Skocz do zawartości


Zdjęcie

Leksykon Biblijnych pomyłek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#76

zoltan.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ja tłumaczyłem ten tekst, nie do mnie te pretensje.

Skoro nie Ty tłumaczyłeś, to jaką masz pewność, że którykolwiek z tłumaczy oddał wiernie tekst biblii i nie zmienił w jej sensie niczego? W takim przypadku dosłowne pojmowanie polskiego przekładu biblii jest podwójnie bezsensowne, po pierwsze z powodów tłumaczenia (biblia była tłumaczona z hebrajskiego na grecki, potem dopiero na inne języki), po drugie - ludzie którzy pisali biblię prawie na pewno użyli przenośni i własnych wyobrażeń, odzwierciedlających ich wiedzę.
Ale wszystko można wytłumaczyć zdaniem "wierzę, bo wierzę i wiara nie wymaga dowodów", zamiast zacząć myśleć samodzielnie...

Na genetyce się nie znam i na jej temat sie nie wypowiadam. Niczego tu nie obalono, bo nic tu nie ma do obalania. Inne "źródła" mnie nie interesują.

A szkoda. Bo moim zdaniem człowiek powinien poszukiwać prawdy w różnych źródłach. Znając "prawdę" którą podaje jedno źródło, nie trzeba samodzielnie myśleć, wszystko ma się podane na tacy. KK nazywa to wiarą.
  • 0

#77

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

(biblia była tłumaczona z hebrajskiego na grecki, potem dopiero na inne języki),

Język grecki a konkretnie starogrecki to jeden z języków oryginalnych biblii. Dotyczy to Nowego Testamentu. Nie zmienia to faktu możliwych przekłamań w tłumaczeniach oraz celowych przekłamań w toku historii. Nie wiem jak to jest z Koranem i jego przekłamaniami od oryginału ale wydaje mi się że tam jest tego dużo mniej lub w ogóle bo Koran może być tylko po arabsku i w każdym islamskim kraju uczy się dzieci czytać koran w oryginale. czy to lepszy system? Zależy do czego lepszy ;)
  • 0

#78

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zoltan

A szkoda. Bo moim zdaniem człowiek powinien poszukiwać prawdy w różnych źródłach. Znając "prawdę" którą podaje jedno źródło, nie trzeba samodzielnie myśleć, wszystko ma się podane na tacy. KK nazywa to wiarą.

KK robi ze swoich wiernych posłuszne owieczki,bo zmusza ich do:

-ślepego wierzenia w zasady wiary,które on podaje,
-obrony tych zasad wiary.

Wszyscy otrzymalismy od Boga wolną wolę,a ludzie sami się jej pozbywają,godząc się na takie traktowanie ze strony KK.Ci co zdołali zdjąć klapki i przejrzeć na oczy,wcześniej czy później zostawiają KK i szukają prawdy w różnych źródłach na własną rękę.Jeśli w Apokalipsie jest zapowiedziany upadek KK,tzn.,że ta wiara nie jest prawdziwa.

snemies

Nie zmienia to faktu możliwych przekłamań w tłumaczeniach oraz celowych przekłamań w toku historii.

Pod względem możliwych i celowych przekłamań oraz sprzecznych ze sobą tekstów,Biblia przekracza wszystkie dopuszczalne granice.Nie ma tego w Koranie,Bhagavad-Gicie,V Ewangelii,Ewangelii Jezusa itd.Jak się porówna ich treść z Biblią ,to jak na dłoni widać co zostało w niej sfałszowane i to na wielką skalę.Sam się zastanawiam ,czy ludzie tego nie widzą,czy też celowo kłamią twierdząc,że Biblia jest jedynym źródłem prawdy,bo była pisana pod natchnieniem Bożym.
  • 0

#79

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja gdzieś czytałem , że Jezusa nie było...Był jakiś facet , ale robił po prostu podobne rzeczy.
Nie wiem ile w tym prawdy.
  • 0

#80

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W filmie Zeitgeist jest mowa o tym, że żaden historyk z czasów Jezusa nie wspomniał nawet o jego istnieniu.
(Jakby Jezus w ogóle nie istniał)
I o tym ilu bogów przeżyło identycznie to samo co Jezus.
Obejrzyj sobie ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych