Skocz do zawartości


Zdjęcie

To co my znamy pod nazwą Egzorcyzmy Emily Rose...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#91

szymon021990.
  • Postów: 19
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anneliese Michel - ur. 21 września 1952 w Leiblfing w Bawarii, zm. 1 lipca 1976 w Klingenbergu nad Menem

źródło: Wikipedia



Ten 18 wiek, to tylko literówka.
  • 0

#92

ciameleon.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponizej wstawiam linki do filmu o Anneliese Michel, który kiedys lecial na TVP1.
Warto obejrzeć. Film - dokumentalny, zawiera wywiad z Matką Anneliese, Anną i z księdzem,
który był obecny podczas egzorcyzmów. Na filmie są tez puszczane tasmy z egzorcyzmów.
Film jest po polsku.

egzorcyzmy cz.1
egzorcyzmy cz.2
egzorcyzmy cz.3
egzorcyzmy cz.4
egzorcyzmy cz.5
egzorcyzmy cz.6
  • 0

#93

Mr Minio.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałem. Leciał wczoraj po 23.00 na TVP 1, czy tam TVP 2...

Podobno w ciele tej dziewczyny były 3 demony:
- księdza Fleischamanna
- Kaina, który zabił swojego brata- Abla
- samego Lucyfera

Podobno dziewczyna ofiarowała swoje życia ludziom którzy trafią(/ili) do piekła. Spotkała Matkę Boską, która powiedziała, aby ta się zastanowiła, czy chce to zrobić. Dlatego, że dziewczyna się zgodziła, egzorcyzmy nie działały.
  • 0

#94

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy film, ja również obejrzałem go wczoraj i chyba zmieszał mnie i lekko mój punkt widzenia dobra i zła na tle kościoła. Zaś taśmy, które były puszczane sprawiły, że miałem gęsią skórkę i będąc samemu w salonie w ciemnościach zacząłem się bać i musiałem zapalić światło. Ciekaw jestem, nawet bardzo ciekaw co do reszty nagrań, ponieważ w filmie mogliśmy usłyszeć tylko mały skrawek... a reszta jest trzymana przez kościół... ciekawe co to może być.
  • 0

#95

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba przyznać otwarcie, ze opętania są niezwykle zagadkowe i jest to jeden z najbardziej frapujących mnie tematów. Jak wiadomo, nie każdy człowiek jest wierzący ale w obliczu takiego zjawisko narasta multum pytań na które praktycznie ma ma odpowiedzi. Mnie ciekawi najbardziej to, ze "łupem" opętania padają osoby wierzące, często gorliwie wierzące. Uczęszczające regularnie do kościoła na mszy itp, itd. Dlaczego tak się dzieje ?


Ciekawy artykuł odnośnie sprawy opętania okiem psychologa klinicznego jest na racjonaliście:
http://www.racjonali....php/s,4253/i,0

dla zainteresowanych.
  • 0

#96

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie twierdzę, że opętania się nie zdarzają, tylko pomyślmy tak realnie. Oni (inaczej demony), aby w pełni oddziaływać na "terytorium" ludzkie, muszę mieć jakieś medium (jedna z teorii którą słyszałem). Czy nie uważacie, że skoro taki demon już znajdzie sobie drogę przejścia do naszego świata, to musiałby być skończonym idiotą aby od razu cały swój trud zaprzepaszczać i dawać szansę innym na wypędzenie go bądź ograniczenie jego swobody? W końcu on wpadł tutaj nie aby sobie pożartować, ale w jakimś celu. Już jestem bardziej skłonny uwierzyć, że Hitler był opętany niż w przypadek Anneliese :)


a może na logike pomyślisz że Anneliese była na tyle "silna" bądź też miała na tyle silne "wsparcie" że owym demonom nie było łatwo się "wydostać" (choć w zasadzie celem samym w sobie jest opętanie a nie wyjście)


<edit przepraszam nie zwrociłem uwagi na datę - zacząłem czytać od początku ;]>

Trzeba przyznać otwarcie, ze opętania są niezwykle zagadkowe i jest to jeden z najbardziej frapujących mnie tematów. Jak wiadomo, nie każdy człowiek jest wierzący ale w obliczu takiego zjawisko narasta multum pytań na które praktycznie ma ma odpowiedzi. Mnie ciekawi najbardziej to, ze "łupem" opętania padają osoby wierzące, często gorliwie wierzące. Uczęszczające regularnie do kościoła na mszy itp, itd. Dlaczego tak się dzieje ?


Ciekawy artykuł odnośnie sprawy opętania okiem psychologa klinicznego jest na racjonaliście:
http://www.racjonali....php/s,4253/i,0

dla zainteresowanych.


prosta odpowiedź

wiara powoduje pewną podatność na opętania - powiedzmy że wówczas demonom jest łatwiej
ateizm (brak wiary) z kolei wytwarza Barierę nie do przejścia

prosty przykład - z matematykiem pogadasz o matmie ; ] z polonistą nie za bardzo ; ]
  • 0

#97

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wiara powoduje pewną podatność na opętania - powiedzmy że wówczas demonom jest łatwiej
ateizm (brak wiary) z kolei wytwarza Barierę nie do przejścia

prosty przykład - z matematykiem pogadasz o matmie ; ] z polonistą nie za bardzo ; ]


Witam Pana,

Proszę, oto moja próba odpowiedzi na zjawisko opętania Annelise Michel. Artykuł na mojej stronie.

Pozdrawiam, dominik
  • 0

#98

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiara powoduje pewną podatność na opętania - powiedzmy że wówczas demonom jest łatwiej
ateizm (brak wiary) z kolei wytwarza Barierę nie do przejścia

prosty przykład - z matematykiem pogadasz o matmie ; ] z polonistą nie za bardzo ; ]


Witam Pana,

Proszę, oto moja próba odpowiedzi na zjawisko opętania Annelise Michel. Artykuł na mojej stronie.

Pozdrawiam, dominik


I znów Ci Ufonauci - Drogi Dominiku - dopóki nie wyrzucisz z grona Ufonautów Davida Copperfielda, któremy niejednokrotnie zdarzały się gafy podczas pokazów : ) po prostu brak mi sił czytać Twoje artykuły, a nawet zacząłem i do pewnego momentu jakoś szło

przyzwyczailem się - nawet na siłę próbowałem sobie jakoś Ufonautami nazwać pewną grupę ludzi (np. spiskowców <?>, żądnych władzy itp) ale w niektórych przypadkach po prostu (przepraszam za wyrażenie) przeginasz ...

dopóki nie dostanę jakiegoś dowodu (mówię o dowodzie, a nie o Tłumaczeniu Skutków/Zjawisk/Itp Ufonautami - a taki masz zwyczaj) - choć BARDZO bym chciał - nie będę wdawał się w polemikę
  • 0

#99

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam pytanko, nie dotyczące Anneliese, ale..
Czy są jakieś udokumentowane przypadki opętań muzułmanów/hinduistow/mormonów/ateistow etc ? :D Czy to taka katolicka przypadłość ;p
  • 0



#100

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam pytanko, nie dotyczące Anneliese, ale..
Czy są jakieś udokumentowane przypadki opętań muzułmanów/hinduistow/mormonów/ateistow etc ? :D Czy to taka katolicka przypadłość ;p


a nie sądzisz że osoby wierzące są po prostu podatne ? ; ] a ateista ma barierę utrudniającą opętanie ? ; ]
opętania muzułmańskie także się zdarzały (znów wiara) i są dostępne filmiki na necie
  • 0

#101

besouro.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam jestem nowym uzytkownikiem forum ale mam cos na ten temat http://video.google....16879559814538# bardzo ciekawy film na ten temat
  • 0

#102

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam pytanko, nie dotyczące Anneliese, ale..
Czy są jakieś udokumentowane przypadki opętań muzułmanów/hinduistow/mormonów/ateistow etc ? :D Czy to taka katolicka przypadłość ;p


Oczywiście: http://en.wikipedia.org/wiki/Exorcism

Czytałem kiedyś nawet o egzorcyzmach plemion afrykańskich czy Indian, co może świadczyć o tym, że egzorcyzmy przedstawiane jako dowód na istnienie jakiegoś boga prowadzą do tezy, że wielki Juju który mieszka w górach istnieje naprawdę.

Użytkownik cohira edytował ten post 17.01.2010 - 20:50

  • 0

#103

pawlo18.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tematu według mnie Annelise Michel była opętana, tylko po prostu dziwi mnie fakt dlaczego siedziały w niej, aż 6 demonów i dlaczego każdy z nich podał swoje imię (bądź też kogo opętał tego się nie dowiemy, można dawać argumenty za i przeciw, a i tak nie dojdzie do wyjaśnienia) i dlaczego były to tak sławne osoby jak Lucyfer, Kain, Judasz, Neron, Hitler, Fleischmann (o którym się dopiero dowiedziałem za sprawą tej historii).
Dziwi mnie fakt, czemu sam wielki Lucyfer, ten który króluje w piekle miał zostać wysłany do opętania takiej bezbronnej duszyczki.
Nie wiem ile czasu potrzebował Hitler, aby tak się zbratać z siłami mrocznymi, aby od razu zrobili z niego demona, ale to mnie zastanowiło.
Neron być może był opętany, ale tak już mają artyści, niestety. Jak fajnie opisuje to Sienkiewicz chciał zobaczyć prawdziwy pożar i w 64 r. n.e. (nie do końca została dowiedziona jego wina, ale najprawdopodobniej to on podpalił Rzym) podpalił Rzym stolicę wielkie imperium. Za co oskarżył chrześcijan. W późniejszej historii dodam, że zadziwiło mnie, iż apostoł Piotr chciał, aby go ukrzyżować na odwróconym krzyżu. Historia podaje, że nie chciał, aby go wieszano tak jak ukrzyżowano Chrystusa, ale co bardziej wytrawni wyznawcy teorii spiskowych mogą się doszukać w tym czegoś więcej.
Kain nie wiadomo czy ta postać istniała, bo wiadomym jest, że cała księga Genezis jest zmyślona przez żydowskich kapłanów.
Judasz zdrajca, samobójca, "księgowy" Chrystusa, możliwe jest w końcu, że wydał Chrystusa dla pieniędzy, bo już wcześniej podbierał ze wspólnego skarbca apostołów. Samobójstwo nie jest tutaj dowodem na opętanie, gdyż mógł poczuć skruchę itp itd (swoją drogą ówcześni historycy zaledwie 2 zdania zamieszczają o Chrystusie, w których nie ma nic o cudach, których dokonał).
Fleischmann jest tylko jedynym zagadkowym demonem, którego istnienia nikt nie miał pojęcia (wątpię, ażeby na lekcjach religii, czy też historii nawet własnej okolicy mówiono o takim grubiańskim, pijańskim i zamieszanym w morderstwo księdzu).
Dochodząc do sedna moich rozważań chorobę psychiczną wyklucza na pewno nadnaturalna siła osoby, która została wychudzona oraz nie była spełna rozumu, a zajadała się w pająkach (na pewno mają wielkie pokłady kaloryczne, ale czy te pająki europejskie mogłyby nasycić człowieka? wątpię).
Według mojej teorii był to prawdopodobnie jeden silny demon, który za nic miał sobie to co gadał do niego ksiądz i mówił swoją wersję, którą wcześniej przygotował.
2 opętania, które są zamieszczone, mogły przecież zostać sfabrykowane przez demona, nie był on na początku tak silny jak mu się zdawało, bo ta dziewczyna na pewno była silna duchowo i wymyślił taki podstęp, że ukarze jej po prostu te osoby, w które wierzy bezgranicznie. W prostym rozumowaniu okłamał ją, a ona dała mu pozwolenie na czynienie z nią co chce wierząc, iż odkupi grzechy swoich bliskich.

Najdziwniejsze w tej historii zdaje się być słowa, które prawdopodobnie usłyszeli grabarze "to nie może wyjść na jaw". Czyżby księża odkryli coś przerażającego, może jakieś nowe dowody na koniec świata w 2012? Któż to wie możemy się jedynie domyślać. :lol

Myślę, że nie zanudziłem.

Pozdrawiam
  • 0

#104

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli kogoś interesuje ten temat to mogę poszukać na domowym komputerze bo kiedyś miałam na nim nagrania z egzorcyzmów Anneliese. Ksiądz egzorcysta nagrywał wszystko na taśmy, jest to przerobione w formacie do odsłuchania na komputerze. Myślę, że jeśli mąż nie robił generalnych porządków na starym pececie to powinnam znaleźć te nagrania. Ale ostrzegam - słuchanie ich nie należy do przyjemności.
  • 0



#105

Izeer.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu na religii mieliśmy temat o opętaniach, katacheta puścił nam filmik o egzorcyzmie, było w nim zawarte nagranie dźwiękowe podczas egzorcyzmu. Dziewczyna mowiła niskim tonem, księża pytali sie o imiona demonów, przedstawili sie jako lucyfer, potem kain i jeszcze ktos, opowiadali co złego zrobili. Księża próbowali ich wypędzić, w koncu sie to udało, Annelise była uwolniona, zaczęła więc modlić sie z kiężami, i wtedy demony powróciły krzycząc. Księża zapytali sie dlaczego nie chcą opuścic jej ciała, odpowiedzieli ze chcą ale nie mogą, bo Bóg (powiedzieli to innymi słowami, ale juz nie pamietam) im nie pozwala. Moim zdaniem to żadna choroba, tylko prawdziwe opętanie, przez które Annelise miała pokutować za ludzi, tak jej podobno powiedział sam Jezus. Dawno juz oglądałęm ten film, ale myśle ze warto obejrzeć.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych