Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nekromanta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#61

Czapaj.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem.. Pan Bóg chce widzieć konkretną duszę u siebie.. Czemu jakiś człowiek może mieć więcej siły od Pana Boga żeby taką duszę ściągnąć do ciała..? A jeśli ta dusza jest w niebie..? Dajmy że można tak zrobić - taka dusza byłaby bardzo zła - rozwścieczona. Nie wiadomo do czego może się taka dusza posunąć. Zbeszczeszczenie zwłok - zmarłe ciało należy pochować i pozwolić odpoczywać na wieki.. Krótko mówiąc - Nekromantyzm.. To fikcja. Jeśli ktoś uważa inaczej, prosiłbym o dowody.. A... Ktoś napisał że Szaman podaje trutkę.. Ofiara umiera.. ? Wątpię. Uważam że jest to mieszanka powodująca czasowe 'upośledzenie' danej osoby która pozbawiona własnej woli poddaje się woli osób trzecich.. Pzdr0
  • 0

#62

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i własnie dlatego każdy sluga nekromanty jest do szpiku zły (jak i jego...ze tak powiem wskrzesicel).
Chcialbys miec armie nieumarłych na własne usługi ?
  • 0

#63

Czapaj.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe iż dusza ta nie potrafi zrobić swojemu 'panu' nic, więc jest ona tak wściekła że zrobi wszystko i to dosłownie co jego 'właścicielowi' przyjdzie na myśl. Byle żeby ten kto przyzwał ową istotę dał jej odejść - tak to widzę. Pzdr0

Edit@
Dziękuję za uznanie :) ... No i oczywiście za + ;)
  • 0

#64

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie potrafi nic zrobic bo jest podporządkowana nowemu panu. biorac pod uwagę wiedzę (z warhammera i innych tego typu gier i opowiadań :-)) istoty wskrzeszony które wyrwały się spod "jarzma" swego pana nie potrafiły póżnej funkcjonować poniewaz ich dusze mialy "wyprane" wszelkie ludzkie odruchy i emocje. Jak myślisz ?!
  • 0

#65

Czapaj.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że taka dusza nie myśli o niczym innym niż o ulotnieniu się z obecnego ciała - jedynym wyjątkiem są rozkazy 'pana'. Emocje którymi kieruje się istota są tak silne że zagłuszają inne uczucia. Więc dusza posłusznie wykonuje rozkazy mając nadzieję 'powrotu'. Uważam również że taka istota strasznie cierpi, rozpaczliwie szukając ukojenia. Jestem jedynie ciekaw, jak odesłać taką duszę? Zabić materialne ciało, czy wyegzorcyzmować duszę..? Pzdr0
  • 0

#66

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i własnie...o to jest pytanie. według mnie zabić ciało. (bo to ciało jest ozywione dlatego posiada tylko szczątkowe emocje) a jeszeli nekromanta ozywia dusze to nic innego jak egzorcyzmy nie pomogą.
Sprawa wątpliwa a wszystkie nasze słowa to przypuszczenia i domysły tylko.
  • 0

#67

Czapaj.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadza się. Domysły, przypuszczenia i hipotezy. Istnieje możliwość że coś w tych słowach jest realnego. Ja uważam że taką duszę należy najpierw wyegzorcyzmować. Ciało bez duszy..? Jak będzie się zachowywać..? Czy będzie ono mogło być chwilowo do okresu zabicia opętane przez diabła..? Czy też przez inną osobę/duszę..? Tego nie wie nikt - tylko sam Pan Bóg. Ze względu na to, iż dusza raz już przebyła drogę do czyśćca, nie uważam iż będzie ona mogła pokonać tą trasę jeszcze raz samodzielnie. Będzie do tego potrzebna modlitwa - ewentualnie egzorcyzmy które nie 'wypędzą' duszy z ciała, tylko wskażą drogę do nieba/czyśćca. Oczywiście takie jest moje zdanie..

Edit@
"i własnie...o to jest pytanie. według mnie zabić ciało. (bo to ciało jest ozywione dlatego posiada tylko szczątkowe emocje)" -Nie myślę żeby samo ciało posiadało emocje i odczucia. Uważam że dusza która 'wchodzi' w ciało wpaja mu swoje poglądy, emocje, myśli. Ciało jest puste - jak balon.. Nie biorę pod uwagę tlenu.. Bo zaraz by się ktoś przyczepił. Teraz pozostaje problem - co staje się z ciałem po egzorcyzmach..? Pzdr0
  • 0

#68

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w sumie to masz rację :-) chociaz ja jestem niewierzący...ale twój pomysł ze wskazaniem drogi do czyśca jest dobry.
  • 0

#69

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nekromanta, Czym się charakteryzuje


Z tego co ja się orientuję nekromanta różni się od wszystkich . Nekromanta ma w sobie coś z generała i nie należy o tym zapominać. Jedną z typowych umiejętności Nekromanty, jest przywoływanie sług, którzy będą walczyć za niego oraz pomagać mu w codziennych obowiązkach typu wynoszenie smieci, gotowanie. Najczesciej w jego obronie staną wskrzeszone zwłoki przeciwników albo sąsiadów z parteru, golemy, lub inne pomocne stwory. Jeśli postanowi posługiwać się szkieletami sąsiadów, musi dobrze ustalić proporcje pomiędzy ich siłą, a liczbą. Dysponowanie 20 szkieletami sąsiadów nie przyda się na wiele, jeśli będą one pierwszo-poziomowymi mięczakami albo z wyżej wymienionego parteru. Z drugiej strony, jeden potężny szkielet sąsiada, który miał przykładowow rozmiary 2 na 2 niezbyt pasuje do koncepcji armii nieumarłych domowych pomocników. Trzeba pamiętać, że aby nekromanta mógł stworzyć nowego ożywieńca, potrzebuje świeżego ciała. Są one dla nekromanty bardzo cenne bo jeśli przykładowo jakaś walka, sprzątanie albo gotowanie obiadu nie będzie szło po jego myśli, szybko może znaleźć się w sytuacji, gdy nie będzie w stanie przywołać szkieletów sąsiadów, z powodu braku zwłok (własnie dlatego nekromanci najcześciej jako miejsca pracy wybierają wszelkiego rodzaju prosektoria i kostnice, tudzież gęsto zamieszkane osiedla). Dlatego też, duża liczba szkieletów sąsiadów bądź zwykłych przechodniów, choć może funkcjonować dobrze na początku, później nie spełni swego zadania i przykładowo przypali gotującą się wodę, gdyż nie zabiją one wystarczająco wielu sąsiadów, by armia nekromanty mogła sprawnie funkcjonować w pracach domowych. Nekromanta nie jest wybitnym twardzielem, i z założenia powinien posługiwać się różczkami podwyższającymi wybrane umiejętności. Tyle w skrócie.
  • 0

#70

Czapaj.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie uważam że istnieją tacy 'ludzie'. Nekromanta przywołuje 'golemy' bądź szkielety sąsiadów - jakieś dowody? Chodzi mi o to, że piszesz jakbyś był tego pewien, i jakbyś sam praktykował nekromancję. Jeżeli żyli by tacy ludzie to żyli by w kanałach i żywili się korzonkami.. Światem raczej takim szkieletem by nie zawładnęli - ale tu byś powiedział że stworzy dużo takich stworzeń - otóż jego energia musiałaby się kiedyś skończyć. Zresztą po tworzeniu PSI Ball ( trochę odbiegam od tematu ) człowiek jest trochę zmęczony i ospały - więc co musiałoby być z takim 'nekromantą' ? Po jednym monstrum jakiś miesiąc odpoczynku.. Trochę dziwne pomysły - kościotrup gotujący obiad, bądź wynoszący śmieci.. Ciekawe spostrzeżenie - chciałbym zobaczyć takiego trupa który wykonuje owe czynności. Pzdr0
  • 0

#71

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie zawładneli by swiatem ? ciekawe...w jaki sposob pokonal bys wielo milionową armię np szkieletów i nieumarłych itp itd jezeli oni nie czują ani strachu ani bólu.
Żołnierz doskonały.
(poczytaj o nekromantach w warhammerze itp,tam jest opisane ze nekromanta to tez zywy trup więc raczej nie odczuwa takiego zmęczenia jak i my,zwykli ludzie)
Nie musi jesc, pic, spac,sieje terror samym widokiem.
Ja bym nie był taki pewienze nie udało by mu się zawładnąć światem.
  • 0

#72

Mandy.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twórca nekromanty pokonuje śmierć? Haha. Nie istnieje nic takiego, jak nekromanta, to po prostu czysta fikcja. Nie da się przywrócić do życia niczego po jego ostatecznej śmierci, bo niby jak? Doczepiając sznurki do kończyń i poruszając nimi?
  • 0

#73

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(mhm,do łba sobie doczep sznurki.) skąd wiesz że nie istnieje ? a tak na marginesie nasza rozmowa to i tak czyste domysły,nie ?
  • 0

#74

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nekromancja (gr. νεκρομαντεία nekromanteía) to forma praktyk magicznych, w której czarujący – nekromanta – przyzywa duchy zmarłych w celu poznania przyszłości lub celach własnych (np.usług). Słowo nekromancja pochodzi od greckiego νεκρός nekrós – martwy. Jednakże, od średniowiecza zwyczajowo łączy się nekromancję z Magią Ziemi oraz przyzywaniem demonów (zobacz też: demonologia). Obrzędy nekromantyczne często nazywa się eksperymentami.

W literaturze fantasy, nekromancją nazywa się również dziedzinę magii polegającą na ożywianiu zwłok lub szczątków ludzkich (zob.: nieumarły). Za szczytowe osiągnięcie tak pojętej nekromancji uważany jest dający swoistą nieśmiertelność proces transformacji nekromanty w licza, podczas którego to procesu nekromanta umiera, lecz zostaje własną magią przywrócony do funkcjonowania jako nieumarły.

i to chyba w skrócie wyjaśnia wszystko. Ja spotkałem się jeszcze z nekromantą w innym stylu :) . Nie przyzywał trupów itp. różnił się od maga tylko tym że jego czary wymagały poświecenia życia jakiejś osoby im silniejsza tym mocniejszy czar.
  • 0

#75

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie uwierze, że ktokolwiek w to wierzy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych