Skocz do zawartości


Zdjęcie

To co my znamy pod nazwą Egzorcyzmy Emily Rose...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#76

Ewell.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałam ten dokument razem z moją babcią ;p Ale powiem wam szczerze,że dawno,naprawdę dawno tak bardzo się nie bałam w nocy przy zasypianiu ,po obejrzeniu tego filmu. Myślałam ,że się przękręce ze strachu. Nie dość ,że godzina krytyczna (czyt.24.00),to jeszcze w głowie cały czas miałam wątki z powyższego dokumentu. Podczas samego oglądania filmu najadłam się nie mało strachu.... On był przerażający. Nie tylko ze względu,na te wszytskie ryki i wogóle cały ten klimat,ale także z tego względu,iż tak naprawde tak mało wiemy o Bogu,świecie który każdego dnia nas otacza... Jednak najgorsze było to,że dookoła wszyscy wmawiają nam ,iż szatan nie istnieje,że to tylko taki wymysł księży i babć, i wogóle bajka rodem ze średniowiecza, jednym słowem "szalej dusza piekła nie ma" ,a tu taki,jak to określe zonk. Ten fim nastawił mnie do refleksji. Zaczełam myśleć nad tym co było,w sensie nad moim życiem, i o tym co ze mną będzie.
Ale co do samej osoby Anneliese Michel strasznie jej współczuje i podziwiam. Ilu z nas zdecydowało by się dowrowolnie na takie cierpienie ?? Każdy z nas by dbał o własny tyłek i odpowiedział tylko "Żegnaj Gienia , świat się zmienia " I posłał to wszystko w cho*ere...
Ale wiecie co,trochę to głupie,a nawet bardzo,ale po tym filmie całą noc bałam się że opęta mnie szatan x))) I tym razem moja wybujała jak 150 wyobraźnie dała o sobie znać ;p Ale jak widać szczęśliwie przeżyłam ^^ I tym oto akcentem kończe moją wypowiedź :) Pozdro dla wszystkich "Paranormalnych" :P
  • 0

#77

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Film można znaleźć na youtube

EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL

http://www.youtube.c...w...&id=1546923
  • 0

#78

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Egzorcyzmy Anneliese Michel TVP2 20.03.2008
Dokumentalny. Polska 2007.

Bardzo dobra jakość.

rmvb 205 MB

http://rapidshare.co...pawel.part1.rar

http://rapidshare.co...pawel.part2.rar

AVI 287 MB

http://rapidshare.co...yTVP2.part1.rar
http://rapidshare.co...yTVP2.part2.rar
http://rapidshare.co...yTVP2.part3.rar

oraz w 5 częściach - wersja YouTube:

http://pl.youtube.com/user/stchene

info source:
posty-komentarze pod artem na FN
  • 0

#79

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Niewiem czy to juz bylo poruszane na tym forum. Jesli tak to sory.
Po ogladnieciu Egzorcyzmy - Anneliese

cz1
cz2

naslunely mi sie pewne wnioski, a raczej pytania:
- czy kosciol katolicki jest sluszna instytucja?
- czy modlitwy maja sens i czy ktos je odbiera?
- skoro istnieja demony,duchy etc i modlitwa do Marii je odstrasza lub uwalnia(nvm) to jak to sie ma do New Age? Bardzo duzo razy czytalem na tym forum tego typu posty iz modlita do Marii jest bezsensowna (w Biblii jest napisane ze do nieba mozna sie dostac tylko przez Jezusa..) i w ogole cala modlitwa bo Bog jest postrzegany (przynajmniej przeze mnie) jako jakis doskonaly byt (nie znajacy ludzkiej mowy etc, a reczej czujacy (niewiem jak to okreslic ;p )) a nie jakas istota siedzaca w chmurkach i patrzaca sie na kazdy nasz ruch.

eh... troche namieszalem

pozdrawiam ;]
  • 0

#80

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To chyba nie ten dział. :)
Co do modlitwy, to nie uważam, że jest bezsensowna. Ona jest tylko źle interpretowana. Modlitwa jest środkiem do uzyskania innego stanu świadomości, podobnie jak medytacja. Ale nie jest (moim zdaniem) rozmową z Bogiem.
  • 0

#81

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najbardziej mnie tknęło to, że osoba opętana nie może przyznać że Matka Boża jest jego matką i królową..coś w tym jest, że dla duchów nieczystych największą męką jest uniżenie się (pycha im na to nie pozwala)... szczerze mówiąc większą wage przywiązywałam do Jezusa, ale po filmach sobie uświadomiłam że modlitwa do Matki też jest ważna.. Oo
zresztą sama nie wiem..
  • 0

#82

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten film jest... dziwny, nawet bardzo.
Te krzyki, Jezu, ona nie mogla byc chora psychicznie.
  • 0

#83

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale najgorsze jest to, że jak ktoś sobie wtrąci do mózgu że wszystko można wytłumaczyć medycznie to i tak na takie dowody nie patrzy -.- ...
  • 0

#84

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Egzorcyzmy Anneliese Michel (+ przedmowa) (Lektor i Napisy PL)

http://video.google....816879559814538

1 lipca 1976 w centralnych Niemczech zmarła 24 letnia studentka pedagogiki Anneliese Michel. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. W czasie dochodzenia okazało się, że ostatnie 9 miesięcy życia dziewczyna była poddawana egzorcyzmom. Rodzice i dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci i dwa lata później skazani na karę 6 miesięcy więzienia. Proces ten wywołał w Niemczech największą medialna burzę od czasu procesów Norymberskich.

Ustami bezpośrednich świadków, opowiadamy o tym, co naprawdę wydarzyło się w życiu Anneliese Michel.

W filmie wykorzystaliśmy fragmenty oryginalnych nagrań audio dokonywanych podczas egzorcyzmów Anneliese Michel. Jest to wstrząsające świadectwo ukazujące podstawowe prawdy naszej wiary.

Film został zrealizowany we współpracy i przy wsparciu modlitewnym polskich księży egzorcystów, a więc tych kapłanów, którzy na co dzień stają twarzą w twarz z osobowym złem. Księża egzorcyści wzięli udział w specjalnym pokazie przedpremierowym zorganizowanym podczas ich zjazdu w Niepokalanowie. Film został przyjęty owacją na stojąco. “Egzorcyzmy Anneliese Michel” widziało już bardzo wiele osób. Zawsze wywoływał on żywe reakcje i ogromne duchowe poruszenie.
  • 0

#85

Wonderboy.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza tym, zapisy tych egzorcyzmów są dostepne w internecie? nie znalazłem


A ja widzialem film dokumentalny. Po prostu wpisz na youtube Anneliese Michel i wyszuka ci pelno tego... Chyba nie suzkales zbyt dobrze co? ;d Swojego czasu film ten lecial na TVP 2 ;)
  • 0

#86

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie jakby popatrzeć z innej strony na tą historie, wszystko jest strasznie podciągnięte pod wiarę w KK, chrześcijaństwo, Boga (tak przy okazji czemu tylko słyszy się o opętaniach w chrześcijaństwie?) itp tylko w jakim celu? Zwiększenie wiary w Jezusa, Boga? Manipulacji? Siania strachu? (przez jaszczurów? byty z Oriona coś ala Samuel z PCH? O.o ;)

No cóż jeśli Matka Boska i Jezus kazali jej cierpieć to tylko świadczy o tym, że oni nie są dobrzy i nie wiem jak cała wiara katolicka może się opierać na złych istotach O.o . Albo ktoś się podaje za nich (co wg mnie jest najbardziej prawdopodobne).

Ogólnie to trochę śmieszna moja wypowiedź ale jeszcze nie kontaktuje po sobocie O.o
  • 0

#87

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten film jest... dziwny, nawet bardzo.
Te krzyki, Jezu, ona nie mogla byc chora psychicznie.


Ty chyba nie widziales chorych psychicznie. Idz do pierwszego lepszego zakladu z drzwiami bez klamek, gwarantuje ze zapamietasz te wycieczke do konca zycia.
  • 0

#88

Cato.
  • Postów: 48
  • Tematów: 21
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam w Niemczech i widziałam ostatnio reportaż o egzorcyzmach. Anneliese Michel była po prostu chora psychicznie (według tego reportażu)a umarła z wygłodzenia (w chwili śmierci ważyła 31 kg). Wytoczono też proces przeciwko jej egzorcystom obwiniając ich ze jej śmierć. Reportaż ogólnie ciekawy, tylko bardzo sceptyczny, zakładał, że wszystkie opętania to choroby psychiczne.
  • 0

#89

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opętanie czy zaniedbanie?


Dołączona grafika
Anneliese Michel (ur. 21 września 1952 w Leiblfing w Bawarii, zm. 1 lipca 1976 w Klingenbergu nad Menem).W poranek 1 lipca 1976 r. ładna, czarnowłosa dziewczyna zostaje znaleziona martwa w swym własnym łóżku. Jej zmaltretowane ciało, poraniona twarz i powybijane zęby świadczą o strasznym cierpieniu. Rozgorączkowane media, pokazowy proces i wyrok sądu: winny jest ksiądz, egzorcysta… Kim nadzwyczajnym była ta niemiecka studentka z Klingenbergu, egzorcyzmowana za życia, a po śmierci uznawana przez wielu za świętą?

Informacje ogólne

Śmierć Anneliese Michel wywołała gorącą dyskusję w mediach niemieckich i falę krytyki w stosunku do Kościoła katolickiego, kapłanów, którzy egzorcyzmowali Michel, a także jej rodziców. Zarzucano im ciemnogród, wiarę w szatana i średniowieczne przesądy, których rzekomo ofiarą stała się Anneliese, na skutek wyczerpania w trakcie przeprowadzania egzorcyzmów.

Anneliese wychowała się w bardzo religijnej rodzinie. Poza swoją religijnością nie odróżniała się specjalnie niczym od młodzieży w jej wieku. Lubiła towarzystwo rówieśników, miała chłopaka. Nie stroniła od różnych form rozrywek takich jak: tańce, zabawy. Jednak po nasileniu się objawów opętania zmuszona była odizolować się od przyjaciół i przerwać studia pedagogiczne, których nigdy nie ukończyła.

W ostatnich latach życia na jej ciele w charakterystycznych miejscach pojawiły się niegojące się rany i blizny (według Kościoła katolickiego - stygmaty).

Zjawiska nadprzyrodzone

Egzorcyzmy

Anneliese Michel egzorcyzmowało dwóch księży: proboszcz Ernst Alt oraz salwatorianin Arnold Renz. Większość przeprowadzonych egzorcyzmów została udokumentowana przez nagranie 51 taśm magnetofonowych. Pierwsze symptomy opętania pojawiły się już w 1968. Mimo, iż była pod stałą kontrolą kapłanów, minęło 7 lat od wystąpienia pierwszych symptomów opętania zanim biskup Würzburga Josef Stangl udzielił oficjalnej zgody na egzorcyzmy jesienią 1975.

Anneliese podczas występowania objawów mówiła sześcioma różnymi głosami męskimi, a każdy z nich określał siebie innym imieniem (Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann). Dokładna analiza tych głosów, a także naoczne relacje świadków, pozwoliły niezależnym badaczom potwierdzić hipotezę opętania dziewczyny.

Dołączona grafika

Objawy opętania

Anneliese doświadczała między innymi następujących objawów mogących świadczyć o opętaniu demonicznym: widziała "diabelskie twarze", nie mogła przez chwilę usiedzieć w miejscu, rozbierała się do naga i skakała jak kozioł po ścianach, łapała ptaki i odgryzała im głowy, piła swój mocz, spożywała muchy i pająki, żuła węgiel, gryzła ludzi.

Cierpiała na nieustanną bezsenność, wyła na głos całymi nocami. Skarżyła się na częste uczucie "gorąca", łóżko było dla niej za ciepłe, kołdra nie do zniesienia, szukała chłodu wchodząc cała do zimnej wody, wkładała głowę do muszli klozetowej, tarzała się w czarnym pyle węglowym w piwnicy. Czasami po paranormalnych atakach zastygała na wiele godzin bez ruchu. Twierdziła, że zmuszana była do całodziennego klęczenia na modlitwie.

Lekarze badający stwierdzili anomalie funkcjonowania mięśnie szyi, które robiły się twarde i uniemożliwiały połykanie. Napięcie mięśni rozszerzało się na klatkę piersiową i przeszkadzało jej w oddychaniu. W walce o powietrze ciągle przyciskała twarz do podłogi, dopóki jej nos się płaszczył, następnie prostowała się i natychmiast łapała oddech.

Anneliese w pewnym okresie życia dzień i noc była w nieustannym pobudzeniu, które ciągle na nowo rozpalało się i było nie do opanowania, a kiedy jej siły ulegały wyczerpaniu, już po dwóch godzinach była na nowo pobudzona.

Stwierdzono u niej nieproporcjonalnie dużą do budowy ciała siłę fizyczną. Jej chłopak Piotr widział jak jedną ręką rozgniatała jabłko tak, że miąższ pryskał na ściany. Wielokrotnie stosowała przemoc fizyczną wobec ludzi rzucając nimi o ściany jak szmacianymi lalkami.

Szczególną jej agresję wywoływały dewocjonalia: niszczyła krzyże i maryjne figurki, rozrywała różańce, rozlewała wodę święconą, nie mogła przełknąć Komunii Św. Nie mogła znieść ceremonii kościelnych. Im większe święto przypadało w danym dniu, tym bardziej zwiększały się jej cierpienia.

Objawienia

Według Anneliese ukazywała jej się Najświętsza Maria Panna oraz jej Syn Jezus Chrystus, którzy podtrzymywali ją na duchu i zapewniali o tym, że zostanie świętą. Twierdziła także, że nawiedzały ją dusze zmarłych osób.
Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem (Flp 2, 12).

Dołączona grafika

Publikacje

O Anneliese Michel można przeczytać m.in. w:
"Egzorcyzmy Anneliese Michel" autorstwa: Felicitas D. Goodman

Według autorki przyczyną śmierci Anneliese Michel było zażywanie zentropilu i targetolu (leki dla epileptyków), a jak stwierdza Goodman, „Anneliese nie cierpiała ani na epilepsję, ani na żadną inną chorobę psychiczną”. Jak więc doszło do wydania tak gorszącego wyroku w sprawie dwóch duchownych i rodziców, rzekomo odpowiedzialnych za jej śmierć?

Na podstawie doświadczeń Anneliese Michel powstały dwa filmy fabularne - dający wiarę tezie o opętaniu horror amerykański Egzorcyzmy Emily Rose i uznający Anneliese za chorą psychicznie niemiecki dramat Requiem, a także polski film dokumentalny Egzorcyzmy Anneliese Michel z 2007 r.

Film pt. Egzorcyzmy Emily Rose, wyświetlany w kinach polskich od 28 października 2005 r. Scenariusz filmu został napisany na podstawie prawdziwej, wstrząsającej historii opętanej dziewczyny, która została opisana, z całą naukową dokumentacją, przez prof. Felicitas D. Goodman.

Powstał także Polski film.
Film dokumentalny o jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń we współczesnym Kościele, które wstrząsnęło światem 30 lat temu. Film przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia, nie zalecamy oglądać go przed snem. Z pewnością film ten jest spokojniejszy od "Egzorcyzmów Emili Rose", bo efektem ma być wyjaśnienie sprawy a nie nastraszenie widza, ale samo nagranie może być dość szokujące dla osób, które kwestionują istnienie szatana. W ramach lektury uzupełniającej polecam "Wyznania egzorcysty" Gabriela Amorth. Ja również długo zastanawiałem się o co w tej historii chodzi, ale sam ksiądz egzorcysta trafia w sedno - przyzwyczailiśmy się do haseł "Bóg jest dobry, kocha nas, umarł za nas na krzyżu", o tak, nie robi to już na nas prawie żadnego wrażenia. Dlatego Bóg pozwala na opętania, żebyśmy zobaczyli, że piekło rzeczywiście istnieje, że nie wszyscy będą zbawieni i tylko od nas zależy którą drogę wybierzemy.

Link do filmu w częściach:
http://swjozef.com/?...iese_michel/442

Dołączona grafika


Anneliese o sensie swojego cierpienia

Kobieta mówiła, że cierpi za kapłanów, w szczególności za tych, którzy nie wierzą w istnienie osobowego szatana oraz za młodzież niemiecką. Według zeznań ks. Ernsta Alta, kierownika duchownego Anneliese Michel, którego wtajemniczała w swoje największe sekrety, wynika że dziewczyna dobrowolnie przyjęła na siebie cierpienia związane z opętaniem jako pokutę za grzechy innych ludzi (cierpienie ekspiacyjne). Cierpienia, jakich doświadczała, powodowały jednak, że pragnęła końca udręk i dlatego poddawała się egzorcyzmom.

Śmierć

Ostatni egzorcyzm miał miejsce 30 czerwca 1976. Tego dnia Anneliese poprosiła kapłana o rozgrzeszenie. Po tym jak uczynił to ks. Renz, poszła spać i już się nie obudziła. Zmarła w Klingenbergu nad Menem 1 lipca 1976.

Według wyroku sądowego Anneliese zmarła w wyniku zagłodzenia. Niektórzy twierdzą jednak, że prawdziwą przyczyną śmierci miałoby być przedawkowanie tegretolu, który przez wieloletnie przyjmowanie i nagromadzenie się w organizmie spowodował śmierć. Lek ten przy długotrwałym zażywaniu powoduje uszkodzenie ciałek krwi, w szczególności trombocytów.

Dołączona grafika

Leczenie medyczne

Jak wynika z dzienników, które prowadziła, a także świadectw lekarzy i egzorcystów, nie zrezygnowała z pomocy medycznej. Poddawana była systematycznemu leczeniu medycznemu (które - jak się okazało - nie przynosiło żadnych rezultatów). Sama poszkodowana podkreślała jednak wielokrotnie, iż stosowane od wielu lat leki nie przynosiły żadnych pozytywnych rezultatów, a wręcz przeciwnie - zwiększały dolegliwości. Według niej znaczną ulgę w cierpieniu przynosiła jej natomiast pomoc duchowa.[potrzebne źródło]

Stosowane leki przeciwepileptyczne zentropil, aolept i tegretal, mogą wywołać poważne skutki uboczne.

Rozprawa sądowa

Podczas rozprawy sądowej nie wykorzystano czterech poważnych książek uznających opętanie Anneliese Michel za fakt (Bullinger 1979, 1981, 1983; F. D. Goodman 1980), sześciu publikacji medycznych oraz jednej publikacji prawniczej i teologicznej, 52 taśm z nagranymi egzorcyzmami, negując od samego początku możliwość wystąpienia opętania.

Według oficjalnego wyroku sądowego przyczyną śmierci Anneliese było zagłodzenie. Po śmierci dziewczyny nie stwierdzono jednak pewnych zawsze występujących symptomów (np. odleżyny). Rodzice dziewczyny, a także dwaj duchowni egzorcyści zostali oskarżeni i skazani przed Sądem Krajowym w Aschaffenburgu o nieumyślne spowodowanie śmierci. Skazując wszystkich czworo oskarżonych "za doprowadzenie dziewczyny do śmierci wskutek niedbalstwa" na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, sąd dalece wykroczył poza propozycje prokuratury.

Niektórzy obserwatorzy uznali ten proces za najważniejszy - po Norymberdze - do jakiego doszło nie tylko w
Niemczech, ale także w całej Europie.

Dołączona grafika
Egzorcyści Anneliese.

Postawa Kościoła katolickiego w Niemczech

W obronie egzorcyzmów w tamtym czasie nie stanął żaden z niemieckich biskupów, a Josef Stangl, biskup Würzburga, który sam wydał wcześniej zgodę na egzorcyzm Anneliese, stwierdził publicznie, że „szatan nie istnieje, a opętanie jest chorobą". Od tego czasu aż po dziś dzień w Kościele niemieckim nie odprawia się egzorcyzmów.

Różnice w filmach:

CO TAKIEGO SIĘ ZDARZYŁO EMILY ROSE?

Emily Rose - 19-letnia dziewczyna opuszcza swój rodzinny dom i wyjeżdża na studia. Mieszka w akademiku. I właśnie tam po raz pierwszy w jej życiu pojawiają się dziwne, niewytłumaczalne doświadczenia. Pewnej nocy Emily budzi się ze strachem, słyszy hałas, dostrzega jakąś postać. Po chwili wraca do łóżka, wtedy jakaś niewidzialna siła wciska ją w posłanie nie pozwalając się ruszyć. Od tej pory owe zdarzenia stają się jej udziałem coraz częściej. Stają się też udręką jej życia. Dziewczyna nie może normalnie funkcjonować. Widzi i słyszy straszne rzeczy, doznaje niesamowitych dręczeń fizycznych, całkowicie traci apetyt. Trafia do psychiatry. Ten rozpoznaje u niej epilepsję. Dziewczyna zostaje zmuszona do zażywania środków psychotropowych, które niestety nie wpływają na polepszanie się jej stanu. Powraca do rodzinnego domu. Jest już na skraju wyczerpania. Rodzina prosi znajomego proboszcza o interwencję. Ksiądz rozpoczyna egzorcyzmy. Niestety Emily umiera, a ksiądz zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie jej śmierci. Tyle tytułem krótkiego streszczenia filmu.


A CO ZDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ?

Nie byłoby w tym filmie niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż historia Emily Rose wydarzyła się naprawdę.
Nazywała się Anneliese Michel, była Niemką. W roku 1968 jej życie uległo radykalnej zmianie - dziewczyna zaczęła skarżyć się na pierwsze ataki demoniczne, które lekarze zdiagnozowali jako epilepsję. Zastosowano leczenie farmakologiczne tegretalem, aoleptem i zentropilem -lekami wywołującymi niebezpieczne dla życia skutki uboczne, gdy są zażywane w dużych dawkach i przez dłuższy okres czasu. A tak właśnie dawkowano je Anneliese. Po sześciu latach, gdy leczenie nie odniosło skutków "jesienią 1975 r. zapadła decyzja o odprawieniu egzorcyzmów, Anneliese przez 14 dni nic nie jadła, piła tylko mocz, który oddawała na podłogę. Jadła pająki, łapała ptaki i odgryzała im głowy. Pod wpływem jakiejś nieokiełznanej energii wewnętrznej nie mogła nawet przez chwilę usiedzieć w miejscu - bez przerwy biegała po domu, rozbierała się do naga i skakała jak kozioł po ścianach. Szczególną jej agresję wywoływały dewocjonalia: niszczyła krzyże, różańce, maryjne figurki."

Przypadek Anneliese Michel nie jest jedyny.Święta Faustyna, Św. Teresa z Lisieux czy bardziej współcześni ojciec Pio, Marta Robin czy błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty wszyscy oni również doznawali ataków demonicznych.

Nagranie dźwiękowe egzorcyzmów Anneliese:
http://pl.youtube.co...h?v=x4n9vK0_mdk
Nie polecam oglądania wieczorem bądź przed snem.

Dołączona grafika




źródła:
<a href="http://www.katolicki.net/publikacje/milujc...ana_swieta.html" target="_blank">http://www.katolicki.net/publikacje/milujc...ana_swieta.html</a>
<a href="http://www.tolle.pl/r/71" target="_blank">http://www.tolle.pl/r/71</a>
<a href="http://swjozef.com/?i=/filmy/egzorcyzmy_anneliese_michel/442" target="_blank">http://swjozef.com/?i=/filmy/egzorcyzmy_anneliese_michel/442</a>
<a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel" target="_blank">http://pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel</a>
<a href="http://www.snegdansk.pl/czytelnia/emily.html" target="_blank">http://www.snegdansk.pl/czytelnia/emily.html</a>



Opętanie czy zaniedbanie?

Dołączona grafika
  • 0

#90

leonardo49.
  • Postów: 84
  • Tematów: 21
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiedz dla Pudziona , nie zgadzam sie , ze opetania sa tylko w wierze chrzescijanskiej , sa takze np u muzulmanow , na You Tube mozna obejrzec egzorcyzmy na mlodej muzulmance, poszukaj , latwo znajdziesz.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych