Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy ostrzegają: Za pięć lat koniec świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#46

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli mamy być szczegółowi co do daty,to zapiski pozostawione przez Majów czy Egipcjan pozwoliły precyzyjnie określić datę ostatniej hiperaktywności Słońca, a miało to miejsce w roku 9792 p.n.e.
  • 0



#47

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I raczej nie wierzyłbym w bzdury, że mnich się pomylił (chociaż to fakt) i nie będzie tego w 2012, bo obliczenia przeprowadzone są dokładnie i biorąc pod uwagę układ gwiazd i aktywność słońca (i inne sprawy), wychodzi że to będzie 2012. A śmieszny to jest tam jeden pan który tak brzydko się do nas zwrócił...
  • 0

#48

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Euricyde można Ci spokojnie zarzucić naciąganie faktów. Tak samo robi się w tanich gazetach typu FAKT i SuperExpress żeby podniecić tłumy, część się mówi, części nie mówi, a niektóre rzeczy przeinacza. Spójrz na wykres i go przeanalizuj. Różnica w mocy zjawiska pomiędzy rokiem 2001 a 2012 wynosi 30! to może i dużo w stosunku do roku 1995 lub 2007 ale to są wartości graniczne! maximum i minimum. Nigdy się nie bierze jako punktu odniesienia takich wartości tylko uśrednione wyniki z poprzednich lat. Okresowo to w 2000 roku ta wartość osiągnęła podobny poziom do przewidywanego i co?? i nic... Patrząc na ten wykres od razu widać cykliczność owego zjawiska i ten "szczyt" cyklu wcale nie wygląda jakoś nadzwyczajnie.

Wielu z was jest wielkimi zwolennikami tej teorii, owszem ale jak już podawane są różnego rodzaju badania i stwierdzenia to przyjrzyjcie się im chwilę i sami wydajcie osąd a nie wierzcie od razu w to co ktoś pisze, bo często zakrawa to tylko o press sensation.

A co do tłumaczenia sowa big to tak, jest ogromna różnica pomiędzy duży a ogromny. mamy big i huge. Osoba anglojęzyczna nie użyła by jednego jako synonim drugiego. a big one oznacza po prostu duży... a nie ogromny, wielki....
  • 0

#49

Guziol.
  • Postów: 14
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... Pamietacie o proroctwach na rok 2000?? koniec swiata itd itp. I co stalo sie cos? Chyba nie. Wiec zdaje mi sie ze 2012 rok to tylko wymyslili dla rozrywki.
  • 0

#50 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

To wszystko jest bez sensu...wiadomo przecież że Ziemia nie będzie wieczna..my z resztą też nie :roll:
A lęk przed rokiem 2012 przerodził się już w społeczną obsesję maniakalną...tak samo jak 2000...
chociaż rzeczywiście można trochę spękać skoro to naukowo udowodnione :/ ale bez paranoi....
  • 0

#51 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Fajne zdjęcie skąd je zrobiłaś, chyba nie z Księżyca ja tam drzew nie widziałem,
no i te gwiazdki jakieś nie tutejsze. :D
  • 0

#52

hexil.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy usłyszałem o tej przepowiedni od razu zainteresowałem się nią. Wiele przeczytałem na ten temat i uważam, że to nie jest wymysł tylko jednego człowieka na potrzeby wzniecenia paniki.
nie wiem sam , ale te teorie mnie przekonują i dają do myślenia :hmm:. dodatkowo te zjawiska są prawdziwe z naukowego punktu widzenia co czyni je bardziej poważnymi niż choćby nadejście antychrysta. Na razie uważam, że przebiegunowanie rzeczywiście nastąpi.

Przy okazji - witam wszystkich :mrgreen: .
  • 0

#53

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam cię hexil

Masz racje przebiegunowanie napewno nastąpi, ponieważ już wcześniej było wielokrotnie i jeszcze się zapewne nie raz wydarzy, a to najbliższe nstąpi zapewne ladamoment, ponieważ zbyt wielu naukowców twierdzi że pole magnetyczne słabnie i jeszcze jednym przejawem może być szybkie słabnięcie ciepłego prądu oceanicznego Golfsztromu
  • 0

#54

hexil.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie uważacie, że historia zatacza koło ? Wydaje mi się, że kiedyś mogliśmy być bardziej zaawansowani niż teraz , no ale co około 11 tysięcy lat wszystko zaczyna się od początku. Może w końcu uda nam się "jakoś" wybrnąć z tego problemu bo inaczej znowu czeka nas epoka kamienia łupanego.
  • 0

#55

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wydaje mi się że jest tylko jeden sposób na to aby powtórnie uniknąć tego samego losu

Trzeba :ufo: polecieć do gwizad na inną planetę.
  • 0

#56 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Fajne zdjęcie skąd je zrobiłaś, chyba nie z Księżyca ja tam drzew nie widziałem,
no i te gwiazdki jakieś nie tutejsze. :D


Wiesz...kosmici do mnie codziennie przylatują i zabierają na inną planetę..a to akurat zdjęcie z obserwatorium astronomicznego z ich miejsca we wszechświecie
:doom2: :D

Apropo- przebiegunowanie będzie i nawet jeśli nastąpi w najbliższym czasie (co graniczy z cudem) to pozostaje nadzieja, że uda nam się przynajmniej to w jakiś sposób zaobserwować ;)
  • 0

#57 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Ty to masz super latasz tu i tam i wszystko wiesz, też bym tak chciał, ale w to nie wierzę. :roll:
  • 0

#58 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jarecki ole nikt ci nie każe... :/


a z tobą hexil zgadzam się...Dodałbym tylko, że ci, których uważamy teraz za obcych są właśnie tymi ludźmi, którzy opuścili Ziemię miliony lat temu,aby ustrzec się przed katasrofą z kosomosu...a umożliwił im to większy stopień zaawansowania technicznego niż nasz... 8)

może teraz przylecą i nas uratują przed rokiem 2012??? :lol
  • 0

#59

hexil.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może teraz przylecą i nas uratują przed rokiem 2012??? laugh.gif

mam taką nadzieje bo nasze technologie obecne w niczym nam nie pomogą.
przykładami mogą być kataklizmy, np. huragany - nie jesteśmy wstanie przeciwstawić się żywiołom, możemy tylko od nich uciekać i ukrywać się przed nimi.
jeżeli przebiegunowanie nastąpi w 2012, przeżyje co najwyżej 1 % całej ludności świata.
  • 0

#60 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

1%??? hmmm...może troszkę więcej...tacy mało zaradni to jeszcze nie jesteśmy... ;)

Oczywiście zależy jeszcze jak wielką skalę będą miały zniszczenia po mniemanym przebiegunowaniu...bardzo wiarygodną wersję przedstawia jak dla mnie film "Pojutrze".....jest to oczywiście fikcja i jest duże prawdopodobieństwo że może być gorzej lub lepiej..wolę drugą opcję :mrgreen:

co do istnienia obcych mam 50% wątpliwości, ale jeśli rzeczywiście istnieją w formie o jakiej myślę to powinniśmy przeżyć tą katastrofę ;) Chyba że to szaraki którym sprzedali nas Amerykanie no to z nami kiepsko już teraz :roll:

http://www.paranorma...c...ticle&id=12
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych