Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śpiączka kontra śmierć: dlaczego nie wyglądają tak samo?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śpiączka kontra śmierć
Dlaczego nie wyglądają tak samo?
Dołączona grafika
Kadr z filmu dokumentalnego "Życie po życiu"


Uraz głowy często jest przyczyną wejścia w stan śpiączki. Może on być wynikiem wypadku samochodowego lub nagłego uderzenia w głowę. Pacjenci, którzy wybudzili się po kilku miesiącach lub latach przebywania w śpiączce, często opowiadają innym ludziom, że nie doświadczyli niczego niezwykłego. Mówią swoim przyjaciołom i rodzinom o tym, że czuli się tak, jak gdyby spali.

Ofiary śpiączki w większości nie przypominają sobie jakichś jasnych tuneli czy rozmawiających z nimi aniołów. Często wybudzają się po miesiącu, najdalej po roku. Ofiary śpiączki często bywają zaskoczone, słysząc, że od momentu ich ostatniej pobudki nastał nowy rok lub miesiąc. Ich umysły wydają się tkwić w przeszłości.

Istnieje wiele historii ludzi twierdzących, że przeżyli doświadczenie przedmśmiertne. Wielu z nich twierdziło, że widzieli jasne światło, że z przyjemnością szli do nieba, niektórzy też twierdzili, że byli natychmiast zabierani do piekła. Interesujące jest to, że ludzie będący w stanie śpiączki umysłowej nie wspominają tego typu wydarzeń. Jaka jest więc różnica pomiędzy doświadczeniem przedśmiertnym a doświadczeniem śpiączki?

Psychologia długo sądziła i nauczała, że jesteśmy na stałe przywiązani do naszego duchowego rdzenia. Tak długo, jak tylko jesteś przywiązany do tego rdzenia, tak długo możesz odbywać podróże astralne i wizualizować swoją duszę w innej rzeczywistości. Jeśli jednak oddzielisz się od tego sznura, wówczas będzie to oznaczało, że umierasz.

Ofiary umysłowej śpiączki są nadal przywiązane do duchowego rdzenia i właśnie dlatego nie mogą przejść lub dojrzeć czegokolwiek "po tej drugiej stronie". W rzeczywistości ich dusza i ciało odpoczywają. Przeważnie nie śnią, ponieważ sny często mogą nas uchronić przed niebezpieczeństwami i rzeczami, które mogą nas czekać. Osoba znajdująca się w stanie śpiączki duchowo i fizycznie je odpiera.

Osoba, która miała doświadczenie bliskiej śmierci, często przy umieraniu widzi interesujące rzeczy, ponieważ faktycznie jest oddzielona od ciała. Osoby takie nie mogą być w żaden sposób połączone z ciałem.

Duchy nieboszczyków często są widywane w miejscach, w których ci ludzie żyli. Oczywiste jest, że jest to jakaś forma bytu pozacielesnego. Obrazy i głosy ludzi były utrwalane na zdjęciach i na taśmach. Interesujące jest też to, że te istoty podobne do ludzi zdają sobie sprawę z tego, że rozmawiają z tobą, zaś inne nie mają pojęcia o tym, że obok nich znajduje się jeszcze ktoś.

Większość religii uczy, że po drugiej stronie ludzkiego ciała także istnieje życie. Podobno wszyscy posiadamy ludzkiego ducha i duszę. Obojętnie, czy wierzysz w niebo, w piekło, czy nie wierzysz w nic, musisz przyznać, że istnieje wystarczająco dużo dowodów, że coś może żyć poza naszym światem.

Stan śpiączki umysłowej najczęściej wywołuje spokój i ułatwia odpoczynek po strasznym wypadku. Bóg panuje, a czas w świecie duchowym nie istnieje, musimy więc wnioskować, że śpiączka nie oznacza fizycznego oddzielenia się od ziemskiego ciała. Jedyny czas, którego może doświadczyć osoba "po drugiej stronie", to ten, kiedy ta osoba przeżywa doświadczenie przedśmiertne lub wizualizuje siebie podczas podróży astralnej.

Wielu ludzi nie wierzących w Boga uznaje śmierć za część życia, która jest równocześnie przerażająca. Nikt nie lubi myśleć o tym, że może przejść do nicości. Musi się zastanowić nad tym, czym naprawdę jest życie po śmierci. Wielu obdarzonych psychicznie ludzi miało doświadczenia przedśmiertne i odkryli oni, że świat duchowy istnieje poza naszym ludzkim rozumowaniem. Jest to świat widoczny tylko dla tych, którzy go szukają, i tych, którzy są na niego otwarci. Większość ludzi na świecie nie doświadcza spotkania z duchem w swoich własnych domach. Zaś większość z tych, którzy duchy widzieli, twierdzi, że spotykali je w jednym znanym, nawiedzonym miejscu.

Interesujące jest to, że duch często widzi nas wyraźnie, ale my nie widzimy go gołym okiem lub nie słyszymy. Ofiara śpiączki, która nagle się wybudza, zwykle nie opisuje jakiegoś niesamowitego spotkania z duchami, aniołami lub Bogiem. Najprawdopodobniej najczęściej ofiary śpiączki opisują stan snu.

Śmierć ma miejsce tylko raz i większość ludzi doświadcza jej tylko raz w ciągu całego życia. Gdy duch oddziela się od ludzkiego ciała, ludziom tym wydaje się, że doświadczyli czegoś dobrego lub złego. Ci, którzy zostali uznani za zmarłych, a którzy wrócili do życia, często twierdzili, że widzieli siebie, pływając wokół swojego ciała. wciąż posiadali uczucia i spotykali anioły lub demony. Anne Mary Baxter, autorka książki "The Divine Revelation of Hell", twierdzi, że została zaprowadzona do piekła przez Jezusa, a on pokazał jej, jak wygląda wieczność dla tych, którzy nie przyjęli go jako Pana i zbawiciela. Gdy się wybudziła, powiedziała, że czuje potrzebę opowiedzieć ludziom swoją historię. Zdołała znaleźć wydawcę dla swojej książki, a jej słowa zainspirowały tysiące ludzi na całym świecie.

Ciekawą rzeczą jest to, że gdy osoba powraca z doświadczenia przedśmiertnego, zwykle jej charakter nie ulega zmianie. Gdy osoba budzi się ze śpiączki, często występują zmiany osobowości. Czasami nie jest to już ta sama osoba, co przed śpiączką.

Nasze osobowości podobno zmieniają się, gdy w pewnym stopniu wystąpi u nas niesprawność mózgu. Wielu współmałżonków często skarży się, że małżonek jest zupełnie inną osobą, od kiedy dostał śpiączki. Czy taka osoba może ponosić odpowiedzialność, jeśli zacznie coś niszczyć po przejściu śpiączki?

Czy śmierć jest naprawdę stanem podobnym do snu, czy może jest czymś więcej w historii całego życia? Każda osoba, która przeżyła doświadczenie przedśmiertne, doświadczyła go w inny sposób. Wiele historii jest podobnych, wiele jest różnych. Wspólną cechą wszystkich relacji o śpiączce jest to, że jej ofiary nie pamiętają zupełnie nic.

Gdy ktoś umiera, jest właściwie odcięty od swojego mózgu i oddechu. Osoba, która znalazła się w śpiączce, zwykle zachowuje normalne funkcje mózgu i oddycha. Czasami musi używać respiratora, nadal jednak oddycha.

Okazuje się , że ludzie, umierając, doświadczają różnych wydarzeń. Zależy to od twojej osobistej wiary; będziesz doświadczał tego, w co wierzyłeś, żyjąc na ziemi. Okazuje się też, że ludzie wierzący w to, że niebo znajduje się wewnątrz serca, mogą naprawdę doświadczyć spotkania z aniołami lub zaznać innego życia podczas umierania.

To, co się dzieje, gdy umierasz, jest przedmiotem dyskusji toczącej się od zarania dziejów i w każdej kulturze jest przedstawiane w inny sposób. Psychologowie od dawna dyskutowali o życiu i teraz są w posiadaniu filmów i nagrań audio z głosami umarłych. Jeśli nie wierzysz w duchy, możesz zbadać zbiory audio-video dowolnego łowcy duchów.

Stephen Piperno, Ufodigest.com, 15 styczeń 2007
Tłumaczenie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
 • 0#2 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
 • Tematów: 0

Napisano

Okazuje się też, że ludzie wierzący w to, że niebo znajduje się wewnątrz serca, mogą naprawdę doświadczyć spotkania z aniołami lub zaznać innego życia podczas umierania.


no własnie, jak to jest że tylko wierzący w anioły widzą anioły, wierzący w jezusa widzą jezusa, wierzący w duchy widzą duchy itd. itd. czy nie daje wam to czegoś do zrozumienia ? ile znacie przypadków objawień maryjnych u ludów niekatolickich ?
 • 0

#3

Luck4sh.
 • Postów: 115
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jednak jak sobie pomysle, ze te cale tunele i wszystko to bujda to ogarnia mnie strach - czy czlowiek poprostu wygasa jak kazde ine zwierze?
 • 0

#4

pawki.
 • Postów: 214
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na dniach to sprawdze (zgłaszam sie na ochotnika), jak cos dam Wam znać z tamtej strony ;( :papapa:
 • 0

#5

Katon.
 • Postów: 256
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Luck4sh, a dlaczego uważasz, że zwierze ma gorzej od nas ludzi? Poza tym, że tak naucza KK.
 • 0

#6

RedHousePainters.
 • Postów: 182
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby śpiączka wyglądała tak samo jak śmierć, to ludzie którzy zapadli w spiączke tuż po przebudzeniu popełniali by samobójstwo.
Śmierć jest czymś fascynującym, czymś co jest nieuchronne, ale dla wielu (oprócz tych co podróżują astralnie) także pewną swoistą prawdą. Dopiero po smierci bedziemy w 100% świadomi wszystkiego co nas otacza i otaczało.
Ale najważniejsze w życiu cielesnym jest to by trwać jak najdłużej i brać z życia to co sie da, poznawać,doznawać, uczyć sie. Im wiecej sie nauczymy w tym życiu tym mniej bedzmiemy musieli w następnym ;)

Pozdrawiam
 • 0

#7

pawki.
 • Postów: 214
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co masz na mysli mowiąc w "nastepnym życiu" ?
Dlaczego mamy się ciągle uczyć ?
Do czego mamy to wykorzystać ?
 • 0

#8

Ozzie.
 • Postów: 99
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam że spytam - jak ktoś jest w śpiączce załóżmy rok, to jak on żyje? Przecież muszą go jakoś karmić, inaczej by chyba nie przeżył?
 • 0

#9

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A od czego są kroplówki? :)
 • 0#10

Uwolniony.
 • Postów: 7
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy czlowiek poprostu wygasa jak kazde ine zwierze?Istnieje wiele teorii na temat tego czy czlowiek jest stworzony przez Boga, czy jest bardziej rozwinieta malpa...

Czy czlowiek to tez zwierze? Zalezy jak sie na to patrzy. Jezeli bierze sie pod uwage rozwoj... mozna twierdzic ze czlowiek powstal z 1 komorkowej bakterii. Jezeli bierzemu pod uwage Wiare, to czlowiek jest doskonalym "produktem" doskonalego "producenta". Wszystko ma swoj punkt wyjscia.

Dlaczego mamy się ciągle uczyć ?
Do czego mamy to wykorzystać ?


Aby w zyciu doczesnym bylo nam lepiej.
 • 0

#11

ppp.
 • Postów: 770
 • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 

no własnie, jak to jest że tylko wierzący w anioły widzą anioły, wierzący w jezusa widzą jezusa, wierzący w duchy widzą duchy itd. itd. czy nie daje wam to czegoś do zrozumienia ? ile znacie przypadków objawień maryjnych u ludów niekatolickich ?

 

Musimy tam odnaleźć własną drogę, tak jak w życiu rodzice cię uczą,  tak i tam o wiele łatwiej jest gdy masz nauczyciela. Dlatego jeśli wierzysz w Jezusa to spotykasz właśnie Jego.


 • 0

#12

MP-ror.
 • Postów: 71
 • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W ogóle nie rozumiem takiego pomysłu, żeby porównywać śmierć do snu.

To tak, jakby porównywać wyłączenie komputera do zniszczenia komputera, np. usmażenia podzespołów silnym impulsem elektromagnetycznym.

Tylko na zewnątrz to wygląda tak samo.

 

Chyba jest zasadnicza różnica między człowiekiem, który leży i oddycha a człowiekiem, który leży i gnije.


 • 0

#13

Daniel..
 • Postów: 4137
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogóle nie rozumiem takiego pomysłu, żeby porównywać śmierć do snu.

To tak, jakby porównywać wyłączenie komputera do zniszczenia komputera, np. usmażenia podzespołów silnym impulsem elektromagnetycznym.

Tylko na zewnątrz to wygląda tak samo.

 

Chyba jest zasadnicza różnica między człowiekiem, który leży i oddycha a człowiekiem, który leży i gnije.

Chodzi o odczucia, a te są takie same. Jak śpisz to nic nie czujesz, nie jesteś świadomy siebie, miejsca i czasu, po prostu nie istniejesz. Idziesz spać, nagle zasypiasz, nie wiesz nawet kiedy i po sekundzie się budzisz, patrzysz na zegarek, a minęło 8 godzin. Tak jakby nic w tym czasie nie było. Tak samo jest ze śmiercią, a różnica jest taka, że się po pierwsze już nie obudzisz, a po drugie nie trwa to 8h tylko wiecznie. Przerażające.


 • 0#14

MP-ror.
 • Postów: 71
 • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A od kiedy to wiemy, jak to jest ze śmiercią, że można stwierdzić, że jest tak samo?

Nawet zakładając, że opowieści ludzi z pogranicza śmierci można uznać za wiarygodne, to i tak nadal jest różnica między pograniczem a jego przekroczeniem. Być może taka, jak pomiędzy staniem na krawędzi przepaści i podziwianiem widoku a zrobieniem kroku w przód.

 

I to nieprawda, że jak zasypiasz, to jesteś kompletnie nieświadomy siebie. Śnisz, są co jakiś czas częściowe wybudzenia a czasem wręcz zupełne. Absolutnie nie mam takiego poczucia, że nie istnieję. 

To już prędzej przy utracie przytomności jest taki stan kompletnej utraty czasu. Zdarzyło mi to kilka razy, więc mam porównanie. Lecz to nadal jest tymczasowe wyłączenie a nie kompletna destrukcja postępująca szybciej lub wolniej.

 

Przykro mi, że się czepiam, bo piszesz ciekawie. Ale w tym artykule niestety "popłynąłeś" budując porównanie w oparciu o nieweryfikowalne twierdzenia.


Użytkownik MP-ror edytował ten post 24.12.2017 - 15:29

 • 0

#15

Daniel..
 • Postów: 4137
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A od kiedy to wiemy, jak to jest ze śmiercią, że można stwierdzić, że jest tak samo?

Mój dziadek przeżył śmierć kliniczną, lekarz stwierdził zgon i mieli go odwozić już, dopiero wtedy moja ciotka powiedziała do lekarza, że jeszcze się poruszył, lekarze wznowili reanimacje i przywrócili akcje serca. Jak go kiedyś spytałem co czuł przez te kilkadziesiąt sekund, to powiedział że kompletnie nic. Takich historii są tysiące.

 

I to nieprawda, że jak zasypiasz, to jesteś kompletnie nieświadomy siebie. Śnisz, są co jakiś czas częściowe wybudzenia a czasem wręcz zupełne. Absolutnie nie mam takiego poczucia, że nie istnieję.

Ale ja mówię o sytuacji, gdy nic mi się nie śni, nie wybudzam się, itp. Wtedy jestem totalnie nieświadomy, jakbym nie istniał. Idę spać i za sekundę się budzę, a tu minęło 8h i mam je wymazane z życia, jakby mnie nie było w tym momencie na świecie. Tak wygląda czas po śmierci, tylko że już wiecznie, bez tego porannego wybudzenia.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.12.2017 - 23:14

 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych