Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pij mleko, będziesz kaleką?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz..winy za soje męki nie musisz zwalać od razu na mleko tylko dlatego, że tak napisali w tym durnym artykule... :cafe:
  • 0

#32

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czemużby to nie? :]
Skąd mam wiedzieć czy to nie jego wina? :]
Bah, już się nie odzywam :] .
  • 0

#33

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bla bla ... takie gadanie , codziennie spozywa Sie wielokrotnie wiecej sztucznosci niz zawiera jeden litr mleka ... faktycznie pasteryzacja zapewne nie jest do konca zdrowa ale mleko ma nadal wiecej wlasciwosci dobrych dla zdrowia niz tych złych ... osobiscie mleka nie pije od niepamietnych czasów , mnie ono poprostu nie smakuje :P
  • 0

#34

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ah steki bzdur. Mleko szkodliwe? Mój dziadek ma teraz 85 lat. Praktycznie przez całe życie pił i pije teraz mleko, i jakoś jest zdrowy.
  • 0

#35

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

E tam. Na początku jak czytałam artykuł to sie troche przestraszyłam. ale potem tak pomyślałam, że to wszystko jest strasznie wyolbrzymione. Ja od dziecka niemal codziennie pije mleko, a jestem zdrowa, nigdy niczego nie miałam złamanego (odpukać), a miseczka płatków zawsze stawia mnie na nogi. nie mam też żadnych kłopotów z żołądkiem. Wszyscy w mojej rodzinie zresztą pili mleko i nic nikomu nie jest.
  • 0

#36

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież to jest jakaś paranoja!
Od małego dziecka mnie uczyli, że mleko jest źródłem wapnia, a teraz czytam, że ono je wypukuje?
  • 0

#37

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hah...to zabawne, bo w podręczniku od bioli mam podane zupełnie inne dane na temat mleka. Jeśli autorzy podręcznika też specjalnie wpływają na naszą podświadomość to równie dobrze ja moge was namawiać do tego byscie kupowali jakiś tam produkt chociaż i tak nie będę miała z tego namawiania żadnych korzyści...

Ludzie wymyślali różne głupoty, ale ta bije wszystkie na głowę...

Z tą wysypką, biegunką itp. to przecież oczywiste jest, że nie każdy może pić mleko. Przestańmy wyolbrzymiać fakty, które bardzo mało mają wspólnego z osobami nie uczulonymi na mleko. Ja muszę się przyznać, że też jestem na nie uczulona choć w dużych ilościach tzn. nie mogę pić go dużo bo wychodzi mi lekka czerwona wysypka na twarzy. Jednak nie pije mleka często, choć je uwielbiam. Powodem nie jest nakaz lekarzy tylko po prostu pije je, gdy mam na nie ochotę.
  • 0

#38

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to pic na wodę, fotomontaż!
Od 16 lat pije 1l mleka dziennie i jakoś żadnych nieprzyjemności z tego powodu nie doświadczyłem...

Ludzie, opanujcie się!

btw: Może malinka? :P
  • 0

#39

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ah steki bzdur. Mleko szkodliwe? Mój dziadek ma teraz 85 lat. Praktycznie przez całe życie pił i pije teraz mleko, i jakoś jest zdrowy.


W artykule jasno jest napisane, że szkodzi niektórym ludziom i nigdy nie wiadomo kiedy wyjdą skutki.
Co do mnie to od dzieciństwa nie pije mleka i jakoś nie mam problemów z zdrowiem.
  • 0

#40

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli ten dowcip pokazuje całą prawdę „Tylko Chuck Norris pił mleko i jest wielki.”
  • 0

#41

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam mleko piję praktycznie tylko gdy długo nie mogę zasnąć - pół szklanki mleka na to pomaga - wspomaga wydzielanie melatoniny czy coś. Ogolnie mleko lubię(najlepsze jest takie z pianką - prosto od krowy) ale nie w nadmiernych ilościach (pół szklanki=mniam, szklanka=bleee) i nie gorące (nienawidzę "korzuchów"). Myślę ,że mleko jak i wszystko inne jest zdrowe jezeli nie pije się go w nadmiarze.
  • 0



#42

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To niekoniecznie jest tak, że mleko jedynie w niewielkich ilościach jest dobre...

Zależy od organizmu, ile jest w stanie spożytkować wartości odżywczych i wartościowych...Jeśli jest tego za dużo organizm musi się tego pozbyć lub zostawia w zapasie...nie wiem, czy do końca tak to działa, ale jest podobnie

To niekoniecznie jest tak, że mleko jedynie w niewielkich ilościach jest dobre...

Zależy od organizmu, ile jest w stanie spożytkować wartości odżywczych i wartościowych...Jeśli jest tego za dużo organizm musi się tego pozbyć lub zostawia w zapasie...nie wiem, czy do końca tak to działa, ale jest podobnie
  • 0

#43

NOVA.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

.... wniosek prosty wszystko nas zabija, kawa niezdrowa, herbata nerki niszczy bardziej niz co kolewiek innego, alkohol szkodzi, tluszz zly, tylko proteiny jesc jak chinczyki :) <chodzi mi o "robalki"> a co do mleka... to hm... ja jak bylem maly nie pilem mleka <mam alergie> krowiego.. i teraz mam kruche kosci... nie wazne co pisza w artykule... musze polubic "zupke bakteryjna" bo mleko jest podstawowym plynem jaki pije<wyroslem z alergi, i teraz musze nadrabiac> :) <trudno od czegos trzeba umrzec nie??... a z drugiej strony "Co cie nie zabije to cie wzmocni> :P
  • 0

#44

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Małe dzieci muszą pić mleko ,żeby im sie kości nie ,,rozsypały" ,a dorosłym podobno szkodzi i gdzieś już to słysząłm. Mnie zawsze po mleku brzuch boli :aaa: ,ale kakałko jest tego warte :)
  • 0

#45

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mleko górą! Nie przestanę pić choćby nie wiem co :] A do tego, tyle lat piję i nic mi nie jest, a potrafię wypić i litr dziennie, więc na ile w tym prawdy to nie wiadomo.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych