Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nekromanta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#46

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No, wiesz...FaktorX nie jest najbardziej wiarygodnym pismem. A poza tym to bardziej by się kwalifikowało pod przypadek Rasputina niż zombie. Koleś był poprostu twardy :D
P.S.piszacbesspacjiipolskichlitermozesznapisacdanytekstjeszczeszybciejibedzieonz
arazemjeszczemniejczytelny.
  • 0

#47

Azathoth.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nekromancja jak najbardziej istniała, w starożytności było to wróżenie z kości zmarłych zwierząt i ludzi.
  • 0

#48

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nekromancja jak najbardziej istniała, w starożytności było to wróżenie z kości zmarłych zwierząt i ludzi.

A więc wróżenie a nie żadne ożywianie zmarłych osób.Fizycznie jest to po prostu niemożliwe.Jako sceptyk jak zawsze powiem:pokażcie mi przekonujące dowody a uwierzę w nekromancję jako władanie zmarłymi.
  • 0



#49

Azathoth.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze mała geneza samej nazwy ;]
Nekro - umarły
Mantos - wróżyć
ze starej greki.
Nekromancja jest nawet uprawiana do dziś ale jak już pisałem jest to wróżenie z kości, zero ożywiania trupów. Czarownik albo szaman oglądając kości przepowiada przyszłość. Tylko nie pytajcie mnie jak to robi bo nie znam się na wróżbiarstwie ;p
  • 0

#50

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nekromante obowiązuje magia ziemi. Przyzywanie demonów ,szczątków ludzkich .
Wyżej też było wymienione: bezczeszczenie zwłok .
Eksperymenty związane z demonami .
  • 0

#51

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały czas większość wypowiadających się tutaj forumowiczów posługuje się stereotypami, wyniesionymi zapewne z rpgów (MMO Guild Wars na ten przykład), wzbraniając się tego, ze nekromanta nie ożywia trupów.
Jest to wróżenie ze zmarłych. Dziwne, to być może.
  • 0

#52

AwAke.
  • Postów: 95
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne czy nie uważam że skuteczne. Dzięki zmarłym można odpowiedzieć na wiele pytań ponieważ są to formy "wyższe" które wiedzą więcej o tym świecie przynajmniej taka jest moja opinia.
  • 0

#53

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co z premią do zaklęć przyzywania ?

Za dużo RPGów
  • 0



#54

Sezoku.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ up
+4 jak wyzucisz wiecej niz 6 a mniej niz 19 ;]
mnie zastanwia jedno czy magia vodoo (popraw ktos jak zle pisze) to swego rodzaju nekromancja?? toz tam tez zombie i inne wobodobu ;]

Użytkownik Sezoku edytował ten post 18.12.2007 - 00:19

  • 0

#55

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo proszę o trzymanie się tematu i nie nawiązywanie bez powodu do gier RPG.
  • 0

#56

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hmm wg mojej wiedzy na temat nekromancji polega ona na wywołaniu ducha/duszy danej lub przypadkowej osoby i "wepchnięcie" go w ciało albo przedmiot, po czym przejęcia nad nim kontroli i wykorzystaniu go do własnych celów. dodam że wyczytałem to gdzieś w necie i sam nie bardzo w to wierzę.

bardziej prawdopodobna wydaje się wyciągnięta już wcześniej teoria o wróżeniu z części ciała, bezczeszczeniu zwłok, voodoo (chociaż z tego co wiem tam używa się jakiegoś środka/trucizny działającej przez parę dni i powodującym całkowity brak oporów przed wykonywaniem przez ofiarę danych czynności, np: mówisz mu żeby skoczył z dachu on zrobi to bez zastanowienia)
  • 0

#57

Brambor.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nekromancja-encyklopedyjna definicja(mocno streszczona) człowiek mający coś do powiedzenia zmarłej osobie, jest to postać zazwyczaj negatywna; próbuje na siłę wepchnąć duszę w ciało...

Znam PEWIEN przypadek próby ożywienia zmarłego szczura x| przez mojego "kolegę" twierdzącego, że "jest wybrańcem Satana"...ale o tym póżniej...

Co do pewnej dziedziny voodo uprawianej w Ameryce; szaman podaje ofierze substancję złożoną z mieszaniny grzybów, i wydzieliny jakiegoś robaczka. Ofiara "ginie" zostaje zakopana w trumnie itp. Szaman odkopuje ją, podaje odtrutkę i po kilku godzinach wraca ona do zdrowia fizycznego, jednak cała jej psychika i wolna wola są unicestwione.Tak jak wyżej-można jej rozkazywać-to jest wtedy Zombie...
  • 0

#58

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Brambor, a swoją teorię na czym opierasz?
  • 0

#59

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już wiem kim grasz w RPG-ach :D ale taki nekromanta chyba stara się nie zwracac na siebie uwagi jeśli faktycznie coś takiego potrafi
  • 0

#60

r3I3orn.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi Nekromanta kojarzy się z grami RPG... :P

Może rzeczywiście setki lat temu istnieli Nekromanci.

Ale w naszych czasach, nie słyszałem o takich przypadkach.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych