmurzenia sprzed pół godziny.

link: http://www.sat24.com/pl
  • 0



#238

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślicie, że będzie się znacząco różnił wyglądem?
  • 0

#239

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up

Na pewno będzie wyraźniejszy niż zwykle ale dla kogo...

Jestem wściekła! całe niebo mam zasr*** chmurami i do tego jeszcze ten śnieg... widzę że sobie pooglądałam.. :| jedyne co mi pozostało to mieć nadzieję że się sytuacja na niebie zmieni ale marnie to widzę....

Użytkownik Alexi Arduscoini edytował ten post 19.03.2011 - 16:38

  • 0

#240

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będzie żadnej zauważalnej różnicy. Każda pełnia Księżyca obserwowana tuż po jego wschodzie, wygląda podobnie i okiem nieuzbrojonym, nie sposób zauważyć, czy znajduje się on dalej lub bliżej Ziemi. Jedynie fotografie wykonane miesiąc wcześniej w dużym zbliżeniu (tym samym teleobiektywem) na tle tego samego fragmentu krajobrazu, uwydatnią różnicę.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych